Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
piatok 22. 11.
Cecília
9°C  Hmla  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
16.10.2018, 09:59 | Správy | Domáce správy

Diskusia: Rozhorčená Jana šesť rokov po spackanom pôrode syna Martinka: Za zničený život nám ponúkli 306 000 €

298 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
slecnadashwoodova
16.10.2018 12:40 | |
+27 -2
Reagovať
strasne, strasne, strasne
lixiana.x
16.10.2018 12:45 | |
+15 -2
asi tak, a zdravotnicke standardy stale nikde... och
Matka11
16.10.2018 12:47 | |
+9 -19
aj toto je v štandardoch. "Celkovo, až každé piate dieťa v brušku u mamy je omotané pupočnou šnúrou, a báť sa tohoto javu nemusíte. Detailne sme analyzovali údaje o zapletení sa detí do pupočnej šnúry, aby sme vám ukázali, že to nie je také strašné, ako to znie. - Samo zamotanie sa detí do pupočnej šnúry nie je považované za patológiu a nie je dôvodom na cisársky rez. - Štúdie dokazujú, že nie je spojitosť medzi zamotaným dieťaťom v pupočnej šnúre a komplikáciami pri pôrode. Napríklad: štúdia 1, štúdia 2. - Približne do 37-ho týždňa tehotenstva sa môže bez ťažkostí dieťa vymotať. - Až do pôrodu dieťa nedýcha pľúcami, preto je zamotanie pupočnou šnúrou okolo krku pre neho zvyčajne nie nebezpečné. Horšie je, pokiaľ je pupočná šnúra silno pritiahnutá alebo stlačená, ale to býva len veľmi zriedka."
Matka11
16.10.2018 13:17 | |
+6 -7
lekárka možno zachránila život matky. "Indikace k ukončení porodu kleštěmi Klešťový porod je většinou prováděn jako neplánovaná operace s výjimkou některých chronických onemocnění matky, kde se s potenciální možností klešťové operace počítá pro snížení námahy ve II. době porodní. Rozlišujeme indikace jednak ze strany plodu, jednak ze strany matky. Je třeba však poznamenat, že obě skupiny indikací se velmi často prolínají a operace se pak provádí v zájmu matky i dítěte."
slecnadashwoodova
16.10.2018 13:40 | |
+15 -5
matka11, ze matka! daj si pohov a odpal,koho tu zaujimaju tvoje kecy? strasne je, co predmetna doktorka sposobila dietatu, strasne je, ze namiesto toho, aby ked uz sa stalo, vsemozne podporovali rodinu, na sk dostanu iba, ak vobec, almuznu, z ktorej sa neda vyzit, strasne je, ze zavidite aj chore decko ked ide o peniaze, milion by som im odklepla a dozivotnu bezplatnu zdravotnu starostlivost pre celu rodinu! janca, je mi to uprimne luto, co sa vam stalo, prajem vela sil, sucitim a drzim palce aby ste pre svojho syna vybojovali co najviac, drzte sa!
Matka11
16.10.2018 13:45 | |
+6 -16
ja ti dám daj si pohov :-) to môžeš svojej materi
RIPRO
16.10.2018 14:46 | |
+7 -2
Marka11-no konecne si predviedla svoju inteligenciu.Takym zdravotnikom ako ty by som proste dolamal ruky a nech sa zivia inak.
