Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
štvrtok 20. 9.
Ľuboslava, Ľuboslav
16°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
31.08.2018, 10:02 | Správy | Zahraničné správy

Diskusia: Posúvaniu ručičky na hodinách odzvonilo? Európska komisia navrhne zrušenie letného času

83 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
pmmp1
5.9.2018 13:50 | |
+4 -13
Reagovať
teda nič v zlom. ale nemyslím si, že to bola až taká tragédia, to striedanie času. Normálny bežne zdravotne zdatný jedinec s tým nemohol mať problém. Tý chorí( duchom) sa neustále na niečo sťažujú. Mohli nechať aspoň ten letný. ale na to im ichmozgové kapacity nestačia. Odhliadnuc od toho, že 4,6 milióna ( z toho 3 milióny nemcov) nie je žiadna vzorka z 500 miliónov.
viera49
5.9.2018 14:45 | |
+14 -0
Zrejme ste nemali deti - som dôchodkyňa, ale pamätám si, že vždy dvakrát v roku som mala problém s deťmi - raz ráno vstávať o hodinu skôr, raz ich dostať o hodinu skôr do postele. Trvalo to aj dva týždne, než sa "prehodili". Väčšina matiek mi to potvrdila.
Winnstone11
5.9.2018 09:53 | |
+17 -4
Reagovať
Konečne!!! Čakám na to od roku 1979, keď túto somarinu zaviedli. Tým, čo chcú mať "dlhý deň" odkazujem: však vstávajte v lete hoci aj o tretej, a budete mať dlho svetlo. Nijako vám v tom nebránim ani ja, ani zimný čas. Ja to nepožadujem, tak prečo mám vstávať o hodinu skôr?
vladimir_vladimirovic
5.9.2018 09:23 | |
+0 -5
Reagovať
mohli by sme prejst zo stredoeuropskeho casu na gmt + 3
tazkapohoda
5.9.2018 08:45 | |
+7 -6
Reagovať
Škoda že nezrušia ten zimný a neostane letný . U nás (Košice ) je min hodinový posun čo sa týka východu a západu slnka oproti západnej EU .
vladimir_vladimirovic
5.9.2018 09:20 | |
+2 -4
u nas bratislava tiez
Jerdna
5.9.2018 15:12 | |
+4 -0
Prečo by mali rušiť ten "zimný", čo je normálny geografický stredoeurópsky čas. Umelý je ten letný !
alfik2000
5.9.2018 07:59 | |
+10 -15
Reagovať
zjavne to vacsina z Vas nepochopila. Prideme o letny cas! Ostatne na zimny cas, ktory si myslim ze je ovela horsi a nevhodny. Cize cez leto si budeme (vascina z nas) uzivat svetlo rano v posteli a poobede v robote. cele zle!
vladimir_vladimirovic
5.9.2018 09:23 | |
+9 -10
ale ved budik si mozes nastavit na kedy chces a vsavat mozes v lete aj o piatej rano. a ze v praci zacinate neskor? presvedc kolegov v praci aby hlasovali za skorsi prichod do prace. pripadne ak vam to zamestnavatel umoznuje tak tam chod skor.
pmmp1
5.9.2018 13:46 | |
+5 -4
vladimir ty si pekný fas....
Honzik42
5.9.2018 07:05 | |
+14 -5
Reagovať
uz bolo nacase aby sa to dalo do poriadku k nicomu to nieje
kveci
5.9.2018 06:12 | |
+6 -7
Reagovať
Dôležitejšie veci EK netrápia?
Winnstone11
5.9.2018 09:56 | |
+11 -2
Nuž, ja si myslím, že konečne navrhujú aj niečo rozumné, nielen zrušenie silných vysávačov, 100-wattových žiaroviek a rovné uhorky.
joller
5.9.2018 04:03 | |
+1 -17
Reagovať
Takže v lete bude do 23:00 svetlo? Dobre no...
pmmp1
5.9.2018 13:47 | |
+5 -0
si to ty nepochopil, alebo EU nepochopila teba????
