Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
streda 14. 11.
Irma
9°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
07.09.2018, 15:00 | Tip od Vás | Slovensko

Diskusia: Hasiči v Starom Smokovci sa boja vyjsť zo zbrojnice: V areáli na nich číha nebezpečenstvo!

26 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
pavol7
7.9.2018 22:09 | |
+1 -3
Reagovať
..zavolajte Lacov nech si domov zoberu macov
majkochalko
7.9.2018 17:46 | |
+7 -1
Reagovať
odhliadnuc od problému s medvedíkom, by si nemohli redaktori NČ už naštudovať pojmový aparát??? AK je požiarna zbrojnica/stanica, tak v nej musí byť požiarnik. Ak je tam hasič, tak musí byť hasičská...
optimista50
7.9.2018 16:17 | |
+16 -6
Reagovať
Ochranári nechcú pochopiť,že sú premnožené až kým niekoho nezožerú,zviera pred človekom aj s doživotným ich šéfom.
Creizi
7.9.2018 16:24 | |
+9 -8
Na Slovensku žije ca. 1500 medveďov s prevahou samíc. V prepočte na plochu krajiny je to takmer európsky unikát. Naši západní susedia poznajú medvede už iba zo ZOO, tamojší poľovníci by dali rozprávkové sumy za to, aby si mohli u nás na macov zastrieľať. Nešírme dezinformácie o našich medveďoch a regulujme ich počet takými opatreniami, ktoré sú aj u nás dobre známe a realizovateľné.
doM693
7.9.2018 17:39 | |
+4 -1
Creizi akými opatreniami sme regulovali medvede?
Creizi
7.9.2018 18:20 | |
+6 -2
Problém sa nedá riešiť (len) odstrelom. Pravou príčinou je ľahko dostupná potrava v kontajneroch, nie ich premnoženie. Ak v intraviláne mesta nenájdu potravu, jednoducho sami odídu. Riaditeľ TANAP-u Pavol Majko vyzval ľudí, aby medvede neprikrmovali. Na mnohých miestach vidieť rôzne krmidlá s potravou. Zvieratá takéto prikrmovanie nepotrebujú. Iba to komplikuje situáciu. Z pozorovaní správania problémových medveďov pracovníci TANAP-u odpozorovali isté podmienené reflexy. Medveď do kontajnera nelezie pre hlad, chce si zamaškrtiť. Pečivo a chlieb si nevšíma, vyslovene ide po dobrotách ako šľahačka, ananás, melón a podobne. V Severnej Amerike sa v národných parkoch podarilo znížiť kontakt medzi ľuďmi a kráľmi lesa po zminimalizovaní odpadu. Najdostupnejšou možnosťou zabezpečenia kontajnerov je elektrický ohradník. Ďalšou je vybudovanie kovovej ohrady či kúpa špeciálnych kontajnerov.
doM693
7.9.2018 20:09 | |
+3 -1
prečo kľučkuješ? písal si o regulácii počtu! 700 je navyše ako znížiť, keď nie odstrelom? problémové - kontajnerové treba odstreliť vždy .... okrem kontajnerov sú tu aj ovce, včely, ovocné sady, všetko oplotíme špeciálnou ohradou, pretože elektrický ohradník nie je pre divú zver prekážka
dotiahnutysifon
7.9.2018 16:01 | |
+1 -7
Reagovať
Vo volnej prirode som medveda nestretol,zato " nosatých" ano
Creizi
7.9.2018 15:43 | |
+3 -4
Reagovať
Medvede majú v Slovinsku raj na Zemi. Slovinsko sa snaží propagovať mierové spolunažívanie človeka s medveďmi https://adam.pluska.sk/clanok/32652/medvede-v-slovinsku
motomotomoto1
7.9.2018 15:28 | |
+13 -5
Reagovať
treba par kusov priviest aj do BA, nech sa tam vsetci netlacia...
