Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
štvrtok 20. 9.
Ľuboslava, Ľuboslav
26°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
04.09.2018, 19:30 | TOP Čas

Diskusia: Otestujte sa v kvíze nielen pre Bratislavčanov: Preložíte týchto 10 slov z prešpurčiny?

38 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
brejlarito
6.9.2018 17:29 | |
+1 -1
Reagovať
Je tam veľa našich trnafských slov pocheraj,čavarguvat,klajbas a mohol by som pokračuvat ,ale prekvapil ma ten policajt tosom u nás v Malom Ríme nečul píšem po trnafsky tak mi velice nenadávajte a dondzite na jarmek zajtra to vypukne a burčák husacina,lokše si dondzite pošmakuvat
vecnepero
5.9.2018 21:06 | |
+5 -1
Reagovať
som rodena Bratislavcanka, ale niektore vyrazy z kvizu vobec nepoznam, nikdy som ich nepocula, dokonca ani pri zistovani co ten ktory vyraz znamena, odpoved som na internete nenasla ... kto ich urcil ako prespurcina? urcite nie rodeny, resp. ten kto ma korene v Bratislave
blow1
5.9.2018 11:32 | |
+5 -4
Reagovať
6/10 tak ta vasa prespurcina je vlastne z vacsej polovice nasa krasna trnafcina😀😀😀
flynn112
5.9.2018 14:52 | |
+2 -2
kdesi som čítala, že keby sa vaši bernolákovci nehádali o tom, či je správnejšie "furt" alebo "porát" a dávali si väčší pozor na Štúra, mohli ste byť spisovní :-D
blow1
6.9.2018 10:48 | |
+1 -0
Ked si to citala kdesi, tak to tak urcite bude, no co uz😀.
pink1400
5.9.2018 09:32 | |
+7 -2
Reagovať
Kto je vlastne Bratislavčan. Ten, kto sa včera presťahoval a už dnes má v OP trvalé bydlisko Bratislavu, či ten, kto býva v Bratisalve XY- rokov; či ten, kto sa narodil v Bratislave; alebo ten, koho predkovia do x- tého kolena zo strany matky a otca pochádzajú z Bratislavy (ideálne od roku 907- prvá písomná zmienka o Bratislave)?
Winnstone11
5.9.2018 11:36 | |
+9 -0
Údajne tí, ktorým sa narodili v Bratislave aj rodičia. Z cca 400 000 obyvateľov Bratislavy sa ich počet odhaduje na 90 000. Ja medzi nich nepatrím, som prisťahovalec, hoci tu už žijem vyše 30 rokov.
flynn112
5.9.2018 14:54 | |
+6 -0
ja medzi nich patrím, ale takúto prešpuráčtinu som tiež ešte nepočula
vecnepero
5.9.2018 21:11 | |
+6 -0
moji stari rodicia, rodicia ako aj ja mame korene v Bratislave ... toto nie su ciste vyrazy povodnej prespurciny
velkyulet
5.9.2018 08:12 | |
+22 -4
Reagovať
Toto nie je prespuracina na 100% Bez urazky, ale toto su slovicka, frazy mimobratislavskych ludi.. Este ste zabudli dat do kvizu slova ako trigovica, ci blava..
quixilver19
5.9.2018 04:59 | |
+45 -4
Reagovať
ja som ba okolie, babka čista prešpuráčka, omama .... dedo tiež, ani poriadne nevedel slovensky nikdy, len nemecky a maďarsky, slovensky to lámal jak sa dalo - ale kks, 3/4 tych slov pocujem prvy krat. pricom polovica z nich je čiste jiddiš ... toto s prešpuráčtinou ma malo spoločne a kviz zase robil nejaky domigrovaný šarišan v paštike.
BachJS
10.9.2018 10:45 | |
+1 -0
To vaše primitívne zhadzovanie všetkého zlého na východniarov. Ešteže sochu napoleonského vojaka rozkopal niekto v piatok, keď sú východniari z BA doma. Tak aspoň to nemôžete hodiť na nich.
