Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
sobota 17. 8.
Milica
24°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
05.12.2018, 07:45 | Tip od Vás | Slovensko

Diskusia: Pred Hlavnou stanicou v Bratislave vznikol originálny projekt: Ľuďom bez domova pomôžu obyčajné postele!

50 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
kamikadze55555
6.12.2018 21:34 | |
+4 -2
Reagovať
a o.p.i.c.e a arabou ubytujeme v humennom a inde!
kamikadze55555
6.12.2018 21:35 | |
+4 -2
a maju vsetko zadarmo!
Taminocka
5.12.2018 16:50 | |
+9 -1
Reagovať
žiadnej organizácii neprispievam - zásadne. Mnohí, ktorí s príspevkami hospodária, ich využívajú aj pre seba. Ak prispieť, tak farárovi Kuffovi. Viem, že on ich nezneužije, ale pomáha ľuďom.Musia pracovať a nesmú piť, ani drogovať...Klobúk dole pred ním...
doM693
5.12.2018 09:48 | |
+12 -7
Reagovať
týmto ľuďom treba odobrať svojprávnosť a zavrieť do ústavov, dať nenáročnú robotu, stravu, hygienu a posteľ
Feroo338-1
5.12.2018 11:11 | |
+18 -3
Presne tak. Cital som, ze mnohi bezdomovci vyuzivaju sluzby noclaharni len v najtuhsich mrazoch, lebo sa odmietaju vzdat alkoholu, tak radsej spia ozrati vonku.
kamikadze55555
7.12.2018 00:06 | |
+1 -2
kde si cital?ja som cital ine!
Creizi
5.12.2018 09:18 | |
+31 -2
Reagovať
Problémom zostáva systém, ktorý umožňuje stať sa bezdomovcom. Získať prácu vo veku 50+ je dnes čoraz tažšie. Keď je raz človek zlomený chorobou a beznádejou, siahne po alkohole a drogách, aby si aspoň trošku spríjemnil svoju sociálnu likvidáciu. Každú ponuku návratu spať do života považuje za nechutný vtip zo strany dobromyseľných občanov. Uvedomuje si, že je nežiadúci. 5000 ľudí bez domova v Bratislave je veľmi smutné číslo a zároveň varovná výzva na adresu politiky.
Daz.Dillinger
5.12.2018 09:51 | |
+12 -6
Na to treba nevoliť Roberta Fica. Keď máš v živote zásluhy a nemáš nárok na podporu od štátu tak si za to môžete sami, lebo Ficové ISTOTY vám to nedoprajú.
jamur
5.12.2018 10:07 | |
+11 -3
creizi, dobry prispevok
santaclause1
5.12.2018 10:46 | |
+12 -3
Daz.Dillinger a co pre tieto istoty urobila Radicova so Sulikom? odpredaj energetickych podnikov do sukromneho sektora?
katkin
5.12.2018 15:43 | |
+6 -1
Creizi,vo veku 50+ je ťažké nájsť prácu?To kde si čítal?Práce je plno,len bezdomovcom sa akosi do nej nechce.Potreboval som urobiť výkop v dĺžke cca 30 metrov,na šírku lopaty,do hĺbky cca70-80cm.Najal som si dvoch bezdomovcov a sľúbil som im 250eur za prácu.Pýtali si nejaké drobné na jedlo,pretože už dva dni nejedli a sú slabí.Dal som im stovku a viac som ich už nevidel.
santaclause1
5.12.2018 09:17 | |
+6 -5
Reagovať
Aj tak ide len o to aby sa z neziskoviek vytahali prachy do sukromneho sektora a niekto paradne zarobi, problem to nevyriesi...iba im umoznime zit zivotnym stylom zneuzivania ostatnych pracujucich obcanov tejto krajiny. Nevidim dovod preco by sa im tam mali davat nejake postele? Povaluju sa na lavickach odkial ich mestka policia vyhadzuje a miesto toho im tam rozlozime postele..
abvydavatelstvi
5.12.2018 08:59 | |
+23 -4
Reagovať
PROC TI LIDE NEJDOU DO CR DO PRACE .....TAM MAJI ZAMESTNANI I S UBYTOVANIM ....PROC SE TAM VOZI RUMUNI A UKRAJINCI ...