Jerdna
5.9.2018 15:14 | |
+2 -0
Chvalabohu už nebude !
marcela242
31.8.2018 18:29 | |
+15 -5
Reagovať
"Super" ,v lete bude o tretej ráno vidno.To sa budú "suprovo" robiť nočné.
flakatko
5.9.2018 11:58 | |
+5 -5
V noci mas robit nie kukat von :))
Jerdna
5.9.2018 15:15 | |
+3 -0
V noci sa má keď tak spať a nie robiť , ako Slováci ...
Jerdna
31.8.2018 12:56 | |
+26 -11
Reagovať
Takže ešte jedno posunutie posledný októbrový víkend bude do toho správneho SEČ a v marci potom nič, chvalabohu !
Winnstone11
31.8.2018 12:58 | |
+24 -1
No bodaj by to tak bolo, ale ja skôr predpokladám, že teraz budú o tom 10 rokov diskutovať a potom to ďalších 5 rokov schvaľovať. Dovtedy budem starý dôchodca a bude mi to jedno.
Aktuality.sk Správy Ekonomika Šport Komentáre TV program Počasie Horoskopy Fair Play M. Kovačiča
Ilustračná foto
Mýtus o mlieku a hlienoch je vyvrátený Aktuality.sk
Rýchle správy
02:00
Ďalší z Druckerových podnetov išiel do stratena. Týkal sa liekov Aktuality.sk
Ministerstvo zdravotníctva si myslelo, že má v rukách silné dôkazy. Vyšetrovateľ ale nevidel dôvod na začatie trestného stíhania.
00:12
Smerácky návrh nás bude stáť 120 miliárd eur (rozhovor) Aktuality.sk
Na Slovensku môže začať platiť vekový strop odchodu do dôchodku, parlament o návrhu už intenzívne rokuje. Poslanci Smeru navrhli, aby bola horná hranica dôchodkového veku 64 rokov pre mužov. Pre ženy sa má hranica znižovať o pol roka za každé vychované dieťa.
00:02
Zastropovenie veku odchodu do dôchodku by bolo extrémne drahé Aktuality.sk
Pokiaľ Smer presadí s častou opozície skorší odchod do dôchodku, tak pracujúcim budú musieť extrémne vzrásť odvody. Zamestnancom tak výrazne klesne čistá mzda.
Španieli
Migračná kríza sa nemôže zneužívať na politický boj: Toto majú robiť krajiny, ktoré nechcú utečencov
Theresa Mayová
Mayová má jednoznačný názor: Únia by mala nasledovať jej vzor a zmeniť postoj
Jeden zľavnený
Na zastávke autobusu v Tatrách sa objavil jeleň: Jeden zľavnený do Popradu, poprosím!
Vysvietená
Spomienku na Paríž už za pár drobných nezoženiete: Polícia zhabala 20 ton miniatúr Eiffelovky
Európska komisia
Maďarsko má v spore s Európskou úniou ďalšieho spojenca: Tento štát podporí vládu Orbána
Hráč Lyonu Maxwel
Liga Majstrov: Juventus zvládol zápas aj bez Ronalda, zaváhanie Manchesteru City
Donald Trump
Foto
Trumpa v hurikánom spustošenej oblasti ovládli emócie: Pozrite, čo robil v miestnom kostole
Bono na tlačovej
Bono z U2 sa stretol s pápežom Františkom: Keď som mu to hovoril, v jeho tvári bolo vidieť bolesť
Vodca radikálneho
Aktualizované
Šéf Hizballáhu zbrane neskladá: V Sýrii budeme bojovať, dokedy bude vláda chcieť!
Cristiano Ronaldo
Debut v Lige Majstrov v drese Juventusu ako z hororu: Cristiano Ronaldo sa rozplakal!
Najlepšie platená
Foto
Supermodelka Gisele Bündchen zmenená na nepoznanie: Fúha, to čo s ňou urobili?
Búrka Ali si
Írsko bičuje búrka Ali: Hlásia dve obete a desaťtisíce domácností bez elektriny