Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
pondelok 19. 11.
Alžbeta
2°C  Dážď so snehom  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
06.09.2018, 00:50 | Správy | Servis | Trh práce

Diskusia: Budú slovenské firmy zverejňovať platy mužov a žien? Pozrite, o koľko menej zarába nežnejšie pohlavie

13 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
vlado125
6.9.2018 15:35 | |
+1 -0
Reagovať
Mňa pri porovnávaní a to nie len platov mužov a žien napadne prípad vedca a blchy, ktorý shodnotí svoj výskum tak že, ak odtrhne blche poslednú nohu, blcha potom ohluchne a už na povel skoč neskáče. Takto podobne dopadnú všetky výskumy a šetrenia, keď sa vynechajú reálie, ktoré potom ovplyvnia výsledok.
vlado125
6.9.2018 15:09 | |
+1 -0
Reagovať
Problém bude v asi v tom, že sme si všetci rovní a nie rovnakí!
Lignum
6.9.2018 07:31 | |
+6 -1
Reagovať
....možno mám zlý názor , ale si myslím , že na toto násilne zrovnoprávňovanie žien a mužov v práci doplatia najmä deti.Keby sa dôraz pri rôznych hodnoteniach , napríklad aj výške životnej úrovni , nekládol na pohlavie , ale na rodinu - akú vysokú životnú úroveň má rodina včetne detí - spoločnosť by napredovala omnoho rýchlejšie. Starí ľudia hovorievali - aká rodina - taká dedina , aká dedina, taký štát ! Deliť spoločnosť na jednotlivcov vyhovuje najmä kapitalistom - čím väčšia roztrieštenosť spoločnosti - tým ľahšie sa dá ovládať.
Lignum
6.9.2018 07:38 | |
+5 -2
V minulom režime som celú výplatu - do haliera dával manželke. Takto to robieval aj môj otec a takto to robili takmer všetci chlapi v okolí.....Na zálohu a na výplatu sme sa opili , ale výplatu spravovali manželky......takže bolo úplne jedno koľko zarábala manželka a koľko ja. Nikdy sme nenútili aby ženy do rodiny doniesli to , čo my chlapi !
Lignum
6.9.2018 07:45 | |
+4 -2
Na deti v rodinách sa zabúda !!!!!! a pritom samotný zákon hovorí , že deti majú mať takú istú životnú úroveň ako rodičia !!!!! Od tohoto sa treba odrážať aj v osadách a " asistenti " by mali podávať trestné oznámenia na rodičov ktorí dávky presmerujú do výmeny za fľaše !!!!!
tabatas
6.9.2018 07:49 | |
+2 -5
co znova kydas na kapitalistov,moji synovia, obaja, robia v americkych spolocnostiach a tam maju zeny aj muzi,pokial su na rovnakej pozicii, rovnake platy, rovnake benefity,dokonca,ak zena ma viac rokov u nich odpracovanych, ma vyssi plat ako muz...ach, ta zla nenavidena Amerika !!!
Lignum
6.9.2018 07:51 | |
+2 -2
feťák , už si meníš aj pohlavie ?????
Lignum
6.9.2018 07:56 | |
+6 -3
Tabats - slobodné a rozvedené matky tam z čoho žijú , majú také isté práva ako u nás ? Skús pozerať aj filmy z amerického vidieka, nielen veľkomiest .
tabatas
6.9.2018 08:06 | |
+2 -3
to fetak, neviem komu patrilo...hovorim o americkom zamestnavatelovi na Slovensku a v Cesku,lebo tema je o platoch na Slovensku
Intermedary
6.9.2018 07:07 | |
+9 -3
Reagovať
Je to na smiech,ked sa media tvaria,ako demokraticke,no k clankom nedaju diskusie!!!No na aktualitach uz diskusie budu,ak si citatel zaplati 3,60€,no media budu vediet,komu patri nick,kedze smska prezradi tel.cislo objednavatela!!!Ste fakt demokraticke media!!!
prasiak58
6.9.2018 06:35 | |
+8 -7
Reagovať
Nechapem o co ide v tomto feministickom hone na carodejnice??? Vsak nech za taku nizku mzdu nepracuju!!! Nikto ich nenuti! To akoze ma byt nejaky socializmus na feministicky sposob?
