Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
utorok 17. 9.
Olympia
19°C  Oblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
11.10.2018, 11:55 | Správy | Domáce správy

Diskusia: Miesto, kde sa bežný smrteľník nedostane: Takto kontrolujú kvalitu potravín v Lidli

111 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
pravdaa
12.10.2018 08:25 | |
+6 -8
Reagovať
..pre všetkých! Jediný spôsob ako tých podvodníkov vypudit je,že nebudete nakupovať u nich! a vôbec nenakupovať v týchto reťazcoch,ktoré sú čistou skazou vášho zdravia! Využite svoje známosti svoju inteligenciu na to aby ste ochránili seba a blízkych pred tým humusom! Ak tam vkročite tak sa nesťažujte! Naučte sa tam nechodiť a potraviny si zháňať po dedinách kde zoženiete všetko. Pa
bobor5
12.10.2018 09:45 | |
+3 -5
jasné, budeme chodiť po dedinách na chlieb.. bože. rob si to, ak ťa to baví.
Jerdna
12.10.2018 10:47 | |
+3 -0
V dedinách zoženiete všetko. Áno, v každej niečo iné.
pravdaa
12.10.2018 10:49 | |
+3 -0
Pamätajte! Lieky a žranica ktoré nám strkajú pred naše ksichty hlavne v telke sú jedy! A keď bude také myslenie panovať vo vašich hlavách ako u tohoto čo mi tu podpísal tak sa rozlúčte zo svojím zdravím
bobor5
12.10.2018 11:54 | |
+0 -2
pravdaa, budeme realizovať výmenný obchod ako v stredoveku. daj pozor aby ťa z toho zdravia nedrblo o zem.čo si žral od narodenia???
sinistro
12.10.2018 12:31 | |
+2 -1
bobor neobtazuj, to ze zozeries aj nastruhanu pneumatiku lebo je to lacne, je tvoj problem...
bobor5
15.10.2018 11:00 | |
+0 -0
daj sa prešetriť, sinistro, nejaký bioblázon?
Lothus
12.10.2018 08:12 | |
+3 -2
Reagovať
A teraz o kontrole potravin v Tescu LOLs
Lothus
12.10.2018 08:38 | |
+5 -2
Plesnive ovocie a zelenina sa nechavaju na pultoch, vsak si urcite nejaky dochodca s horsim zrakom kupi za zlavnenu cenu, ze Tesco?
Jerdna
12.10.2018 10:49 | |
+4 -0
Jednota COOP predáva OZ dlhodobo 2. akosti.
mino0091
12.10.2018 04:19 | |
+24 -0
Reagovať
tento nemecký reťazec je z pohľadu Slovákov možno najlepší....ale to je len pozlátko celého ...pracovné podmienky priam otrokárske,stačí zájsť do niektorej z predajní...personál lieta od pokladne do skladu,na vykladku regálov,do pekárne ...každá na uchu vysielačku a proste honba na ľudí...do toho príde múdry pepík ktorý ich tam prostredníctvom vedúcej všetkých zvrzá....sortiment a kvalita iná ako v Rakúsku ,v Polsku a nevravím o Svajčiarsku....ceny v Rakúsku,Polsku nižšie a to nielen z dôvodu DPH...aj dnes najdete na rakúskych portáloch prácu v LIDLI pre predavačku za 1850 eur...to je najnižšia pozícia...proste sa tu vytvorili pracovné otrokárne....
