Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
pondelok 21. 10.
Uršuľa
15°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
28.01.2019, 09:00 | Tip od Vás | Slovensko

Diskusia: Sandru rozzúril prístup detskej pohotovosti na Kramároch: Nehorázne, koľko hodín čakala s chorým synom na vyšetrenie!

184 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
amazing.girl
28.1.2019 10:56 | |
+33 -5
Reagovať
Ak je pravda ze cakali 7 hodin, je to velmi vela. Ale nemyslite si, ze v zahranici sa na pohotovosti caka menej. Druha vec je, ze pani, zrejme naschval, neuvadza vek dietata. Neviem odhadnut podla tej spiacej fotky - zrejme skolkar, mozno aj skolak? V DfN selektuju poradie pacientov aj podla veku - prednost maju najzranitelnejsi. Nasa suseda bola s chorlavymi dvojickami na pohotovosti kazdy druhy den, ked boli babatka, boli nezreli a tazke koliky a nikdy dlho necakali, max.polhodinu. Minuly rok som tam bola s 2 rocnym dietatom a cakali sme cca hodinu. Druha vec ale bola neochotna a velmi neprijemna postarsia pediatricka A.S., ktora tam bola zrejme za trest
karak007
28.1.2019 11:05 | |
+14 -4
Mamička Sandra (31) sa v sobotu vybrala s chorým synom (4) na detskú pohotovosť na Kramároch.
amazing.girl
28.1.2019 11:16 | |
+12 -8
Dik, fakt som si nevsimla. To je este maly, potom nesedi preco ho pri zapale pluc nehospitalizovali?
USAfilcki
28.1.2019 11:20 | |
+33 -13
amazing.girl vieš kde je problém že tam čakali 7 hodín, píše to aj v článku:"Zarážajúci je podľa mladej mamičky fakt, že napriek preplnenej čakárni bola otvorená jediná ambulancia." Mňa ani nezaujal ten fakt že tam bola len jedná pohotovostná ambulancia, mňa zaujal fakt že bola preplnená. Takže ak je preplnená pohotovosť kde na vyšetrenie jedného dieťaťa lekár potrebuje min. 15 - 20 minút, aj viac, malé deti sa hanbia a pod., deti treba povyzliekať, takže ak čakali 7 hodín, tak tam bolo min. 15 až 20 rodičov s deťmi, nech mi niekto vysvetli čo robí toľko ľudí na pohotovosti, počítam že 2 - 3 tam boli fakt akútny a zvyšok??? Potom aby tam nieto nečakal 7 hodín, keď tam je čakáreň preplnená ako niekde u obvodného + nechápem tú nespokojnosť s čakaním, neviem čo to prišla za retardovaná doba ale čím mladší ľudia tým nespokojnejší že musia čakať. Čakať sa muselo vždy, aj vždy čakať bude, neviem čo to dnes dospela za blbá matovičovská generácia, však väčšina ich volí je++nutého Matoviča a Sulíka, že prídu k lekárovi a nechcú čakať a čo chcú robiť keď tam prídu a sú 10 v poradí, azda nečakajú že vyjde lekár z ambulancie osloví ich blahorodie a uprednostní ich pred všetkými čo tam prišli skôr ako oni. Čo tým ľuďom už dočista je+++lo a ešte dnešná generácia sa vyberá k lekárovi tak na 8:00 - 9:00 hodinu a ešte nadávajú že čakajú a pred nimi 15 ďalších pacientov, mali vstať ráno o 5:00 a ísť ak niečo chcú vybaviť. Kurnik furt to fungovalo, len teraz prišla generácia že to nefunguje a to ani nehovorím že voľakedy sa pacienti rešpektovali kto kedy prišiel, tak sa púšťali, ani zapisovať a ani dopredu objednávať sa nebolo treba, lebo každý vedel kedy prišiel a tak čakal kým toho pred ním zavolal lekár a dnes??? Dnes už v čakárni vidieť tú šialenú kapitalistickú arogantnosť, kopa sa predbieha a nerešpektujú jeden druhého, potom sa niekto čuduje ako tento štát vyzerá a či to je boháč či žobrák, všetci len sami na seba čumia, nikoho iného neuznávajú, ľudskosť sa vytratila.
