Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
nedeľa 24. 3.
Gabriel
19°C  Slnečno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
15.10.2018, 09:48 | Prominenti | Zahraniční prominenti

Diskusia: Radostná správa je potvrdená! Vojvodkyňa Meghan je tehotná

52 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
tornero1
30.10.2018 23:38 | |
+1 -0
Reagovať
No ja sa postim od radosti.
Marek543211
18.10.2018 20:22 | |
+2 -0
Reagovať
Jej... teším sa .... Ďalší ryšavy.. wou
Infineon1
16.10.2018 13:33 | |
+2 -0
Reagovať
S blížiacim sa Mníchovským diktátom si bola Národná banka vedomá nebezpečenstva, a preto väčšinu 4eskoslovenskeho zlata uložila v cudzine, najmä v londýnskej Bank of England, ale aj vo švajčiarskych a v belgických bankách. Po zabraní Sudet Nemci mali veľký zujem o československé zlato uložené v zahraničí. Zmocnili sa ho priam gangsterským spôsobom: už tri dni po rozbití Československa a vzniku protektorátu prišiel do Prahy Friedrich Mueller, osobitný komisár nemeckej Ríšskej banky, a s pištoľou v ruke donútil dvoch riaditeľov banky, aby podpísali prevod 23 ton zlata z českého účtu v Bank of England na účet Ríšskej banky. Keď sa prevod prevalil, v Londýne to spôsobilo obrovský škandál, ale zlato už bolo fuč. Samotný Winston Churchill označil lúpež zlata za 6 miliónov libier za „druhý Mníchov“. Väčšiu časť zlata v Bank of England, ktoré bolo vedené na inom účte, v hodnote okolo 7,5 milióna libier, sa však podarilo zachrániť. Toto zlato sa neskôr stalo garanciou troch britských pôžičiek určených na financovanie československej exilovej vlády a zahraničného odboja. Stanislav Motl vo svojej knihe podrobne opisuje, ako Česi a Slováci, ktorí s nasadením života bránili Britániu, si museli všetku výzbroj a výstroj z týchto pôžičiek platiť. Británia za toto zlato zrejme nakúpila aj zbrane a suroviny, pravdepodobne od USA.Po Mníchovskej zrade, potom ako dali Hitlerovi naše zlato, potom, čo pre nich urobili naši vojaci v bojoch proti nacistom to bola zo strany Britov nehanebná podlosť. Hlavný vyjednávač československej strany pri jednaniach s nimi Richard Král neskôr požiadal vtedajšieho ministra zahraničia Bohuslava Chňoupka o odvolanie z jednaní a odôvodnil to takto: „Dôkladne som si preštudoval podklady, najmä otázku vojenského úveru. A je mi z toho nanič, až sa mi zdvíha žalúdok. Máme platiť aj za šnúrky do topánok, za spodky či za traky, ktoré naši vojaci nosili, keď bojovali aj za nich, za Angličanov. No ale prosím… každý má inú morálku, každý inak vidí svet. Ale čo je na
Infineon1
16.10.2018 13:35 | |
+1 -0
Pokiaľ ide o Britániu, tá ako podmienku pre vrátenie zlata požadovala od Československa zaplatiť pohľadávky za vojnový a mníchovský úver, na ktorý padlo aj československé zlato v Bank of England. Po Mníchovskej zrade, potom ako dali Hitlerovi naše zlato, potom, čo pre nich urobili naši vojaci v bojoch proti nacistom to bola zo strany Britov nehanebná podlosť. Hlavný vyjednávač československej strany pri jednaniach s nimi Richard Král neskôr požiadal vtedajšieho ministra zahraničia Bohuslava Chňoupka o odvolanie z jednaní a odôvodnil to takto: „Dôkladne som si preštudoval podklady, najmä otázku vojenského úveru. A je mi z toho nanič, až sa mi zdvíha žalúdok. Máme platiť aj za šnúrky do topánok, za spodky či za traky, ktoré naši vojaci nosili, keď bojovali aj za nich, za Angličanov. No ale prosím… každý má inú morálku, každý inak vidí svet. Ale čo je na tom strašné, a čo neviem preniesť cez srdce, sú tí mŕtvi. Tam je započítaná aj výstroj tých, ktorí padli. A ležia niekde v Afrike, pri el-Alameine a Tobrúku, kde bojovali proti Rommelovi a nielen za nás, ale aj za Anglicko … na toto nemám dosť silné nervy. Pochopte ma. A vymeňte ma. Sotva by som sa udržal, keby mi predložili účty za košele, rukavice a svetre, a musel by som povedať: tak, a teraz ideme účtovať za krv!“ Richarda Krála si raz zavolal k sebe aj nie zrovna 2x bystrý Vasil Biľak, ktorý od neho dokonca chcel, aby jednania zrušil, nech si Briti a Američania zlato nechajú: „Ľudia si ešte po dvoch generáciách pamätajú na Mníchov. Toto ohľadne nášho zlata si tiež budú dlho pamätať. Svet by sa mal dozvedieť, že naši niekdajší západní spojenci nás vydierajú a zlato nám chcú vrátiť až potom, keď im zaplatíme za československých vojakov, ktorí bojovali proti Hitlerovi, a ešte k tomu po ich boku…“ Biľakov návrh však ÚV KSČ nepodporil. Až v roku 1981 sa podarilo dohodnúť. Československo zaplatilo USA 81,5 milióna dolárov a Británii 24 miliónov libier ako kompenzáciu, čím sa zároveň vyriešili vzájomné otvorené finančn