USAfilcki
12.10.2018 05:46 | |
+9 -3
no a najlepšie je vieš čo, tento článok na soroš aktualitách od tupej kapitalistky: https://www.aktuality.sk/clanok/631422/ekonomka-platy-na-uroven-nemecka-zdvihnut-nemozeme/­?AT=wgt.article_clanok-podclankom.c.x...B. takže podľa nej:Ekonómka: Platy na úroveň Nemecka zdvihnúť nemôžeme a odôvodnenie samozrejme na úrovni slniečkárky, citujem ju:"Tým hlavným dôvodom rozdielu medzi Českou republikou a Slovenskou republikou na jednej strane a Rakúskom a Nemeckom a ďaľšími štátmi na strane druhej, je v produktivite práce. To neznamená, že by slovenský učiteľ bol lenivý a slovenský doktor hlúpy. Produktivita práce sa týka hlavne oblasti priemyslu a poľnohospodárstva a líši sa schopnosťou používať existujúce technológie. Napríklad, pokiaľ budete vyberať zemiaky na poli len motykou, tak hospodár s motykou sa zapotí viac ako ten, ktorý bude orať s traktorom, a urobí toho menej." neivme čo to oni stále trepú o produktivite práce, už ak Slovák nemá produktivitu práce ta neviem čo tu stále lezú tí zahraniční investori. Ja neviem ako môže taký hlup+++aňa ako ona byť:Hana Lipovská (1990) je držiteľka ceny pre mladých ekonómov do 35 rokov, napísala knihy Moderní ekonomie a Kdo chce naše peníze. Vyučuje na Ekonomicko-správnej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Spolupracuje aj s Inštitútom Václava Klausa. Pre boha takí ľudia ako ona tú otrokáreň na Slovensku udržiavajú. Ona je tak vymletá že je až v dnešnom chorom svete úspešná, samozrejme tí čo to majú v hlave v poriadku dnes niekde drú za pásom. Totiž ona tvrdí toto:"Produktivita práce sa týka hlavne oblasti priemyslu a poľnohospodárstva a líši sa schopnosťou používať existujúce technológie. Napríklad, pokiaľ budete vyberať zemiaky na poli len motykou, tak hospodár s motykou sa zapotí viac ako ten, ktorý bude orať s traktorom, a urobí toho menej." Neviem kde ona žije, ale rozdiel medzi poľnohospodárskou technikou u nás a v Nemecku veru nie je žiadny aj tam jazdia John Deere a ťahajú sejačky Amazone alebo Pottinger a u nás tiež,
USAfilcki
12.10.2018 05:55 | |
+7 -3
neviem o čom ona trepe, ale ak taká hlu+++pa+ňa učí na univerzite v Brne, tak sa niet čo čudovať kam padlo školstvo v ČR a na Slovensku na aké dno po 89 roku, ona tvrdí:"Napríklad, pokiaľ budete vyberať zemiaky na poli len motykou, tak hospodár s motykou sa zapotí viac ako ten, ktorý bude orať s traktorom, a urobí toho menej." Pre boha zemiaky sa už za ČSSR vyberali zemiakovými kombajnmi, ale kde by ona toto vedela, oni fakt tí ekonómia čo študovali majú hlavy total vymyté a nevedia ani aká je realita. Oni si fakt myslia že sme žili za socializmu ako Krováci a že na západe im polia obrábalo UFO, preto trepú aj toto:"Pre nás je problémom to, že doháňame 40 rokov, keď sme začali zaostávať." By ma zaujímalo ako čo doháňame a že sme 40 rokov zaostávali keď v 89 roku sme boli vyspelejší v priemysle a poľnohospodárstve ako sme dnes, ešte ďalšia vec neviem čo sa toľko to zotročenie obhajuje tým že tu boli 40 rokov komunisti, keď po 89 roku sa celý náš priemysel a poľnohospodárstvo zlikvidovalo a všetko sem prišlo zo západu, tak čo mi ideme doháňať vlastne o čom to trepú takí ako Hana Lipovská, či chce povedať že závod VW v BA a závod VW v Nemecku sa nejak líšia technológiami, že platy sú 1/3 z toho čo majú Nemci. Však nech netrepú tí blbí slniečkárski ekonómovia tie kapitalistické blbosti čo ich naučili v škole, že 40 rokov sme zaostávali a že tu nie sú technológie, preto nemôžme mať rovnaké platy ako v Nemecku. Však to sú do neba volajúce blbosti na oblbovanie ľudí, také ako ona by mali Slováci rozkopávať na ulici, za tie blbosti čo trepe. Jak môže tak hlú+++py človek ako ona byť uznávaná a ešte učiť, však to len dokazuje aký je kapitalizmus zdegenerovaný. Miesto toho aby povedala ľuďom pravdu, tak trepe dookola naučené frázy a doslova klame a zavádza a šíri propagandu, aby sme tu dreli na západný kapitál.
