Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
utorok 22. 10.
Sergej
11°C  Jasno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
16.08.2018, 12:00 | Správy | Domáce správy

Diskusia: Tragédia v Janove rozpútala debatu o stave mostných komunikácií: Aké bezpečné sú slovenské mosty?

110 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
magivkocke
16.8.2018 13:02 | |
+9 -3
Reagovať
Slovenské mosty boli bezpečné do r. 1989. Táto demagogická fraška im však dala "slobodnú vôľu" rozhodnúť sa či môžu spadnúť ....... presne ako demagógia v Taliansku ....... !!!
d_karol
16.8.2018 12:59 | |
+3 -2
Reagovať
ano ekonomika v najlepsom stave tip-top a treba to rozdat na predvolebne aktivity a balicky cislo neviem ake . riesenie zrejme bude ako vzdy docasno-stale pontonove mosty alebo nejakej skupinke napadne urobit to ako PP projekt a budeme platiti myto ...
elpresidente
+3 -2
Reagovať
Odbornici na vsetko blbi strannici s titulmi Judr. A Ing.
mi.ka22
16.8.2018 13:00 | |
+2 -3
JUDr.a čo ja viem čo a *** z toho prosím ťa dneska človek bez titulu dokáže viac ako z titulom ....
elpresidente
16.8.2018 13:02 | |
+7 -0
Mika22 a kazdy z nich univerzita komenskeho, STU a vymlete hlavy maju Kažimir nevedel pri vypicte plynu rozdiel medzi metrom kubickym a kWh.
milanin7777
16.8.2018 13:06 | |
+8 -0
TECHNICKÉHO Ing. by som nehádzal do jedného vreca s ostatnými diplomovanými poly-sektármi. Bez technickej inteligencie a bez skúsených remeselníkov by neexistoval žiadny technický pokrok a už vôbec nie technické divy sveta, či nejaké mosty, prieplavy a podobne... O tneloch sa radšej nevyjadrujem, tam sú najúspešnejší JUDRovia, ktorí vedia obchádzať zákony a vedia vybudovať finančné tunely aj na stavbách tunelov a podobne...
mi.ka22
16.8.2018 12:57 | |
+5 -1
Reagovať
Teraz zrazu sa píše o mostoch foto teraz *** nič ani pred o nich....kokos no koment fakt...až keď zabije 42 ľudí až vtedy riešia dpc no koment lebo iba nervy mám
mi.ka22
16.8.2018 12:57 | |
+1 -1
Kua to čo mi napisalo 🤣🤣🤣🤣
mi.ka22
+2 -0
Tam malo byť že až teraz idú riešiť keď už je 42 ľudí mŕtvych ....tiež ako Maďar pisem 🤣🤣🤣🤣
mi.ka22
16.8.2018 13:00 | |
+0 -1
Aha Cenzúra tam že *** malo byť a prd 🤣🤣🤣🤣
mi.ka22
16.8.2018 13:01 | |
+0 -1
Hovno
staramama45
16.8.2018 12:55 | |
+14 -5
Reagovať
Ked niekoho nase mosty zabiju, pride zločinec Fico a bude klast vence, skladač Pellegrini zaplati za kazdy zivot z nasich dani 33000€, fašista Danko sa bude bit do prs heslom ze spravi pre napravu veci vsetko, zradny Potkan Bela to podpise a aj tak konecne slovo bude mat zas pohrebna sluzba, ja sa hlavne obavam ked raz padne to Strečno, kolko ludi tam z a bije ten spadovy kamen a to len preto, lebo nase vlady su jednoducho nenazrate, na stihacky smahom prutika nasli 2,4 miliardy €, teroristi.
arik
+4 -9
-Matovič pošle tú jeho Fenku,aby tam našla niečo na Kaliňáka,Sulík tam zasadí "marišku",a Kiska tam poberie ýpalné.A nakoniec polícia povie-Skutok sa nestal
Kritik
16.8.2018 12:53 | |
+12 -1
Reagovať
Podľa správnosti by sa mal každé železo, roksory, účka, a tak podobne pred zaliatím do betonu natreť farbou!!! To ale nikto nerobí, a ani sa to technicky nedá stíhať! Železo hrdzavie oslabuje sa a potom beton nemá čo držať!!! Prejazdy auta po moste ho stále oslabujú, stále sa chveje až kým nevznikne prasklina, tam zatečie voda a mráz už všetko dokončí.