Lignum
16.10.2018 12:34 | |
+92 -7
Reagovať
Veľmi ťažko sa o tom rozpráva , ale jednorázové finančné odškodnenie nie je podľa mňa správne , pretože sa tým nemocnica úplne zbaví zodpovednosti za postihnuté dieťa. Treba si uvedomiť že v súčasnosti sa vedomosti ľudstva znásobujú každých 5 rokov , veda ide nesmierne rýchlo dopredu, v Bratislave už študenti trénujú výrobu orgánov na 3D tlačiarňach - LENŽE NEVIEME KOĽKO BUDÚ TIE ORGÁNY STÁŤ !!!!! Čo ak sa o 10 rokov naskytne chlapcovi nejaká šanca na kvalitnejší život , ale lekári si zapýtajú za operáciu milión ??? ˇumyselne som to zmaximalizoval , ale niečo podobné je reálne ! Preto by som považoval za správne len odškodnenie rodičov a nemocnica by sa naďalej musela o chlapca starať so záväzkom , že poskytne chlapcovi ošetrovateľku a všetky zdravotnícke postupy a zákroky ktoré by mu mohli pomôcť a prídu na trh v budúcnosti...A matke treba pomôcť nájisť zamestnanie aby mohla byť s dieťaťom v čo najčastejšom kontakte.Myslím si , že to by bolo humánne.
staramama45
16.10.2018 12:53 | |
+22 -5
Ked je poskodeny mozog tam tazko nieco opravis, transplatacia organu je ale uplne ina vec, opakujem jedna sa o mozog nie pecen, pluca, oblicku.
Lignum
16.10.2018 13:07 | |
+14 -5
Neuro chirurgia ide tak isto skokmi dopredu, minulý rok bol rozlúštený genóm, robia sa radikálne zásahy do mozgu a totálne ochrnutí ľudia začínajú chodiť - treba sa o to zaujímať.
Lignum
16.10.2018 13:13 | |
+7 -4
Genóm je súborom génov, ktoré tvoria dvojitú špirálu DNA obsahujúcu informácie potrebné pre život. Ľudia majú asi 3,12 miliardy párov chemických väzieb, ktoré tvoria 35.000-40.000 génov, pričom každý gén je inštrukciou o vzhľade a stavbe bytosti. Chybné gény môžu viesť k vzniku rôznych ochorení. Odborníci dúfajú, že ak budú schopní prečítať celý ľudský genóm, dokážu určiť, kde je problém a jedného dňa ho aj priamo napraviť. V roku 2000 vedci oznámili, že sa im podarilo identifikovať asi 97 percent zo všetkých chemických párov. Podľa Collinsa dúfali, že sa im podarí rozlúštiť ľudský genóm s 99,99-percentnou presnosťou. Keďže každý človek má unikátnu genetickú stavbu, experti neočakávajú, že by raz dosiahli 100-percentnú presnosť. Čítajte viac: https://korzar.sme.sk/c/4620590/vedci-rozlustili-cely-ludsky-genom.html#ixzz5U5jqouCi
Lignum
16.10.2018 13:17 | |
+16 -4
Keby nebola nádej , načo by udržiavali pri živote Šumachera ???
1NEZABUDKA62
16.10.2018 12:29 | |
+82 -3
Reagovať
Mojej dcére spackali pôrod v Považskej Bystrici,vnučka bude mať 3r.nesedí,nepretočí sa,nerozpráva,DMO epilepsia, tiež pridusená,mesiac bola na JIS v Blave,je to veľmi ťažké a doktorka?podľa nej sa nič nestalo,nepochybila,žijeme s tým bez akého kolvek odškodnenia,verím tomu,že raz ma vnučka objíme a povie ľúbim ťa babka
motherlover
16.10.2018 13:04 | |
+9 -5
stale mozes zacat kradnut a dopriat svojej rodine zivot na urovni niekde v lepsich sukromnych nemocniciach u susedov v Rakusku ako to robia nasi politici a vsetci ti velkopodnikatelia co zbohatli po revolucii akoby mavnutim carovneho prutika
1NEZABUDKA62
16.10.2018 13:11 | |
+15 -0
dcéra to rieši rozumnejším spôsobom,,2 % dane ,nadácie,pomôcky a terapie jej to finančne pokryje
Laskadlo
16.10.2018 12:27 | |
+106 -10
Reagovať
Je mi na grc z niektorych prispevkov, ze im ide o peniaze, chcu vytlct co najviac atd... Nebol zniceny len zivot maleho chlapca,ale kompletne zivot dvoch rodin. Trapenie celej rodiny, chlapec nerozprava, nevidi, nechodi... 24 hodinova starostlivost, koniec socialnym vazbam, manzelskeho, pracovneho zivota atd... Aj milion by bolo malo, myslim ze sa to ani v peniazoch neda vyjadrit. A urcite by rodicia dali vsetky peniaze za to aby ich syncek bol zdravy ako bezne dieta. Lenze tu primitivy zavidia este aj nestastie a odskodne.
