Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
utorok 10. 12.
Radúz
1°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
09.02.2019, 15:00 | Tip od Vás | Kuriozity

Diskusia: Tomáš šiel vlakom do Švajčiarska, na to, čo ho čakalo za hranicami únie, nebol pripravený: Peklo na stanici!

268 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
amazing.girl
6.2.2019 22:44 | |
+34 -2
Reagovať
Mne sa toto stalo dvakrat, nic prijemne. Svajciarski colnici alebo co za uradnici to boli, su slusni ale velmi tvrdi. Moja chyba ze som nemala doklad totoznosti, isli sme vlakom len na kratky vylet. Chceli ma vysadit nie na stanici ako v clanku, ale rovno uprostred nejakeho pola na francuzskom vidieku. Im je uplne jedno, co si pocnete sama v poli
zaphod
6.2.2019 23:02 | |
+19 -12
svajciarski colnici nemohli byt vo vlaku na francuzskej strane a vysadzovat tam ludi.
amazing.girl
6.2.2019 23:43 | |
+11 -1
Boli. Tiez som s tym neratala. Vlak siel cez Luxemb., Franc. do Svajc. A Svajc.nie je v EU
zaphod
7.2.2019 00:16 | |
+16 -5
Svajciarsky colnik moze odopriet vstup do Svajciarska na prechode, ale nemoze vysadzovat ludi z vlaku na uzemi cudzieho statu. Mozno to boli Francuzi?
amazing.girl
7.2.2019 12:25 | |
+3 -5
No uz je tomu asi 10 rokov a cely ten cas som v tom, ze to boli Svajciari. Mali tmavomodre uniformy, hovorili na nas po francuzsky a neustale spominali Svajciarsko. Tym ze som nemala id ani iny doklad, nemohla som prekrocit hranicu EU. Ja som dlhe roky nenosila doklady, aby som ich nestratila
kocianka
6.2.2019 22:33 | |
+7 -8
Reagovať
To je niekedy obvyklý postup. Zial.
Darlene111
6.2.2019 22:20 | |
+29 -5
Reagovať
Oni sa zameriavaju ma ludi s tmavsou kozou,bradou,dredmi,oblecenych v maskacoch alebo ako hippie a tych ktori znervozneju ked okolo nich policajt prechadza
amazing.girl
6.2.2019 22:50 | |
+20 -1
Ja som vtedy vyzerala uplne nepodozrivo, letne saty, blond, vo vlaku kontrolovali vsetkych. A raz sme mali spacie kupe, zamkli sme sa vecer a spali, nad ranom zacali svajciarski colnicivtrieskat na dvere, chvilu trvalo kym sme im otvorili, tak si nasadili rukavice a skontrolovali cele kupe a batozinu max.podrobne, este aj knihy list po liste. Ale uplne podrobne, frajer penil a chcel sa do nich pustit. Boli velmi prekvapeni ze nic nenasli, mysleli ze sme schovavali drogy kym sme im otvorili. Asi aj za to ze ten vlak smeroval do Amsterdamu
zaphod
6.2.2019 23:23 | |
+6 -7
bez invektiv , zaujimalo by ma odkial ten vlak, v ktorom ste cestovali siel .
amazing.girl
6.2.2019 23:47 | |
+12 -0
My sme nastupovali v juz.Francuzsku v Nice. Ale uz tam boli cestujuci, tak neviem odkial isiel, ani nim uz nikdy nechcem ist. Bol to nocny vlak. Dalsie zastavky boli St.Tropez a Marseilles. Dalsi den okolo obeda mohol byt v Amsterdame.
zaphod
7.2.2019 00:00 | |
+11 -2
To je divne, co ten vlak robil vo Svajciarsku? Z Marseille bez prestupovania cez Svajciarsko do Amsterdamu nezajdes , Musela by si ist cez Zenevu , inde mas Alpy. A zo Zenevy vsetky vlaky do Amsterdamu idu na Lyon, cize by sa musel otocit zase presne tou istou trasou naspat. Nepleties si to s niecim? A preco by hladali drogy ked ides DO Amsterdamu ? Z Amsterdamu by som mozno este tusil.