kido99
5.12.2018 10:07 | |
+25 -2
zrejme preto, že väčšina z nich nechce. radšej budú na ulici, ako by sa mali rozlúčiť so svojim kamarátom alkoholom. koľkí z nich radšej ostanú vonku na noc, než by išli na ubytovňu kde nem§žu byť pod vplyvom alkoholu? jasne, nie každý sa dostal na ulicu vlastnou vinou, ale mnohí na nej vlastnou vinou naďalej ostávajú.
sexibabina
5.12.2018 08:49 | |
+39 -7
Reagovať
Mám dosť silné sociálne cítenie a nemám problém pomôcť človeku, ktorý si pomoc zaslúži. Depaul je jediná nocľaháreň v BA, kde prichýlia aj opitého, a to je už mimo mojej pomoci. Nestačí, že ráno odchádzajú z nocľahárne pri letisku smradľaví a vulgárni autobusmi MHD spolu s cestujúcimi z prvých leteckých spojov k najbližšiemu obchodu Kozmos na svoje čučo? Treba šľahnúť ešte aj postele pred hlavnú stanicu?! Veď nech aj cudzinci vidia náš sociálny štát, všakže?! Som zvedavá, ak sa na tie postele priamo pred ŽS vyvalia nejakí bezdomovci, kto ich bude dávať dole a vypisovať o brutálnosti mestskej polície.
cardiff2006
5.12.2018 08:41 | |
+28 -5
Reagovať
Bohatá krajina kde riešime nezamestnanosť ukrajine a srbsku a nevieme postaviť niečo pre ľudí bez strechy , ale nie pre asociálov a opilcov.
1959okuliare
5.12.2018 08:46 | |
+17 -2
cardiff2006 ..... súhlasím, len ide o to, že na to, aby bezdomovec prespal v zariadení, musí byť triezvy a to mnohým bezdomovcom nevyhovuje a v tých zariadeniach tiež nikto nie je povinný a nebude po bezdomovcoch - ožranoch pucovať po nich grcanicu a srá * ky, keď sa pos * erú .
sexibabina
5.12.2018 08:54 | |
+25 -3
Cardiff, pred dvomi alebo tromi rokmi sa zrekonštruovala nocľaháreň Depaul v BA- písali o tom vo všetkých novinách a podľa uverejnených fotiek ti môžem povedať, že mnohí vysokoškolskí študenti, bývajúci na rozpadajúcich sa intrákoch v Bratislave, by im závideli. Celkom by ma zaujímalo, ako nocľaháreň vyzerá teraz, lebo ako som napísala vyššie, tam berú bezdomovcov aj pod vplyvom alkoholu z akejsi zvrátenej humánnosti, že aj oni si zaslúžia pomoc.
abvydavatelstvi
5.12.2018 09:01 | |
+15 -3
KDYBY JSTE JIM NEDAVALI NA ULICICH PRACHY A NEPODPOROVALI JE ...I BEZDOMOVECTVI ZMIZNE A KAZDY SE BUDE SNAZIT ZAMESTNAT ...
abvydavatelstvi
5.12.2018 09:06 | |
+9 -4
Vetsina tech bezdomovcu ma nejake rodiny a pribuzne nebo zname .....proc je nepozadaji o pomoc ...a nebo sama rodina se nesnazi jim pomoct ...KDYZ DECKO ODEJDE Z DECAKU, TAK MU STAT VYPLACI NEJAKE VETSI PENIZE O KTERE JE OBERE RODINA ....A POTOM KDE TY DECKA KONCI ..TO UZ KAXDY VI ..
1959okuliare
5.12.2018 08:38 | |
+33 -4
Reagovať
99% bezdomovcov sú tam , kde sú, práve preto, že sú, akí sú. Inak by tam neboli a takto by nežili. Nie raz dávali o nich v televízii reportáž, kde sa vyjadrili, že im to takto vyhovuje, pracovať sa im nechce, do roboty nič, hoci by mohli , prespia kde sa kedy dá, na čučo si vyžobrú a sami povedali, že si už nevedia ani predstaviť vstávať a chodiť do roboty. Sami sú si na vine, až na to spomínané 1 %.
