Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
utorok 15. 10.
Terézia
10°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
06.07.2018, 11:00 | Tip od Vás | Kuriozity

Diskusia: Slovenský génius! Dvojročný Jakubko ovláda učivo ôsmakov: Uvidíte, čo recituje, odpadnete!

182 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
igor___simko
6.7.2018 12:54 | |
+55 -17
Reagovať
taketo deti ktore predbiehaju svojich rovesnikov maju paradoxne v skole problemy, hyperaktivita, podla povahy aj socialne vztahy, v skole sa nudia.. atd.
Makulienka222
6.7.2018 12:59 | |
+18 -17
Igor ako ktore...ked s nimi spravne pracujes, vynikaju vo vsetkom a nad vsetkymi, ci sa to niekomu paci, alebo nie😉
TARA777
6.7.2018 13:12 | |
+22 -12
Makulienka, ani jeden človek, tobôž dieťa nevyniká vo všetkom. Tiež som mala (teda mám) veľmi šikovné deti, každé študovalo aj v zahraničí, každé je šikovné v niečom inom, je to úplný "mišung" (detská lekárka, IT-čkár, architektka...). Navyše sa venujem ako psychologička deťom s poruchami správania a učenia. igor_simko má v mnohom pravdu, či sa ti to páči, alebo nie.
starryeyed
6.7.2018 15:56 | |
+5 -9
To nie je hyperaktivita. To je neschopnost slovenskych pedagogov zaobchadzat s detmi, ktore su v istych smeroch viac nadane. My sme tiez boli stale na pretrase, hoci mlady nebol ani drzy a ani agresivny. Mal Len svoj nazor na to, co chce robit a chcel veci dotahovat do konca...uvitelky tvrdili hyperaktivita, psycholog potvrdil extremne sustredenie. Ked mlady kludne unho riesil ako tretiak 6 hodin aj ulohy pre druhy stupen a nedal si povedat, ze ta cast testu uz nie je prenho....je To na porazenie pre uvitela, Ale na druhej strane, aj Take typy treba von vede...
kubkobezmatkasom
6.7.2018 12:52 | |
+44 -22
Reagovať
Chúďa dieťa. Namiesto bezstarostného detstva ho zaťažujú somarinami.... Len aby v živote aj poznal čo je to ísť s kamarátmi von si zahrať futbal alebo hokej...nikdy v živote by som takéto veci s dieťaťom nerobil - nepripravil by som ho o detstvo...
Makulienka222
6.7.2018 12:58 | |
+20 -21
Aaale no...netrieskaj prosim ta somariny. On si aj futbal zahra. Taketo zakomplexovane reakcie mam najradsej...
chocholous
6.7.2018 13:05 | |
+31 -17
))) pedagogička uči 2 ročne decko morho. trafena proste.
imatorga
6.7.2018 13:23 | |
+15 -7
makulienka,ci co si to..ty by si co to 24 mesacne decko ucila?, mozno este vacsie kraviny a potom by si sa vsade hrdila ake je genialne...zakomplexovana z tychto reakcii ludi, co tu pisu si len TY!
bancia
6.7.2018 12:50 | |
+22 -8
Reagovať
niekto tu píše, že inteligencia je dvojsečná zbraň....musím oponovať. To či je človek škodní pre ľudstvo nezávisí od inteligencie ale od charakteru....koľko zla má v sebe.
krasavec4400
6.7.2018 12:53 | |
+9 -14
... a či má oblečenú uniformu a či nie ... hh beeeee
Makulienka222
6.7.2018 12:57 | |
+11 -5
Bancia moja rec☝️❤️...velmi spravne si to definovala! A charakter sa da formovat VYCHOVOU uz v utlom detstve.