amazing.girl
7.2.2019 00:14 | |
+2 -7
Fakt neviem, bola som rozospata. My sme sa vracali cez cele Francuzsko od pri***ch v Nice a vystupili sme rano za franc.hranicami. ze vlak smeruje dalej do Amsterdamu sme poculi od tych polisov. S frajerom sme sa potom desne pohadali, vadilo mi ze nezasiahol ked sa mi tolko hrabali v kufri, dnes viem ze sa nedalo
zaphod
7.2.2019 00:23 | |
+12 -5
Asi si bola rozospata. Z juhu Francuzska si do Svajciarska mohla vojst iba v Zeneve a ziaden vlak nepokracuje tadial do Amnsterdamu, musel by sa vratit.Navyse priamy vlak Marseille - Zeneva nie je, musela by si prestupovat. Dasia oznost je z Marseille naspat zase cez NICE a Taliansko. Alpy su Alpy, s tym nic nenarobis
Darlene111
7.2.2019 07:11 | |
+6 -4
Zrejme ste posobili na policajtov nervozne,to je pre nich impulz oni su tak instruovani ze kto vyzera nervozne pred policajtom nieco skryva,treba ho prezriet
amazing.girl
7.2.2019 12:29 | |
+6 -1
Nervozne ano, lebo nas zobudili a kym sme otvorili, zdalo sa im to dlho tak mysleli ze nieco balime a schovavame. Inak v takom pripade by nebolo nic lahsie ako vyhodit to oknom vlaku. Z ulicky do kupe nebolo vydiet
amazing.girl
7.2.2019 12:33 | |
+4 -0
Zaphod, ja nie som expert na vlaky, zaujimala ma len nasa trasa Nice- Lux., trvala cca 12 hodin. O Amstdam. som netusila, oni to spominali ako konecnu. A ani to neodporucam, boli tam spolucestujuci ako na Babylonskom bazari, zato sme si vo vlaku zakupili spacie kupe, kedze boli dake volne
pantelej
7.2.2019 15:02 | |
+7 -1
Darla, no ak by to tak bolo, čo si popísala, tak všetci colníci by museli byť slepí. Toľko coloured xichtov, ako sme vlani videli od Ženevy po Montreux. Šokujúcejšie boli vari ghetá v Norwey Oslo, kde bolo až šokantné, koľko tam je arabas. Ja voči ním nič nemám, len som to neočakával. a myslím, že sa to domorodcom vymyká z rúk, tak ako v celej Škandinávii.
pantelej
7.2.2019 15:27 | |
+7 -1
Zachod, nemáš presné infošky. TGV 9750 Marseille - Geneve, direkt existuje. Urobí to za 3:30 hoďky.
samneill
6.2.2019 21:42 | |
+70 -7
Reagovať
Musime pochopit ze vychodoeuropania su na zapade este stale povazovani za barbarskych divochov.
BlackShark1985
6.2.2019 21:45 | |
+44 -5
správne barbarský divosi dodávajú civilizovaným západniarom kokain, heroin, MDMA, trip, pervitín, LSD, čierne psychofarmaceutiká atď. atď - lebo v civilizovanom západe je mnohonásobný dopyt po týchto surovinách ako na barbarskom východe.
BlackShark1985
6.2.2019 21:35 | |
+10 -18
Reagovať
Na druhej strane ten paradox s odstupom 75 rokov, keď sa slovan hrnie do vlaku aby sa dostal do nejakej nemecky-hovoriacej krajiny?
Unitedsa888
6.2.2019 21:30
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
abvydavatelstvi
6.2.2019 21:39 | |
+14 -18
Jim se jedna pouze o dilery drog a kriminalni zivly, ktere hleda policie ... normalni bezny obcan je v pohode ...Nejvic drog se ted pasuje z Ceska ...tak to vozi ruzni lidi jakoze turisti ... proto delaji Nemci takove opatreni ..
MihaiL
6.2.2019 21:50 | |
+11 -8
abvý teraz si ma pobavila, ja žijem a pracujem v nemecku a občas cestujem domov na slovensko...., voľakedý si nás výberali práve kvôli našim špz-tkám na autách..., dnes už majú konečne scanerý a tak pohľadom kontrolujú či počet osôb sedí s počtom nascanovaných osôb....,
abvydavatelstvi
6.2.2019 21:56 | |
+10 -8
Pokud jezdis autem je to jine ... ve vlacich a autobusech je to zase jine .. hlavne ty z Prahy ...
BlackShark1985
6.2.2019 21:58 | |
+9 -17
ABV - už NETREP nedá sa to počúvať! Rehocem sa tu zo ženou jak hrom, nerob zo systému novelu 1984! Skutočne nesedí v každom medzinárodnom vlaku tajný z protidrogového a ver mi viem o čom hovorím - narozdiel od Teba.
