Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
utorok 10. 12.
Radúz
3°C  Hmla  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
09.02.2019, 15:00 | Tip od Vás | Kuriozity

Diskusia: Tomáš šiel vlakom do Švajčiarska, na to, čo ho čakalo za hranicami únie, nebol pripravený: Peklo na stanici!

268 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
balancer
9.2.2019 17:59 | |
+23 -8
Reagovať
V roku 1986 som si bol v Prahe po víza do Švajčiarska. Po 3-oj hod. čakaní som ich aj dostal - ale čo za cirkus už vtedy robili de bil ní zamestnanci ambasády by bolo na román. Napr. rodičia víza dostali na celý pobyt - maloleté deti len na 4 dni......
zaphod
9.2.2019 20:57 | |
+13 -13
V 86tom sme boli komunisticka krajina a vonku zurila studena vojna. Patril si k tym stastnejsim, ze Ti komunisti dali devizovy prislub pre celu rodinu. Ked v 89tom povolili cestovat, Svajciari neboli ziadnym probemom. Ale rozhodne je fajn argumentovat historkou spred 30 rokov.
zamrezami
9.2.2019 17:34 | |
+30 -4
Reagovať
zo svajciarmi-hraniciarmi mam tiez velmi zle skusenosti, omnoho horsie ako Tomas, ale nakoniec sa nasiel sposob- ist autom cez nenapadny maly hranicny prechod rano ked idu lichtenstajnci do svajcu do roboty a namiesto nejakej okazalej colnice tam stal maly dreveny domcek a jeden bradaty ujo colnik ako rumcajs, ktoremu bolo vsetko jedno a mozno by nepresiel iba ak tank.
Viladi256
9.2.2019 17:23 | |
+34 -17
Reagovať
Švajčiari sú sedláci Európy
75diva
9.2.2019 17:18 | |
+56 -10
Reagovať
Niečo podobné sme zažili pred rokmi s kolegyňou pri služobnej ceste do Švajčiarska aj my.Nakoľko sme sa vybrali autom, tak si nás odstavili na hraniciach a prehľadali celé auto, volali šefovi do firmy, či nás čakajú a tiež volali do hotela, či tam máme rezerváciu. Pri ceste naspäť nás čakalo to isté, nakoľko som kúpila čokolády pre rodinu, tak sa ma vypytovali, kde som tie sladkosti kúpila a pre koho ich veziem. Ozaj ma ich prístup zaskočil. No švajčiari sú pre mňa stále aj po rokoch divný národ.
poluciana
9.2.2019 19:56 | |
+5 -50
Ty si divná aj pre slovákov
Lilo7
9.2.2019 17:06
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
Anonymný nick
9.2.2019 16:48 | |
+44 -14
Reagovať
Rada pre Tomáša, ak sa rozhodneš ešte raz na takýto výlet , obleč sa ako islamista , dostaneš finančnú výpomoc a ubytovanie, stravu zadara . Určite sa budeš cítiť ako hosť v krajine ktorá by mala byť výkladnou skriňou Európy . Mňa šacoval äšikanoval) český colník na diaľnici do Brna, Keď som mu povedal ako budem postupovať vzhľadom na jeho spôsob konania, okamžite mu zamrzol úsmev na tvári , mojím pasom tresol o stôl , na pase došlo k poškodeniu , na obale vznikla dierka od hrany stola. To čo si zažil je nechutné, mal som záujem vyskúšať spomenutý spoj, avšak po tvojej skúsenosti mi prišla na rozum myšlienka - hlupákom sa vyhýbaj - ne pocestujem nikam . Myslím, že si spravil chybu, s vlaku by som nevystúpil a ak by som sa musel brániť , tak aj použitým rýchlo brzdy.
Feroo338-1
9.2.2019 17:18
Príspevky používatela boli zablokované z dôvodu porušenia pravidiel diskusie.
natalia524
9.2.2019 16:43 | |
+61 -8
Reagovať
A migrantov bez dokladov si nikto nevsima. Vzdy je jednoduchsie sikanovat s buzerovat ludi z V4.
samneill
9.2.2019 15:19 | |
+40 -12
Reagovať
Keby mal na sebe oblek od Armaniho tak by ho mozno neotravovali...
Darlene111
9.2.2019 15:32 | |
+23 -8
Na 100% oni ludi sacuju podla siat,tych so znackovym obecenim nikdy neotravuju...znackovym nemyslim Adidas alebo Nike😜
samneill
9.2.2019 15:34 | |
+14 -3
Darlene Alebo v ich zelenom kroji...