marcela242
16.10.2018 12:37 | |
+29 -4
Je to tragédia keď sa niečo take stane,ale koľko je na Slovensku rodín ktore dopdli rovnako ako táto rodina a nedostali ani cent.Každý by si zaslúžil aspoň take odškodné,komu lekári spackali život.Najlepšie by bolo keby sa takéto veci nestavali vôbec.
janca77
16.10.2018 12:19 | |
+172 -9
Reagovať
Tak vážení občania Slovenskej republiky.Ja som matka toho synčeka tak ak máte otázky a chcete sa prísť pozrieť na nás denný program nech sa páči rada sa oň s vami podelím..a tiež každému jednému z vás dám všetky peniaze plus si zoberiem úver a dám vám vaetko,a vy mi dajte zdravie vašich detí.nebudem nikoho urážať ani odcudzovat každý máte svoj názor,vidím ale že ste tak zdegenerovani dobou že ani nedočítate článok a hneď sudite a riešite odškodné...pointa je tá že nakoľko sme sa súdili o odškodné pre syna tak je normálne že sa riešia peniaze a keby ste čítali poriadne tak by ste videli že sama nemocnica poskytovala viac ako odklepol súd..o toto tu ide o tu neprávosť a nespravodlivost...je pravdou že na Slovensku za závidi aj choroba tak takéto komenty má neprekvapujú ale skúste odhaliť svoju identitu a tak hejtovat...čo sa týka pochybenia nemocnice ta si sama chybu uznala,takže pochybila,lekárka nebola pri mne vyše 5hodin keby bola zistila by že syn má smotanu šnúru...a bola by volila cisársky rez,a nebola by ma nútila tlačiť omotane dieta.viem že sa ich tak rodí veľa ale tomuto sa dalo zabrániť..každý jeden kto je v niečom dotknutý má možnosť riešiť to tak ako my ..zdravé,donosene dieťa narodené v termínei doživotne poškodili takto pochybili.ked chcete vedieť čo prežívame dám vam moje číslo, rada zodpoviem žiaľ Bohu nedá sa do dvoch strán denníka napísať čo každý deň prežívame ..a áno sudime sa o peniaze keďže sa každý deň pozerám na synovu bolesť a keď mu chcem od nej uľaviť potrebuje rehabilitácie a starostlivosť...a na to peniaze potrebujeme.keby nám ho nepoškodili toto by som nemusela riešiť...ale keďže ste tak hlupucki že vidíte len peniaze s tým ja naozaj neviem nič urobiť,no za synove šťastie pôjdem aj cez mŕtvoly a vaše závistlivé názory ma posúvajú ešte viac vpred..a keď máte deti a usmejú sa na vás pomyslíte si na mňa, že my to nezazijeme a ten kto nemá deti nech sa radšej nevyjadruje lebo sila slová je silná aby raz nemusel riešiť práve to čo my...