bancia
6.7.2018 13:06 | |
+10 -3
milí diskutéri, dovolím si vám zas oponovať. Uniforma nehrá rolu, stačí civilný sused, svokra, priateľ.... so zlými úmyslami, ktorý dokáže zničiť nejeden ľudský život dôstojnosť. V prípade nepokojov, vojny dať zbraň týmto škodným zlým ľuďom a máme tu Osvienčim II. S charakterom sa človek rodí, výchovou sa dá regulovať do určitého veku, potom si už cestu razí sám, psychopat a prefíkaný človek si svoju krivú stránku vie schovať
krasavec4400
+4 -17
Reagovať
hh len sa pobav pokiaľ ešte môžeš -_- lebo keď ta zdegraduje teta zmagoretá uniformovaná policajná prostitútka nekromanka turbo ZDERU -_- tak budeš chodiť tak akurát po kanáloch ... hh génius beeeee
drevokocur1
6.7.2018 12:48 | |
+35 -17
Reagovať
Nenazval by som ho geniusom. Veľmi veľa detí dokáže ukázať svoj skutočný potenciál a to co je v nich skryté. Najdôležitejšou vecou je sa im venovať podobne ako táto matka.Najvecsou chybou co môže rodič urobiť je posadiť malé pred televízor a nechať ho naň civiet hodiny.My televízor napríklad nemáme. Nie preto ze by sme si ho nemohli dovoliť, ale preto ze po narodení prvej dcéry sme sa asi po troch mesiacoch na seba so ženou v jeden večer pozreli a uvedomili si že sme ho za celý čas lámali jediný raz zapnuty.Tak som to cele zbalil a dal prec. Takže naše dve malé (5 a 3 rocna) na televízore nevyrastali, namiesto toho sme sa im venovali a hrali s nimi,obe hovoria troma jazykmi-nemecky, slovensky, anglicky (všetkým príbuzným sme povedali nepoužívať detský a suslavy jazyk), tiež vedie niečo spocitat,napísať a rozoznať niektoré písmená vie už aj trojrocna,kreslenie lepenie a strihanie im ide lepšie ako mne,obe sa vo štvrtom týždni zoznámili prvý krát s vodou a patrocna vie sama plávať, sama bicykluje, za hlavu sa chytám keď ju vidím skakat na bicykli z obrubníka na chodníku s roztiahnutymi nohami alebo robiť stoppie.Samozrejme, náramne sa na mojich krízových stavoch bavi (pomocné kolieska nikdy nemala) a trojrocna ju od malička vo všetkom napodobňuje a rýchlo sa na ňu dotahuje.Tam kde iné deti plaču keď sa im z nejakého dôvodu zoberie tablet, tam naše plaču keď sa povie ze nepôjde von na bicykli. Odnesenie taniera ci poháru po jedle do kuchyne ci pozametanie keď niečo rozsypu je normálne (prednedávnom ma staršia prekvapila keď na koberci rozsypala piliny zo struhatka,priniesla a zapojila vysavac s tým že to ide povysavat co sa jej aj podarilo).Ano, sú v mnohom oveľa popredu pred svojimi rovestnikmi, geniusmi by som ich ale nanazval.Cele je to o tom ze sa im venujeme a dávame im našu pozornost.
krasavec4400
6.7.2018 12:52 | |
+7 -18
to je čo postup hh ako vychovať gáágagagajúcu zmagoretú policajnú prostitútku nekromanku turbo ZDERU ? hh beeeee
Makulienka222
6.7.2018 12:55 | |
+7 -9
Drevokocur tlieskam👏👏👏...a tychto pomylenych jedincov dole si nevsimaj!
drevokocur1
6.7.2018 13:20 | |
+8 -6
Makulienka222, vďaka a cením si tvoj príspevok a pohlad. Neprajníkov, zavistlivcov a obmedzených si nevšímam. Mame svoj život a zariadili sme si ho po svojom.
koitopaalu
6.7.2018 12:33 | |
+49 -12
Reagovať
Dvojrocny Jakubko ovlada ucivo osmakov... Ani trochu neprehanate... ;-)
1pipka1
6.7.2018 12:31 | |
+61 -9
Reagovať
Obdoba mojho brata. Vsetci sme sa tesili, ze nam vylepsuje inteligencny priemer rodiny. Teraz ma 30 rokov, pride domov a povie: Mama som hladny! Je sice inteligentny, ale prazenicu si urobit nevie, na to bunky nema :)
Makulienka222
6.7.2018 12:33 | |
+22 -10
Niekde sa stala chyba...🙄☝️🤔
TARA777
6.7.2018 12:42 | |
+33 -6
Makulienka, nemusela sa stať niekde chyba. Títo jedinci s nadpriemerným IQ sú vždy tak trochu čudáci. Poviem to neodborne, po lopate, niekde príroda/pánboh pridá, inde uberie. Mnoho podobných sa v živote nedokázalo postarať o seba (nielen Einstein, ale aj Kant, Nietzsche...). Najhoršie je, keď sa pridá aspergerov syndróm. Tieto deti bývajú často veľkou radosťou, ale aj starosťou. Z hľadiska psychológie je hranica medi nadpriemerným a problémovým dieťaťom veľmi tenká. Želám chlapčaťu aj rodine všetko dobré, nech si malého užijú v tom pozitívnom zmysle.
