Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
streda 21. 11.
Elvíra
5°C  Hmla  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
04.09.2018, 12:00 | Tip od Vás | Slovensko

Diskusia: Annamária vyhrala bežecké preteky v balerínkach: Šiestačka dostala nové tenisky, no ešte viac vás dojme jedna vec!

224 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
zaneta.knizna
5.9.2018 09:48 | |
+4 -8
Reagovať
Spokojná. Odpoveď normálna a úprimná, to si cením. Tiež sa hnevám na socializmus, lebo viac menej má vždy učili ako je dobrý, napr. pre sociálne istoty, až teraz keď je viac svedectiev, odkryté archívy, zisťujem aké svinstvo je socializmus. Ani demokracia nie je výhra, ale je lepšia ako socializmus, to už viem naisto. Ale nič nemožno vrátiť späť a nemôžeme za to, že sme žili v takej dobe ako bola.
zaneta.knizna
5.9.2018 08:05 | |
+11 -14
Reagovať
Teraz opakovane čítam článok. A vlastne pred v čase našej mladosti za socializmu - tiež sme nemali po x párov topánok ani poriadne tepláky. Tiež som chodila a Beh Mieriu a pamätám sa, že som mala nejaké podradné tenisky (najskôr zdedené po iných starších deťoch - z príbuzenstvá často škaredé po chlapcoch), tiež som mala škaredé tepláky a na vrch som mala svetrík. Nemala som značkové botasky, ani teplákovú Nike súpravu. Spomeňme si aké veci sme mali v čase socializmu (nie tak dávno to bolo) a kto to riešil? Veci v obchodoch neboli, dedili sa od starších súrodencov alebo v rámci rodiny a to sme nemohli ani zničiť, lebo trebalo dať ďalej. Bolo bežné, ak sa niečo zničilo ako deti vedia, keď sa hrajú alebo sme rozbili pohár (tiež toho nebolo) tak sme dostali takú bitku, že keby niekto dnes takú dostal - tak je to týranie až mučenie blízkej osoby. A rozmýšľam dievča zabehlo šikovne 750 m - to je nič, to dokáže každé decko, pokiaľ má dve zdravé nohy, srdce a pľúca. Nerobme z nej športovkyňu roka. Zabehla a bola šikovná, nemyslím si, že by sa venovala športu je to nepravdepodobné. Dievča za nič nemôže, je to sympatické dievča, ale ktosi asi ten učiteľ telocviku tu poslal o nej článok do Nového Času asi za sľúbom, že prídu nové tenisky a financie do rodiny dievčaťa. Nie je dôvod financovať túto rodinu - má zdravú matku, otca - oni sa musia postarať a dať nielen sebe, ale aj deťom. Je to podobné vydieranie ako s deťmi z Afriky - aj tam majú deti otca a matku a nejak tí rodičia od hladu neumierajú, ale zato ich detí áno. Otecko leží pod palmou robí si z bambusu puzdierko na svoj úd, namiesto toho, aby pozháňal potravu a dal ju svojím deťom. Deti , ktoré nemajú rodičov o nich sa stará štát a každý štát či náš či Africký má peniaze od svojích občanov.
zaphod
5.9.2018 09:05 | |
+7 -10
ZAneta - ako to, ze si nemala vsetko v tom blahobytnom socializme? A ako to, ze nemali ani ostatni? Ved vtedy bolo vsetko a za lacny peniaz, nikto sa nemusel starat o ubytovanie ani stravu, v akych pomeroch si to zila ked Ta bili za zaspinenie obnosenych veci? Alebo to bolo predsa len inac vtedy? Este raz a naposledy - to dievca namiesto flakania sa islo sportovat. Po nikom od Vas nic nechce, dajte jej pokoj. A keby dokazala len to, co ine deti, nevyhrala by od kolo nad spoluziackami, z ktorych mnohe mali prave tie Nike co spominas.
