Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
piatok 22. 3.
Beňadik
1°C  Jasno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
18.01.2019, 13:30 | Tip od Vás | Slovensko

Diskusia: Anna († 65) zomrela na priechode v Trnave: Nešťastie pred očami manžela, rozhodovali sekundy!

45 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
banka32
20.1.2019 15:28 | |
+2 -1
Reagovať
pan24 karatovy?Nie vždy máš prechody viditeľné,prehľadné, čo tak zákruta a v tme.chodec neni nijak reflexne viditeľný,on ti skočí bezhlavo na prechod,ty si 1meter od prechodu a teraz si porád.
milos1961
19.1.2019 19:20 | |
+2 -4
Reagovať
Zakon hovori jasne a neznalost neospravedlnuje choddc ma zakazane vstupovat aj na priechod ked ide auto plati to sice iba 10 rokov len na iq chodcov to je kratka doba
jozo1004
18.1.2019 23:05 | |
+11 -4
Reagovať
Je to smutne ked niekto zomrie hlavne pre pribuznych. Nebol som tam tak neviem ako sa to stalo. Ale povedzme si popravde, odkedy sa dalo ze chodes na prechode je chraneny, tak chodci vstupuju na prechod bez toho ze by sa pozreli vpravo a vlavo, preto je tolko nehod na prechodoch. Tam je problem. Druhy problem je ze mladi s imyslia ze su majstri sveta a jazdia ako blazni a nedajboze ze maju tatinkov zadzobanych tak vedia ze sa im nic nestane tak jazdia hlava nehlava...
Pan24karatovy
19.1.2019 00:06 | |
+11 -3
Problem nieje ze chodci sa nepozeraju do prava dolava ale v Tom ze soferi by mali spomalovat uz ked chodci prichadzaju k prechodu, ked chodec vstupi Na vozovku vodic by uz mal stat, vodic vedie vozidlo , zbran a vodic ma mat na mysli ze on musi mat situaciu pod kontrolou v jeho zaujme vodic niekomu moze ublizit, usmrtit nie naopak, sam som vodic a pre mna je to automaticke ze myslim aj za chodca
old-dodo
19.1.2019 07:00 | |
+5 -0
Vždy som tu tvrdil, že priechod pre chodcov je najviac nebezpečnejší pre prechod cez cestu.Vodiči si myslia, že ak sa nechystajú prejsť cez cestu minimálne 2_3 chodci, tak jeden ich nemá čo zdržovať a ani nespomalia.Tak ,ako niekto tvrdí, že chodec sa má pozrieť vpravo vľavo, tak povinnosťou vodičov je pri príchode k priechodu znížiť rýchlosť, vyhodnotiť situáciu, či sa neblíži nejaký chodec po chodníku, čo by mu mohol vbehnúť pod kolesá.Je to absolútne jednoduchá vec.Lenže dnes každý 3_4 vodič za volantom telefonuje a nesleduje dostatočne okrem cesty priebežne i okolie.Neveríte? tak sapostavte niekde na chodníku, kde je väčšia premávka a rátajte koľko vodičov má telefón pri uchu.Budete veľmi šokovaní.
banka32
18.1.2019 20:06 | |
+23 -2
Reagovať
tu ide o tom,že mladý k o k o t majster sveta si neocistil okna a išiel jazdiť,tak teraz nech sa páči.
louisde
18.1.2019 18:10 | |
+16 -2
Reagovať
súhlasím s ka_yo čo Slovák ,Čech Poliak hovADO za volantom to je ako DNA nedá sa to zmazať musí to vykapať alebo otroviť ako potkany dennp denne problém odbočenie doľava ak nie je označené ako hlavná ja neviem kto im dal vodičáky a žena za volantom katastrofa oni si myslia že sú v Indii (len tam majú kravy prednosť
ka_yo
18.1.2019 16:53 | |
+49 -0
Reagovať
Byvam za hranicami v Rakusku, dochadzam ku Viedni do prace. 99.9% jazd je bez incidentov. Prejdem hranice ma SVK, v tom momente je niekto na mne nalepeny, jazdiaci 70 v obci, kluckujuci..., je 99.9% pravdepodobnost incidentu. Je to v nas slovanoch, ta malost, si stale nieco dokazovat...
