Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
pondelok 16. 12.
Albína
2°C  Oblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
14.07.2018, 18:00 | Tip od Vás | Slovensko

Diskusia: Slovenská koliba vyriešila príplatky za sviatky a víkendy po svojom: Aha, čo účtujú zákazníkom na bločku!

395 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
jakubgrivalsky
15.7.2018 08:24 | |
+47 -13
Reagovať
Ze sa mu dvihli naklady???ludia ved on natom iba zaraba!!!tych 2.80 co je na blocku to je priplatok za nocnu pre jedneho zamestnanca tak je to postavene vlada nieco malo da ludom a hned tie spiny dvihaju ceny ze ako oni su stratovy ,nebute uz blby slovaci a neverte takym podvodom
blueeyed2
15.7.2018 08:16 | |
+71 -3
Reagovať
Jediné, čo obyčajnému človeku ostáva ,je držať sa výšky latky spotreby, výške príjmu. Iné ani nezostáva, veď ak máte mesačný plat v čistom 450 eur a zatúžite navštíviť nejaký aquapark s celodenným vstupom za 23 eur, prípadne aj o polovicu menej, stále je to iracionálna suma. Zaplatiť štyrom ľuďom cez 80 eur za celodenné vstupné do aquaparku , ak tam chcete ísť s partnerom a dvomi deťmi, nie je maličkosť. Ku tomu treba pripočítať cenu obeda, nápoje a ešte niečo ľahké na olovrant, pretože deťom vo vode rýchlo vytrávi, s dopravou sú to aj dve stovky na deň, pol výplaty je fuč.. Dovolenka odvodená od slova dovoliť, ešte neznamená, plytvať. Ak plánujete rodinný výlet s návštevou nejakého kúpaliska, 100 eur stačiť nebude a to sa týka jediného dňa. Ten účet na obrázku v článku mi trochu pripomína obdobie pred vyše štyridsiatimi rokmi, stačí len dnešné eurá prirovnať ku vtedajším korunám. Aj tak , nápoje stáli oveľa menej a aj rezeň bol lacnejší. A plat v čistom sa pohyboval od 1500 – 2500 sk! Pri porovnaní so súčasným príjmom 450 eur, akoby si z občanov štát vystrelil. Desaťročia uťahovania opaskov občanom dopadlo úplne katastrofálne. Štátny dlh astronomicky rastie a chudoba sa prehlbuje, stačí sa pozrieť na životné náklady, ale to strojcov stavu – oligarchov, ktorí manipulujú s politikmi a všetkých ich dozatkovlezlov, vôbec nezaujíma, veď ich platy nemajú s platmi obyčajných občanov nič spoločné...
Turbo100
15.7.2018 07:33 | |
+50 -25
Reagovať
Netreba byť lenivý a treba si variť doma. V reštaurácii nechá 25 €len hlupák.
molnja61
15.7.2018 12:03 | |
+6 -41
Toto mohla napísať iba nejaká hnilá ringla!! Tak ja, čo sa živým medzinárodným obchodom, mám dennodenne vodiť partnerov domov??? Tak si to myslel?? Môj peknučký, iba lenivá ringla ako si ty, čo ledva podokladá tovar a hajde do krčmi mohla vypotiť takýto nhezmyseľ!
baroko2000
15.7.2018 12:24 | |
+36 -2
Pre moln...: Akým medzinárodným obchodom sa živíš? Podľa tvojho slovníku asi pracuješ na medzinárodnej ceste E55, dakde pri Tepliciach.
cruz.jean
15.7.2018 12:33 | |
+16 -0
molnja61: nezmyseľ? Ta ako pekne rozprávaš. Priľbu si nezabudol? Guľáš navarený? :D medzinárodný obchodník :D
cruz.jean
15.7.2018 12:33 | |
+1 -0
molnja61: nezmyseľ? Ta ako pekne rozprávaš. Priľbu si nezabudol? Guľáš navarený? :D medzinárodný obchodník :D
bugmenot2
15.7.2018 14:09 | |
+8 -4
Títo z článku tých 25 EUR ani neplatili, chceli upozorniť na víkendové príplatky u tej Starej Matere, ale na ich bločku mali len niečo ako kávu, kofolu a hranolky s kečupom. Zo susedného stola zobrali pokrkvaný bloček od tých, čo dojedli za 25 EUR a už odišli, tak bloček vyrovnali a odfotili.
bugmenot2
15.7.2018 14:11 | |
+19 -0
Medzinárodný obchod je napríklad aj vývoz drancovaného dreva z našich lesov do zahraničia, vybranou skupinou "našich človekov".
renes1
14.7.2018 23:45 | |
+30 -16
Reagovať
je to uplne normálne . Štát si zoberie peniaze zo štátneho keď chce zvýšiť platy. Súkromník si musí navýšiť tržby aby mal na príplatky.