MaleviL83
5.9.2018 01:29 | |
+5 -1
Reagovať
2/10>28percent. Devať z desiatich slov prvý krát ,čítam ,:-/. Dolniaci . ;-)
kockafej
4.9.2018 21:14 | |
+3 -54
Reagovať
To je ta skutočna kultura BA mate sa čžm chvaliť,ešte ani poriadne lova v slovniku nemate okrem to že pašteka je &vaše narodne jedlo....
Ficovkrajan
4.9.2018 22:33 | |
+43 -12
Keby nebolo Bratislavy ani by si nevedel ako vyzerá elektricka alebo trolejbus,sedlak z lazov
Ficovkrajan
4.9.2018 21:08 | |
+21 -4
Reagovať
Ak by autor tohto kvizu mi vysvetlil co znamena soritas a štulne,tak by som mu aj uveril,ze nie je blavak z valalu
milan5321
5.9.2018 13:42 | |
+2 -0
dnes je taka premavka na cestách,ze soritas si sotva zahras.štulne boli fajn,ked boli napoly zodrate.s novými si si mohol riadne premasirovat klby na ruke :))
sexibabina
4.9.2018 20:49 | |
+32 -4
Reagovať
Som rodená Bratislavčanka, ale prešpuráčka veru nie. Viaceré výrazy boli pre mňa absolútne neznáme.
Aktuality.sk Správy Ekonomika Šport Komentáre TV program Počasie Horoskopy Fair Play M. Kovačiča
Spevácka legenta
Česi budú bez legendárneho Slávika, na zrušenie reagovali aj Gott a Bílá Aktuality.sk
Rýchle správy
teraz
Benátkam dochádza trpezlivosť, na turistov chystajú mastné pokuty Aktuality.sk
V Benátkach dochádza trpezlivosť s turistami. Úrady navrhujú nový zákaz, ktorý by ľuďom znemožnil posedávať alebo ležať na zemi.
pred 4 min
Merkelová: EÚ v rámci brexitu nepristúpi na kompromis ohľadom jednotného trhu Aktuality.sk
Európska únia v rokovaniach o vystúpení Británie nepristúpi na kompromis ohľadom jednotného trhu.
15:36
EÚ a Srbsko dosiahli dohodu o nasadení európskej pohraničnej stráže Aktuality.sk
Ochrana vonkajších hraníc bude po dohode ešte vyššia.
Dievčina zomrela
Tínedžerka († 18) zomrela pri dopravnej nehode: O pár dní dostala jej rodina ďalšiu zdrvujúcu ranu
Tomuto neuveríte:
Tomuto neuveríte: Dvaja výmyselníci vylepšili detskú hru kameň, papier, nožnice!
Všetci vedia,
Foto
Sagan opäť previedol svoje umenie: Pozrite si, aké odvážne kúsky stváral na trati
Moderátorka si
Foto
Vera Wisterová sa s letom rozlúčila na Dunaji: Moderátorka ako zo seriálu Baywatch
Hráč Francúzska
Historický unikát vo futbalovom rebríčku: Prvý raz za 25 rokov takáto situácia!
Herečka Jiřina
Urazená herečka Bohdalová chcela odísť z krstu knihy: Vo sne by jej nenapadlo, čo sa v nej o sebe dočíta
Na fotke je jasne
Matej natočil kurióznu situáciu na frekventovanej ceste: Sledujte manévre šoféra, nepochopíte!
Baltimora
Bejzbalisti Baltimoru hrajú v špeciálnych dresoch: TOTO tu ešte nebolo
Jindřiška, ktorú
Vražda bratislavskej dôchodkyne Idy († 65): Dcéra mala matku dobiť valčekom!
Žralok modrý.
Žralok zaútočil na 12-ročné dievča: V kritickom stave leží v nemocnici
Lietajúca
Lietajúca palacinka či nafukovacie lietadlo? Všetko je možné: Toto sú najzvláštnejšie lietajúce stroje na svete!
Foto
Blogerka požiadala fanúšikov, aby jej fotku graficky upravili: Smutný výsledok experimentu