bene80
28.1.2019 11:28 | |
+21 -18
USAilcki, pekný príspevok hodný dôchodcu. Ale že je plno dôchodcov v ambulanciách úplne zbytočne, o tom sa nezmieniš. Píšeš o dobe? Áno, ľudia robia od rána do večera ak si si nevšimol. Niektorí aj v dvoch robotách. A potom prídu do ambulancie kde sedí 10 dôchodcov ktorých pichlo v boku a je problém. V jednom súhlasím, čakalo sa aj voľakedy. Ale voľakedy boli pohotovosti všade. Asi si nepostrehol zmenu zákona od nového roka. Tak sa ani nevyjadruj. Mimochodom, arogantne sa vždy predbehne práve dôchodca. Teda mne sa to stáva dosť často. Tak si tu neobtieraj hubu o mladšie ročníky....!
amazing.girl
28.1.2019 11:32 | |
+12 -4
Usa, je chripka, takze logicke ze tam bolo vela ludi. Je to zrejme jedina det.pohotovost na polmilionove mesto, v Petrzke a Ruzinove neviem ci su. A zrejme aj na okres Malacky. Ta premudrela hovorkyna vsak vravi ze sluzbu malo 5 pediatrov, tak preco bola otvorena len 1 ambulancia? Ak mas/ mal si male deti, vies ze radsej ides na pohotovost ako riskovat doma febrilne krce
USAfilcki
28.1.2019 11:42 | |
+13 -8
bene80 vraj ja a dôchodca, to že nie som tupý pokrytec, sebec, arogant a neznášam tupelo Matoviča a tupca Sulíka to neznamená že som zákonite dôchodca, len som inak vychovaný ako ty a tebe podobným zmier sa s tým že žijú ešte ľudia a nemajú ani 50 rokov čo sú ešte ľuďmi a píšem len fakty, prečo ti vadia fakty. Našiel si sa v mojich tvrdeniach, to mi je ľúto že si odpad spoločnosti a tupý arogant a povýšenec, vlastne sám si sa dnes predviedol:" bene80 dnes 10:52 | | +4 -6 Reagovať 7 hodín? To fakt? Tak to by som tam iný bordel narobil. Proste presne o takých arogantných tupelách som vyššie písal ako si ty. Inak článok je o detskej pohotovosti a deťoch nie o dôchodcoch, ale už keď píšeš o dôchodcoch tí chodia k obvodným čo ja viem nie na pohotovosť a čo sa týka tých dôchodcov v ambulanciách. Za prvé odkiaľ ty vieš či tam chodia bezdôvodne(možno to zistíš prečo tam chodia až sám sa dožiješ dôchodku) + asi budem mizerne vzdelaný človek, lebo už dnes každý rozumný človek vie že tento národ starne, pomaly ale isto pôjdu do dôchodku husákové deti, to je najpočetnejšie množstvo Slovákov, lebo vtedy sa ich najviac narodilo, tak čo čakáš že koho bude viac v čakárni mladých ktorých sa nerodí, alebo starých ktorých sa narodilo najviac. Ak máš nejakú logiku tak popremýšľaj a potom píš hlúposti o dôchodcoch. Fakt ti neprajem nič zlé, ak raz budeš dôchodca, tak aby si nebol potom prekvapený že berieš tašku liekov a chodíš na kontroly každý týždeň, resp. dva. Potom pochopíš čo za sprostosti si vypisoval v mladosti. Mohol by si vedieť že starí človek je viac a častejšie odkázaný na lekársku starostlivosť ako mladí v produktívnom veku, každý hlupák to pochopí až sám bude starý. bene80 o teba si treba obtierať nie len hubu, ale rovno ti nakopať vajcia, lebo ty len chvalabohu asi takých dôchodcov stretávaš aký si aj ty sám a ako sa k ním správaš, si len arogantné hov+++ädo, nakopať a poslať ťa do hája a ja len tak pre tvoje info dôchodca nie som, dokonca ani 45 rokov nemám.