zaneta.knizna
5.9.2018 09:27 | |
+9 -13
Žil si v socializme ako dieťa? Alebo žil si už v demokracií ako dieťa? Za pošpinené veci sa nebilo, ale za zničenie a roztrhanie áno. Dokonca deti boli bežné bité za zlé známky, za nesplnenie povinností a úlohy,ktoré zadávajú rodičia deťom, za poznámku v škole takisto boli deti zbité. Dnes za poznámku zlého decka rodič príde vynadať učiteľovi, namiesto toho, aby si uvedomil, že on rodič zlyhal aj jeho dieťa a dieťa poučí a zakáže mu nevhodné správanie. To dievča išlo na beh, lebo bolo pozvané a ten beh netrval ani 4 minúty, ja som už na strednej prebehla 1500 za 6,57 minút a to som už bola horšia oproti ZŠ, kedy som mala lepší výkon. To nie je športovanie 4 minútky pobehať. Čakám na odpoveď na tvoje dectvo.
zaphod
5.9.2018 09:42 | |
+10 -8
Moje detstvo sa odohralo v socializme, tak ako aj puberta a cast dospelosti vratane studia a vojenskej sluzby. NIkdy ma doma nebili ani za oblecenie, ani za znamky ani za nic ine. Napriek tomu, ze na detsvo mam tie najlepsie spomienky, na socializmus spominam v zlom, lebo viem o co ma pripravil. Spokojna?
zaphod
4.9.2018 22:36 | |
+51 -35
Reagovať
PRecital som s velkym sebazaprenim celu diskusiu. Chcel by som vacsine diskutujucich povedat, ze to dievca sa o nic neprosilo. Nikoho o nic neziadalo a nikto z Vas mu nijako nepomohol. Isla behat a vyhrala, to je vsetko. Dufam, ze si nikdy neprecita tu znosku urazok co ste zo seba vypustili, lebo by Vas mohla za ne iba nenavidiet. Ona za to nemoze, kde sa narodila, zato vy sa snazite iba o to, aby nikdy nenabrala odvahu vstupit do Vasho sveta, kde je vsetko ciste, kazdy slusne pracuje a zaraba, nikto sa na nikom neprizivuje a vsetci sa maju radi.
old-dodo
4.9.2018 23:08 | |
+27 -10
Naozaj nemôže za to, kde sa narodila, ale jej komunita ju neučí,aby nás mala rada, tak prečo by sme sa mali hanbiť za to, že dávame najavo,že nemáme vláske jej komunitu? Opýtaj sa jej, či má rada gadžov a či ju jej mama učí, že má mať rada gadžov?
zaphod
4.9.2018 23:10 | |
+25 -16
a preco by sme sa jej mali cokolvek pytat? Je to male dievca, chodi do skoly, uci sa dobre a previnila sa tym, ze dobre beha. Preco jej nedate pokoj, ona po Vas nic nechce. Ale precitala si uz take urazky, ze ju mama uz ani nic ucit nemusi. Za co z toho co ste popisali Vas ma mat rada?
old-dodo
4.9.2018 23:47 | |
+21 -10
A za čo by sme mali milovať jej komunitu? Netúšime ani po ich láske.Ublížili nám už dosť.
zaphod
5.9.2018 07:36 | |
+12 -5
Nikto ti nekaze milovat ziadnu komunitu. Vy sa tu obuvate do dievcatka, ktore Vam nic nespravilo, ktore od Vas nic nechce a jednoznacne davate najavo, ze si nezasluzi respekt ani sancu, lebo je ci.ganka. Je hlupe ked sa zakazu diskusie o fetakovi, ktory prepadne mladu babu len preto, ze je z osady. A je este hlupejsie a rasisticke utocit na toto konkretne dievcatko z tych istych dovodov. Tato mala nemoze za to, ze jej mama ma 7 deti. A ako to vyzera, nevyuzivala posledne dni prazdnin na chlastanie cuca s kamaratkami, ale isla sportovat. Old-dodo, Ty vsade demonstrujes socialne citenie a places za socializmom ako za spravodlivou spolocnostou, vidim, ze spravodlivost ziadas len pre seba.
zaneta.knizna
5.9.2018 08:12 | |
+11 -4
Old presne tak. Ono treba hovoriť pravdu a nehrať sa na falošných záchrancov a ľudomilov. Nemáme proti ním nič a viac ich tolerujem ako oni nás. Ale pravda je taká, že ak by sa karta otočila na nás gádžov by ohľad nebrali a dávali by len svojím.
