Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
sobota 22. 9.
Móric
12°C  Dážď  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
19.08.2018, 10:00 | Tip od Vás | Slovensko

Diskusia: Na železničnej stanici v Bratislave pracujú aj bezdomovci: Prekvapí vás, čo tam robia

36 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
elpresidente
20.8.2018 09:38 | |
+3 -0
Reagovať
Tato stanica hl. Mesta je mega hanbou slovenska.
aamater
20.8.2018 01:58 | |
+0 -3
Reagovať
Tak to sme dopadli to vám poviem. Toto je tá vyspelá kapitalistická spoločnosť? Toto? Za toto tí de_Bili štrnagali na námestiach? No neskutočné!!!
energo
19.8.2018 16:38 | |
+6 -1
Reagovať
A čo tak povinne pre všetkých pracovať? Pracovníkov je málo, ľudí berieme z Ukrajiny, Srbska, Rumunska... A problém vyriešený.
monika_1266
19.8.2018 13:53 | |
+4 -2
Reagovať
ze vraj pomahat im v reintegracii do spolocnosti ...!! :) to ma podrzteee ... ze by prave toto mal na srdci nas stat, ktory sa zda, ze aj ovela zavaznejsie veci am v pazi..... ? :D
milan.filip52
19.8.2018 11:50 | |
+24 -4
Reagovať
Pred pár rokmi som čakal v lete na tejto stanici. Bolo teplo, pekné počasie. Vo vnútri si nebolo kde sadnúť, lebo tam nebolo nič na sedenie a vonku bolo 5 (päť) lavičiek. Neveríte? Ale áno, päť, počítal som ich. Tie už boli obsadené, tak som si sadol na múrik, pred tou krčmou, na ktorom boli kedysi priskrutkované dosky na sedenie. No dobre, však sa má stavať nová stanica, nejako to už vydržíme. Potom som si všimol, že budova je vybavená veľkým balkónom, či lodžiou, opásaná je ňou viac ako polovica budovy. Tam sa ale sedieť nedalo, bolo to zamknuté, mimo prevádzky. Podotýkam, že bolo pekné počasie, tak som ďalej sedel na múriku a pri pohľade na tento priestor, ktorý budova ponúkala na relax, mi bolo smutno. Bože, veď to je hanba! Tu sa nikto nemá na čo vyhovoriť, prečo hromada miest na sedenie, dokonca s výhľadom na mesto, nesmela byť využitá! Nie, nie, Slovensko nie je také, cestujem, viem! To Bratislava je taká!
brblo71
19.8.2018 12:17 | |
+21 -1
Skvelý príspevok.Tou poslednou vetou si to zaklincoval.Kazdy návštevník ktorý sem príde si hneď spraví mienku o celom hlavnom meste.Hanba a na grcanie už dlhé roky.
monika_1266
19.8.2018 13:43 | |
+13 -0
a este k tomu aky smrad !! Ja byt turistom, na opatku sa otocim a chytam najblizsi vlak do Viedne alebo BUdapesti ... !!!
abvydavatelstvi
19.8.2018 11:26 | |
+26 -10
Reagovať
V Dansku a jinych statech je bezdomovectvi zakazane ...proc je na Slovensku a v Cesku ..Je to vina neschopne vlady, ktera lidem od revoluce neumoznila poradne vydelavat, lide si museli brat pujcky a vsechno na splatky, pozdeji nemeli z ceho platit a stali se i bezdomovci ... To ze je zachranuje nejaka organizace je z toho duvodu, aby se na stanici nekradlo a nezebralo ...nedela to dobre jmeno statu ..ale politikum je to jak videt u zadku ...hlavne ze oni se maji dobre ..😈😈😈
bobor3
19.8.2018 11:30 | |
+15 -3
ako sa "zakazuje" bezdomovectvo???