Infineon1
16.10.2018 13:38 | |
+3 -0
Po rozpade Česko-Slovenska sa zlaté rezervy, vtedy vo výške 102 ton, rozdelili v pomere 2:1 avšak až po prelome tisícročí sa Slovensko dočkalo navrátenia celého svojho podielu. Česko medzitým veľkú časť svojho zlata predalo za nemecké dlhopisy a v súčasnosti vlastní iba okolo 9 ton zlata. Naši ekonómovia našťastie takí kreatívni neboli, preto Slovensko má stále okolo 32 ton zlata, uložené sú – kde inde ako v sejfoch Bank of England… Naši bankári ich nechcú odtiaľ zatiaľ vyzdvihnúť s tým, že sa tam lepšie zhodnocujú, než keby ležali v sejfe našej Národnej banky Slovenska. Ostáva nám len dúfať, že naše zlato v britských sejfoch ešte naozaj je, a že z neho Slováci ešte niekedy budú mať úžitok… A kedze banky aj media ovlada sionisticka klika je velmi tazke uverit tomu ze slovenske zlato bude este niekedy patrit Slovakom. Krajina ktora prtipravne zadrziava zlate alebo financne rezervz ineho statu sa totizto sprava ako spravca alebo majitel kolonie. Kolonie s nazvom Slovensko.
quixilver19
16.10.2018 00:27 | |
+9 -1
Reagovať
cenzura jak za stalina toto kks. gratulka nový čas, šikovníci ste.
1959okuliare
15.10.2018 19:52 | |
+18 -8
Reagovať
staramama45 .................. to isté povedal aj ten môj, ďaĺší darmožráč bude za chvíĺu na svete. A neverím, že tie pravdivé príspevky čo sú nižšie mínuskujú úplne obyčajní, normálni ĺudia.To je mínuskované na objednávku .
bohol
15.10.2018 17:50 | |
+33 -9
Reagovať
A bude malý mulat na kráľovskom dvore .
macheTTe
15.10.2018 16:46 | |
+43 -15
Reagovať
koho zaujímajú tí povalači čo sa hrajú na králov....chodte s nimi už do análu
calligulla111
15.10.2018 15:44 | |
+10 -9
Reagovať
se picnu
josko.pucik24
15.10.2018 15:43 | |
+33 -9
Reagovať
No nejaká Meghan, z královského dvora, a čo, o tej sa až tak moc nerozprava, ale u nás v jednom nemenovanom meste na slovensku, je Magda , ktorá je tehotná- údajne, a to by ste sa divili kolko pánov bude naradostených ked sa to narodí a nebude tam ich meno na rodnom liste, to bude zábavy v našej krčmičke. 😁😢
staramama45
15.10.2018 13:19 | |
+60 -38
Reagovať
O dalsieho kralovskeho prizivnika naviac, kotia sa ako potkany, svet ma co zivit.
Jerdna
15.10.2018 15:43 | |
+27 -12
To už nebude kráľovská rodina. A jeho potomkovia už prakticky vôbec.
Aktuality.sk Správy Prezidentské voľby 2019 Šport TV program Počasie Horoskopy
Peter Pellegrini
SNS vyslala Pellegrinimu ostrý odkaz: Je premiérom zhodou náhod Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
V Dobšinej sa
V Dobšinej sa týždeň po vražde Štefana († 28) protestovalo: Na Kotlebu boli zvedaví aj Rómovia
Sharon Jara
Žiarlivý muž vykonal na priateľke († 23) zvrátený satanistický rituál: Hrôzostrašný pohľad na jej telo!
(ilustračné foto)
Nepochopiteľný čin rodičov z Talianska: Synčekovi († 5 mes.) doma robili obriezku, neprežil to
Šmahel uvažuje
Foto
Zo Šmahela sa stal vegán, teraz sa vyzliekol, aby ukázal, ako to zmenilo jeho telo: Toto ste asi nečakali!
Titul s Baranmi už má, teraz ho chce s Popradom
Šťastný: Pocit
Foto
Arnold Schwarzenegger zamieril do salónu: Ako sa dal Terminátor vylepšiť?
Pellegrini chce
SNS totálne ponížila Pellegriniho: Nie je podstatné, čo rozpráva, premiérom sa stal zhodou náhod
Dospelý muž chcel
Nehorázny návrh dospeláka v Komárne: Otrasné, na čo lákal chlapčeka
Ľudia odnášajú
Cyklón Idai v Afrike zabil už 761 ľudí: Záchranári sú znepokojení z ďalšej veľkej hrozby
Na snímke
Obrovská škoda pre Paulínu Fialkovú: O malý glóbus ju pripravila posledná streľba
Knieža
Doteraz najdrsnejšie slová o pašeráčke Tereze: Český politik Schwarzenberg to povedal na plné ústa
Na snímke tréner
Zostava Slovenska na duel proti Walesu je známa: Na akých hráčov vsadil tréner Hapal?