Feroo338-1
12.10.2018 07:56 | |
+7 -0
Ano, produktivita prace v nasich automobilkach je este ovela vyssia ako v tych na zapade. Nasi ludia su tam ovela viac vytazeni, no napriek tomu maju nizsie platy. Proste zapadne investicie rovna sa len moderne otrokarne. Zisk ktory im vyprodukujeme my si len odvezu na zapad. Napr. tak ako ked otvorili v Trnave Peugeot, tak v Anglicku hned zavreli jednu vyrobnu fabriku a teraz podobne ked sa v Nitre spusta vyroba Land Rover, tak uz v Anglicku opat zacali znizovat vyrobu. Proste otroci na vychode im to urobia ovela lacnejsie.
Alfred.Tima
11.10.2018 18:13 | |
+22 -4
Reagovať
Lidl- otrokaren. Vystresovani zamestnanci, arogantni , veduci,a v logistickych skladoch nacierno a zadarmo im robia vykladku soferi.
USAfilcki
12.10.2018 03:03 | |
+11 -3
Ktorý západný podnik na Slovensku nie je otrokáreň???? V ktorom podniku ľudia nerobia na čierno prácu ktorú by ani podľa zmluvy nemali, ale často robia, lebo nechcú prísť o prácu, totiž Slovensko nie je Bratislava a sú regióny kde žijú ľudia s rodinami a potrebujú prácu a nechcú byť niekde v prdeli 2000 km od rodinu. Tak ale čo čakať, keď Slovensko ako aj okolité štáty sa po 89 roku stáli iba kolóniami kde sa otrčí na západný kapitál, však komu patria tie obchodné domy azda nie Slovákom, tam sa treba pýtať, prečo nevedia ľudí tak zaplatiť, aby neboli vystresovaní a frustrovaní až arogantní + EÚ sa na to nejak vybodla, aby sa riešili tie rozdiely platov v rámci EÚ, ale bodaj by to riešili, keď len kvôli sme v tom čertovom spolku aby sme robili na západný kapitál, len nie na seba. Potom sa čuduj že ľudia čo sa odrú a majú 500 - 600€ v čistom sú podráždení a arogantní, keď žijú neustále v pocite že sú okrádaní zamestnávateľmi.
Hjurem
11.10.2018 16:44 | |
+18 -28
Reagovať
Lidl je hadam jediny obchod kde proste neviem nakupit. Ved tam nic nemaju. A tie ich uličky s akciovymi haraburdami, ako domace ubory, hrable, klince a kladiva....des.
Alfred.Tima
11.10.2018 18:15 | |
+7 -4
Suhlasim. Akciove tovary dostavaju len par kusov , co je rozpore so zakonom.
USAfilcki
12.10.2018 03:05 | |
+6 -3
A niekto ťa núti chodiť do Lidlu, ja práve v Lidli rád nakupujem, lebo sa tam dostáva aj kvalitnejší tovar, síce všetko je vakuovo balené, ale aspoň sa nemusím báť ako v Tescu, Bille či kauflande že šunku narezali o 8:00 ráno a z vitríny mi ju dajú o 15:00, lebo do vtedy z nej nepredali ani gram.
dotiahnutysifon
11.10.2018 15:17 | |
+32 -9
Reagovať
Na predajniach je ovocie zelenina zvädnuté,ale to slovákovi slovanovi stači. Vsak v reklame je čerstvosť.
nikdyv.123
11.10.2018 15:30 | |
+25 -9
no bola som na pohovore v lidli. pán bol to čech sa mi povedal, že som nervózna, pričom ja som len chcela nájsť najlepšiu odpoveď na jeho otázku. Len som sa nadýchla a už som bola odpísaná. Chcela som sa zamestnať. V lidli niekoľkokrát. Ale zlomilo ma to, vraj som nervózna a moja obhajoba, že som len chcela vyjadriť čo najlepšie svoju osobu bola v háji. Tak nech si sem privedú vysokokvalifikovanú silu z iných krajín. Ľudí je dosť, hlavne z postkomun. krajín je najviac kvalifikovaná sila. Úprimne im závidím, že majú také školstvo, čo ich vyškolí na všetky pozície, ktoré sú potrebné u nás. teda na SK. Toľko môj príspevok, kvôli ktorému som sa pred chvíľou prihlásila.