SLIMBOYFAT
18.1.2019 17:27 | |
+15 -2
To nie je v slovanoch. Rovnako ako *** tu na Slovensku jazdia aj cudzinci - lebo maju pocit, ze tu mozu. Uplne staci, aby nasi fizli neboli korumpovatelni a vsetko sa tu zmeni. Jeden moj kolega - francuz nemal problem soferovat opity, ale do fabriky sa bal prist, aby mu nahodou nedali fukat...
videoalbum86
18.1.2019 15:59 | |
+52 -2
Reagovať
To je úplne jedno či sa jedná o cestu I-II triedy,rýchlostnej alebo diaľnice,títo mladí blázni jazdia zima letom ako pretekári,nepoznajú okrem brzdy,plynu a motor v otáčkach nič iného,žiadna predvídavosť,ohľaduplnosť voči ostatným účastníkom premávky, týmto frajeríkom v kapucniach na gebuliach nehovorí nič,už včera som to tu spomenul,pokiaľ nebudú exemplárne trestaní,tak sa tu nič nezmení,nevinní ľudia budú zomierať aj naďalej,každá tragicky končiaca nehoda je výsledkom mladého nezodpovedného vodiča,ešte im nestačil uschnúť atrament na VP,už si myslia,že sú na cestách sami,opakujem ešte raz,nekompromisne zatvárať týchto chrapúňov-pretekárov,každí jeden by si v tej sprostej kotrbe rozmyslel,koľko môže stláčať akcelerátor.
milan5321
18.1.2019 15:13 | |
+30 -21
Reagovať
ako dlho bude trvat poslancom,aby novelizovali vyhlasku o cestnej premavke?co sa tyka prechodu pre chodcov,sucasna vyhlaska nie je jednoznacne formulovana.to je jedna z pricin,preco tolko ludi nezmyselne pride o zivot na prechodoch.malo by platit,ze ked chodec prejavi volu vstupit na prechod pre chodcov,musi to vodic respektovat a dat chodcovi prednost.to znamena,ze vodic by mal zabrzdit aj vtedy,ked je chodec este na chodniku v bezprostrednej vzdialenosti od vozovky.osobne s tym nemam problem ani dnes.ale je vela mladych vodicov,ktori nie su dostatocne skuseni a schopni citat aj to,co sa deje mimo vozovky.ti by mali chodit ovela opatrnejsie.na zaver si nedokazem odpustit opat jednu poznamku,ktoru som spomenul uz x krat:priatelia,nepouzivajte telefon za volantom.telefon zabija spolahlivo presne tak,ako alkohol.
devil811
18.1.2019 15:24 | |
+67 -23
Nesúhlas s vašim názorom. V prvom rade chodec musí dávať veľký pozor. Darmo má prednosť keď oproti nemu ide niekolko tonové auto. Pud sebazáchovy mi nedovolí vkročiť na priechod pokiaľ auto nestojí. V dnešnej dobe chodci vstúpia na prechod bez sekundy zhodnotenia situácie na vozovke.A to je príčina úmrtí.
milan5321
18.1.2019 15:31 | |
+28 -2
neocakavam vseobecny suhlas.skor hladam nejaku moznost,ako zabranit zbytocnym umrtiam.vodici na Slovensku obecne jazdia agresivne.v Rakusku,Nemecku atd.napr.beru papiere za nebezpecnu jazdu.aj neprimerana vzdialenost medzi vozidlami sa povazuje za agresivnu jazdu.u nas denna prax.ked sadnem do auta musim si byt vedomi faktu,ze plech znesie viac ako ludske telo a tomu prisposobit styl jazdy.budem sice pomalsi,ale budem jazdit bezpecne voci svojmu okoliu.
Annie-Any
18.1.2019 15:38 | |
+32 -2
milan...jednoznacny suhlas. Nechapem ako je to mozne, ze na zapade dokazu vodici pribrzdit pred kazdym priechodom ocakavajuc chodca. Na SVK nie, najma aby sme boli o par sekund niekde skor...ale na druhej strane, ako chodec som naucena, ze pokial auto nestoji, nestupim na priechod.
milan5321
18.1.2019 15:46 | |
+22 -1
Any.podla mojho nazoru je to dane nevhodnym formulovanim vyhlasky.navyse vonku pristupuju s vacsou uctou k zivotu a jednotlivcom,ako u nas.
Ross321
18.1.2019 16:46 | |
+14 -1
suhlasim tak to tu je vo finsku,vodic ma davat pozor ci na chodcu alebo ciklistu.
Peterxxx251
18.1.2019 15:07 | |
+27 -14
Reagovať
Takmer vsetky dopravne nehody sposobuju mladí vodici.O tom su statistiky.Hlavne ide o kombinaciu mlady vodic + silne auto,rozumej pocet koní.Nezda sa vam,ze by bolo prinosne posunut vekovu hranicu vodicaku min.nad 30 rokov ?
SLIMBOYFAT
18.1.2019 15:27 | |
+21 -5
Nie. Potom budes mat neskusenych 30tnikov za volantom.
Peterxxx251
18.1.2019 15:53 | |
+13 -3
Nehody nie su zapricinene neskusenostou,ale práve riskovaním a rychlou jazdou co odpada prave pribudajucim vekom,nakolko je uz clovek rozumnejsí,ma viacej zivotnych skuseností.Cize ako sa vraví mladost - pochabost.Je to jasnejsie ?