Darlene111
9.2.2019 15:36 | |
+14 -3
To tiez dirndl a leder hosen a budu si myslet ze ste domaci
l.sun
7.2.2019 16:29 | |
+35 -9
Reagovať
Ja som emigroval v 87,šiel som cez bývalú juhosláviu do talianska a potom do švajčiarska,chcel som ísť do memecka na hranici má chytili švajčiarský colnici,posadili do auta, a išli sme na colnicu,nemál som žiadné doklady,lebo mi na lodí,keď sme išli na jedňodnový zájazd do benátok odobrali pas,keď som prišiel na colnicu a povedal som,že som z československa nastalo peklo,vyzliecť do naha prišiel colník z rukaviciami a prekutal mi celú riť a ostatný sa na tom zabávali,dali mi možnosť vybrať si azyl vo švajčiarku,alebo v nemecku,radšej som išiel do nemecka,tam mi na nemeckej colnici urobili kávu a colnička mi doniesla hamburger,mojá skúsenosť neber si do švajčiaska,keď tam cestuješ nikdy obloženú buchtu oni si to zistia musíš tam u nich pracovať za minimálnu mzdu,alebo musíš mať tučné konto v banke.
Darlene111
9.2.2019 15:17 | |
+27 -11
To ked nasi pribuzni utekali po 48 roku v Amerike povedali ze su zidia...neboli...ale ako ich tam vsetci obskakovali...do 5 * hotela ich ubytovali....potom si ich prisiel vyzdvihnut dalsi pri*** ten sa do rodiny prizenil a ten bol zid...no ako ti okolo nich skakali....tam sa oplati zaklamat ze je clovek zid...a ze nema obriezku?To sa uz v Europe nerobi..a vybavene😂
yuripollak
7.2.2019 16:20 | |
+45 -17
Reagovať
KEĎ SI VYBRALI IBA JEHO Z CELÉHO VLAKU A IŠLI K NEMU CIELENE - TAK O ŇOM MUSELI MAŤ UŽ VOPRED PRESNÉ ÚDAJE - NEBOL VYBRANÝ ,,NÁHODNE,,....... A SLOVÁKOV TAM BOLO URČITE VEĽA, LEBO TENTO VLAK IDE Z BA DO ZURICHU !!! MNE SA TOTO STALO PRED ROKMI SÍCE V INEJ KRAJINE, ALE PRESNE TÝMTO ISTÝM SPOSOBOM !!!!! A PO NÁVRATE DOMOV SOM SI DAL ,,ZÁLEŽAŤ,, A ,,DOPÁTRAL,, SOM SA, ŽE ZÁVISTLIVÁ KOLEGYŇA MA UDALA, ŽE ,,NIEČO BUDEM PAŠOVAŤ,, ........ TAKŽE NA 100% AJ NA NEHO NIEKTO NIEČO ,,CHCEL NAŠIŤ,,........
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Voľby 2020 Prémiové čítanie Šport TV Počasie Horoskopy Obchod
Ministerka zdravotníctva Andrea Kálavská
Kalavská sa so Smerom cítila zle. Hlina nazval Kotlebu úchylným fašistom (podcast) Aktuality.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vľavo) a ruský prezident Vladimir Putin.
Prvé rozhovory Putina so Zelenským: Cieľom rokovania je diskusia o realizácii minských dohovorov
Po erupcii sopky White Island hlásia zranených i nezvestných.
Výbuch sopky White Island na Novom Zélande: Úrady pripúšťajú, že ho nezvestní neprežili
Na snímke Matúš Juriga z Bratislava Capitals.
Hokejisti Capitals uspeli v súboji o pozíciu lídra tabuľky: Na 1. mieste vystriedali Topoľčany
Na snímke česká tenistka Petra Kvitová.
Českú tenistku Petru Kvitovú ocenili za jej športový prístup už siedmy raz v rade
Brankár Robin Lehner v dueli proti Arizone Coyotes.
Parádny zákrok brankára Chicaga Blackhawks: Aha, ako lapačkou zneškodnil šancu súpera
Ján Lunter.
Ján Lunter zhodnotil svoje pôsobenie v Banskobystrickom samosprávnom kraji: Prioritou zostávajú sociálne podniky
Lýdia Eckhardt si okrem potlesku z Košíc odniesla
Návrhárka Lýdia Eckhardt svojou úprimnosťou vyrazila dych: Mohla toto povedať po svojej prehliadke?
Učiteľka môže dostať trest až 4 roky (ilustračné foto).
Riaditeľka základnej školy podnikla simulovaný teroristický útok, žiakov vystavila traume: Prišla o funkciu
Nichola so svojim synom
Foto
Nichola nechala muža v kuchyni samého, o 2 hodiny ju skoro trafil šľak: Toto je na rozvod!
Ulicu uzavreli a evakuovali z nej 25 ľudí.
Veľké množstvo nebezpečných chemikálií v byte v Brne: Policajti našli 1 muža bez známok života, 25 ľudí evakuovali
Na snímke Michal Ivan počas zrazu slovenskej hokejovej reprezentácie pred turnajom NaturEnergie Challenge 2019
Michal Ivan sa chce za reprezentačnú pozvánku odvďačiť: Systém, ktorý presadzuje Ramsay, mu vyhovuje
(ilustračné foto).
Zhustená doprava na hlavných ťahoch v Bratislave: Na viacerých miestach hlásia kolóny a nehody