USAfilcki
6.9.2018 03:47 | |
+11 -9
Reagovať
a čo teraz, ako tu už nižšie písal fatwilly je to zavádzajúce, sú povolania kde si ženy prídu na svoje, samozrejme sú aj povolania kde rozhodne muži vyčnievajú a povedzme si rovno, kto toho zvládne viac ak je naňho kladený či už fyzicky ale často psychický nátlak, no určite je viac mužov ktorý toto zvládnu ako žien, tak neviem prečo by o nejaké smiešne peniaze nemali zarábať muži viac, také rozdiely v tom až nie sú a povedzme si rovno, stále počúvame v spoločnosti to staré, ako treba byť ohľaduplný a taktný k ženám, takže v princípe sa im všetko uľahčuje oveľa viac ako mužov a to nevravím ešte ak je žena krásna, to jej nadriadení budú ešte pomáhať a neviem čo a ešte by chceli mať rovnaké platy ako muži. No sú aj také ženy, ale tých žien je minimum čo dokážu zniesť toľko ako väčšina chlapov na nejakých pozíciách, dokonca aj viac a tie ženy možno aj viac zarábajú. Jedno je isté, neviem prečo by mali zarábať rovnako ako muži, keď v dnešnej dobe ešte ani muži nezarábajú rovnako na rovnakých pozíciách, lebo ešte všetko závisí od individuálnych schopností daného človeka, ale furt sa toto rieši a melie okolo toho, ako keby v tých platoch bol neviem aký rozdiel.
fatwilly
6.9.2018 03:32 | |
+15 -9
Reagovať
Vymenil som dost firiem a nikde ženy nezarabali na rovnakej pozicii menej, prave naopak: ako čašničky v konečnom dosledku zarabali ešte viac kedže dostavali viac prepytne ako muži :) Takže neviem odkial toto beru ale mi to pride ako zavadzajuca štatistika...Niečo ako priemerny plat :D
  • «
  • 1
  • »
Aktuality.sk Komunálne voľby 2018 Marián Kočner Správy Šport Komentáre TV program Počasie Horoskopy
Milan Lučanský,
Komentár Petra Bárdyho: Otvorená vojna v polícii Aktuality.sk
Rýchle správy
pred 5 min
Republikáni majú v Senáte o kreslo viac, Floridu získal Rick Scott Aktuality.sk
Odchádzajúci republikánsky guvernér Floridy Rick Scott tesne vyhral súboj o kreslo v americkom Senáte vo voľbách konaných 6. novembra.
00:10
Smutné školy, ešte smutnejší učitelia? Tu sa strácajú peniaze Aktuality.sk
Státisíce eur na školstvo miznú v podriadených organizáciách ministerstva.
18.11. 21:40
Lagardová: Centrálne banky by mali uvažovať o emisii kryptomien Aktuality.sk
Centrálne banky by mali uvažovať o emisii digitálnych mien, keďže sa nachádzame v období, v ktorom sa mení chápanie peňazí, myslí si šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardová.
Dušan sa
Foto
Dušan Cinkota po prepustení z basy: Konečne má stálu robotu!
Slovenskí
Foto
Slovenskí futbalisti vedia, že to nebude proti Česku raj: Žiadna remíza, treba vyhrať!
Ján Kuciak (†
Marek Vagovič o ocenení Biela vrana pre kolegu Kuciaka († 27): Jano by mal veľkú radosť
Justin a Hailye
Foto
Justin Bieber a Hailey Baldwin sa prezradili: Tajná svadba ešte v septembri?!
Jana (19) získala
Foto
Astronómka Jana bodovala v Číne: Hviezdy mi vyniesli zlato na olympiáde!
Na svahoch zatiaľ
Foto
Perinbabe sa do Tatier zatiaľ nechce prísť: Pri fotke z minulého roka si poviete, že to je fikcia!
Robert sa nebojí
Foto
Chlapec fotí nebezpečné zvieratá: Neodradila ho ani smrť otca!
Bývalý peruánsky
Bývalý peruánsky prezident uteká pred obvineniami z korupcie: Požiadal o azyl v Uruguaji
Terčom útoku bol
Egypt pokračuje v tvrdých zásahoch: Úrady zadržali desiatky právnikov a aktivistov
Švajčiari
Liga národov vrcholí: Poznáme ďalších postupujúcich!
Ilustračné foto
Novinky o finálovom turnaji Ligy národov: Kde sa bude hrať?!
Americký
Trump odporučil Kalifornii, aby sa o lesy starala ako Fíni: Majú začať hrabať lístie