mikky9654
16.10.2018 12:23 | |
+47 -9
zbytočne vysvetluješ,oberaš sa o energiu
garfield456
16.10.2018 12:31 | |
+13 -7
Takto taketo diskusie su bohuzial trolenim samo o sebe ci uz na temu politika Ruska alebo aj odskodneho vo vasom pripade. Ja plne chapem co sa Vam a vasmu malemu stalo je smutne z hladiska ze sa to nemuselo stat. Ja poznam co praca s takym dietatom obnasa a v tomto pripade sa tomu predist nedalo a musim povedat ze je s taky mdietatom vela prace cely den neustale nieco. Samozrejme preto odsudzujem Matky ktore vedia ze sa take dieta narodi a nejdu na interupciu a treba si uvedomit ze dieta bude rast vacsie tazsie a tak dalej. No a k tej sume 306 000 eur tazko povedat ci je to malo alebo vela ale kedze sme na SLovensku budte radi aj za to su pripady ktore nedostali nic a to myslim v dobrom a pochybila lekarka takte potrestat by mali aj ju. A zamna by v takychto pripadoch bolo riesenim skor nie nejaka suma ale povedzme vy ako matka celozivotnu matersku na urovni priemernej mzdy pokial sa budete starat zamestnat sa nemozete a dieta kupele a vsetko okolo toho od statu preplatene do smrti maleho a ten rodic by mal o starost menej.Taketo veci sa chvalabohu nestavaju casto a stat by sa mal postarat a nie riesit ci 300 alebo 400 tisic. S pozdravom a blboc si nevsimajte aj pre takych musi slnko svietit.
JJ23
16.10.2018 12:35 | |
+40 -1
prajem vela sil!!! a hlavne necitat ziadne diskusie. o tom ze ludom **** som presvedceny uz roky.
bayer5
16.10.2018 12:38 | |
+32 -0
Za chyby sa platí a zvlášť keď ta chyba stojí zdravie alebo život....finančné fyzicke psychické galeje na celý život aj milión by bol malo... Ľudia by konečne malý domáhať sa svojich práv za pochybenia
janca77
16.10.2018 12:40 | |
+25 -1
Ďakujeme
pavol.kumpan
16.10.2018 12:42 | |
+45 -0
Pani Jana, ja Vám držím palce a z celého srdca želám aby sa Vášmu synčekovi pokiaľ možno čo najviac polepšilo. Vážim si ľudí ako Vy, a tí čo v živote nezažili trápenie, Vašu situáciu nikdy nepochopia.
homunculus
16.10.2018 12:56 | |
+25 -2
Keď má rodič jediné dieťa, a vinou nemocnice poškodené, tak mu niet čo závidieť. Žiadna suma to nenahradí. Pred takým vždy klobúk dole.
jojamaju
16.10.2018 13:11 | |
+16 -1
Ľudia dokážu závidieť aj chorobu- a tu sa mi to potvrdilo. Mala som susedu s 2 zdravými deťmi... Ale bola primitívna. Nemohla prekusnúť, že jedna pani berie opatrovateľský príspevok na ochrnutého manžela po mŕtvici. Že ako sa jej teraz dobre žije, keď je zabezpečená... Žiadna pokora, vďačnosť... Deti jej bolo ťažko opatrovať, nebrala ich na ihrisko, ale chodila na pivo a oni akurát behali okolo krčmy, nevenovala sa im. Neschopná, lenivá, závistlivá.. . keby sa mala starať o imobilného človeka, po 2 dňoch by vykríkala, že chce pridať, lebo jej to nestačí, a po týždni by sa zbláznila. A presne takí sú ľudia, ktorý majú takéto reči. Takéto primitívne a závistlivé stvorenia treba len ignorovať. Trošku verím, že im to život ukáže, ako sa mýlili. Škoda len, že takto ubližujú ostatným. Nemajú asi predstavu koľko stojí zdravé dieťa... Nie choré... Pomôcky, rehabilitácie, liečenia... Držím palce.. Buďte silní.
slnecnica3
16.10.2018 13:50 | |
+16 -1
janca77... Necitajte komentare, zbytocne sa trapite. Ja opatrujem starych, chorych v zahranici a viem o com pisete, co prezivate a aky je Vas 24 hodinovy program. Len ten pochopi, kto zazije na vlastnej kozi. Prajem Vam vela sil.