BlackShark1985
6.2.2019 22:05 | |
+8 -10
mimochodom pašovanie drog cez železničnú dopravu upadá posledných 15 rokov, v súčasnosti sa využívajú úplne iné metódy a hlavne kratšie logistické úseky, dokonca čuduj sa svetu aj cez darknet si môžeš aj priamo kuriéra objednať. Železnice už ani zďaleka nepredstavujú hlavný uzol...takže prosím nestraš tu s tajnými vo vlaku :D Ty tajná...
abvydavatelstvi
6.2.2019 22:10 | |
+9 -10
A ty neco slysis ze bych rikala ....ja o tom pisu, tak si to muzes jedine precist ...A zopakuji ti to ... ve vlacich jezdi namatkove i tajni v civilu ... z Prahy do Nemecka ...jestli nekde jinde nevim, ale z Prahy ano ...
abvydavatelstvi
6.2.2019 22:13 | |
+9 -4
Drogy se pasovaly a urcite nezadrzi vsechny drogy, policajti nejsou chobotnice ....ale pro ty kdo je z Prahy pasuji je to privydelek ... Lidi se nici sami ...Tak cau, koncim ...
Sonnyliston
6.2.2019 23:32 | |
+10 -5
Pred par rokmi som cestoval autom do Bemecka.Na Rakusko-Nemeckej hranici policajti kontrolovali auta.Hned ma napadlo,ze ma s mojou slovenskou znackou ofstavia.Direkt kvôli tomu som sledoval policajtku,pozrela na moju SPZ a bez slova ma pustila dalej.Co sa tyka Svajciarov,to je jeden jeb.....ty narod.My sme hrali v Bazileji futbal proti chalanom z FC Bazilej, chovali sa k nam slusne,problem bol az keď sne pridli na hranicu a pytali od vodičov tachograf.Nemali tam povinnu prestavku a naparili nam pokutu.Tak sme sa skladali na ňu vsetci.
Millas
6.2.2019 21:25 | |
+11 -32
Reagovať
Domáce bagety..zásadne si nepribaľujem nijaké domáce jedlá keď cestujem do zahraničia.Ono to potom vyzerá ako,no proste blbo.Navyše to zvádza k podozreniu,že dotyčný tam niečo pašuje.
nasahyposa
6.2.2019 22:55 | |
+10 -11
Suhlas...
abvydavatelstvi
6.2.2019 21:22 | |
+33 -6
Reagovať
A jak dopadl ten Cesky politik ...ktery tam jel soukromne pomoct kamaradovi vybavit prachy, ktere udajne zdedil ....toho tam rovnou zavreli ...politik - nepolitik ....no a on z te ostudy za nekolik mesicu umrel ...pritom se potom prokazalo, ze to dedictvi bylo prave ...
Unitedsa888
6.2.2019 21:25
doM693
6.2.2019 21:16
BlackShark1985
6.2.2019 21:20 | |
+21 -5
no vieš lebo tých musia púšťať, pretože majú kázeň od veliteľa, ten má kázeň od náčelníka, ten zasa od prezidenta PZ a ten zasa od Ministra a ten zasa od tej pani s výrazom smutnej vŕby a tá zasa od prezidenta spojených štátov. Čo myslíš prečo gruzinská mafia používa na pašovanie "krokodíla" do nemecka migrantov? Pretože...nedajbože sa ich chytiť ;)
zaphod
6.2.2019 21:26 | |
+13 -19
doM po neznej som 2 roky chodil na univerzitu vo Viedni a cestoval som takmer denne. Nikdy som sikanovanie nezazil ani nevidel
abvydavatelstvi
6.2.2019 21:33 | |
+21 -13
JIM JDE POUZE O DROGY ... O NIC JINEHO ... videla jsem to na vlastni oci, kdyz na Nemecke strane hned za hranicema prislo za chlapikem ktery spal 5 policajtu ....pritom byl vagon plny a oni sli rovnou k nemu ...prohledali ho i jeho ruksak ...nic nenasli ...na dalsi zastavce vystoupili a kdyz se vlak rozjel, tak vytahl z popelniku prusvitny asi kilovy balicek nejakych krystalku ...a smal se jak jsou ti policajti blbi ....jenom ze na konecne uz ho cekalo policejni komando a usmev mu zamrzl na ksichte ... VE VLACICH A AUTOBUSECH JEZDI TAJNI V CIVILU, JSOU TO I ZENY A VSECHNO SLEDUJI ...STACI PORIDIT FOTO A ODESLAT, NEBO NAPSAT SMS ...NEMUSI VOLAT a uz ty dilery nekdo nekde ceka ... za ty roky co cestuji, jsem toho videla a zazila dost ...