abvydavatelstvi
5.12.2018 08:51 | |
+18 -4
V CR byl v TV dokument ...Redakce TV se snazila zachranit jednoho bezdomovce ...sehnali mu levny hezky byt, ktery na 3 mesice predplatili a praci ... musel se vykoupat ...ostrihat ..ciste oblict ...a na zacatek mu dali nejake penize ...vite jak to dopadlo ...V BYTE SE ANI NEUKAZAL ...DO PRACE NENASTOUPIL ...A PO NEKOLIKA DNECH HO NASLI ZASE TAM KDE BYL PREDTIM ...NA ULICI ...tem troskam to tak vyhovuje, na ulici se vzdy nejaky blbec o ne postara ...
abvydavatelstvi
5.12.2018 09:09 | |
+10 -1
PROC NA SLOVENSKU TREBA TV JOJ NENATOCI TAKOVY DOKUMENT ...ABY LIDE ZNALI PRAVDU O BEZDOMOVCICH ...A NEBYLI TAK NAIVNI ...HLAVNE MLADI, KTERI JSOU JESTE DUVERIVI ...
Alf12345
5.12.2018 08:36 | |
+23 -3
Reagovať
Tí čo by mali pomáhať pôjdu radšej do plesu v opere.
abvydavatelstvi
5.12.2018 08:41 | |
+17 -6
Ti co zebraji na ulicich ...maji za den v CR ...2 az 4 000 kc denne ....vecer je prochlastaji a prohraji v hernach ....NECHAPU JAK MUZE BYT V DNESNI DOBE JESTE NEKDO TAK NAIVNI ...A VERIT ZE TO JSOU CHUDACI A OBETI ....NEKTERI JAKOZE ZEBRACI SE VOZI V MERCEDESECH ...NA KARLOVE MOSTE MAJI DENNE I KOLEM 10000 KC ...😈😈😈
Alf12345
5.12.2018 08:43 | |
+4 -12
abvydavatelstvi, tak si sadni na Karlov most ak Ty.
abvydavatelstvi
5.12.2018 08:53 | |
+12 -3
Precti si clanek ....KOLIK VYDELAVA ZEBROTA ...z prstu jsem si to nevycucala .....a vim kolik vydelavali, sami mi to rikali ...
Alf12345
5.12.2018 08:58 | |
+0 -5
Je to ich vec koľko, ktorí a kde vedia zarobiť. Ak by to bola pravda, tak by bolo blbi to nerobiť.
abvydavatelstvi
5.12.2018 09:13 | |
+10 -2
Na Karlove moste je mafie ...tam se krome jejich lidi nikdo nedostane ...Celou Prahu maji rozdelene gangy ... BOZE LIDI ...TO UZ FAKT NEVITE JAK TO CHODI VE SVETE .....SNAZIM SE VAM TU OTRVIRAT OCI, ABY SE SVET ZLEPSIL ...
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Kočnerova Threema Správy Podcasty Šport TV program Počasie Horoskopy
Zarábajú miliardy
Tvrdý brexit postihne aj Slovensko, prácu môže stratiť 16-tisíc ľudí Aktuality.sk
Brazílsky útočník
Divoké večierky si vybrali svoju daň: Bývalý brazílsky reprezentant musí opustiť svoju vilu
Woman using water
Na Slovensko sa opäť valí vlna horúčav: Najteplejšie bude v týchto okresoch
Restaurant
Mužovi sa nepáčilo, že musí čakať na sendvič: Krutá poprava čašníka!
Na snímke
V Podbanskom hliadkuje nezvyčajná patrola: Chatárov strážia z konského sedla
Rialto bridge -
Architekt benátskeho mosta si poriadne zavaril: Ako je možné, že nemyslel na TOTO?
Hviezda zámorskej
Hviezda NBA si voľno užíva na maximum: Dovolenka so striptérkou
(ilustračné foto).
Jozef za volantom nafúkal vyše 2 promile: Mladík šoféroval aj napriek zákazu!
Muž chcel
Chytili zakladateľa platformy na online predaj drog: Neskutočné, čo odkázal z väzenia
Rakúska lyžiarka
So sezónou sa rozlúčila skôr, ako začala: Vlhovej súperka sa zranila pri tréningu
Osudnou sa mu
Čudné manévre v Ďuďovom († 46) dome: Záhadný čin jeho dcéry pred pohrebom
V okolí
Nový Čas zmapoval vodné atrakcie v hlavnom meste: Kde zažijete najväčší adrenalín?
Záchranári mali
Trojročný chlapček utrpel vážne zranenia: Zasahovať musel vrtuľník