Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
nedeľa 23. 9.
Zdenka
17°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
04.09.2018, 13:02 | TOP Čas

Diskusia: Slovák chce zachrániť nárečie starej Bratislavy: Do unikátneho slovníka môžete prispieť aj vy!

15 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
olo-olo
8.9.2018 13:34 | |
+1 -1
Reagovať
To nemože byt nárečie. Ked používate cudzie slová musite vediet o čom hovoríte. Sčuleky by tento výraz nepoužil ani nemec ani madar. Babka z Labu hovorila narečim. Ale že by z polovice nemčina. Ved by sa to narazilo melodiu. Na spiši to slovo inú melodiu ako na záhori.
palkomunk
4.9.2018 20:31 | |
+9 -4
Reagovať
Pozor,my čo sme staršia generácia sa môžeme takýmto pokusom zárobku vydaním knihy len zasmiať.Veď nemáte ani trochu predstavy čo prešpurčina bola.Mal si sa obrátiť na rodákov z BA a nie privandrovalcov.
animale67
4.9.2018 20:02 | |
+9 -1
Reagovať
Mal som suseda zo starej generácie, ktorý mi vedel vymenovať všetky krčmy v BA aj ich prípadné staré aj nové názvy, aj zaniknuté krčmy....
Ficovkrajan
5.9.2018 09:57 | |
+2 -2
To musel byt dobry notas.
Feroo338-1
4.9.2018 18:06 | |
+8 -5
Reagovať
Nepoznam bratislavske narecie. Vacsinou v Bratislave pocujem len hutoric vyhodniarsky, vypravjat ci rikat po zahoracky, alebo trnavcinu. Samozrejme aj par rychlokvasenych "mestanov" ktori hovoria az tak neskutocne makko, ze aj z Ypsilona a tvrdych spoluhlasok pocut makcen. :) obcas pocut aj niekoho z Hlohovca ako mu prave "slípka znísla vajco". :)
strasidlo31
6.9.2018 20:02 | |
+0 -1
Aňoazió
vladimir_vladimirovic
4.9.2018 16:06 | |
+17 -6
Reagovať
Ja som hovoril ze zahoraci su nasi krajania - sme jeden narod - karpatsky narod. ak uz nemame vlastny stat mali by sme tu mat aspon autonomiu - spolu so zahorim trnavou a karpatami. Slovaci su nasi bratia rovnako ako cesi ale my sme samostany narod. Mame tu ine zvyky ako na vychode, bryndzove halusky nie su nase narodne jedlo. Ale lokse, kapusta a husacina a kvalitne racianske vinecko alebo burcak.
teplejhnis
4.9.2018 15:30 | |
+24 -10
Reagovať
dobrý počin,už je tu samá svoloč z východu.už je nás minimum čo máme niekoľkogenerčný život v bratislave,degeši nie v blave
motomotomoto1
4.9.2018 14:25 | |
+9 -6
Reagovať
keked= samozvany starousadlik BA samozrejme z SC,MA,DS ...
carlos2101
4.9.2018 14:46 | |
+5 -4
A aj si sa zasmial na tej sprostosti, čo si vymyslel?
vladimir_vladimirovic
4.9.2018 15:58 | |
+1 -2
motomotomoto1 :D :D :D
motomotomoto1
4.9.2018 21:35 | |
+0 -0
carlos2101 povodne z SC ? :D :D
martin_32
4.9.2018 14:09 | |
+8 -3
Reagovať
No nie tak úplne. Nepovedal by "do tej kisne", ale "do té kisne".
Ficovkrajan
4.9.2018 22:37 | |
+8 -0
A ziadny kalafac ale kalapac
dunciii
4.9.2018 13:54 | |
+4 -3
Reagovať
:-)
  • «
  • 1
  • »
Aktuality.sk Správy Ekonomika Šport Komentáre TV program Počasie Horoskopy Fair Play M. Kovačiča
Víchrica vytrhla
Na Slovensko mieri orkán, môže narobiť škody Aktuality.sk
Rýchle správy
14:49
Sulíkov odkaz Ficovi: Môj súper ste vy Aktuality.sk
Vlaky zadarmo pre seniorov a študentov, ale aj pripravované obedy pre žiakov v školách, ktoré majú byť rovnako zadarmo, majú svoje opodstatnenie. Uviedol to v diskusnej relácii TA3 V politike poslanec a predseda strany Smer-SD Robert Fico.
13:14
Nafarbený Muža z identikitu k vražde Kuciaka preverovala aj česká polícia Aktuality.sk
Policajti z Národnej protizločineckej jednotky pri vyšetrovaní spolupracujú s českými kolegami.
12:01
Na Slovensko mieri orkán, môže narobiť škody Aktuality.sk
Orkán, ktorý zasiahne najmä strednú Európu bude spôsobovať škody. Pred orkánom už platí varovanie aj v okolitých krajinách.
Jake Dotchin
Obranca Tampy Bay dostal padáka: Aha, čím vytočil vedenie klubu
Francúzsky
Francúzsky prezident je čoraz menej obľúbený: Macronova popularita znova klesla
V Spišskej Novej
Foto
Na turnaji v gamingu v Spišskej Novej Vsi v centre diania počítače: Mladí hráči sa spoľahli na rozum a rýchle prsty
K mohutnej
Výbuch vo francúzskom lese: Zranili sa šiesti vojaci
Béla Bugár
Bugár reaguje na odchod Lucie Žitňanskej zo strany: Dalo sa to očakávať
Foto
Galavečer SOV bol plný emócií: Takto vyzerala Cesta na Olymp
Romy Schneider
Predstaviteľka Sissi pár rokov pred smrťou prezradila tajomstvo: Moja mama mala pomer s Hitlerom!
Lepší štart
Tatran v extralige pustil nohu z plynu: Oplatilo sa, tiahnu na Európu
Ján Richter
Minister Richter vidí za dôchodkovým stropom sociálny rozmer: Názory ekonómov však rešpektuje
Predseda strany
Podľa Roberta Fica majú vlaky a obedy zadarmo opodstatnenie: Ako to vidí Richard Sulík?
Ferguson sa
Foto
Bývalý tréner United po ťažkej operácií späť na štadióne: Ferguson sa dočkal silného privítania
(ilustračné foto).
Na Slovensko sa valí extrémne silný vietor: V týchto oblastiach hrozí nebezpečenstvo!