siky1978
6.7.2018 12:45 | |
+2 -4
😀😀
1pipka1
6.7.2018 12:46 | |
+14 -9
"Niekde" sa stala chyba? Tych je viac. Uz len to, ze ma 30 rokov, zije v DETSKEJ izbe, odkial matke vykrikuje, nech sa do neho nestala, lebo on uz je DOSPELY :) Bych ho hnala inteligenta! Ale lubime ho jak krtko svoju lopatku.
kadruba
+3 -5
😂😁😂😁😀
koitopaalu
6.7.2018 13:06 | |
+14 -9
Z hľadiska psychológie je hranica medi nadpriemerným a problémovým dieťaťom veľmi tenká.... Neexistuje nic ako nadpriemerne dieta. KAZDE dieta je svojim sposobom JEDINECNE, co znamena, ze kazde vyzaduje iny pristup. Najlepsie to vidia ti, ktori maju viac deti...nadpriemer, PRIEMER a podpriemer sme vymysleli my sami. Clovek ale nie je vyrobok, ktory mozno tvarovat podla tabuliek, ale BYTOST, ktora sa vyvija svojou vlastnou doteraz nepoznanou cestou. Kazdy ludsky jedinec je iny... Co plati na jedno dieta, neplati na druhe. Ziadne dieta na tejto planete by sa nemalo citit zbytocnym, nepotrebnym, podpriemernym... Väcsina geniov, ktori pohli svetom totiz neboli "nadpriemernymi" detmi...
TARA777
6.7.2018 13:37 | |
+4 -1
koitopaalu, áno máš pravdu v tom, že každý jedinec, nielen dieťa je v niečom výnimočný, neopakovateľný. Preto sa aj hovorí, že človek je individuálna bytosť. Ale intelekt je merateľný- jestvuje výpočet IQ, kde sa skúma pomer mentálneho a fyzického veku.Vo všetkých vedných disciplínach s podporou matematiky dokážeme pomocou Gaussových predpokladov filtrovať alebo analyzovať výsledky meraní a výskumov, teda aj IQ. EQ sa zmerať nedá, aj umelecké danosti sú ťažko merateľné, ale všeobecná inteligencia je merateľná. No a génius je nadpriemerný. Áno, súhlasím, žiaden človek, tobôž dieťa by sa nemal cítiť zbytočný, ale to je vecou výchovy, nie nadpriemerného/podpriemerného intelektu. Dieťa treba prijať, milovať a vychovávať bez výhrad. Nedá sa reklamovať.
hausbau
6.7.2018 12:23 | |
+11 -5
Reagovať
Chorvatsko je drahe,,mocit nohy v potoku-slovenske pivko popijat,,-a este aj usetris-
Makulienka222
6.7.2018 12:32 | |
+8 -11
Chorvatsko je drahe, ked tam ide naivny Slovacisko s tym, ze sa bude stravovat v restikach a byvat v luxusnych apartmanoch☝️! Ja viem dodnes dovolenkovat v Chorvatsku velmi ekonomicky, je to pre nas vzdy ta najlacnejsia alternativa...grilujeme, predpripravime si jedalnicek dopredu, nakupime na miestnom trhu, ci obchodoch...Ludom chyba prakticke, ekonomicke zmyslanie...o tom to je☝️! Vsade sa chcu mladi trepat...a potom placu, kolko minuli🙏! Velebnostiiiii...
zuzana13381
6.7.2018 12:39 | |
+12 -9
Makulienka, nemáš čských predkov? Lebo vyzeráš byť lakomá paštekárka
imatorga
6.7.2018 12:45 | |
+8 -2
ty co tu spletas o chorvatsku?...nepi pivo..udiera ti na mozog.
