Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
nedeľa 21. 4.
Ervín
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
09.02.2019, 15:00 | Tip od Vás | Kuriozity

Diskusia: Tomáš šiel vlakom do Švajčiarska, na to, čo ho čakalo za hranicami únie, nebol pripravený: Peklo na stanici!

270 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
balancer
9.2.2019 17:59 | |
+23 -8
Reagovať
V roku 1986 som si bol v Prahe po víza do Švajčiarska. Po 3-oj hod. čakaní som ich aj dostal - ale čo za cirkus už vtedy robili de bil ní zamestnanci ambasády by bolo na román. Napr. rodičia víza dostali na celý pobyt - maloleté deti len na 4 dni......
zaphod
9.2.2019 20:57 | |
+13 -13
V 86tom sme boli komunisticka krajina a vonku zurila studena vojna. Patril si k tym stastnejsim, ze Ti komunisti dali devizovy prislub pre celu rodinu. Ked v 89tom povolili cestovat, Svajciari neboli ziadnym probemom. Ale rozhodne je fajn argumentovat historkou spred 30 rokov.
zamrezami
9.2.2019 17:34 | |
+30 -4
Reagovať
zo svajciarmi-hraniciarmi mam tiez velmi zle skusenosti, omnoho horsie ako Tomas, ale nakoniec sa nasiel sposob- ist autom cez nenapadny maly hranicny prechod rano ked idu lichtenstajnci do svajcu do roboty a namiesto nejakej okazalej colnice tam stal maly dreveny domcek a jeden bradaty ujo colnik ako rumcajs, ktoremu bolo vsetko jedno a mozno by nepresiel iba ak tank.
Viladi256
9.2.2019 17:23 | |
+34 -17
Reagovať
Švajčiari sú sedláci Európy
75diva
9.2.2019 17:18 | |
+56 -10
Reagovať
Niečo podobné sme zažili pred rokmi s kolegyňou pri služobnej ceste do Švajčiarska aj my.Nakoľko sme sa vybrali autom, tak si nás odstavili na hraniciach a prehľadali celé auto, volali šefovi do firmy, či nás čakajú a tiež volali do hotela, či tam máme rezerváciu. Pri ceste naspäť nás čakalo to isté, nakoľko som kúpila čokolády pre rodinu, tak sa ma vypytovali, kde som tie sladkosti kúpila a pre koho ich veziem. Ozaj ma ich prístup zaskočil. No švajčiari sú pre mňa stále aj po rokoch divný národ.
poluciana
9.2.2019 19:56 | |
+5 -49
Ty si divná aj pre slovákov
Lilo7
9.2.2019 17:06 | |
+29 -14
Reagovať
Od všetkých politikov na slovensku aj v česku počúvam už desiatky rokov, aké ja to skvelé namiesto totality, demokracia a najmä mladí môžu slobodne cestovať. No nebolo lepšie za totality? Mohli naši pasováci a colníci prehliadať švajčiarom ritné otvory a potom skontrovať, brötchen, prípadne tými rukami otvoriť Lindt či Milku.
1.maj18
9.2.2019 16:48 | |
+44 -14
Reagovať
Rada pre Tomáša, ak sa rozhodneš ešte raz na takýto výlet , obleč sa ako islamista , dostaneš finančnú výpomoc a ubytovanie, stravu zadara . Určite sa budeš cítiť ako hosť v krajine ktorá by mala byť výkladnou skriňou Európy . Mňa šacoval äšikanoval) český colník na diaľnici do Brna, Keď som mu povedal ako budem postupovať vzhľadom na jeho spôsob konania, okamžite mu zamrzol úsmev na tvári , mojím pasom tresol o stôl , na pase došlo k poškodeniu , na obale vznikla dierka od hrany stola. To čo si zažil je nechutné, mal som záujem vyskúšať spomenutý spoj, avšak po tvojej skúsenosti mi prišla na rozum myšlienka - hlupákom sa vyhýbaj - ne pocestujem nikam . Myslím, že si spravil chybu, s vlaku by som nevystúpil a ak by som sa musel brániť , tak aj použitým rýchlo brzdy.
Feroo338-1
9.2.2019 17:18 | |
+9 -10
Porovnacas neporovnatelne. Kontrola v Cesku je az tak velmi podobna ako by ta kontrolovali len niekde tu blizko pri BA. Pre mnohych sme este stale len "jedna" krajina.
natalia524
9.2.2019 16:43 | |
+60 -8
Reagovať
A migrantov bez dokladov si nikto nevsima. Vzdy je jednoduchsie sikanovat s buzerovat ludi z V4.
samneill
9.2.2019 15:19 | |
+40 -12
Reagovať
Keby mal na sebe oblek od Armaniho tak by ho mozno neotravovali...