pegy62
16.10.2018 12:17 | |
+31 -5
Reagovať
Po prečítani príspevkov niektorých ludí mi je zle.Ľudská závisť hyenizmus na Slovensku nemá obdobu.Závidíme aj chorobu ľudské nešťasie.Ten článok si treba prečítať celý a nie len koniec kde je suma.Nemocnica si chybu priznala doktorka pochybila to je fakt.Nemocnice sú pre takéto prípady poistené takže peniaze neuvolnila poisťovňa asi by mali menší zisk ako po iné roky.To Vás netrápi.Vidíte len sumu ale neviete čo je 24 hodinová starostlivosť to vedia len rodiny detičiek inak obdarených.Najľahšie je povedať dať ho do ústavu ale to povie len ten čo vôbec nerozumie tomu čo je láska k dieťaťu či je zdravé alebo choré.Tu sa rozčulujete nad sumou.Keby mali dostať milion nech ich majú veď šťastný život a úsmev zdravého dieťata im nikdo nezaplatí.Rozčulujte sa nad tým ako sa rozkráda štát ako vas oberá o vaše zarobené peniaze tam sa treba rozčuľovať.Tu ide o spravodlivosť aby si naši sudcovia a im podobní nerobili čo oni chcú ale aby sa držali faktov a práva aj o toto tu ide moji milí závistlivci.
palotn0
16.10.2018 12:20 | |
+27 -5
aj 100 milonov je malo, navrhujem mafianom zhabať majetky a pomahat takymto ludom
Nikol15219982
16.10.2018 12:14 | |
+18 -105
Reagovať
306 000 je dosť na Slovenské pomery. Koľký zažili v nemocniciach horšie veci a nedostali ani pätinu z toho. Nach sa na mňa naštve teraz kto chce, ale ak sa jej máli 306 000 eur, tak sa na tom chce len priživiť a mala by dostať ***
SoliM6791
16.10.2018 12:23 | |
+56 -9
Čo k tebe povedať. Prosto P..A. Ako sa hovorí krava len kravou ostane...
martn8
16.10.2018 12:24 | |
+20 -4
tak si vypočítaj len ušlý príjem do konca života, keď predtým zarábala 1200 euro alebo koľko by stála celodenná opatera ak by matka išla do práce, tých 306 000 nepokryje ani to a to ešte psichycká ujma a trápenie. áno sú aj iní, čo po chybách lekárov dopadli zle alebo ešte horšie a nedostali nič, lebo kontrolór čo robil posudok bol kamarát. ale to neznamená, že tá suma je dostatočná vzhľadom na to čo budú tí rodičia prežívať do konca života.
SoliM6791
16.10.2018 12:26 | |
+24 -5
Inak to že si lesba by som ti neveril. Radšej si tam napíš, žerem seno, som krava a v neposlednom rade veľká P. i. č. a.
janca77
16.10.2018 12:29 | |
+23 -2
Nikolka to je váš názor,vidno že asi nemáte deti tak vám prajem len ich zdravie áno je to málo za skazený synov a náš život,veru veru veľmi málo..
santaclause1
16.10.2018 12:31 | |
+23 -2
ciganka ktorych je v osade milion tu bude rozpravat, prave preto, ze krmime taku chamrad ako ty tak neostava na taketo pripady
JJ23
+16 -1
20rocna soplana ktora vie o zivote uplne houno... ked budes mat deti tak sa skus raz zamysliet nad tym co si napisala.
motherlover
16.10.2018 13:07 | |
+3 -2
predpokladam ze ti musi byt jasne co ti vsetci teraz po tom co si tu napisala praju... ale nie ze len jedno postihnute ale vsetky tvoje deti... uz teraz mi je ich luto a to ese nie su ani na svete
emilka53
16.10.2018 12:00 | |
+31 -7
Reagovať
Za 2x omotanu pup. snuru nemocnica nemoze, ale ani matka. Deticky, ktore to maju, vassinou pocas tehotenstva sa v tele matky malo hybu. Moja sestra sedeka aj do polnoci, aby pocitila pohyb. Uz vtedy som vedela, ze to nie je v poriadku. Syn jej mal 2x omotanu snuru okolo krku a okolo pravej ruky, ktora sa mu zle vyvijala a ma ju kratsiu. Tiez bol priduseny, ale nastastie sa z toho dostal aj vdaka obetavej matke, ktora s nim cvicila a chodila po lieceniach a minula majland penazi. Co jej povedal porodnik ?/deti sa v tridsiatke nerodia.
