Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
pondelok 14. 10.
Boris
10°C  Hmla  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
11.12.2018, 14:55 | Šport | Šport mix

Diskusia: V Rusku zomrela nádejná športovkyňa († 15): Fatálna chyba ju stála život

35 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
sikovny4l
12.12.2018 14:34 | |
+0 -1
Reagovať
Škoda jej, bola by z nej fajná babenka.
PeterVlado
12.12.2018 14:18 | |
+0 -0
Reagovať
Uz som pocul viac takychto neuveritelnych pribehov. Aky dlhy bybva zvycajne kabel k nabijacke mobilu ? 50-60 cm ? s tym sa dosiahnut do vane ked je v zasuvke, to akym sposobom ? Alebo nabijacku mala v prdlzke dotiahnutej k vani ? Prudovy chranic, tato mimozemska technologia k nim zatial nedorazila ?
sikovny4l
12.12.2018 14:25 | |
+0 -0
Koľko domov a bytov u nás má prúdový chránič? Ale tiež nechápem či tú nabíjačku mala na predĺžovačke a tá jej spadla do vane.
PeterVlado
12.12.2018 14:38 | |
+1 -0
Od februara 2009 je povinny pre vsetky zasuvkove okruhy, pre zasuvkove okruhy v kupelniach bol povinny ovela skor. Takze odpoved je maju mat vsetky postavene v sucasnosti. Co sa tyka starsich bytov, tak pri tych je pravda ze pokial nemaju elektronistalaciu po rekonstrukcii, chranice v nich pouzite niesu, povacsine maju rozvod TN-C cize dvojvodicovy a v hliniku, tieto instalacie su v tomto case nebezpecne sami o sebe...aj tu sa da pouzit chranic - je to kompaktny pristroj vo forme "adaptera" do zasuvky, cez ktory sa nasledovne pripoji samotny spotrebic
1959okuliare
12.12.2018 14:06 | |
+5 -1
Reagovať
Vám mladým už tak e * be z tých mobilov , že bez mobilu sa neviete ani vys * rať .
sikovny4l
12.12.2018 14:22 | |
+0 -1
A čo ten pres raný čas, sa majú čítať leninové spisy???
paul0043
12.12.2018 12:49 | |
+4 -4
Reagovať
je to smutne ale zaroven to svedci o IQ tejto uz byvalej hviezdicky. skoda mozno za par rokov by tromfla aj nasu cibulkovu
pavol.kumpan
12.12.2018 13:16 | |
+3 -0
Ľahko je súdiť keď ani nevieš ako sa to stalo, inak vieš čo je EMPATIA?
a258
12.12.2018 10:25 | |
+3 -0
Reagovať
zabija prud,ktory prejde vasim telom.Velkost prudu ktory vami tecie je dany prostredim v akom ste,vlhke,suche,mokre.A dalej velkostou napetia.Ak napetie pretlaci cez vas prud od 30 mA a viac,-mate problem.Večina pri 70mA je už po smrti.Pre predstavu jedna led dioda,tzv ledka ma prud cca 20mA,tolko cez nu tecie ked svieti.Prudove chraniče ktore vas maju chranit,-pred situaciou ako ta v vane,-su nastavane vyrobne na max.prud 30mA-po novom i menšie.25mA.To je hodnota,ktora pretecie cez prudovy chranič,a ten odopne-odpoji napetie.Inak povedane,-ked cez vas pretecie prud definovany prudovym chranicom,ten odpoji napetie do zasuvky.Obycajny istic,alebo poistka odpoji zasuvku iba pri priamom skrate,-alebo pretažim,-pokial by tiekol večši prud v zasuvke,-ako je max dovoleny prud poistkou.Takze prudovy chranic vas chrani pred nebezpečnym prudom.Pokial nemate prudovy chranic pre kupelnu,-neberte si ziadne elektricke spotrebice sebou do vane ani sa s vane ich nedotykajte,je jedno či jeto mobilny telefon,alebo tablet,a pod..rovnako sa nedotykajte práčky pokial je zapojena v zauvke.
PeterVlado
12.12.2018 14:25 | |
+1 -0
V poidstate si to vystihol presne a spravne. Prudovy chranic vsak nieje vsemocny, zareaguje iba na unikajuci prud ktory sa nevrati po "strednom" vodici N (modry) spat cez chranic. Takze napriklad ak chytim rukou krajny - fazovy vodic L a druhou rukou sredny vodic N pricom nebudem mat kontakt so zemou chranic mi nepomoze a v socialnej vypalovni si ma moze skrtnut. Cize chranic je fajn, bez neho ani psi budu ale zas sa na neho bez rozmyslania spoliuehat tiez nieje uplne dobry napad...
sikovny4l
12.12.2018 14:27 | |
+0 -0
Pekne si to napísal, ešte dodaj bezpečné napätie pre mokré prostredie.
PeterVlado
12.12.2018 14:45 | |
+0 -0
Bezpecne napatie je beznemu cloveku k nicomu nema s nim co napajat. Obycajny uzivatel sa s nim stretne v dnesnej dobe iba ak tak pri led svetielkach na stromcek ( uz aj tam som videl adaptery s vystupom 30 Voltov a viac) a roznych LED pasoch napajanych na ten urcenymi a kontruovanymi zdrojmi. Nabijacka k mobilu sa rozhodne za bezpecny oddelovaci zdroj povazovat neda.
bosak1951
12.12.2018 10:08 | |
+12 -1
Reagovať
Nezdá sa vám priblblé "mobilovať" pri kúpaní sa vo vani?