MihaiL
7.9.2018 17:13 | |
+3 -5
medveď nie je vychodniar....,
Hubacek20
7.9.2018 20:32 | |
+3 -2
Moto.. žeby tých darebákov tam trošku popreháňali..!!
abvydavatelstvi
7.9.2018 15:13 | |
+19 -24
Reagovať
VAZENI HASICI .... MEDVEDI JSOU HLADNI, PROTO CHODI DO BLIZKODTI OBYDLI ..MY V DOLINE MEDVEDY ZAKRMUJEME NA ZIMU ...PRIJDOU SE NAZRAT ..A ZASE V KLIDU ODLEZOU DO HORY ... NEDAVNO JSME MELI NADHERNY OBRAZEK ..DOLE NA LOUCE SE PASLY NASE KONE ...KOUSEK OD NICH DANIEL ...A NEDALEKO NICH SE PASL MEDVED ...NIKDO NIKOHO SE NEBAL A NEPLASIL ...TAK TO NEDRAMATIZUJTE A RADEJI MEDVEDUM SEZENTE POTRAVU ...MEDVEDI NA SLOVENSKU JSOU HLADNI ..UZ TO KONECNE VSICHNI POCHOPTE ..V KANADE MEDVEDY KRMI, VZDY JIM NA STEJNE MISTO NASYPOU ZRADLO A MAJI OD NICH KLID ...tak jako clovek tak i zvire potrebuje nekolikrat denne potravu ....z luftu a travy nikdo nevyzije ..🐻🐻🐻🐻
tomi750
7.9.2018 15:29 | |
+15 -5
Ono mi to príde ako výpalné, nakŕmte nás a my vám dáme pokoj... V prvom rade si treba uvedomiť, že je to šelma, všežravá šelma a boli aj v SR prípady kedy medveď zaútočil na človeka, alebo dokonca ho aj zabil. Videl som neraz telá ľudí, ktorí spáchali samovraždu na železnici a to čo dokáže narobiť rozzúrený medveď s človekom sa veľmi ani nelíši od toho čo s ním urobí vlak, stačí si pozrieť na googli "killed by bear". Medveďa vo voľnej prírode som videl len raz v živote, je to nádherné a majestátne zviera, ktoré v drvivej väčšine prípadov ujde ak zacíti človeka, no nemusí to byť pravidlo. V Kanade či USA kde žijú medvede hnedé ľudia nosia pravidelne sprej a strelnú zbraň, inak riskujú svoj vlastný život prípadne život niekoho za koho zodpovedajú. Nenosia ten sprej a zbraň preto, aby ublížili medveďovi, ale preto, aby medveď neublížil im.
abvydavatelstvi
7.9.2018 15:29 | |
+13 -11
Redakce Azetu, vy by jste na toto tema meli napsat nejaky clanek o hladnych zviratech na Slovensku ...LOUKY SE ZAVCASU KOSI, NEBO MULCUJI, KVETY SE NESTACI ANI VYSEMENIT A VCELY I JINY HMYZ NEMA POTRAVU ..A PROTO NENI ANI MED A ZTRACI SE Z LUK RUZNE VZACNE BYLINY ... MEDVEDUM LIDE VYSBIRAJI VSECNY POTRAVINY A PREDRAZENE TO PRODAVAJI KOLEM CEST, PROTOZE SAMI NEMAJI Z CEHO PORADNE ZIT ...A MEDVEDI POTOM CHODI HLEDAT ZRADLO K OBYDLIM ....ZVER JE HLADNA, MA ZMULCOVANE LOUKY ...UZ SE KONECNE VZPAMATUJTE ..A NECHEJTE PRIRODU FUNGOVAT JAK MA ...
aaddiikkaa
7.9.2018 15:34 | |
+15 -2
Neviem koľkokrát ste mali v lese stastie alebo skor smolu na medveďa. Ja som ho stretla a neprajem taky zazitok nikomu. Medvede su v Tatrach premnozene to je fakt. Dalsi fakt je, ze prikrmovať ich nemajú hasiči, ale Tanap, ochranári. Dalej keby sa ľudia, ktori pridu do Tatier na vikend na chatu, alebo na dovolenku chovali jak ludia a nenechavali bordel pri košoch, nenaučili by zvierata tam liezť. Nepoznam domácich, ktori by toto robili, bola som ale x krat svedkom ako turisti na chate pre zábavu a video na internet hádzali jedlo ku košom a cakali na medveďa. Neviem si predstaviť že majú hasiči vyjazd, ale aby neskončili doskrabani a zobrazení najprv ked vylezu5zo stanice hodia čosi macom a potom sup ho hasiť? Alebo majú pockat kym medvede odkracaju a čo hori dohori???
