Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
nedeľa 21. 4.
Ervín
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
05.12.2018, 06:40 | Správy | Domáce správy | Východné Slovensko

Diskusia: Nešťastie na východe Slovenska: Dodávka na priechode zrazila dvoch mladíkov, jeden z nich bojuje o život

27 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
utocnik33
5.12.2018 10:06 | |
+3 -0
Reagovať
pri slabej neviditeľnosti je o to horšie ,inak prečo autor do titulku nenapíše ,že sa to stalo v Prešove ,ale na východe.Ak sa havária stane v Bratislave napíše ,že na západe?!
vatassyear
5.12.2018 08:59 | |
+8 -0
Reagovať
Na SVK chodci sú nedisciplinovaní,šoféri arogantní,drzí a bezohľadní,polícia je zbavená kompetencii a právomoci ktoré by mala mať,štát nemá ani záujem o zníženie nehodovosti,lebo ak by mal,tak gaunerom za volantmi by sa brali VP za vysoké rýchlosti a velmi hrubé porušenia dopr. predpisov,ale tu štátu ide len o love od občanov-priestupcov a to podľa filozofie :- máš prachy? Stačí zaplatiť a môžeš všetko.Ak už gaunerovi ktorý jazdí po ceste viac ako 200 km.rýchlosťou len polícia dá pokutu a nechá mu VP,tak je to nezodpovedné.Ak by za také ničo mu dali len pokutu 100 eura a zobrali VP na 2-3 roky,tak by to malo ďaleko výchovný účinok ako pokuta 800 eur.Vo Francúzku a v iných niktorých štátoch za také priestupky je mastná pokuta a basa.Na SVK len stačí,ak zaplatí. A tak, kto má prachy,tak ten besnie vždy a smeje sa všetkým do oči. NA SVK nemajú obv. odd.polície ani ramery a policajti nemajú právomoci.V AT je to tak,že policajtovi ani ramer netreba.V AT ak policajt vidí,že niekto jazdí mestom rýchlo,ba až agresívne,tak ho zastaví a dá mu pokutu.V AT platí to čo videlo oko policajta a jeho posúdenie je 100 % platné a ani ramer není treba.A na záver v AT,ak by tak ludia jednali s policajtmi ako na SVK,tak ich urážali,hrubo im nadávali,vyhrážali sa im,provokovali by ich a robili náznaky fyzického násilia,tak by ich polícia pozatvárala a súdy by ich súdili.Na SVK musí policajt preglgnúť,nechať sa hrubo vulgárne urážať priestupcami,nechať si kývať päsťou popred oči a musí držať hubu a krok.:-) To je asi tak,že najväčší bordel je hore... a bordel je aj dole. :-) A najväčší chudáci sú bežní ludia a to vrátane aj policajtov. Poslancom sa málilo 3500 eur/mes a o 1000-ku eur si už po novom potichu prilepšili naviac a chudine stačí 450-700. euríkov/mes. a policajt musí byť ticho,lebo dostane asi tiež tolko.A tak chudina sa žerie medzi sebou a práve to páni potrebujú.:-)
Marek617
5.12.2018 08:48 | |
+6 -1
Reagovať
Neviem ako to bolo ale musim povedat ze chodci idu ako telata a doslova lezu do cesty. Mne minule jeden vosiel na prechod a ani sa nepozrel ci ide auto. Musel som prudko brzdit
brnki
5.12.2018 08:31 | |
+11 -0
Reagovať
Za toto všetko môže aj ten ,,nový zákon,, z dielne Gašparka ktorý chodcom umožnil väčšie právo prednosti na prechodoch. Vodič musí spomaliť resp. zastaviť - už keď vidí že sa chodec len približuje k prechodu. To čo musí dodržať chodec je druhoradé.Preto sa niektorý chodci priam vrhajú na prechody s predstavou že ich chráni ,,zákon,,
jamur
5.12.2018 08:50 | |
+4 -2
Ten zakon nie je z dielne Gasparka, ten plati v krajinach zapadnej Europy uz dlhe roky
d_artanan
5.12.2018 09:00 | |
+2 -2
prosim ta, mozes mi sem nakopirovat presne znenie toho zakona.. lebo ja som tam nikde nenasiel, ze vodis musi pribrzdit alebo zastavit , ked sa chodec priblizuje k prechodu. dakujem :)
d_artanan
5.12.2018 09:01 | |
+3 -3
ja viem o tomto: § 53 (1) Pri prechádzaní cez cestu je chodec povinný prednostne použiť priechod pre chodcov, nadchod alebo podchod. Na priechode pre chodcov sa chodí vpravo. Chodec nesmie vstupovať na vozovku, ak prichádza vozidlo s právom prednostnej jazdy; ak sa chodec nachádza na vozovke, musí takémuto vozidlu bez meškania uvoľniť priestor na prejazd. Chodec je povinný umožniť električke plynulý prejazd. (2) Chodci, ktorí prechádzajú cez priechod pre chodcov, musia brať ohľad na vodičov prichádzajúcich vozidiel najmä tým, že neprechádzajú jednotlivo, ale v skupinách. To platí aj voči vodičom odbočujúcim na cestu, cez ktorú chodci prechádzajú. Chodec nesmie vstupovať na vozovku, a to ani pri použití priechodu pre chodcov, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel nemôže cez vozovku bezpečne prejsť. Iným účastníkom cestnej premávky ako chodcom je používanie priechodu pre chodcov zakázané. (3) Mimo priechodu pre chodcov sa smie cez vozovku prechádzať len kolmo na jej os. Chodci smú prechádzať cez vozovku mimo priechodu pre chodcov, len ak s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajúcich vozidiel nedonútia ich vodičov na zmenu smeru alebo rýchlosti jazdy. (4) Pred vstupom na vozovku sa chodec musí presvedčiť, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva, a len čo vstúpi na vozovku, nesmie sa tam bezdôvodne zdržiavať ani zastavovať. To platí na priechode pre chodcov i mimo neho. Chodec nesmie prekonávať zábradlie ani iné zábrany.