abvydavatelstvi
19.8.2018 11:37 | |
+17 -12
Jednoduse ...jed se podivat do Danska ....je to urcene zakonem, ze kazdy musi bydlet a pokud nekoho najdou se valet na ulici nebo zebrat, plati vysokou pokutu, pokud na ni nema tak ho bud zavrou, nebo je odvazi do nejakych center a kdyz ani to nepomuze, tak je vyhosti ..V Norsku je taky bezdomovectvi zakazane ...i za komunistu nebyli zadni bezdomovci ..TAK PROC JSOU TED ...JE TO OSTUDA A CHYBA NESCHOPNE SLOVENSKE A CESKE VLADY ..
bobor3
19.8.2018 11:40 | |
+8 -5
takže asi sú skôr vytvorené materiálne podmienky, aby každý mal bydlisko. zákon na pokuty asi nestačí... 2. čakal som ten primitivny komunistický príklad..
bobor3
19.8.2018 11:41 | |
+10 -3
vtipné, že bozdomovci sú len v česku či Slovensku, rátam že i západných krajinách sa nájdu..
bobor3
19.8.2018 11:42 | |
+6 -3
a hodne primitívna reakcia - chod se podívat do dánska..
abvydavatelstvi
19.8.2018 11:46 | |
+7 -11
Abych ti pravdu rekla, tak vetsina lidi si na bezdomovce jenom hraje ...protoze na ulici vyzebraji dost penez aby se uzivili a meli se bez prace dobre ...v Praze jsem pomahala bezdomovcum ..tak vim co dokazou ..vyjde o tom knha ..Nejlip se vydelava na chudobe ..Za den vyzebrali i 8 tisic ceskych korun ..
abvydavatelstvi
19.8.2018 12:31 | |
+7 -5
Najdete si ....PRUVODCE PRAZSKYM PODSVETIM . KOLIK VYDELAVA ZEBROTA .....mate tam zajimave vydelky ...a jenom dal cpete bezdomovcum prachy ...potom nikdy z ulic nezmiznou ...😈
abvydavatelstvi
19.8.2018 13:15 | |
+2 -3
Co je na tom primitivniho, kdyz te posilam do Danska ..poznas krasnou zem, jinou mentalitu lidi a jine mravy ...Taky jsou tam problemy ale urcite mensi nez na Slovensku ..
TARA777
19.8.2018 13:43 | |
+7 -2
Ani vo Švajčiarsku nie sú bezdomovci (pracuje mi tam syn, chodievame tam, tak viem). Nie je to však o zákaze, ale o sociálnom programe vlády, ktorá nedopustí, aby ľudia, ktorí pracujú/pracovali pre spoločnosť skončili na ulici.
monika_1266
19.8.2018 13:46 | |
+2 -1
zase taras horedole abvydavatelstvi. ... posielam ti clanok o bezdomovcoch v Dansku ;) https://en.wikipedia.org/wiki/Homelessness_in_Denmark
monika_1266
19.8.2018 13:48 | |
+2 -1
TARA, Svajciarsko, taky taky :) https://www.swissinfo.ch/eng/society/poverty-in-switzerland_broke-and-homeless-on-the-stre­ets-of-zurich/41058006
35pozitkar
19.8.2018 15:25 | |
+1 -0
BOBRIK , ty si nejako moc chytri, ked tak pises akoby si prezil cely zivot v socializme a ked uz ake to je to usporiadanie ,ten ,,KOMUNIZMUS" ja som sa takym niecim nestretol este , ale mozno ze si objavil nieco nove a ano tomuto je na chybe vlada a v tychto krajinach co pise baba ozaj je to zakazane , po dalsie priciny je posledne riesenie odstranovat , treba najst dovod a to je ze jednoduche ked jeden bohatne druhy musi chudobniet , cize inac na pisane ,,LUXUS BOHATYCH JE ZAPLATENY BIEDOV CHUDOBNYCH" to je vystizne napisane
old-dodo
19.8.2018 15:47 | |
+2 -2
Nechápem, prečo v nás ešte pretrváva názor, že človek by mal žiť niekde trvale a mať strechu nad hlavou a teda trvalú adresu? Ak niekoho nazývame bezdomovcom, tak to ešte neznamená, že prišiel o byt, dom.Prečo sa stále niekto snaží, aby sa títo vrátili vraj do normálneho života? Čo je to ten normálny život? Vari makať 8 hodín, platiť dane, účty a byť všade závislý od systému a byť ním kontrolovaný?