BlackShark1985
6.2.2019 21:36 | |
+23 -12
abvydavatelstvi - mala by si prestať sledovať dokumentárne filmy :D
abvydavatelstvi
6.2.2019 21:51 | |
+16 -14
To bohuzel neni z dokumentu .... ale videla jsem to na vlastni oci ...protoze v Nemecku ziji nekolik let a hodne cestuji ... A to, ze jezdi ve vlacich tajni je taky pravda ... odkud to vim je jedno, ale je to pravda ...Tak jak je pravda, kdyz jsem vam vsem psala pred 2 lety a potom pred rokem, ze na Oravu a Liptov jezdi polak vykupovat uhunule nebo nemocne a tyrane zvirata ... aby s tim nekdo neco delal, protoze je vozil do masokombinatu v Polsku ...jeste jste mi nekteri nadavali a vysmali se ...TED VAM POLACI VRATILI CO JSTE JIM PRODALI ...MASO ZE ZDECHLIN ... nekdy se oplati si proverit co pisu, protoze nikdy nelzu ...kazda lez driv nebo pozdeji vyjde na povrch, proto by mel kazdy psat a mluvit pravdu ...
abvydavatelstvi
6.2.2019 22:02 | |
+10 -7
Jedna se o vlaky a autobusy z Prahy ... Jine nemusis rozebirat ...
Eurohujer
6.2.2019 22:46 | |
+12 -8
Kokso, ty by si sa v prvom rade mala uz konecne rozhodnút, ze ci zijes v Nemecku alebo v hájence pri Ruzomberoku. ;)
abvydavatelstvi
7.2.2019 07:30 | |
+9 -1
Tam i tam .... nebo je to zakazane ..😨
Feroo338-1
6.2.2019 21:07
BlackShark1985
6.2.2019 21:11 | |
+32 -8
to nie, skôr sú vo Švajčiarsku teraz veľmi opatrný na osamotených vysokoškolských študentov čo tam chodia na prázdniny fajčiť brká bohatým nemecky hovoriacim podnikateľom a pašovať kokain z Pakistanu :D Hold česká tereza to pos.rala :D
zaphod
6.2.2019 21:24 | |
+24 -9
Jujda Ferooo, ale sme len ukrivdeni.... Vsimni si, ze z celeho vlaku si vybrali len jeho. A ten vlak ide z Bratislavy, cize bol plny zobrakov z Ostblocku. Mozno to bolo trochu inac a zbytocne si tu ventilujete komplex menejcennosti
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Voľby 2020 Prémiové čítanie Šport TV Počasie Horoskopy Obchod
Olda Bajer, CEO Mall Group
Čakajú nás obrovské zmeny. Veľa obchodov bude musieť skončiť (rozhovor) Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
S týmito mužmi bol  Nikola večer v meste.
Mŕtvy mladík z námestia SNP: Nikolu († 22) videli s týmito mužmi
Plačková odišla do rodnej Čadce, kde smúti v kruhu najbližších.
Najsmutnejšie Vianoce Zuzany Plačkovej: Správa o smrti otca prišla krátko po jej veľkom úspechu
Premiér strávil so Svätým Otcom asi 40 minút.
Premiér Peter Pellegrini na návšteve vo Vatikáne: Príde pápež na Slovensko?
Párik sa vybral do tetovacieho salónu spoločne.
Foto
Manželia Bieberovci si opäť dokazujú lásku: Zladili si tetovania
Mláďatko si užíva vzácne chvíle pri oboch rodičoch.
Najkrajšia fotka prírody: Víťazná rodina tučniakov
Začali sa prvé dvojstranné rozhovory Putina so Zelenským
Stretnutie ruského prezidenta s ukrajinským náprotivkom dopadlo dobre: Putin je spokojný
Kráter dymiaci po explózii.
Explózia vulkánu pri Novom Zélande: Výbuch sopky spálil turistov
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vľavo) a ruský prezident Vladimir Putin.
Prvé rozhovory Putina so Zelenským: Cieľom rokovania je diskusia o realizácii minských dohovorov
Po erupcii sopky White Island hlásia zranených i nezvestných.
Výbuch sopky White Island na Novom Zélande: Úrady pripúšťajú, že ho nezvestní neprežili
Na snímke Matúš Juriga z Bratislava Capitals.
Hokejisti Capitals uspeli v súboji o pozíciu lídra tabuľky: Na 1. mieste vystriedali Topoľčany
Na snímke česká tenistka Petra Kvitová.
Českú tenistku Petru Kvitovú ocenili za jej športový prístup už siedmy raz v rade
Brankár Robin Lehner v dueli proti Arizone Coyotes.
Parádny zákrok brankára Chicaga Blackhawks: Aha, ako lapačkou zneškodnil šancu súpera