old-dodo
5.9.2018 08:57 | |
+4 -1
???zaphod-Neviem, kde som plakal za socializmom ako o spravodlivej spoločnosti? Ja len všade stále porovnávam, čo bolo a čo je teraz.Ak niečo bolo predtým lepšie a teraz je zlé, tak nebudem predsa tvrdiť,že je to v pohode.A netvrdím, že v tejto dobe nie je aj kopa dobrých vecí.Nevkladaj mi svoje myšlienky do mojich úst.Stále sa skrývaš za to nievča, obhajuješ ho a stále to točíš dookola.nejde tu ani tak o to dievča, ale celkovo o ich komunitu.Mňa to dievča netrápi.Ak chce behať, tak nech behá koľko len chce.V inom článku sa píše, ako jej mama ako prvé,čo urobila, tak si utekala založiť účetnasponzorské dary a už sa vytešuje, ako sa za ne presťahujú do nového domu.Ani ráz nepovedala, že tie peniaze budú len a len pre to decko.Celá 17 členná rodina sa vytešuje, ako sa budú mať teraz dobre.
zaphod
5.9.2018 12:19 | |
+2 -2
Nejde o ziadnu komunitu, ide o to, ze dievcatko zabehlo pekny beh v obleceni co mala a porazilo aj kamaratky, ktore v krojoch od Nike zjavne chodia trenovat do nejakeho klubu. Nic po nikom nechcela, ma akurat 5 minut slavy a aj o tu ju oberate, lebo jej musite otrieskat o hlavu pomery z ktorych vychadza a za ktore nemoze. Co sa tyka tvojich problemov so socializmom, poviem to takto. Jedna z najnebezpecnejsich fraz je tato: "nechcem tvrdit, ze vsetko bolo idealne, ale malo to aj svoje pozitiva". A potom zacne znaska pochval, velebeni a klamstiev ako tie o bytoch zadarmo a negativa sa odrazu vytratia. Pravdepodobne sa stale nespoznavas, ale za to ja uz nemozem.
old-dodo
5.9.2018 22:19 | |
+5 -0
???zaphod-Ty sa tak snažíš, ale nepochopil si stále jednu vec.Celé je to umelo vyvolaná predvolebná akcia.Veď sa to stalo pred dvomi mesiacmi a po tej malej doteraz ani "pes neštekol".Načasovalo sa to na 3 september, na otvorenie školského roka.Hneď tam dobehol, akoby náhodou i sám pán prezident, aby si prihrial svoju predvolebnú polievočku.A ty tu drístaš stále o nejakom socíku.Sa zobuď! A jedno ma zaráža.Vôbec som sa nikde nedočítal, kto jej vlastne kúpil tie tenisky možno za 10€ v čínskom obchode.
wooden.toy
4.9.2018 21:18 | |
+26 -8
Reagovať
POZOR !!! je to RASISTICKY NEPRISPÔSOBIVÝ *** django95 úplná SPODINA
Kritik
4.9.2018 20:33 | |
+15 -10
Reagovať
Asi zrejme ani neje, lebo oproti tým dvom dievčatám vyzerá veľmi biedne!
django95
4.9.2018 21:30 | |
+5 -27
co je velka hanba pre tie dve dobre zivene, trenovane a zijuce v dostatku.
wooden.toy
4.9.2018 21:33 | |
+22 -1
NEPRISPÔSOBIVÝ *** django95 to je hanba žiť na cudzí úkor ako ty a tvoji súkmeňovci
wooden.toy
4.9.2018 21:36 | |
+18 -3
Kritik je jedno ako vyzerá je talent tak by sa mal podporiť
Weisseengel
4.9.2018 20:13 | |
+36 -3
Reagovať
V sporte a zvlast v behu sa neda klamat....(ako v inych komoditach )---preto je mi aj velmi sympaticke toto dievcatko...!--Klobuk dolu --drzim jej palce --a nech sa jej v zivote dari a podari nieco dosiahnut......
igarai
4.9.2018 19:10 | |
+13 -1
Reagovať
No ked sa jej ujal Pecze,tak z nej nieco bude.
klarika54
4.9.2018 18:37 | |
+27 -8
Reagovať
a co sa navazate do malého dievcatka to nemate inej roboty kazdy ma sancu na lepsi zivot
Matka11
4.9.2018 18:40 | |
+12 -9
lepší život bude mať cez dobré vzdelanie a dobrú prácu. beh je len do určitého veku, potom už nevládze,nohy klby v kýbly.
django95
4.9.2018 19:20 | |
+1 -22
kazdy co absolvuje sportovu skolu, pokial by sa tam dostala, ma aj patricne vzdelanie. jozef pribilinec, ziak osobitnej skoly v kremnici skoncil ako vitaz na olympiade v chodxi na 50km, s vysokou skolou a teraz ma myslim hodnost major.