250918
12.12.2018 10:40 | |
+4 -1
mnohým sa nezdá priblblé ani sexovať s telefónom.
crasher
11.12.2018 15:47 | |
+12 -26
Reagovať
Voda nevedie prud musi byt aspon slana. Nabijacka ma tak okolo 3V este k tomu jednosmerne asi. Dalej asi kazdeho raz v zivote koplo 220V a nic. Okrem toho som nikdy v zivote nezazil ze by ma kopla zasuvka pri vytahovani kablu. A ked ma clovek pod nohami izolaciu ako napriklad v kupelni byva gumena rohoz kvoli vode. Tak si myslim ze by clovek mohol chytit aj priamo drot.(vane byvaju keramicke alebo posmaltovane ci glazura alebo nieco)
Intermediary
11.12.2018 15:50 | |
+33 -5
Voda nevedie prúd? To akože fákt? Dokáž to a máš Nobelovu cenu!
SLIMBOYFAT
11.12.2018 15:55 | |
+21 -3
Ty sa kupes v demivode? Obycajna voda z vodovodu je plna mineralov a iontov, garantujem ti, ze je vodiva. Konkretne v rozmedzi 100 - 1000 µS/cm, podla urovne mineralizacie.
Nomad46
12.12.2018 06:39 | |
+3 -6
sak i ja dumam ako je to mozne...5V DC nemoze nikoho zabit...ak by doslo ku skratu i na 5V nabijacke malo by vyhodut poistky na zasuvky...tot nedavno som skusal ci ide prud na sviecku v elektrocentrale mojiim oblubenym sposobom a to ze ma to vzdy kopne a to je ina supa:)Ale tiez nic strasne aj s 220V som si potykal a stale zijem...cize fakt nerozumiem
Jozef7256
12.12.2018 14:36 | |
+0 -0
crasher, viem kam mieriš. Uvažuješ dobre, až na to, že voda nevedie prúd. To si zmeň v nastavení( v hlave) a to čo najrýchlejšie.))) Bolo by to možné vtedy, ak by vaňa nebola vodivá, resp. bola by z nejakého izolantu. Lenže vane sa vyrábali a asi sa aj ešte niektoré vyrábajú smaltované, resp. železné a tie sa musia vždy uzemniť, t.j. musia sa pripojiť na ochranný vodič a vtedy je vaňa hotové elektrické kreslo a vtedy nemáš šancu. Nikto!
duga_z_garpa
11.12.2018 15:46 | |
+7 -8
Reagovať
je to blbost co napisem, ale rad by som vedel kolko mobilov zabije ludi /selfie a podobne, totalne zblbnutie/ a kolko zachrani zivot, snad zachrani je viac
AllahuAkbar
11.12.2018 15:24 | |
+19 -4
Reagovať
Tak sa to určite nestalo. Ani v Rusku to nieje možné.
Intermediary
11.12.2018 15:26 | |
+8 -10
Lebo v Rusku majú vo vani ruble ktorými kúria a mobily ani nepoznajú.
pavol.kumpan
11.12.2018 15:14 | |
+29 -6
Reagovať
Veľmi smutné, taká mladá... Nech odpočíva v pokoji
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň s J. Gorduličom Podcasty Prémiové čítanie Šport TV program Počasie Horoskopy
Prieskum: Kto by volil koalíciu PS/SPOLU/Za ľudí Aktuality.sk
Herečka Jane Fonda
Foto
Jane Fonda zadržala polícia: Fotka 81-ročnej oscarovej herečky v putách
Predseda Národnej
Danko sa vyjadril ku Kosovu: Toto je podľa neho riešením
Danube river in
Facka pre Fidesz: Budapešť bude mať opozičného primátora
Bale v súboji
Foto
Wales si v šlágri skupiny rozdelil body s Chorvátskom: Ako sa menia postupové šance Slovákov?
Na snímke
Foto
Slováci remizovali s Paraguajom: Trio srdciarov sa lúčilo s reprezentačným dresom
Foto
Šokujúca forma terapie: Koláčiky v tvare vagíny majú pomáhať ženám
Netradičnú mušľu
Foto
Žena našla mušľu s podobizňou známeho muža: Zistíte, o koho ide, strasie vás od hrôzy
Flag of poland
Aktualizované
Voľby v Poľsku majú výsledok: Na čele krajiny zostáva strana PiS
Fire engines and
Aktualizované
Peklo na diaľnici: V Česku po hromadnej havárii horí auto, hlásia mŕtveho aj zranených!
Záber Jágra
Foto
Jágr ostal v kostole sedieť sám aj po skončení Gottovho pohrebu: Pravda o dojímavom zábere
Petr Čech
Debut v hokejovej bránke ako hrom! Petr Čech sa stal hviezdou zápasu
Na snímke zľava
Foto
Zvolen sa presadil na ľade nováčika, Slovan zastavil rozbehnutú Detvu