drevokocur1
6.7.2018 13:44 | |
+1 -3
Zuzana 13381, odbocim od témy v diskusii, ale prečo by mala mať makulienka českých predkov? Tiež nechodíme na dovolenky do hotelov. Kedykoľvek niekam ideme tak si prenajimame chatu nie tam kde sú turisti ale tam kde žijú miestni.Nepotrebujeme predražené all inclusive zo svedskymi stolmi s najlacnejšiu šunkou, syrmi a dzusmi plných umelých sladidiel. Ranajkujeme doma, cez deň niekde pochutname na miestnych tradičných jedlách a po ceste z objavovania krajiny si nakupime a večer grilujeme.To vieš, nedávno mi jedna Angličania povedala ze pol roka dopredu kúpený týždňový all inclusive zájazd aj s letenkami ich počas školských prázdnin keď sú premrstene ceny stal 4500 libier. Ja som dva týždne pred ich dovolenkou našiel letenky,chatu pre celú rodinu včítane prenájmu auta za 2800 libier.Problemom bolo že ona by nevadila, vraj deťom vari každý deň celý týždeň (je žena v domácnosti nakoľko manžel veľmi dobre zarába a to je tak jedine co urobi. Napriek tomu jej je veľké niečo uvariť na dovolenke).Navrhol som ze nabudúce ma môžu zobrať s nimi a ten tyzden im za tisícku môžem variť a voziť po okolí. Asi sa im môj návrh zapacil,v Máji sa mužovi nechcelo ísť na dlho dopredu objednaný dvojtyzdnovu dovolenku na Floride a bolo mi navrhnuté ci nechcem ísť ja. Keby sme pred par dnami nešli na Slovensko kde som vedel ze budeme dva mesiace,tak by som to zobral. Budúci rok ak príde ponuka v troska vecsom predstihu tak ju určite neodmietnem.
kadruba
+7 -12
Reagovať
Totok zase diškriminacia romakov, u nás takých géniusov máme a len biele gadžovci sa tuna totok do tv ukazujete, čistý racizmus.
holohlavy.slovak
6.7.2018 12:36 | |
+11 -4
naozaj si fasruba
janciwww
6.7.2018 12:39 | |
+7 -7
lovak)) nechapes sarkazmus?
holohlavy.slovak
6.7.2018 12:42 | |
+5 -4
janči báči ja nechápem debilov
janciwww
6.7.2018 12:44 | |
+3 -3
lovak janci ok ale baci? to znie tak madarsky)
karol333652
+48 -11
Reagovať
Ak to čo ovláda je učivo ôsmakov tak ten čo to napísal je určite hlúpy novinár.
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň s J. Gorduličom Podcasty Prémiové čítanie Šport TV program Počasie Horoskopy
Advokát Kvasnica: Prokurátor Trnka zosobňoval nízke morálne hodnoty Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Počiatočné práce
Foto
Jedna z najväčších investícií v levočskej nemocnici už naberá kontúry: Pacienti sa môžu tešiť na túto novinku!
Slovenský
Halák s druhým víťazstvom v sezóne, Pastrňák štyrmi gólmi napodobnil Růžičku
Americký
Reakcia na inváziu do Sýrie: USA uvalili sankcie na tureckých ministrov a ministerstvá
V tejto budove
Minister financií Kamenický ukázal rozpočet na rok 2020: Takto rozdelí miliardy
Konzervatívny
Tunisania si zvolili prezidenta: Jednoznačné víťazstvo Saída
Tréner nešetril kritikou, zápas s Azerbajdžanom na Tehelnom poli je v ohrození: Čo má Hapal proti trávniku na Slovane?!
Gott podľahol
Po smrti Karla Gotta († 80) prišli dohady: Kde bude miesto posledného odpočinku?
Referentka
Láska starostu a referentky sa skončila vojnou: Drsný boj sa stále zostruje
Jazdu v ťažkom
Ján Hanko si splnil svoj sen: Vláčil som kontajnery, dnes šoférujem mercedes
Pestovateľ jahôd,
Zima je predo dvermi, čerstvé ovocie zoženiete aj teraz: Samozber neskorých malín je hitom
Začiatok lodnej
Veľkolepá regata v Terstskom zálive: More zaplnilo 2 000 lodí
Herec Liam
Foto
Liam Hemsworth v objatí s mladučkou blondínkou: Už má náhradu za Miley