Matka11
4.9.2018 19:28 | |
+8 -6
len či skúšky neskladal len tak za nič lebo bol športovec. v totalite sa dalo teraz nie,. musíš niečo vedieť.
django95
4.9.2018 19:47 | |
+2 -20
preco lames nad kazdym palicu ?
wooden.toy
4.9.2018 21:16 | |
+21 -1
NEPRISPÔSOBIVÝ *** django95 prečo si neriešiš svoje problémy ako je okrádanie dôchodcov, vybývanie bytov, šírenie infekcii, atd. ty SPODINA
Nihilnovi
4.9.2018 18:27 | |
+12 -16
Reagovať
A ako sa Kiska s ňou dohovoril,keď to cigánča hovorí tým mongolským jazykom,žeby vedel po cigánsky?
django95
4.9.2018 17:46 | |
+9 -17
Reagovať
nechcel by som sa dostat do ruk tu neprajnikom, obzaluju a odsudia na pockanie.
Aktuality.sk Globálny pakt o migrácii Prezidentské voľby 2019 Komentáre Šport TV program Počasie Horoskopy
Andrej Danko
ONLINE: Viem, že to nie je vedecká práca, ale pozrite si práce Sulíka a Kisku, tvrdí Danko Aktuality.sk
Rýchle správy
pred 18 min
Názor: Prečo Fico ukradol KDH dvadsať eur Aktuality.sk
Mesiac dozadu predseda vládnej strany Smer-SD Robert Fico v rozhovore pre český portál Echo24.cz povedal, že sa mu pozdáva nápad, aby ľudia mohli dve percentá zo zaplatenej dane z príjmu venovať svojim rodičom.
pred 28 min
Sulík v reakcii na Dankove slová ukázal svoju diplomovú prácu Aktuality.sk
Predseda opozičnej strany SaS Richard Sulík ukázal počas mimoriadneho stredajšieho brífingu kópiu originálu svojej diplomovej práce.
pred 38 min
Maďarská prokuratúra podozrieva z korupcie ďalších 15 colníkov Aktuality.sk
Maďarská Ústredná vyšetrovacia hlavná prokuratúra (KNYF) predviedla a vypočula ako podozrivých z organizovaného prijímania úplatkov úradnou osobou ďalších 15 príslušníkov Národného úradu pre dane a clá (NAV).
Tréner Francúzska
PSG má hlavu v smútku: Po nebezpečnom páde sa im zranila jedna z hviezd!
Čo spôsobuje,
Čo spôsobuje, že je v noci tma? Odpoveď tejto ženy musí zaskočiť každého
Boris Kollár
Boris Kollár poslancom bez servítky: Danko je najneslušnejší v tomto parlamente
Rozkošný
Rozkošný šimpanzík neberie hygienu na ľahkú váhu: Pozrite, ako si užíva kúpeľ!
Na snímke vpravo
Srdcervúce gesto pre chorého kamaráta: TOTO urobili slovenské futbalové hviezdy!
Touching his
Foto
Mužská brada má nové využitie: Na novom trende pre hipsterov sa dobre pobavíte
Ruiny mesta
Foto
Sodoma a Gomora v Pompejach: Pri pohľade na nájdené fresky sa budete červenať
Depression
Šéf brigádnikov sa na stavbe pokúsil zneužiť dvoch chlapcov: Súd mu už vymeral trest
Nemecká
Merkelová obhajuje pakt OSN o migrácii: Chcem zlepšiť podmienky utečencov na celom svete
Dlží Slovan
Foto
Pykajú za resty z minulosti: Vedenie Slovana má zastavenú činnosť!
Šéf parlamentu
Danko zaútočil na opozíciu: Vám nejde o Slovensko a osočujete ľudí bez rozsudku
Známa tanečnica
Tanečnica Jakeš Štumpfová skrýva sladké tajomstvo: S podnikateľom čakajú bábätko!