abvydavatelstvi
7.9.2018 15:37 | |
+5 -17
Tomi prosim te nedramatizuj ...zijeme 30 let v doline na horarni ...medvedi doprovazeli decka do skoly ..chodi kolem horarne a pasou se s nasimi ovcemi a kozami ..i jeleni zver ..mame spoustu fotek ..Ja jsem se pred lety dostala mezi medvedici a medvide ..no a jsem tady ..i detskou knizku jsem o tom napsala ..Medvedica Ingrid .. Medvedi jsou nebezpecni pouze kdyz se leknou, nebo se citi v ohrozeni, pripadne kdyz jsou moc hladni ....jinak jsou to plache zvirata ...MUSI SE PORADNE ZAKRMOVAT A NEBUDOU S NIMI,PROBLEMY ..V HYPER A SUPER MARKETECH SE VYHAZUJE OVOCE A ZELENINA ..AT TO VOZI MEDVEDUM DO HOR ..
Creizi
7.9.2018 15:37 | |
+2 -2
Prečítajte si tu, 25.08.18 : Krvilačne si chráni svoje teritórium, keď sa postaví na zadné, chystá útok. Najväčšie mýty o medveďoch! http://zivot.pluska.sk/clanok/550772/krvilacne-si-chrani-svoje-teritorium-ked-sa-postavi-n­a-zadne-chysta-utok-najvacsie-myty-o-medvedoch
tomi750
7.9.2018 15:38 | |
+7 -1
Medveď patrí do lesa a človek, ktorý sa tam pohybuje musí počítať s tým, že ho aj stretne. U nás na juhu stredného SR medvede neboli no tak rok-dva dozadu sa už menšie jedince vyskytujú aj tu v Cerovej vrchovine, dokonca už aj v Maďarsku. Sú vytláčané z Poľany a tá je vzdušnou čiarou od nás menej ako 40 km, čo maco prejde počas jednej noci.
tomi750
7.9.2018 15:40 | |
+16 -1
pokaiľ ich budeme prikrmovať - budú mať dostatok potravy a budú sa viacej množiť, potom budeme tam kde sme boli, lebo bude rovnaké množstvo jedla a väčší počet medvedov, či už potom sa bude krmivo nosiť do hory denne tatrou? kedy to potom skončí?
tomi750
7.9.2018 15:44 | |
+17 -2
mimochodom tiež poznám ľudí z horehronia, ktorí žijú tesne pod pásmom lesa a neraz sa im stalo, že im maco dotrhal ovce... ono chránime medveďa za každú cenu, lebo zvieratko a toto e hento, pokiaľ ho zastrelia tak poľovníkovi a úradníkovi prajeme smrť ale to že medveď roztrhá ovcu to je v pohode, ovca si nezaslúži žiť a dobre jej tak že ju rozdriapú zaživa... ľudia v SR skrátka nenávidia príbeh, kedy sa obeť dokáže ubrániť...
abvydavatelstvi
7.9.2018 15:48 | |
+6 -4
Od toho jsou horari aby regulovali stavy zvere a medvedu ...ALE VITE V CEM JE OBROVSKY PROBLEM ...LESY PRONAJIMAJI REVIRY A DO TECH REVIRU NEKTERI NAJEMNICI HORARY NECHTEJI POUSTET ...tak je problem s poctem zvere a medvedu ...Driv jezdili zahranicni polovnici na polovacky, spali na chatach a platili ve valutach ..ted neni prehled o nicem ...jenom chaoz, binec ..a hladne zvirata ..