Zlodejska_Republika
19.8.2018 11:22 | |
+21 -3
Reagovať
najhnusnejšia štacia na celom europskom kontinente
abvydavatelstvi
19.8.2018 11:32 | |
+24 -7
Kdyz jsem poprve prijela na stanici do Bratislavy, tak jsem cekala ve vlaku kdy dojedeme na hlavni stanici ...ale vsichni vystupovali, proto jsem se zeptala ...a to nejede na hlavni stanici ..rekli mi ze uz jsem na miste ..Byla jsem celkem v soku a na Bratislavu bych to nikdy necekala ... stanice byla mala, ponura ..spinava ...a pachlo to vsude chcankama ... Des a hruza ...A venku to bylo jeste horsi, rozbite chodniky a cesta ..maly prostor lemovany divnyma stankama a divnymi lidmi ...Meli by s tim uz fakt konecne neco udelat ...je to ostuda takove nadrazi v hlavnim meste ...
MM85
19.8.2018 10:40 | |
+28 -6
Reagovať
Luník IX druha časť
Aldis
19.8.2018 10:50 | |
+12 -4
...luník je niečo iné ako obyčajný bezdák,niektorý sa nechcú vrátit do normálu to je pravda-takýto život im vyhovuje,najhoršie je to cez zimu,ked sa niet kam schovat pred zimou,mrazom či daždom-aj také zimy bývajú... všetko je to o chcení každého bezdáka či si chce sám sebe pomôct a či nie,ak je bezdák cigán,len máloktorý chce žit normálne-na luníku je sociálna spodina-štát daj a ja nemusím nič-zrušit soc. dávky a uvidíme kolký pôjdu makat,robota je a je to viac ako 6O €,soc.dávka má slúžit na preklenutie obdobia,ked si človek hladá robotu a skončila mu podpora a nie aby drvivá väčšina ludí dostávala roky-rokúce sociálku a nič pre štát nerobila...
1959okuliare
19.8.2018 10:54 | |
+13 -4
Aldis .....súhlasím , ale podstatná téma je tu železničná stanica, ktorá sa niekedy pred 50 - imi rokmi podobala na železničnú stanicu a nie bezdomovci.
buga2
19.8.2018 11:28 | |
+5 -12
viac slovakov je bezdomovec a len bude rast
wooden.toy
19.8.2018 16:48 | |
+7 -1
MORGOŠ buga2 vybýval si byt a teraz býva v nelegálnej chatrči odkiaľ pôjde .. a že vraj Slovákov hehehe
bancia
19.8.2018 10:34 | |
+40 -5
Reagovať
toto je bratislava, stanica krásne ukazuje charakter bratislavy
bancia
19.8.2018 10:35 | |
+11 -14
bratislava sa neštíti zobrať bič a bezdomovcov hnať na panské
1959okuliare
19.8.2018 10:42 | |
+22 -5
bancia .....súhlasím , ale nie len charakter Bratislavy, ALE CELÉHO SLOVENSKA.......BOHUŽIAĹ.A toto je tiež jeden z dôvodov ( mnohých ) , prečo aj mladí ĺudia pália preč z tejto krajiny. Všetky terajšie a hlavme predošlé vlády sa starali len o svoje vačky a kontá a dnes je VŠETKO NA SLOVENSKU V DEZOLÁTNOM STAVE, stanice, mosty, nemocnice, ....proste VŠETKO.
Bearfan1
19.8.2018 10:30 | |
+41 -4
Reagovať
Vizitka hl.mesta o ktoru by sa malo starat mesto,nie bezdomovci.