lionet
16.8.2018 12:52 | |
+7 -0
Reagovať
To asi ťažko, zrejme sa počká, až sa most zruti, Trenčania su na to "pripravení"
blavak666
16.8.2018 12:46 | |
+0 -6
Reagovať
To su len povrchove praskliny, vsetky stavby pracuju.
milanin7777
16.8.2018 12:51 | |
+6 -0
Je rozdiel, kde sa praskliny vyskytujú, kde dilatujú, či je dostatočné krytie výstuže a či je správne osadená doska, či nejaký preklad a podobne...! Navyše aj kvalita betónu a ocele je veľmi dôležitá, tam nestačí len cenové porovnanie, či trápne súťaženie pred komisiou, ktorá nevie nič o statike, či dynamike a podobných disciplínach techniky.... Samozrejme aj zakladanie stavby je veľmi dôležité a s tým spojený geologický prieskum a veľa ostatných faktorov, ktoré majú konkrétny vplyv na stavbu, ako takú a aj na jej bezpečnosť a životnosť...
Johnydriver19
16.8.2018 12:45 | |
+21 -0
Reagovať
Komunisti postavily ale tito len rozkradaju.....a nestaraju ...co myslia ze vsetko vydzi vecne...
milanin7777
16.8.2018 12:44 | |
+23 -0
Reagovať
O stavbách musia rozhodovať technici, nie tajtrlíkovia s ekonomickým diplomom, ktorým robí potiaže aj rátanie percent, nie to ešte integrály, či rovnice o dvoch neznámych!
milanin7777
16.8.2018 12:47 | |
+8 -0
Ani rozklad síl si nevedia spočítať, lebo s kosínusom sa nestretli a s tangensom vraj netancujú... : ))
Znalec85
16.8.2018 13:19 | |
+5 -0
Súhlasím na 100%. Všetky štátne zákazky sú technicky slabo zadané. Keď sú firmy tlačené do cenovej vojny, nemajú tendenciu robiť poriadne tie veci, ktoré nie sú zapodmienkované v súťaži, napriek tomu, že pre životnosť diela sú stále kritické. Keď sa bojuje o cenu, niekde sa šetriť musí.
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň s J. Gorduličom Podcasty Prémiové čítanie Šport TV program Počasie Horoskopy
Marian Kočner
Komentár Daga Daniša: Kočner si myslel, že po ňom ide organizovaná skupina Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Ligový šláger
Hokejisti Košíc v Bratislave takmer vypredali arénu: Derby lákalo viac než KHL
Z obľúbeného
Jopo po rozchode s exotickou Glendou: Skupuje pôdu na Kube, jeho syn ale vyrastá na Slovensku
Lukáš (32)
Súd odmietol obžalobu zápasníka MMA, podľa polície zrazil Luciu († 27): Drsný odkaz od manžela
Vlado
Vladimír si splnil hollywoodsky sen: Z upratovača oscarový grafik
Rodina
Rodičia majú spolu 21 detí, mama povedala dosť: Nečakaná správa po pár mesiacoch
Prváčikovia
Drobci nasávajú v škole vedomosti už dva mesiace: Čo najviac baví malých prváčikov
Kráľovná Alžbeta
Rebríček pracháčov z kráľovského rodu: Alžbeta II. je bohatšia než zvyšok rodiny
Americký
Trump chce aj naďalej v Sýrii amerických vojakov: Pred kým budú chrániť ropné polia?
Nemecká
Nemecká ministerka má návrh bezpečnostnej zóny v Sýrii: Merkelová s ním súhlasí
Elephant Charge
Trápenie slonov v Afrike nemá konca: Desiatky z nich sa v krátkom čase vyhladovali na smrť
K nešťastiu došlo
Nešťastie v dome v Skalici: Chlapček (1) spadol z dvoch metrov do pivnice
Krvavý rituál
Muž zavraždil manželku pred očami ich dcéry: Súd rozhodol o jeho osude