tomi750
7.9.2018 16:02 | |
+6 -2
však o tom som písal, počty zvierat treba regulovať resp. udržiavať v takom počte, aby nepredstavovali priame nebezpečenstvo pre človeka a nenarušili rovnováhu ekosystému, samozrejme ak niekto je viac v hore ako doma, tak má väčšiu šancu že stretne medveďa a taktiež reguláciou počtu vysokej nezabránime kolíziám jeleňa s autami pri ktorých okrem zvieraťa príde často o život aj niekto z posádky vozidla... mne vadí jeden extrém, ktorý nechce o regulácii počuť ani za svet a aj druhý extrém taktiež, ktorý by všetko dal postrieľať a otráviť
tomi750
7.9.2018 16:05 | |
+6 -1
ja chodím do hory často a rád a ako som písal nižšie, nosím aj zbraň no výsostne len na sebaobranné účely, nie na lov, na druhej strane neodsudzujem ani človeka, ktorý sa živí lovom a tým znižuje utrpenie zvierat vo veľkochovoch, kedže pre neho a pre jeho rodinu porazia menej zvierat na jatkách kvôli mäsu...
tomi750
7.9.2018 15:05 | |
+7 -6
Reagovať
Opäť stúpne predaj sprejov na medvede a revolverov v ráži .357 Magnum...
tomi750
7.9.2018 15:34 | |
+10 -3
ono darmo nesúhlasíte, ale ej to tak... v poľovníctve mi hovoril predajca, že ľudia často nakupujú spreje na medvede a tí, ktorí sa popasovali s byrokratickým aparátom a získali oprávnenie aj zbrane, tiež nosím na miesta kde je zvýšený výskyt tejto šelmy sprej a revolver Taurus 627 v ráži .357 Magnum, pritom ak nepomôže sprej prichádza ku slovu zbraň, neviem koľkí ste videli naživo medveďa, ja som len raz videl a je pravda, že je väčšia pravdepodobnosť že na vás zaútočia voľne pobehujúce psy či vás okradnú "zbojníci", než že na vás zaútočí medveď no práve útok medveďa môže mať najtragickejšie dôsledky...
  • «
  • 1
  • »
Aktuality.sk Komunálne voľby 2018 Marián Kočner Správy Šport Komentáre TV program Počasie Horoskopy
Predseda Smeru-SD
Koniec straníckej jednoty. Smer sa postaví Lajčákovi chrbtom Aktuality.sk
Rýchle správy
pred 4 min
Niektoré časti zákona o prevode pôdy sú protiústavné Aktuality.sk
Ústavný súd rozhodol o tom, že časti zákona z roku 2014 sú protiústavné.
pred 34 min
Bezpečnostná rada OSN schválila zrušenie sankcií voči Eritrei Aktuality.sk
OSN ocenila pokrok Eritrei pri dosahovaní mieru.
18:40
Migranti už piaty deň odmietajú vystúpiť z lode v líbyjskom prístave Aktuality.sk
Migranti tvrdia, že Líbya je pre nich príliš nebezpečná.
Zinedine Zidane.
Bayernu došla trpezlivosť: Príde na lavičku hviezdny Zidan?
Bývalý macedónsky
Macedónsky expremiér na úteku požiadal v Maďarsku o azyl: Veľavravná reakcia Orbánovej kancelárie
Positively
Foto Kvíz
Špeciálny kvíz pre mužov: Páni, spoznáte všetky tieto krásky?
Speváčka Hozan
Turecko poslalo do basy kurdskonemeckú speváčku: Dostala vyše 6 rokov!
Zlatan
Zlatan neprestáva udivovať ani v Amerike: Strelil najkrajší gól roka
Denisa nečakala,
Foto
Fotka, na ktorú tak ľahko nezabudnete: Denisa poslala syna zobudiť psíka, o pár minút vybuchla smiechom!
(ilustračná fotka)
Muž mal znásilniť tínedžerku: Jeho právnička vytiahla na dievčinu poriadne pikantný detail
Belgičan Fellaini
Foto
Belgičan Fellaini radikálne zmenil imidž: Vlasy šli nekompromisne dolu
Joel a Lindsay sa
Spoznali sa ako detskí onkopacienti v nemocnici: Tvrdý osud im priniesol aj niečo nádherné
Organizátori
NAKA mala aj dnes vypočúvať organizátorov Za slušné Slovensko: Nečakaný zvrat!
Na snímke zľava
Vypočúvanie organizátorov Za slušné Slovensko rezonuje aj v Európe: Dôrazná výzva pre Sakovú a spol.
Poľská tenistka
Radwanská prišla so smutnou správou: Za všetko môžu zdravotné komplikácie!