qwit
14.7.2018 22:37 | |
+18 -3
Reagovať
nic nove!.... cinska renstauracia v Avione ma uz cca 3 roky ine ceny vo vsedny den a ine ceny v sobotu a v nedelu... dokonca aj cez vsedny den po 15,00 ma take iste vyssie ceny ako v sobotu a v nedelu... a nema to nic spolocne s dakymi priplatkami pre zamestnancov
simekn
15.7.2018 02:01 | |
+24 -8
podla mna by si ceny mali robit kazdy ake chcu, ved je volny trh a ked tie ceny zakaznici zaplatia tak sa nic nedeje. Nikto nikoho nenuti ist tam kde mu ceny nevyhovuju. Lenze slovač...
peter.hp
14.7.2018 22:15 | |
+23 -11
Reagovať
nech idú do tej psej matere..
kalymbos
14.7.2018 21:59 | |
+66 -8
Reagovať
Keby nebolo minimalnej mzdy, tak vam garantujem, ze oficialny plat by bol 25,-€ a zbytok na ruku. Banda vsivava!
old-dodo
14.7.2018 22:18 | |
+4 -33
Nepi už!
qwit
14.7.2018 22:33 | |
+25 -3
kalimbos ma beru pravdu, v nakupnych centrach takmer vsetky predajne a veru znackove , platia zamestnancom pol na pol .. polovicu na ruku a polovicu oficialny plat podla zmluvy...
old-dodo
14.7.2018 23:01 | |
+5 -6
Takže prakticky by sa to dalo vysvetliť takto.Pivo, čo stálo dakedy 1.50 Kčs,čo je dnes asi 5 centov,tak by mohlo byť stále za 5 centov, keby sme nechceli tak vysoké platy.
coolio1
14.7.2018 21:53 | |
+19 -32
Reagovať
Dobre to robia. Aspon ludia vidia co im vlada zabezpecila a je to tiez aj ferovy pristup. Ludia co tu nadavaju si zrejme neuvedomuju, ze ine podniky dvihaju ceny celkovo a teda este tucne na tom zakone zarobia.
kalymbos
14.7.2018 21:48 | |
+36 -21
Reagovať
Nikdy tam nepojdem a vsetkym mojim znamym odporucim to iste. Nenazranci
janulita194
15.7.2018 12:24 | |
+9 -5
To sa ozaj nehanbia, ved aj tak ma ceny predrazene - salat 2,60 a zemiaky 1,60 ??? A ako vypocitali vysku toho priplatku na tu sumu, ved ked ma denne napr. 100 zakaznikov, tak ma este € navye a personalu urcite vyplaca len minimalnu mzdu, nenazranci...
superman1208
14.7.2018 21:46 | |
+5 -12
Reagovať
Obycajny service charge. Boooze to toho zase je...
axel1406
14.7.2018 23:51 | |
+7 -0
Service charge su tipsi,ked plati zakaznik kartou Ty superman1208...))))
superman1208
15.7.2018 00:02 | |
+6 -3
A nieje to jedno dilinko? Ani jedno ani druhe casnik nevidi
superman1208
15.7.2018 00:03 | |
+6 -3
A ze ked plati kartou.hahha Dostanes ho tak ci tak
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň Podcasty Voľby 2020 Prémiové čítanie Šport TV Počasie Horoskopy Obchod
Kalkulačka: Vypočítajte si zvýšenie dôchodku v roku 2020 Aktuality.sk
Beatrice so svojím vyvoleným Edoardom sa nevedia dočkať svadby,
Foto
Dcéra princa Andrewa sa bude vydávať: Kráľovská svadba v tieni škandálu!
Francúzi bojujú so zlým počasím.
Zlé počasie vo Francúzsku si vyžiadalo tretiu obeť: Muža našli v potopenom aute
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan
Erdogan pohrozil USA: Uzavrie dve americké vojenské základne?
Muslim rebel
V Maroku zadržali islamistu: Mal sa chystať samovražedný atentát
V Libanone protestovali tisíce ľudí.
Libanonskí demonštranti protestujú ďalej: Nezastrašil ich ani brutálny zákrok
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
V Istanbule sa konala tajná schôdzka Erdogana so Sarrádžom: Pred pár dňami podpísali dohodu
Charles auto používal 15 rokov.
Charlesov kabriolet zmenil majiteľa: Jeden z jeho obľúbených kúskov vydražili za mastnú sumu
Americký prezident Donald Trump.
Brazília chce nasledovať USA: Presunie ambasádu v Izraeli do Jeruzalema?
Slovenský futbalista Nikolas Špalek sa v budúcej sezóne predstaví s Bresciou Calcio v najvyššej talianskej súťaži.
Špaleka potešil premiérový gól aj kolektívny výkon Brescie: Najdôležitejšie sú tri body
Top secret folder.
USA mali na jeseň tohto roku vyhostiť dvoch čínskych diplomatov: Sú podozriví zo špionáže
FANÚŠIKOVIA V ŠOKU: Sagan už vidí koniec kariéry.
Sagan šokoval fanúšikov svojím úprimným vyhlásením: Už vidím koniec
Handcuffs
Francúzsko deportuje do Argentíny bývalého dôstojníka: Je podozrivý z účasti na masakrách