mikky9654
16.10.2018 12:06 | |
+25 -5
emilka nemocnica prehrala sud...sama nemocnica si priznala chybu..takže vek asi s tým nemá nič spoločné...aj ked kolegovia v bielých pláštoch ako znalci uznali že pôrodnica urobila chybu tak to už niečo znamená
1ivyn1
16.10.2018 11:58 | |
+45 -13
Reagovať
Inak premýšľam, čo by som urobila ja. Ťažké... Ale dieťa sa nikam nepohne, nič sa nezlepší. Nemá city voči rodičom. Volila by som asi ústav. Alebo opatrovateľa. A išla by som pracovať. Inak je to pomalá smrť aj pre rodiča.
janca77
+10 -2
Snáď to nikdy nebudete musieť riešiť
xBEATAx
16.10.2018 11:57 | |
+81 -4
Reagovať
Preco ziadaju peniaze? Procedury postihnutych deti, ktore maloktora poistovna preplaca, stoji vela penazi! Matky sa nemozu popri dietatu, ktore vyzaduje 24hod starostlivost, zamestnat. Osocovat, ze ziadaju peniaze, ze ,,zapchaju hubu” je pod uroven! Nech si to skusi jeden z cas! Ani sa im nedivim, ze bojuju o kazdy cent!!! Drzim im prsty!!!
mikky9654
16.10.2018 12:04 | |
+19 -3
su mlady,a vydieť ako trpí vaše dieta a ak ked sa snažite ako sa to dá tak vaša snaha marna,nik nevie kolko stoja všelijaké pomôcky,maste lieky a ten stravený čas aj tie peniaze su málo.....ale sme narod čo závidí aj chorobu
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Prémiové čítanie Šport Obchod TV Počasie Horoskopy
Útok v košickej MHD.
VIDEO: Útočník napadol chlapca v autobuse MHD Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
(ilustračné foto)
V Nórsku našli vrak vikinskej lode: Tisíc rokov staré plavidlo bolo pri pohrebisku
Mirka s manželom by sa už čoskoro mali tešiť zo synčeka.
Tehotná herečka Partlová sa čoskoro stane mamou: Kupuje modrú alebo ružovú výbavičku?
Foto
TOP 10 záberov večných smoliarov: Pri fotke č. 7 nebudete veriť vlastným očiam
Meszároš si svoju dlhoročnú lásku Andreu zobral za ženu v lete 2015.
Foto
Hokejový obranca Slovana prežíva šťastné obdobie: Meszároš bude otcom!
Krajina spustila povinné očkovanie.
Na Samoe zabíja epidémia osýpok malé deti: Denne pribúdajú stovky prípadov
Agresívny muž napadol chlapca.
Otrasný útok v košickej MHD: Agresívny muž udieral chlapca päsťou do tváre!
Brankár Tuukka Rask predviedol bravúrny zákrok.
Tuukka Rask predviedol bravúrny zákrok: Bez hokejky, ale s perfektnou lapačkou
Miroslav Noga (58), herec.
Foto
Herec Noga si rodičovstvo užíva plnými dúškami: Na nákupoch s dcérkou Dominikou (5)
Neymar v hľadisku počas finálového turnaja Davis cupu v Madride.
Neymar dráždi trénera i vedenie Paríž SG: Miesto tréningu výlet na tenis
Alena Zsuzsová
Alena Zsuzsová napísala list z basy: Jednu vec chce o sebe utajiť, čo sa jej nepáči v Novom Čase
(ilustračné foto).
Zadržali vysokopostaveného člena Islamského štátu: Organizoval útoky v Rusku a Nemecku
Soňa (18) je z neporiadku na hladine Ružína nešťastná.
Foto
Ochranári a dobrovoľníci takú situáciu ešte nezažili, z pýchy krajiny je nechutné smetisko: Slovenský raj odpadu!