USAfilcki
12.10.2018 03:15 | |
+4 -3
dotiahnutysifon, ak chce niekto čerstvosť, nikdy ju nenájde v obchodnom dome, lenže problém nie je v obchodných domoch, ale dobre píšeš v ľuďoch. Aj teraz sú sezónne zbery ovocia, ešte jabĺk napr. ja poznám pestovateľov čo ponúkajú možnosť si prísť naoberať a kúpiť jablká za 0,70 - 0,80€/kg, nie Slovač radšej pôjde od obchodného domu v jeseni či v zime a kúpi si tam 100x striekané z Talianska či Poľska čo stoja 1,20€, tak o čom je teda reč??? Nie že Slovákovi stačia, ale skôr hlu++pákom stačia, ja žijem na vidieku mám vlastne ovocie, ale keby žijem v meste, sakra sadnem do auta idem si naoberať zopár dební, dám to do pivnice a mám na celú zimu a nie aby som z obchodného domu vláčil jablká po kilách k tomu predražené a boh vie odkiaľ a tak je to so všetkým. Keby tí z miest mali rozum čo poväčšinou nemajú, nájdu si na vidieku ľudí čo pestujú aj zeleninu, dohodnú sa a budú od nich nakupovať, priamo odtrhnuté v záhrade, nebol by problém si myslím, aspoň by sa gazdom vrátilo päť to čo dali na hnojivá, a obrábanie pôdy a možno by aj prilepšili a netreba chodiť do obchodných domov a hľadať čerstvosť, ktorá je len v čerstvo odtrhnutom plode. Proste ja doma mám vlastné paradajky či papriku a paradajky ani moc nie, ale paprika je za pár dní vráskavá a mäkká, kto neochutnal čerstvo odtrhnutú papriku plnú šťavy ešte, tak nevie čo je čerstvosť a v obchode len ťažko budú mať niečo čerstvé, keď už len cesta od pestovateľa + doba státia v sklade pestovateľa, potom preprava, teda tá cesta, státie v logistickom sklade predajne, ešte aj na predajni to stojí, však taká zelenina príde k spotrebiteľovi do obchodu možno o týždeň po zbere, ako môže byť taká zelenina vôbec čerstvá, tomu nechápem.
sebo006
11.10.2018 15:14 | |
+17 -10
Reagovať
Ja nevravím, občas nákupim v Lidli, ale tie všelijaké lacné poľské omáčky a podobné veci vynechavám, to radšej kúpim v Bille nejaký Novofruct alebo Uncle Bens
Viladi256
11.10.2018 14:41 | |
+29 -5
Reagovať
Pomoc LIDLu od medzinárodnej rozvojovej banky v sume 1 mld EUR bola poskytnutá aj zo zámerom pomocť malým lokálnym farmárom pri predaji ich produktov. A teraz sa pýtam, kolko lokálnych produktov (vyrobených na Slovensku) sa dá kúpiť v Lidli ? Je toho strašne málo. Takže Dankov speciálny odvod pre farmárov má racionálny základ,aj ked sa to nadnárodným reťazcom nepáči ...
bobor5
11.10.2018 14:49 | |
+10 -11
akurát, že to neposkytli lidlu na investovanie na slovensku ale všeobecne, a kontrolovať by to mala svet. banka a nie Danko. čo už sa preboha zmení nejakým tupým odvodom? to je odvod pre "farmárov""" a možno a našťastie ani nebude - prečítaj si ako blízon Orbán dopadol s týmto totálnym nezmyslom.
pa224
11.10.2018 15:34 | |
+12 -3
Viladi, pisete bludy o tej pomoci. A Dankov specialny vymyslanec zaplatime vsetci z vlastneho. Takze terajsia DPH-cka + 2,5%. Snad si nemyslite, ze po tomto dalsom vypalnom obchody nezvysia ceny?