Darlene111
9.2.2019 15:32 | |
+23 -8
Na 100% oni ludi sacuju podla siat,tych so znackovym obecenim nikdy neotravuju...znackovym nemyslim Adidas alebo Nike😜
samneill
9.2.2019 15:34 | |
+14 -3
Darlene Alebo v ich zelenom kroji...
Darlene111
9.2.2019 15:36 | |
+14 -3
To tiez dirndl a leder hosen a budu si myslet ze ste domaci
l.sun
7.2.2019 16:29 | |
+35 -9
Reagovať
Ja som emigroval v 87,šiel som cez bývalú juhosláviu do talianska a potom do švajčiarska,chcel som ísť do memecka na hranici má chytili švajčiarský colnici,posadili do auta, a išli sme na colnicu,nemál som žiadné doklady,lebo mi na lodí,keď sme išli na jedňodnový zájazd do benátok odobrali pas,keď som prišiel na colnicu a povedal som,že som z československa nastalo peklo,vyzliecť do naha prišiel colník z rukaviciami a prekutal mi celú riť a ostatný sa na tom zabávali,dali mi možnosť vybrať si azyl vo švajčiarku,alebo v nemecku,radšej som išiel do nemecka,tam mi na nemeckej colnici urobili kávu a colnička mi doniesla hamburger,mojá skúsenosť neber si do švajčiaska,keď tam cestuješ nikdy obloženú buchtu oni si to zistia musíš tam u nich pracovať za minimálnu mzdu,alebo musíš mať tučné konto v banke.
Darlene111
9.2.2019 15:17 | |
+27 -11
To ked nasi pribuzni utekali po 48 roku v Amerike povedali ze su zidia...neboli...ale ako ich tam vsetci obskakovali...do 5 * hotela ich ubytovali....potom si ich prisiel vyzdvihnut dalsi pribuzny ten sa do rodiny prizenil a ten bol zid...no ako ti okolo nich skakali....tam sa oplati zaklamat ze je clovek zid...a ze nema obriezku?To sa uz v Europe nerobi..a vybavene😂
yuripollak
7.2.2019 16:20 | |
+45 -17
Reagovať
KEĎ SI VYBRALI IBA JEHO Z CELÉHO VLAKU A IŠLI K NEMU CIELENE - TAK O ŇOM MUSELI MAŤ UŽ VOPRED PRESNÉ ÚDAJE - NEBOL VYBRANÝ ,,NÁHODNE,,....... A SLOVÁKOV TAM BOLO URČITE VEĽA, LEBO TENTO VLAK IDE Z BA DO ZURICHU !!! MNE SA TOTO STALO PRED ROKMI SÍCE V INEJ KRAJINE, ALE PRESNE TÝMTO ISTÝM SPOSOBOM !!!!! A PO NÁVRATE DOMOV SOM SI DAL ,,ZÁLEŽAŤ,, A ,,DOPÁTRAL,, SOM SA, ŽE ZÁVISTLIVÁ KOLEGYŇA MA UDALA, ŽE ,,NIEČO BUDEM PAŠOVAŤ,, ........ TAKŽE NA 100% AJ NA NEHO NIEKTO NIEČO ,,CHCEL NAŠIŤ,,........
Aktuality.sk Správy Eurovoľby 2019 Šport TV program Počasie Horoskopy
Antonino Vadala.
Policajti mali informovať o založení odnože talianskej mafie na Slovensku už v roku 2013 Aktuality.sk
5  jarných
Nespoliehajte sa len na lieky, skúste zdravie z prírody: 5 jarných zázrakov
Kariéra aj
Susan Wojcicki je najmocnejšou ženou internetu: Hoci je neznáma, ovplyvňuje životy miliárd ľudí
Čitateľ odfotil
Policajti zastavili vozidlo s ukradnutou značkou: Nestačili sa čudovať, keď uvideli, čo je vo vnútri
Tibor Gašpar
Gašpar bol usvedčený z klamstva: O založení Vadalovej mafie vedel už v roku 2013!
Diela klenotníka Carla Fabergého sú symbolom prepychu: Veľkonočné poklady cárskej rodiny
A330-200 air
Ako sa mu to podarilo? Bezdomovec prežil 1600 km dlhý let na podvozku lietadla!
Spojenci sa
Spustili protiofenzívu: V Tripolise chcú obsadiť dôležité územie
Šťastný návrat
Foto
Z nemocnice prepustia najmenšieho novorodenca: Po pôrode vážil necelých 300 gramov
Fotky Horskej
Nešťastie počas turistiky: V slovenských horách prišiel o život 64-ročný muž
Erik Černák.
Skvelé správy pre Slovensko: Reprezentáciu posilní ďalší hráč z NHL
Odvetný zápas
Fehérváry po zápase nešetril kritikou: Máme čo naprávať
Lietadlo
Lietadlu sa počas letu utrhlo krídlo: O život prišli dvaja ľudia