USAfilcki
28.1.2019 11:46 | |
+4 -11
bene80 akurát mám vyššie IQ ako ty aj s tvojim fotrom, preto dokážem rešpektovať iných, kde prídem bordel nerobím ako ty a chápem aj starých ľudí, nie len seba a svoju generáciu, ale to pochopí aj tupec ako si ty, ale kto vie ako na tom budeš musieť byť zdravotne aby si to pochopil. Možno ti už ani boh nepomôže, potom ti na smrteľnej posteli dôjde, aký si bol len ch+++j za mlada ty arogantný tupec. Inak už len to nasvedčuje že na mňa zareaguješ a napíšeš mi čo mám resp. nemám robiť, to si nechaj pre svojho retardovaného fotra, tomu mžeš adresovať nasledujúce slová:"Tak si tu neobtieraj hubu o mladšie ročníky....!" Totiž budete asi na rovnakej úrovni, aký foter, taký syn, ktorý podľa tvojich vlastných slov:"Tak to by som tam iný bordel narobil." Máš sa čím prezentovať a chváliť. Len ti ruky vykrútiť a nakopať do vajec čo sa do nich zmestí.
gigi5
28.1.2019 11:52 | |
+12 -5
USAfilcki, ani som tvoje zvasty nedocital. Stacilo mi,ze este aj do toho zamontujes Matovica + Sulíka. Uz to hovori o vsetkom.
USAfilcki
28.1.2019 11:57 | |
+5 -9
gigi5 a prečo by som ich nespomenul, keď presne ich tupé, arogantné správanie vystihuje dnešnú najmladšiu generáciu, ktorá ich aj vychováva. gigi5 alias bene80 zabúdaš si prepínať účty na Azete, takže nemusíš ma ani čítať ty truľo, lebo sám tu vypisuješ žvásty.
janajana124
28.1.2019 12:15 | |
+8 -8
bene80 ma pravdu, je nehorzne aby clovek cakal od rana siestej hodiny pred otvorenim zdravotneho strediska!!!!!!!!!!!! v mraze a zime a clovek ktry ma dieta druyh rodic zatial caka doma kym henten druhy sa vrati ALE AJ TAK JE DRUHY LEBO DOCHODCA TAM JE UZ OD 5,45 KTORY MI CAS!!!! MLADI LUDIA CCA 30-50 ROKOV SA NAHANAJU TAK AK OSI TITO DOCHODCI NEVEDIA ANI PREDSTAVIT..NEUROCHIRURGIE PLNE TAKYCHTO MLADYCH LUDI PRACUJUCICH KTORI MAJU NADORY NA HLAVE ATD..TO TITO DOCHODCOVIA SI NEVEDIA PREDSTAVIT V AKOM STRESE MY ZIJEME CO VSETKO MUSIME STIHNUT ZA JEDEN DEN A PTOOM ESTE AJ LEKAR TA NASERE A POVIE ZE NECH S IIDES DAT ZOBRAT KRV ZA VLASTNE NAKLADY ZAPLATIT..NIEDOST ZE IDETE LEKAROVI A PREDPSIE VAM LIEK TORY NEZABERE ALE STIHNE POVEDAT NECH SI KUPITE DALSICH PAT KTORE SI PLNE HRADITE LEBO TO EJ TAKE DO NOSA TAKE NA HRDLO HENTEAKE NA VYKASLAAVENIE ATD..TAKE CCKA PLUS ESTE DCKO A ENVIM ESTE CO A AJ TAK TO JE NA NIC..LEO CLOVEK VO VEKU PRACUJUCOM JE TOTALNE VYSTAVENY CHODI DO OROBTY CHORI , NEMA SI KEDY ODDYCHNUT , TERAZ SA NEZIJE JAK KEDYSI ZE V JEDNEJ DEDINE CELA RODINA A BABKY OD 50 TKY NA DOCHODKU..VTEDY BOLO RADOST VYCHOVAVAT DETI..NIC NENI LAHSIE AKO ZAVOLAT BABKE NECH IDE PRE VNUCIKA DO SKOLKY..
