Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
pondelok 14. 10.
Boris
19°C  Slnečno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
16.12.2018, 06:00 | Prominenti | Domáci Prominenti

Diskusia: Autor legendárnej rozprávky Peter Guldan prezradil: Ako prišiel na meno Bambuľka?

8 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Venetius
16.12.2018 14:01 | |
+2 -3
Reagovať
Bambuĺka nevymyslel Guldan, hovorí sa tak odjakživa malým bacuľkám. Nie je to veĺmi lichotivé označenie. Ako povedal Guldan, že jeho starká tak hovorila nešikovným dievčatám. V tom zmysle ako že tučibomba alebo nemehlo. Takže Bambulka je také láskavé a zároveň ironické označenie pre macatú dievčinu alebo ženu. A používa sa odjakživa. Bambuľa=Guľa. Hovorovo je bambuĺa aj brmbolec na čiapke alebo iná látková guĺatá ozdoba. Má aj variant BOMBUĽA. Používa sa v tomte význame aj v CEŠTINE.BAMBULE.
VONAJABLKA
16.12.2018 11:51 | |
+4 -9
Reagovať
Ja som ako decko neznasala ten serial a zostalo mi to az do dnes. Usi mi trhalo,ked spustila svojim upistanym hlasom DEDO JOZEEEEF 🙄.
alibaded
16.12.2018 11:12 | |
+6 -2
Reagovať
tento človek objavil aj darinku gambošovú, vymyslel jej umelecké meno, písal pre ňu mnoho rokov pesničky a fakticky on z nej urobil hviezdu. a hviezda na svojho stvoriteľa zabudla!
Marek543211
16.12.2018 10:31 | |
+1 -9
Reagovať
Koho to zaujíma.. totálna blbost .
alibaded
16.12.2018 11:14 | |
+1 -5
však reklamný článok, aby sa predávali CD a knižka!
Darlene111
16.12.2018 08:47 | |
+4 -3
Reagovať
Bambulka tak sa v rodinach hovori malym dievcatkam....takze
Darlene111
16.12.2018 08:49 | |
+4 -3
Tiez Babulka a nieje to o tom ze by nieco nevedeli,je to zrrejne odvodene od talianskeho bambola
Venetius
16.12.2018 13:53 | |
+4 -3
Nemá to vóbec nič s bámbolou. Bambuľa je normálne označenie brmbolca na čiapke alebo čohokolvek guĺatého. Takže babmbuľa znamená guľa, bambulka gulička, tak sa hovorí malým bacuľkám.
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň s J. Gorduličom Podcasty Prémiové čítanie Šport TV program Počasie Horoskopy
Dobroslav Trnka
Kočnerovi prokurátori aj sudcovia zostávajú vo funkciách (podcast) Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Na snímke tréner
FK Pohronie hlási nového trénera: Mužstvo povedie tento muž
Ruský prezident
Foto
Putin pricestoval na štátnu návštevu Saudskej Arábie: Kráľovi Salmánovi daroval vtáka
(ilustračné foto)
Emma musela podstúpiť cisarák: Keď videla, aké dieťa z nej vybrali, bola rada, že nerodila prirodzene
Novým predsedom
Česko s okamžitou platnosťou pozastavuje vývoz vojenského materiálu do Turecka
Boston Bruins
Ukážková práca v oslabení: Hráči Bostonu Bruins vyškolili súpera
Seriál Horná
Kvíz
Fanúšikovia slovenských seriálov, otestujte sa! Dáte tento kvíz na 100 percent?
Gábor Gál
Gábor Gál je zdesený z nahrávky Kočnera a Trnku: Povedal minister viac, ako mal?!
Herečka Vlasta
Foto
V Česku sa lúčili s Chramostovou († 92): Národné divadlo praskalo vo švíkoch, prišli aj veľké hviezdy
Struňov otec
Foto
Exfarmárovi Stanovi sa splnil sen: Obdaroval som Čaputovú! Sledujte, ako prezidentka reagovala
Afganec dobodal
Aktualizované
Afganec v Rakúsku dobodal človeka a dal sa na útek: Veľké pátranie! Namieril si to do Česka?
Konôpka je
Foto
Automobilový pretekár Miro Konôpka: Na diaľnici predbehne moje Lambo každá dodávka
Brazílsky hráč
Neymar sa opäť zranil: Ako dlho bude chýbať PSG?