1959okuliare
19.8.2018 10:38 | |
+37 -3
Presne tak, to že za posledných pár desaťročí sú natoĺko NESCHOPNÍ ĹUDIA VO VEDENÍ NA VYSOKÝCH POSTOCH, že nevedia postaviť jednu novú stanicu, kde by boli aj pohyblivé schody , aj výťahy, tak radšej to riešia a plátajú tým, že zamestnajú bezdomovcov, ktorí ĺuďom nosia kufre. Na jednej strane je to dobré, na druhej úbohé. NESROVNAL, Ty ccccot , aj ja som Ťa volila ! Mal si rečí , jak koza bobkov, SĹUBOVAL SI, ....SĹUBOVAL,....OHOVÁRAL PREDOŠLÝCH , ŽE V AKOM JE STANICA STAVE A SÁM SI ROVNAKÝ N E S C H O P ÁK , AKO TÍ PREDOŠLÍ.
bobor3
19.8.2018 11:26 | |
+3 -3
okuliare, posledných 70 roov???
1959okuliare
19.8.2018 11:29 | |
+7 -4
bobor3. .....Ty malý reta ,,rd ,,ko , kde ja píšem o 70 - ich rokoch ? Asi len v Tvojej zdrogovanej hlave.
bobor3
19.8.2018 11:32 | |
+8 -4
nie retardované okuliare, aspoň vidíš, ako si neskutočne zabrzdená. pýtam, sa, či 70 rokov už sú neschopní vo vedúcich funkciách. doplo ti už drbka?
bobor3
19.8.2018 11:33 | |
+3 -6
tebe z tých "drog" už riadne hrabe.
  • «
  • 1
  • »
Aktuality.sk Správy Ekonomika Šport Komentáre TV program Počasie Horoskopy Fair Play M. Kovačiča
Silný vietor
Po Elene dorazí dorazí do Európy ďalší orkán Aktuality.sk
Rýchle správy
pred 17 min
Silný vietor Po Elene dorazí dorazí do Európy ďalší orkán Aktuality.sk
Sobotné ráno bolo na viacerých miestach veterné, no vietor začal pomaly od severozápadu slabnúť.
10:07
Alkohol zabije ročne vo svete tri milióny ľudí Aktuality.sk
Svetová zdravotnícka organizácia zverejnila najnovšiu správu.
09:31
V Bratislave vrazilo auto do verejného osvetlenia a rodinného domu Aktuality.sk
Nehoda sa stala v mestskej časti Dúbravka na križovatke ulíc Žatevná a Štepná.
Kufre hádzali ako
Kufre hádzali ako vrece zemiakov, a to nie je všetko: Na letisku v Manchestri sa zamestnanci pekne vyfarbili!
Na tejto motorke
Smrteľná nehoda pri Bratislave: Motorkár († 27) vyletel do poľa a zahynul
Jozef Vajda
Foto
Jozef Vajda sa v novom seriáli razantne zmenil: Je z neho poriadny tučko
Mariano Diaz
Foto
Hviezdny párik v Madride: On nahradil Ronalda, ona krásnu Georginu
Beáta (30) sa
Obetavej mamičke odmietol dať štát opatrovateľský príspevok: Ťažko chorú Emku držím pri živote!
Djokovič
Foto
Djokovič a Federer hrali premiérovo spolu: Moc to nevyšlo, ostreľovali sa loptičkami
Bašternák
Foto
Obžalovaný Bašternák si pred súdom užíva luxus: Pozrite, na akom aute sa vyváža
Gombitová to
Foto
Marika Gombitová hviezdou Cien SOZA: Slzy dojatia zapila vínkom
Martin Marinčin.
Toronto s Marinčinom zdolalo Buffalo: Dvoma gólmi sa blysol Tavares
Jaroslav D. (32)
Popradčan obvinený z prípravy vraždy spoločníka: Vzal sudca Jaroslava do väzby?
Pálenčiar musí
Domáca výroba pálenky dostala zelenú: Má to však háčik, čo musí spĺňať pálenčiar?
Marek Bakoš
Foto
Kuriózna stávka: Kedy prezident Spartaka odnesie na chrbte Bakoša?