bene80
28.1.2019 13:37 | |
+5 -1
USAfilcki je mi ťa úprimne ľúto. Ani som vlastne nepochopil, koho si v príspevku vlastne obhajoval. Zato počastoval si ma dokonale. Nebudem si tu vybíjať frustráciu ako ty z tvojho skazeného života. Napísal som ti z vlastnej skúsenosti a myslím že pravdu. Ale ty si jeden z tých najsprávnejších a najrovnejších. Keby si mal deti v horúčke 7 hodín v čakárni tak by si písal inak. Keď že nemáš deti ani ženu tak už mlč. Môžeš na druhých nahádzať špinu, karma ti to vráti. Ja nie. Na tvoju úroveň sa neznížim. Ži si vo svojom tele za trest !
bene80
28.1.2019 13:38 | |
+4 -3
My si účty nemusíme prepínať, nemáme 17 rokov a nie sme z USA pán (skoro) dôchodca :-)
bene80
28.1.2019 10:52 | |
+17 -10
Reagovať
7 hodín? To fakt? Tak to by som tam iný bordel narobil. Na hlavné mesto je to neskutočná hanba...Mali ho asi odvieť domov a potom sa vrátiť. Určite by som 7 hodín s dieťaťom nečakal. B..ha, aspoń o tie deti sa postarajte ministerka....
amazing.girl
28.1.2019 10:58 | |
+13 -5
Co by si si pomohol keby si siel domov? Zasa by si musel cakat od zaciatku ked sa vratis
bene80
28.1.2019 11:01 | |
+12 -5
Nechal by som tam ženu alebo by som ostal ja. Ale ako vravím, určite by som urobil cirkus...je potrebné sa ozvať. Ale slovák je povaha holubičia....a že v zahraničí čakajú 7 hodín? To máš odkiaľ moja? teda ja mám toho zbehané dosť ale toto som ja nikde nevidel. Napíš kde na západe si čakala 7 hodín?
amazing.girl
28.1.2019 11:11 | |
+9 -3
A kde si ty bol na pohotovosti? Neznamena, ze ked ides na 2dnovy zajazd do Pariza, znamena to ze vies ako funguju pohotovosti. Pracovala som 15 rokov po celej europe, poviem ti kde sa na pohotovosti necakalo: Grecko, Turecko, Anglicko, Cyprus. Ale to su len moje skusenosti, pripadne mojich kolegov. Vela sa caka vo Franc., Nemecku - zalezi ake velke mesto, Benelux je katastrofa. Taliansko ok. Kamaratkinu dceru 17rocnu nechali na pohotovosti v Lux. cakat na vysetrenie neurologa, po epilep.zachvate! 7 hodin
bene80
28.1.2019 11:21 | |
+2 -4
Tak menovala si toho dosť. Ale iba v jednom prípade 7 hodinové čakanie a neurológia sa s pohotovosťou porovnávať nedá. Že? Ja som sa pýtal na pohotovosť pre deti.
amazing.girl
28.1.2019 11:23 | |
+9 -2
Tak to sa urcite ozvi. Toto presne robia pediatri- a je to nehoraznost. Tie neexistujuce vykony si setria pre svojich znamych a beznym detom ani raz za tri roky neskontroluju krvny obraz
amazing.girl
28.1.2019 11:26 | |
+7 -0
Naco sa ja s tebou bavim? Neurolog na pohotovosti predsa. Co jej mali po epileptickom zachvate volat gastrologa? A 17rocna spada pod detsku pohotovost aj na slovensku. A inak si pozri na youtube su vselijake videa z emergency, raz som videla myslim z usa ze pacientka starsia zomrela v cakarni a ani tak si ju moc nevsimali
bene80
28.1.2019 11:29 | |
+6 -2
Ameriku nespomínaj. tam je to o tom kto si platí a kto nie. Ale pozri, iba diskutujeme. Keby šlo o tvoje dieťa možno by si písala inakšie. Na doktorov sa nikto nehnevá. Ide o systém....
andre005
28.1.2019 10:50 | |
+13 -20
Reagovať
v piatok bol zdravy?sandra sa asi bola natriasat
amazing.girl
28.1.2019 11:00 | |
+10 -7
Tento postreh ma aku logiku?
romi1
28.1.2019 10:48 | |
+20 -10
Reagovať
Čo si tá pani myslela po 12 rokoch vlády sociálnej demokracie ? Že jej dieťa so zápalom pľúc v štátnej nemocnici ošetria bez nekonečného čakania ? Čo sme si zvolili, to máme...
