Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
piatok 21. 9.
Matúš
15°C  Jasno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
07.09.2018, 16:00 | Správy | Servis

Diskusia: Vreckové by mal dostávať už prváčik: Akú sumu je vhodné dávať svojmu dieťaťu podľa veku?

21 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
saMoO9
13.9.2018 06:25 | |
+1 -1
Reagovať
moj ma 12 a davam mu 400€ mesacne
USAfilcki
7.9.2018 19:59 | |
+30 -2
Reagovať
V prvom rade by mali decká dostávať doma urobenú desiatu čo im spraví rodič a nie nejaké peniaze. Nevravím že som nedostal nejaké peniaze, keby náhodou, ale vieš deti ku konzumu, toto môžu radi len kapitalistickí blbci, totiž tie deti sa práve týmto spôsobom nenaučia nikdy hospodáriť, ale iba míňať a to je asi dôvod, prečo sa tu odporúča už prvákom dávať vreckové. Zaujímavé že staršie generácie keď boli deti, nedostávali takmer žiadne peniaze a vedia lepšie hospodáriť ako dnešní 20-nici / 30-nici, ktorí vreckové síce už dostávali a dnes hospodária tak, že ich pôžičky a hypotéky musia ešte splácať ich rodičia, lebo sami by nevyžili z toho čo si dokázali napožičiavať, často aj na sprostosti ako nový PC, iPhone či TV. Proste totálne hlúposť, ale nečudujem sa, že sa to pretláča a slniečkári sa oháňajú že decká sa tak naučia hospodáriť, keď cieľom kapitalistov je predsa, aby ľudia míňali až tak, aby sa stali otrokmi banky na celý život a nič nerobili len splácali dlhy. Inak teraz ma napadlo, viete ako mňa rodičia učili hospodáriť peniazmi, nie tak, že mi dávali vreckové do školy, ale že mi každý mesiac dávali 10 korún do prasiatka a vraveli mi, až bude prasiatko plné, potom ho rozbijeme, resp. vyberieme z neho úspory a niečo si za to kúpiš. Samozrejme učiť ľudí sporiť je proti ideálu kapitalizmu, ľudí treba zotročiť a najlepší otrok je zadĺžený otrok, ten kto šetrí a má vždy po ruke, ten nejde tak ľahko manipulovať.
2manipulator
7.9.2018 18:50 | |
+21 -1
Reagovať
tak tak, detom davat prachy, aby si zacali kupovat drogy. super
Makulienka222
7.9.2018 18:07 | |
+22 -0
Reagovať
Slovaci v prvom rade nevedia, co to znamena financna gramotnost...a neucia to ani svoje deti, zial! To nie je len buchnut vreckove! Treba ich viest k tomu, ze peniaze si treba vazit a najma sporit! Co ovlada asi len 1% mladej populacie. Je zalostne, ze na zakladnej skole chybaju predmety prave ohladom tejto problematiky. Aspon par hodin na matike za rok. O to viac, ze sme povrchni, komercni a strasne sa chceme podobat na hudobne hviezdy a za znackove tenisky by polozili zivot☝️😂😂😂!
koitopaalu
7.9.2018 18:58 | |
+5 -2
Slovaci v prvom rade nevedia, co to znamena financna gramotnost... Makulienka222... Spytaj sa bankovych uradnikov, co su to PENIAZE... ked ti budu vediet odpovedat, potom sa mozeme bavit dalej.
E_V_U_L_A
8.9.2018 15:20 | |
+0 -1
ako na ktorej skole moja dcera ma uz od 1rocnika na zakladnej predmet Ja a peniaze..ide ale o sukromnu skolu takze v statnej si asi myslia ze to nepotrebuju.. co je podla mna velmi potrebne dobre vediet hospodarit s peniazmi uz od zaciatku..
abvydavatelstvi
7.9.2018 17:45 | |
+20 -0
Reagovať
No to chci videt u nekterych lidi, kteri maji 60 eurovou podporu nebo co to je ...200 eurovou materskou a 20 eurove pridavky ... platy stovkove a duchody na ostudu .... jak jim zbyva kazdy tyden na vreckove ... Pridejte na Slovensku vsem prachy a bude na vsechno ne jenom na vreckove ...Politici si rozdavaji tisicove platy a odmeny ...ale lidem kteri plati dane za 30 let po revoluci pridali nekolik eur ...uz me fakt stve takova nespravedlnost a divim se ze jim to trpite ...se podivejte co jsou zac ..jakou maji minulost a jak se chovaji ....A TAKOVE LIDI MAME RESPEKTOVAT A VAZIT SI JICH..KDYZ ONI SI VUBEC NEVAZI NAROD, KTERY JE VOLIL ...A NECHAJI VAS ZIVORIT ....me fascinuje a to se opakuji ...60 eurova mesicni podpora ...AT MI NEKDO UKAZE JAK SE Z TOHO DA MESIC ZIT, kdyz jsou ceny na SK jako v Nemecku ...ja si to musim pristi mesic vyzkouset ...