SLIMBOYFAT
18.1.2019 16:03 | |
+8 -3
Aha, takze starsi clovek je skusenejsi a preto maju starsi vodici menej nehod ale zaroven nehody nie su zapricinene neskusenostou...
Peterxxx251
18.1.2019 16:09 | |
+4 -3
To co si povedal ze vraj potom budeme mat neskusenych 30-nikov a tak teraz mame neskusenych 18 tnikov ci 20 tnikov.Pytam sa co je lepsia situlacia v tom to pripade ? Hlavne ked statistika hovorí oprevahe mladych vodicov ako priciny dopravnych nehod.Cosi ako zivotna logika mi hovorí ze ti neskusení 30 tnici by boli lepsou alternativou v znizovaní nehodovosti.
SLIMBOYFAT
18.1.2019 16:18 | |
+7 -7
Uz len preto je to somarina, ze ti z pracovneho trhu vypadne vyse stvrtina vodicov z povolania. Lepsia varianta je poskytnut mladym vodicom viacej skusenosti (jazdy pod dohladom starsich vodicov), aby si zazili na ceste nejaku krizovu situaciu, naucili sa viac predvidat, ziskali lepsi odhad, absolvovat skolu smyku...
Peterxxx251
18.1.2019 17:03 | |
+6 -1
Na tom pracovnom trhu je skor prevaha starsích vodicov a to hodne po 40 ke,nakolko to je povolanie ako rada dalsích,ktore nie su adekvatne zaplatené.A zas nehodovost autobusov,posledne to bol prave mlady vodic ktory na dialnici medz Bystricou a Zvolenou narazil do odstaveneho kamiona,zahynuli dvaja cestujuci.
SLIMBOYFAT
18.1.2019 17:20 | |
+6 -3
Aspon si zisti fakty. Jeden moj znamy ma s bratom spedicku a hovoril, ze ma problem zohnat kamionistu(hociakeho) za 1500 v hrubom. Dalsi kamarat jazdi s kamionom, ma maturitu z elektrotechniky a nechce robit technika, lebo by malo zarabal. Autobusarov dovazame z Ukrajiny... Fakt to treba este zhorsovat?
LSRT
18.1.2019 14:53 | |
+41 -3
Reagovať
Poznám tu cestu a nechápem, ako môže byť prechod pre chodcov hneď za kruháčom, keď boli manželia už na prechode a šofér vyšiel z kruháča v rýchlosti, tak presne toto sa stane...ja vždy trrpnem keď idem cez tento prechod, a stalo sa...Je mi to lúúúto...
d_artanan
18.1.2019 15:11 | |
+31 -2
najhorsie, ze vela prechodov je hned na hrane krizovatky alebo hned za kruhacom ako pises.. kruhace a krizovatky by sa mali co najrychlejsie opustit a nie na vyjazde skakat na brzdy..
Aktuality.sk Správy Prezidentské voľby 2019 Šport TV program Počasie Horoskopy
Organizátori brexitu nechtiac odhalili kolosálny podvod Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Filipíncovi sa
Šokujúca výpoveď lekára na súde: Dobitému Henrymu († 36) desať dní po smrti zmenil zdravotný záznam!
Krásne počasie si
Prvý jarný víkend klope na dvere: Predpoveď počasia vám vyčaruje úsmev na tvári
Obchodná ulica je
Obchodná v Bratislave je známa nočnými incidentami: Polícia prišla s ráznym opatrením
Aktérom bol
Foto
Muž podpálil v Taliansku autobus plný detí: Hrozivé zábery z miesta činu
Britská premiérka
Premiérka Theresa Mayová: S požiadavkami lídrov EÚ súhlasí
Flags of UK and
Odklad Brexitu? Za určitých podmienok naň lídri EÚ pristúpia
Lionel Richie
Princ Charles sa stretol s legendami: To, čo spravil slávny spevák jeho manželke, protokol prísne zakazuje
Reprezentačný
Tréner Hapal otvorene o zápase proti Maďarsku: To, čo sme mali, sme nepremenili
Záchranári
Na palube indonézskeho lietadla sa nachádzal tretí pilot: Posádke poradil ako vyradiť nefunkčný systém
Azerbajdžan
Favorit našej skupiny to nemal ľahké: Azerbajdžan potrápil vicemajstrov sveta
Prvý kvalifikačný
Foto
Proti Maďarom sme nedopustili prekvapenie: Slováci vkročili do kvalifikácie víťazne
Prvý kvalifikačný
Foto
Nešportové správanie fanúšikov: Tešiacich sa Slovákov trafili pivom