JERY55
28.1.2019 10:54 | |
+11 -4
NO CO SI SI ZVOLIL DROBA A VALO A TIEZ NERIESIA NIC????
Lilo7
28.1.2019 10:45 | |
+19 -1
Reagovať
Veď Droba so Zsuzu práve detské pohotovosti riešili vy burani, nevzdelanci, sedláci, nevdačníci a čo ja viem čo ešte.... Nič neviete pochopiť, ako slovensko funguje. Veď aj Vallo bol presvedčený, že snehovú kalamitu zvládne nejaká linka...najmä vtedy, keď nesneží.... Aj mladým hokejistom v Kanade neprali prádlo, ale malo sa to riešiť v kabíne a nie na Fb. To vieme, ako by ich v ťažkých tisícoch platení magori, tých 18- násť ročných sfúkli a nič by sa nikto nedozvedel. Ale prachy do ich vreciek, vyššie má ako predseda vlády by sa valili ďalej... Nastavte si zrkadlo slováci... Nič sa tu nezlepší pokiaĺ politickí hlupáci budú rozhodovať po každých voľbách , kto je aký odborník hlavne podľa toho, za akú stranu bol dosadený.
Ucholak60
28.1.2019 10:37 | |
+26 -1
Reagovať
A prečo je to tak?Lebo všade sa len kradne.Moj zubar si už druhý mesiac nauctoval ďalších cca 100e od VSZP,hoci som tam ani nebol?
sensation278
28.1.2019 10:39 | |
+13 -0
Treba to reklamovať, ved v aplikácii to máš
Ucholak60
28.1.2019 10:45 | |
+8 -6
Viem že sa to dá,len keď to urobím,on sa to dozvieze som ho natrel....Kde trz zoženiem nového zubára,keď má každý plno.
bene80
28.1.2019 10:57 | |
+15 -2
Ja sa už s..rať nebudem! Idem volať do poisťovni nech mi zubára zoženú. Inak prestanem platiť za zákroky ! Je nepredstaviteľné že mi 16 zubárov povedalo neberiem mám plné. Mali by prijať zákon a hotovo. Je neskutočné akí zlodeji a sebci sa zo zubárov stávajú. A to nehovorím o zbytočných a drahých úkonoch ktoré robia len aby zarobili. Hanba....
amazing.girl
28.1.2019 11:02 | |
+6 -3
Co s tym ma poistovna? Volaj na VUC kto je tvoj rajonny zubar, ten ta musi zobrat
Ucholak60
28.1.2019 11:10 | |
+7 -3
Načo by brali nových,keď si na drzovku naučtuju fiktívne zákroky a keď nie tak od 30 e hore sa dopláca za plombu?Tento určite nie je jediný,jeden by neveril,keby som nemal aplikáciu,tak to nezistím....Uvidím či si dá aj tretí mesiac po sebe,ale už má začína s..t
amazing.girl
28.1.2019 11:21 | |
+4 -1
Tak to sa urcite ozvi. Toto presne robia pediatri- a je to nehoraznost. Tie neexistujuce vykony si setria pre svojich znamych a beznym detom ani raz za tri roky neskontroluju krvny obraz
bene80
28.1.2019 11:34 | |
+2 -0
Nemusí amazing. Ani v rajóne. Vyskúšaj si to. A čo s tým má poisťovňa? Asi si nepostrehla že poisťovńa preplatí časť zubára iba ak máš prehliadku. Tak ako? Nikto ti ju nechce urobiť napriek tomu si platíš. A ty máš v rojóne koľko zubárov. 100?
amazing.girl
28.1.2019 12:52 | |
+2 -0
Ja som nevedela zohnat vseobec.lekara, tak mi VUC odporucil rajonneho - ten ta musi zobrat. Tak je to aj s pediatrom a dentistom. Co sa tyka zubara, ak si z Ba, tak pri YMCA je klinika Sydent, su dobri a beru novych pacientov, ja som sa tam v lete prihlasila
retardo_SK1
28.1.2019 10:35 | |
+21 -4
Reagovať
Zdravie nie je tovar. JUDr. Róbert Fico.