SLIMBOYFAT
7.9.2018 17:57 | |
+7 -9
Ti co maju 60 eurovu podporu, by mali ist pracovat. Ja by som im ani to nedal.
abvydavatelstvi
7.9.2018 22:58 | |
+8 -2
A kde maji pracovat ...v prvni rade by stat mel vytvorit ucnovske strediska ...aby se mladi lide naucili remeslum a zaridili si zivnosti, nebo se zamestnali ....kazdy nema na to aby studoval ..a nekteri co vystudovali, jsou neprakticti a neschopni ..to vidime vsude kolem sebe ...V Nemecku ma nezamestnany otec a matka se 2 detmi 2300 eur podpory ...plus jim stat plati byt ...Oni ty prachy utrati v obchodech, tim se zvysi obrat a statu odvedou vysdi dane ...Cim vic se da ...tim vic se vrati ..Ale jak je to na Slovensku ...prijde zahranicni firma, stat ji zaplati na 10 let, z toho oni plati mzdy ...az prachy dojdou, tak odlezou do jineho statu, cerpat dotace ...Proto se nemuzou zvysovat mzdy ..a jine platby ..protoze to vsechno plati stat a politikum by nezbylo na vysoke platy a rozkradani ...proto mate 60 eurove davky ..a 20 eurove pridavky ..atd atd ..
Angelus
7.9.2018 17:16 | |
+35 -1
Reagovať
No krásne. Ako decko som nedostával nič. Na strednej som si zarobil na brigádach. A prežil som. Asi som chorý a nepatrím do dnešného sveta :O
strigafiga
7.9.2018 17:04 | |
+40 -1
Reagovať
Aj ja som dostával,ako malý vreckové.Do jedného vrecka jablko,do druhého dáky keksík a poď ho!
MihaiL
7.9.2018 16:47 | |
+26 -1
Reagovať
už mi tam chýbalo len priame odporučenie banky, od ktorej by naše deti či vnúčence mali mať platobnú kartu.., ale na konci len tak náhodou slov. sporiteľňa...,
ml6250
7.9.2018 16:38 | |
+5 -30
Reagovať
Keby mam dieta urcite by som ho nenechal bez penazi ako nejakeho zobraka.Slovaci maju katastrofalny vztah k peniazom.
oref40
7.9.2018 19:44 | |
+6 -1
Úder do mamky a budzes mac dzecko
bosak1951
7.9.2018 16:37 | |
+17 -1
Reagovať
Odborníci radia! Kde sú tie časi Olinka múžem poslať tvojho syna pre chleba? Dala mi 3 Kčs a drobné si nechaj!
Aktuality.sk Správy Ekonomika Šport Komentáre TV program Počasie Horoskopy Fair Play M. Kovačiča
Mikuláš Dzurinda.
NA ROVINU s Mikulášom Dzurindom: Kiska skočil Ficovi rýchlo na lep Aktuality.sk
Rýchle správy
00:04
Gál stiahol Žitňanskej zákon proti podvodníkom. Ukazuje na Smer a SNS Aktuality.sk
Zákon, ktorý mal klepnúť po prstoch podvodníkom, zastavili koaličné nezhody. Minister spravodlivosti Gábor Gál napriek tomu hovorí, že návrh opäť predloží.
00:02
10 nenáročných výletov po Slovensku. Miesta, ktorým to na jeseň svedčí Aktuality.sk
Vyrazte do prírody. Zozbierali sme desať tipov na miesta, ktoré stojí za to vidieť.
20.9. 22:00
Poľský prezident aj napriek hrozbám EÚ vymenoval nových sudcov Aktuality.sk
Orgány EÚ kritizujú tamojšie justičné reformy a zúčastňujú sa na dialógu s poľskou vládou.
Čo bude
Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou: Čo hrozí Gibraltáru po brexite?
Slávia si
Mak skóroval v Kodani, Slávia si poradila s Bordeaux
Taliansky
Loď Aquarius opäť úraduje: Z mora vytiahla 11 utečencov, taliansky minister Salvini im poslal jasný odkaz
Radosť Spartaku
Foto
Trnavčania bojovali zo všetkých síl: Fantastické víťazstvo nad Anderlechtom!
Český prezident
Zeman podporuje Orbána v spore s EÚ: Musíme sa postaviť proti sankciám voči Maďarsku!
Streľba v obci
Mladá žena začala v robote bezhlavo strieľať: Zabila troch ľudí, následne spečatila svoj osud
Na snímke Marek
HC Košice prídu o reprezentanta: Hovorka mieri do KHL!
Lake Victoria -
Aktualizované
Prevrátil sa trajekt so stovkami cestujúcich, zahynulo najmenej 44 ľudí: Hororová predpoveď miestnej vlády
Barbara dala
Teta so synovcom vyhrali rozprávkový jackpot, rozpútalo sa peklo: Je pre mňa mŕtvy!
Prezident Cypru
Na Cyprus dorazilo 65 utečencov: Zúfalá prosba prezidenta Anastasiadisa
O troch bodoch
Sevilla rozdrvila Liége: Chelsea uspela na horúcej pôde PAOK
Poľský prezident
Poľský prezident napriek hrozbám EÚ vymenoval nových sudcov Najvyššieho súdu