brnki
5.12.2018 09:15 | |
+4 -0
Jamur -Tzv. absolútna prednosť pre chodcov - ten zákon platí u nás len od mája 2018. A máš pravdu ,,spískal ho,, Gašparkov poskok pol. viceprez. Ábel pričom sám skonštatoval ,,Ako sa vodiči a chodci vysporiadajú s novinkou uvidí až prax, keďže sa objavujú obavy, či práve chodci nebudú príliš riskovať a vstupovať na vozovku automaticky bez dostatočnej obozretnosti.,, a Slováci sa nikdy /alebo ešte dlho/ nebudú chovať tak ako občania krajín západnej Európy...
amanda_av
5.12.2018 09:17 | |
+1 -0
d_artanan,problém je v tom,že väčšina chodcov nemá odkiaľ poznať znenie tohto zákona,,,a otázka znie:čo s tým? Jedine využiť každú príležitosť na propagáciu,máme BECEP,organizáciu,ktorá to má v kompetencii a je o nich počuť málo.Prečo si nezaplatia v TV krátke videá na prezentáciu a poučenie ľudí?
d_artanan
5.12.2018 10:19 | |
+1 -0
a viete mi sem nakopirovat prosim tu vyhlasku? lebo stale je to len o tom, ze niekto povedal.. vdaka :)
Alf12345
5.12.2018 08:27 | |
+6 -5
Reagovať
Tým výrazom "mladíkov" ma trocha zmiatli. Boli to deti, alebo mladíci z osady?
saskija111
5.12.2018 08:38 | |
+6 -1
Alf12345 ty si myslis ze na vychode su iba sami cigani?byvam v Prešove a ver mi na sidliska cigani z osad nechodia vobec lebo sa boja ist na sidliska oni sa zgrupuju v osadach a max idu ale iba ak tak cele rodiny do obchodou sami sa boja ist takze na sidliskach su iba slusny chalani a dievcata a co sa tyka tej nehody netreba chalanov odsudzovat ze mozno mali sluchatka a nepoculi tu na sekcove sa ani neda ist inak ako cez prechody a este jedna vec- vodici v prešove a hlavne mlady su cisty frajerikovia,jeden ta pusti a druhy vedla neho ta zrazi mne sa to stalo minuly tyzden ale som mala stastie stihla som odskocit a na semafore pre chodcov bola zelena...prajem chalanom skore uzdravenie...
Alf12345
5.12.2018 08:39 | |
+1 -0
Ja som myslel len ten výraz. Je zmätočný.
montaznapaka
5.12.2018 08:22 | |
+14 -0
Reagovať
minule idem a na prechod mi vliezol mladý so sluchátkami na ušiach bez toho aby sa rozhliadol,alebo zistil situaciu,mal štastie ubrzdil som to,ale niekedy sa nedá!!!platí to aj opačne samozrejme,že chodec je na prechode a vodič telefonuje atd!!
montaznapaka
5.12.2018 08:16 | |
+6 -0
Reagovať
taká klaika väčšine Slovákov chýba vyšší stupen ohladuplnosti,discipliny a pokory!!!