Pelikan117
28.1.2019 10:34 | |
+19 -2
Reagovať
Ničoho sa nebojte, lebo hovorkyňa min. už sto krát opakovala, pred kamerami, že pacienti nie sú vôbec ohrození ....A celé zdravotníctvo funguje perfektne !
Jozo1989xyaz
28.1.2019 10:16 | |
+37 -4
Reagovať
Kazda doba ma svoje + - kedysi nas trapili rady na banany dnes u lekara kazda doba ma svoje "caro" ✌✌✌✌✌
Postrachyna
28.1.2019 10:17 | |
+20 -4
presne---100 bodov...
clovvek
28.1.2019 10:25 | |
+11 -26
vtedy keď boli rady na banány tak presne v tej istej dobe boli ešte dlhšie rady u lekára ...aj za tzv. socializmu boli preplnené čakárne
clovvek
28.1.2019 10:31 | |
+9 -16
niektorí sa už nepamätajú že aj za komáčov boli plné čakárne
ivanvas
28.1.2019 10:16 | |
+11 -6
Reagovať
mala zavolať sanitku a mala by to zadarmo a rýchlejšie....
USAfilcki
28.1.2019 10:29 | |
+9 -12
Dúfam že toto bude ďalšia vec čo sa začne riešiť a to čo najskôr a za to dúfam že budú mastné poplatky, kto si zavolá sanitku bez dôvodne t.j. že je sám, resp. s detskom schopný ísť k lekárovi po vlastných, za zneužívanie sanitky či záchranky by mal byť poplatok aspoň 100€, aby to špekulantov odradilo.
clovvek
28.1.2019 10:29 | |
+19 -0
áno a mohla to urobiť aj ironicky po niekoľko hodinovom čakaní v čakárni volať 112 a na otázku na akej adrese sa nachádzate nadiktovať adresu nemocnice a poschodie kde čakajú :D
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň s J. Gorduličom Podcasty Prémiové čítanie Šport TV program Počasie Horoskopy
Prokurátor podal obžalobu na Kočnera a spol. v prípade vraždy Kuciaka Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Náves kamióna
Foto
Hrôzostrašná smrť v plameňoch: Po nehode kamiónu zaživa uhorel český vodič († 37)
Opraty podľa
Spevák Drobný bol s Gottom († 80) dlho na nože, no na pohreb prišiel: Odkaz vdove Ivane
K zrážke došlo
Pri Galante sa zrazil kamión a dodávka: Na mieste zasahuje aj vrtuľník
Zoltán Andruskó
Andruskó uzavrel dohodu o vine a treste: Prokurátor podal na súd návrh na jej schválenie
Cyber Attack
Krádež tajných informácií: Ruskí hackeri napadli iránsku skupinu, cez ktorú špehovali iné štáty
Peter Sagan.
Foto
Taliansky portál prišiel so šokujúcou správou: Saganov koniec v Bore?
Muslim rebel
V Sýrii ostali tábory a väznice pre džihádistov bez dohľadu: Ruský minister obrany varuje pred veľkou hrozbou
Foto
Babička sa dostala do formy až po sedemdesiatke: Uvidíte jej fotky pred premenou, nebudete veriť vlastným očiam
Z odstaveného
Opacha z Poľska hyzdí parkovisko: Kedy odstránia vrak spod Tatier?
Peter Altmaier
Kedy sa dozvieme verdikt o odklade brexitu? Nemecký minister Altmaier ponúkol odpoveď
Princovia William
Princ Harry prehovoril o problémoch vo vzťahu s bratom: Čo sa deje medzi mnou a Williamom
Marián Kočner
Aktualizované
Posun vo vyšetrovaní vraždy Kuciaka a Kušnírovej: Prokurátor podal obžalobu na Mariana Kočnera