Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
streda 23. 10.
Alojzia
16°C  Slnečno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
11.07.2018, 16:00 | Správy | Servis | Trh práce

Diskusia: V Rakúsku predĺžia pracovný deň na 12 hodín: Hrozí takáto zmena aj Slovákom?

155 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
Honzik42
17.7.2018 16:26 | |
+6 -0
Reagovať
v rakusku si to mozu dovolit oni sa tak nenarobia ako u nas ludia porovnajme si ich platy a nase co nam z toho vypline?ze rakusak sa bude mat vzdy lepsie ako my
Kulimrd
13.7.2018 14:57 | |
+15 -0
Reagovať
Ano treba predlžit pracovný čas a do dôchodku až v osemdesiatke keď sa niekdo dožije.To štát ušerí penazí.
Yvona123
12.7.2018 16:14 | |
+4 -1
Reagovať
Nemam rada, ked mi niekto upravuje text. Pridat hviezdicky medzi slovo moze vytvorit dojem, ze pisatel je vulgarny. Stiahnut otaznik na konci vety meni jej vyznam. Robia to tu casto?
Yvona123
12.7.2018 16:04 | |
+3 -0
Reagovať
Je slovo papulovat , alebo nepapulovat vulgarne ci nespisovne. Preco tie hviezdicky?
marcela242
12.7.2018 12:04 | |
+10 -0
Reagovať
Ano ja som za 12 hodinový pracovný čas ale len v tom prípade že do dôchodku pôjdem pred petdesiatkou.
Devila
12.7.2018 09:43 | |
+25 -0
Reagovať
Odmietam pracovať 12 hodín denne. Príležitostne sa to dá, ale nie non stop. To už fakt všetkým tým dubovým hlavám preskakuje???
mirofotograf
12.7.2018 09:15 | |
+7 -2
Reagovať
Keď som robil v 95-tom v Nemecku,bolo normálne ,že sme robili od 7.00 do 19.00.To vyžadoval slovenský podnikateľ a Nemci s tým radi súhlasili.
Yvona123
12.7.2018 09:13 | |
+22 -0
Reagovať
Namiesto toho, aby zaviedli 6-hodinovy pracovny cas, budu vymyslat, ako donutit cloveka robit 12hod. denne. Ved clovek sa narodil nato,aby pracoval pre blahobyt zamestnavatela do omdletia. Naco spekulovat o zvyseni pracovneho casu, ked uz teraz vela ludskej prace vykonavaju roboti???!!! Uz aj v obchodoch pri kasach sa to prejavilo. Za chvilu to pociti vyroba, robot sa neunavi, robot nepapuluje a robi, robi.. zvysovanie pracovneho casu naozaj logiku nema.
Yvona123
12.7.2018 08:44 | |
+21 -0
Reagovať
Oni si mylia cloveka s robotom. Vazne si panstvo mysli, ze sa potrebujeme predvadzat pred EU s nasim ekonomikym rastom? A oni budu rozdavat nase dane zapadnym investorom???!!! A kde je logika .... takto sa pracovne miesta nevytvaraju, takto sa vytvara premyslena nezamestnanost.Cim vyssia nezamestnanost, tym vyssia ochota ludi pracovat za minimalnu mzdu. To je ciel takych opatreni? Som zvedava, ako sa rakusania k tomu postavia.
putina
11.7.2018 23:44 | |
+28 -0
Reagovať
V PRVOM rade si polozte otazku a politikom --mily novinatri--KEDY budu platit slovakom --TAK ako platia rakusanom fabriky a sluzby..!!!-Kedy bude dostavat slovenski döchodca 2100 eurov ako rakuski döchodca..!!!!???--Kedy zarobi slovak 2500 eurov.--ako rakusan.!!????????????????????????????????
Mobifik33
12.7.2018 06:00 | |
+6 -0
Dochodca 2100??? Ta akurat tak mozno dvaja dokopi... 2500 zarobok?? Ano beriem aj ja tolko ale za aku pracu a cas...urcite nie vo fabrike 2500...max 1600
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň s J. Gorduličom Podcasty Prémiové čítanie Šport TV program Počasie Horoskopy
Martin Glváč.
Glváč dáva trestné oznámenie na Matoviča. Nepriamo priznal komunikáciu s Kočnerom Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Andreja už diváci
Moderátor Bičan pritlačený k múru: Exekútor siahol Andrejovi na peniaze
(ilustračné foto)
Aktualizované
Vo francúzskom múzeu sa zabarikádoval muž: Polícia ho zadržala
Podpredseda
Chystá odvetu za výroky: Glváč podáva na Matoviča trestné oznámenie
Haraslín
Foto
Nahnevaný Lukáš Haraslín po remízovom derby: Gól v 100. minúte ma dorazil!
Predseda vlády SR
Rozsype sa vládna koalícia? Premiér Pellegrini sa vyjadril k pálčivej otázke
V areáli
Nemocnicu vo Zvolene čaká veľká prerábka: Za nový urgent vysolia 7,1 milióna €
Na snímke
Stopér Slovana Myenty Abena: Žiadny prílišný rešpekt proti Wolverhamptonu
Explózia v mešite
Výbuch v centre Kyjeva: Zahynuli dvaja muži
V kamióne našli
Foto
Hororový objav v Británii: V nákladnom aute našli 39 mŕtvol
Hygienici opäť
Ak máte doma tieto výrobky, nepoužívajte ich: Hygienici varujú pred nebezpečnými produktami
Pár plánoval nafotiť romantické zábery zo zásnub: To, čo zachytil fotograf, nemá chybu
Slovenskí
Foto
Manželka hokejovej legendy Reného Puchera: Trénuje hendikepovaných krasokorčuliarov