dieselmotor
5.12.2018 07:53 | |
+25 -0
Reagovať
Neboli sme svedkami nešťastia,tak není treba viniť ani tých chodcov,ani vodiča dodávky.Pravda je,že niektorí chodci prechádzajú cez cesty horšie ako dobytok a niektorí vodiči jazdia ako bezohľadní blázni.Mnohí mladí chodci so sluchadlami v ušiach,alebo s mobilom pri uchu si vôbec nevšímajú premávku a tlačia sa na prechod,či mimo prechod na cestu bez toho aby sa presvedčili či nelezú rovno pod auto.A niektorí vodiči jazdia ako blázni a myslia si zrejme,že keď idú oni v aute,tak nikto nemá čo robiť na ceste,či na prechode.Všetko je o ľuďoch a všetko robia ľudia a ľudia sú takí,aj onakí.Chýba ľuďom ohľaduplnosť,osobná zodpovednosť,ale aj viac disciplíny zo strany polície.Keďže polícia nemá vážnosť,policajt není vôbec chránený pred verbálnymi útokmi,ľudia ho pokladajú za chudáka ktorý robí za 600 eur s malými kompetenciami a tak si každý robí už čo chce a tak to potom aj vyzerá.A bude ešte horšie,ak tí starí policajti odídu,mladí budú nato kašlať a potom záchrankári budú zbierať ľudí z ciest a chodníkov ako huby po daždi.
canonman74
5.12.2018 07:08 | |
+32 -15
Reagovať
RODICIA naucte svoje decka ako chodit cez cestu prechod.. inak oni naucia vas chodit s kvetmi na CINTORIN. je vobec mozne aby niekto so sluchatkami, telefonom, alebo dokonca na kole vbehol do cesty pol metra pred auto? ako vychovavate svoje deti
Sonnyliston
5.12.2018 07:26 | |
+27 -6
Ty sa neobracaj na rodicov ale na tých vecne uponahlanych oookotov za volantom.Nevies ako sa to stalo,tak nesud.Aj ked uznavam,ze mnohi mladi si myslia ze ked si nasadia na lopuchy sluchadla velke pomaly ako taniere,okolity svet sa pre nich konci. Ja som minule pri Kauflande v Malackach vychádzal na hlavnu cestu.Zlava isla kolona aut od Levar,sprava som musel davat prednost autam iducim po hlavnej ceste a odbocujucim vlavo do Kauflandu.Vzadu za mnou da jefen oookot zavesil na klakson a trubil ako j....ty na mna.Ked sa cesta uvolnila,predbehol ma cez zebra pas a po 20-tich metroch odbocil dolava do nejakej predajne.Co povedat na takeho oookota.A kvôli takymto agresivnym ko....m nosim v aute 22 cm dlhy utocny noz a paralyzer.
montaznapaka
5.12.2018 08:18 | |
+2 -0
máš pravdu ale väčšinou taký co..co.t nosí palicu!!DDD
canonman74
5.12.2018 10:19 | |
+1 -0
ja nesudim, co sa stalo v clanku, myslim to vseobecne
clovek244
5.12.2018 06:56 | |
+7 -21
Reagovať
Na východe neplatia dopravné predpisy?
laminator39
5.12.2018 06:58 | |
+12 -4
Ake predpisy myslis ??
clovek244
5.12.2018 07:12 | |
+4 -17
Laminator39 ——- táto otázka hovorí za všetko
laminator39
5.12.2018 07:15 | |
+17 -3
To mas pravdu, napisal si haluz a teraz dychas svoje tyzdnove fusakle
Aktuality.sk Správy Eurovoľby 2019 Šport TV program Počasie Horoskopy
Volodymyr
Zo seriálu do funkcie prezidenta. Prečo vyhral Volodymyr Zelenskyj? Aktuality.sk
Stovky ľudí
V súvislosti s útokmi na Srí Lanke zadržali osem osôb: Všetci sú občanmi tejto krajiny
Cibulková
Cibulkovej rozlúčka ako z rozprávky: Slovenská jednotka so slzami v očiach
United prehral
Červení diabli schytali poriadny debakel: Everton nemal zľutovanie
Malej Lilien (2)
Foto 638
Také kraslice, ako majú na námestí v Brezne, ste ešte nevideli: Vyzdobené vajíčka vážia 100 kíl!
Kemal
Na lídra opozičnej strany v Turecku zaútočili: Hrôza priamo na pohrebe
V New Yorku bolo
V New Yorku bolo odhalené luxusné elektrické auto, vzhľad a rýchlosť vám vyrazí dych: Ale tá cena!
Slovan neprestáva
Foto
Slovan ostáva naďalej neporazený: Šporar si zastrieľal aj proti Ružomberku
Peter Sagan
Veľké trápenie Petra Sagana: Tourminatorovi to nevyšlo ani v Holandsku
Glider
Informácie od turistov neboli pravdivé: Vetroň sa pri Žiari nad Hronom nezrútil
Barani sa tešia
Majstrovskú Bystricu čakajú veľké zmeny: Slovenskí mladíci namiesto legionárov?
Hostiteľka
Kráľovná Alžbeta oslavuje narodeniny: Prečo na bohoslužbe nebola Meghan ani princ Filip?
Útok
Zvrat v útoku na ministerstvo v Afganistane: K zodpovednosti sa prihlásila obávaná teroristická organizácia