Janko.Hrasko123
11.10.2018 15:42 | |
+9 -1
skoro žiadne, chvália sa, akí sú najlepší, ale je to len biznis, ide len o biznis, nie o zákazníka, len aby predali čo najviac a akýmkoľvek spôsobom, kúpil som Hummus údajne na obale s Chilli a pritom v skutočnosti tam boli feferóny, čo je rozdiel, stále tento výrobok predávajú a klamú spotrebiteľa, merajú banány, jablká a ak je menšie, čo, vyhodia ho, choré praktiky, chorý konzum, chorá obchodná politika
sentt
11.10.2018 14:34 | |
+24 -21
Reagovať
Lidl, Kaufland, hnus z od zidov z Polska
bobor5
11.10.2018 14:37 | |
+8 -18
ľutujem ťa.
sentt
11.10.2018 14:43 | |
+12 -7
Mna? Ja to nezerem
bobor5
11.10.2018 14:46 | |
+17 -17
nie za jedlo, za primitívne myslenie, čo ty žerieš? z jednoty???
sentt
11.10.2018 16:13 | |
+13 -6
Hlavne nenakupujem v obchodoch kde sa vala polsky tovar, hlavne polske maso
sentt
11.10.2018 16:14 | |
+8 -5
Ale kazdy podla svojej chuti. Hlavne ze je to lacne
Viladi256
11.10.2018 14:17 | |
+10 -5
Reagovať
Lidl dostal finančnú pomoc 1 miliardu EUR od svetovej banky aby mohol drtiť konkurenciu na východe. Doteraz sa táto pomoc považuje za kontroverznú lebo bola poskytnutá súkromníkovi. Niečo viac sa dočítate tu: https://www.theguardian.com/business/2015/jul/02/lidl-1bn-public-development-funding-super­market-world-bank-eastern-europe
bobor5
11.10.2018 14:27 | |
+4 -8
pomoc nie, pôžičku s nízkym úrokom. zavádzaš.
bobor5
11.10.2018 14:32 | |
+4 -10
a navyše spolu s kauflandom...
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Kočnerova Threema Správy Prémiové čítanie Podcasty Šport TV program Počasie Horoskopy
Martin Kraščenič
Manželka šéfa volejbalistov, odsúdeného za podvod s DPH, si oplotila kus mestského parku Aktuality.sk
Dcéra Igora
Foto
Hrozivé priznanie dcéry slávneho hokejistu z Ruska: Za moju anorexiu môže otec!
Klávesák pred
Známy hudobník dojal všetkých prítomných: Zásnuby na prominentnej svadbe
Ruský prezident
Putin ponúkol Saudskej Arábii pomocnú ruku: Majú pre nich niečo, čo im ochráni územie
Český premiér
Babiš chce riešiť uznanie Kosova s ministrami: Zeman o zrušení diskutoval so srbským prezidentom
Opozičný líder
Začali sa rokovania s vládou bez Guaidóa: Všetci chcú ukončiť politickú krízu
Zachránené
V bojnickej zoo sledujú operence, ktoré vyliečili: Kam idú naše bociany na zálety
(ilustračné foto).
Tribunál v Haagu obvinil muža z terorizmu a vraždy: Na svedomí má smrť premiéra
Taiwan and China
Taiwan prestala uznávať ďalšia krajina: Čína má z toho obrovskú radosť
Útok neprežili
Odvolanie rozhovorov s Talibanom má dohru: V Afganistane zomrel americký vojak
Do Biarritzu
Trump čaká na definitívne dôkazy o útoku dronmi v Saudskej Arábii: Nechcem vojnu, ale na odvetu sme pripravení
Britský premiér
Johnson po stretnutí s Junckerom: Európska únia má už plné zuby brexitu
K útokom sa
Foto
Vojenská koalícia Saudskej Arábie: Drony použité pri útoku pochádzali z Iránu