Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
utorok 17. 9.
Olympia
19°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
09.02.2019, 15:00 | Tip od Vás | Kuriozity

Diskusia: Tomáš šiel vlakom do Švajčiarska, na to, čo ho čakalo za hranicami únie, nebol pripravený: Peklo na stanici!

270 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
balancer
9.2.2019 17:59 | |
+23 -8
Reagovať
V roku 1986 som si bol v Prahe po víza do Švajčiarska. Po 3-oj hod. čakaní som ich aj dostal - ale čo za cirkus už vtedy robili de bil ní zamestnanci ambasády by bolo na román. Napr. rodičia víza dostali na celý pobyt - maloleté deti len na 4 dni......
zaphod
9.2.2019 20:57 | |
+13 -13
V 86tom sme boli komunisticka krajina a vonku zurila studena vojna. Patril si k tym stastnejsim, ze Ti komunisti dali devizovy prislub pre celu rodinu. Ked v 89tom povolili cestovat, Svajciari neboli ziadnym probemom. Ale rozhodne je fajn argumentovat historkou spred 30 rokov.
zamrezami
9.2.2019 17:34 | |
+30 -4
Reagovať
zo svajciarmi-hraniciarmi mam tiez velmi zle skusenosti, omnoho horsie ako Tomas, ale nakoniec sa nasiel sposob- ist autom cez nenapadny maly hranicny prechod rano ked idu lichtenstajnci do svajcu do roboty a namiesto nejakej okazalej colnice tam stal maly dreveny domcek a jeden bradaty ujo colnik ako rumcajs, ktoremu bolo vsetko jedno a mozno by nepresiel iba ak tank.
Viladi256
9.2.2019 17:23 | |
+34 -17
Reagovať
Švajčiari sú sedláci Európy
75diva
9.2.2019 17:18 | |
+56 -10
Reagovať
Niečo podobné sme zažili pred rokmi s kolegyňou pri služobnej ceste do Švajčiarska aj my.Nakoľko sme sa vybrali autom, tak si nás odstavili na hraniciach a prehľadali celé auto, volali šefovi do firmy, či nás čakajú a tiež volali do hotela, či tam máme rezerváciu. Pri ceste naspäť nás čakalo to isté, nakoľko som kúpila čokolády pre rodinu, tak sa ma vypytovali, kde som tie sladkosti kúpila a pre koho ich veziem. Ozaj ma ich prístup zaskočil. No švajčiari sú pre mňa stále aj po rokoch divný národ.
poluciana
9.2.2019 19:56 | |
+5 -49
Ty si divná aj pre slovákov
Lilo7
9.2.2019 17:06 | |
+29 -14
Reagovať
Od všetkých politikov na slovensku aj v česku počúvam už desiatky rokov, aké ja to skvelé namiesto totality, demokracia a najmä mladí môžu slobodne cestovať. No nebolo lepšie za totality? Mohli naši pasováci a colníci prehliadať švajčiarom ritné otvory a potom skontrovať, brötchen, prípadne tými rukami otvoriť Lindt či Milku.
1.maj18
9.2.2019 16:48 | |
+44 -14
Reagovať
Rada pre Tomáša, ak sa rozhodneš ešte raz na takýto výlet , obleč sa ako islamista , dostaneš finančnú výpomoc a ubytovanie, stravu zadara . Určite sa budeš cítiť ako hosť v krajine ktorá by mala byť výkladnou skriňou Európy . Mňa šacoval äšikanoval) český colník na diaľnici do Brna, Keď som mu povedal ako budem postupovať vzhľadom na jeho spôsob konania, okamžite mu zamrzol úsmev na tvári , mojím pasom tresol o stôl , na pase došlo k poškodeniu , na obale vznikla dierka od hrany stola. To čo si zažil je nechutné, mal som záujem vyskúšať spomenutý spoj, avšak po tvojej skúsenosti mi prišla na rozum myšlienka - hlupákom sa vyhýbaj - ne pocestujem nikam . Myslím, že si spravil chybu, s vlaku by som nevystúpil a ak by som sa musel brániť , tak aj použitým rýchlo brzdy.
Feroo338-1
9.2.2019 17:18 | |
+9 -10
Porovnacas neporovnatelne. Kontrola v Cesku je az tak velmi podobna ako by ta kontrolovali len niekde tu blizko pri BA. Pre mnohych sme este stale len "jedna" krajina.
natalia524
9.2.2019 16:43 | |
+61 -8
Reagovať
A migrantov bez dokladov si nikto nevsima. Vzdy je jednoduchsie sikanovat s buzerovat ludi z V4.
samneill
9.2.2019 15:19 | |
+40 -12
Reagovať
Keby mal na sebe oblek od Armaniho tak by ho mozno neotravovali...
Darlene111
9.2.2019 15:32 | |
+23 -8
Na 100% oni ludi sacuju podla siat,tych so znackovym obecenim nikdy neotravuju...znackovym nemyslim Adidas alebo Nike😜
samneill
9.2.2019 15:34 | |
+14 -3
Darlene Alebo v ich zelenom kroji...
Darlene111
9.2.2019 15:36 | |
+14 -3
To tiez dirndl a leder hosen a budu si myslet ze ste domaci
l.sun
7.2.2019 16:29 | |
+35 -9
Reagovať
Ja som emigroval v 87,šiel som cez bývalú juhosláviu do talianska a potom do švajčiarska,chcel som ísť do memecka na hranici má chytili švajčiarský colnici,posadili do auta, a išli sme na colnicu,nemál som žiadné doklady,lebo mi na lodí,keď sme išli na jedňodnový zájazd do benátok odobrali pas,keď som prišiel na colnicu a povedal som,že som z československa nastalo peklo,vyzliecť do naha prišiel colník z rukaviciami a prekutal mi celú riť a ostatný sa na tom zabávali,dali mi možnosť vybrať si azyl vo švajčiarku,alebo v nemecku,radšej som išiel do nemecka,tam mi na nemeckej colnici urobili kávu a colnička mi doniesla hamburger,mojá skúsenosť neber si do švajčiaska,keď tam cestuješ nikdy obloženú buchtu oni si to zistia musíš tam u nich pracovať za minimálnu mzdu,alebo musíš mať tučné konto v banke.
Darlene111
9.2.2019 15:17 | |
+27 -11
To ked nasi pribuzni utekali po 48 roku v Amerike povedali ze su zidia...neboli...ale ako ich tam vsetci obskakovali...do 5 * hotela ich ubytovali....potom si ich prisiel vyzdvihnut dalsi pribuzny ten sa do rodiny prizenil a ten bol zid...no ako ti okolo nich skakali....tam sa oplati zaklamat ze je clovek zid...a ze nema obriezku?To sa uz v Europe nerobi..a vybavene😂
yuripollak
7.2.2019 16:20 | |
+45 -17
Reagovať
KEĎ SI VYBRALI IBA JEHO Z CELÉHO VLAKU A IŠLI K NEMU CIELENE - TAK O ŇOM MUSELI MAŤ UŽ VOPRED PRESNÉ ÚDAJE - NEBOL VYBRANÝ ,,NÁHODNE,,....... A SLOVÁKOV TAM BOLO URČITE VEĽA, LEBO TENTO VLAK IDE Z BA DO ZURICHU !!! MNE SA TOTO STALO PRED ROKMI SÍCE V INEJ KRAJINE, ALE PRESNE TÝMTO ISTÝM SPOSOBOM !!!!! A PO NÁVRATE DOMOV SOM SI DAL ,,ZÁLEŽAŤ,, A ,,DOPÁTRAL,, SOM SA, ŽE ZÁVISTLIVÁ KOLEGYŇA MA UDALA, ŽE ,,NIEČO BUDEM PAŠOVAŤ,, ........ TAKŽE NA 100% AJ NA NEHO NIEKTO NIEČO ,,CHCEL NAŠIŤ,,........
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Kočnerova Threema Správy Prémiové čítanie Podcasty Šport TV program Počasie Horoskopy
Premiér Robert
Komentár Daga Daniša: Oligarchovia presedlávajú na „projekt Drucker“ Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Foto
Sexice prezradili to, čo zaujíma každého chlapa: Toto je kľúč k ženskému srdcu!
Viktor Vincze sa
Viktor Vincze obeťou vulgárneho útoku: Prihovoril sa mladej žene, tá ho poslala do...
Na snímke tréner
Dunajskú Stredu potrápil treťoligista: O postupujúcom rozhodli až pokutové kopy
25-ročná Cara
Foto
Dievča čaká dvojičky s mužom, ktorý je takmer na dôchodku: Ten vekový rozdiel vás zaskočí
Premiér Peter
Foto
Vláda na výjazdovom rokovaní v Giraltovciach: Do okresu Svidník mieri takmer 1,3 milióna eur
Najčudnejší
Najčudnejší umelec súčasnosti? Dôvod, vďaka čomu sa tento muž preslávil, vás rozhodí
Silvia Kucherenko
Silvia Kucherenko je z jednej veci na Slovensku znechutená: Drsný odkaz kompetentným!
Jack Hughes
Vydarený zápas pre tohtoročnú draftovú jednotku: Jack Hughes strelil Bostonu Bruins dva góly
V súčasnosti to
Automatické určenie dôchodkového veku sa zruší: Úprava rokov za výchovu dieťaťa
Slovenskí rýchlostní kanoisti otestovali olympijský kanál pre OH 2020: Problém bol vybrať si správne jedlo!
88 kg - 2019 -
Schudnutý markizák Števo Šprocha si musí vystačiť sám: Toto s ním manželka odmieta robiť!
Foto
Jessice počas tehotenstva ochrnula tvár a prestala čiastočne počuť: Trvalé následky hrozivej diagnózy