Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
pondelok 19. 8.
Lýdia
28°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
05.07.2018, 15:00 | Tip od Vás | Kuriozity

Diskusia: S domácou úlohou prváčika sa potrápili magistri i doktor: Podarí sa vám vyriešiť úlohu pre žiakov 1. ročníka?!

185 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
pridajma123
6.7.2018 13:25 | |
+0 -1
Reagovať
Ja som to v pohode vylustila a ani chybu som tam nenasiel. Keby som len take malickosti ako technik riesil tak v pohode. Mna vyhodia za ovela tazsie a zlotijsie ulohy. Ucitela a doktora asi nie. Myslim v dobrom :)
vlku7027
6.7.2018 10:00 | |
+11 -1
Reagovať
ja si myslim ze takuto kravinu by nevylustili ani tvorcovia tej kraviny
vlku7027
6.7.2018 10:03 | |
+3 -2
uz len pre to, ze do tasky patri desiata peracnik knihy a zosity
usmevliecii
6.7.2018 08:39 | |
+23 -6
Reagovať
nejdem sa zaoberať tým, či to ide lebo nejde.......pozastavujem sa nad tým, čo robia z detí. Už v škôlke sa musia učiť počítať, poznať písmenká, v prvom ročníku už majú takéto logické úlohy. Berie sa im detstvo a vôbec možnosť, aby sa mozog prirodzene vyvíjal. Súčasť ge.no.cídy a debilizácie národa.
Lothus
6.7.2018 07:36 | |
+5 -0
Reagovať
Najlepsie je, ze ta banda tupcov z noveho casu nenapise ako dostane pismena K a S do tajnicky, ked maju podla svojho riesenia odpovedat iba ano a nie.
verholka
6.7.2018 07:36 | |
+12 -4
Reagovať
Ako vidno z mnohých príspevkov, ľudia nemali ani tak problém vybrať správne odpovede, ale skôr nepochopili, akým spôsobom bolo treba vybrané písmená doplniť do farebných štvorčekov tak, aby z toho vznikla nejaká zmysluplná veta. Správne? Len nerozumiem tým reakciám. Ak niečomu nerozumiem, resp. niečo pochopím nesprávne (aj môj prípad :-)), treba sa k tomu predsa priznať, a nie tu zúrivo mínuskovať príspevky a vymieňať si "komplimenty" s diskutujúcimi. Aj takéto konanie mnohé napovedá o "inteligencii". A nerozumiem ešte jednej veci. Ak bol s tým testom taký problém, prečo to matka prváčika neriešila najskôr s učiteľkou dotyčného predmetu, prípadne s celým učiteľským zborom, ale posielala to rovno do NČ (do bulváru)? Druhí rodičia s tým problém nemali? Ale radšej budem riešiť nejaký zaujímavý test alebo kvíz, ako čítať o zlatokopkách, ľuďoch, pijúcich moč, homosexuálnych policajtoch alebo dajakých fekáliách. VIVAT RATIO! :-D
parkerboy
6.7.2018 00:18 | |
+16 -7
Reagovať
a kde studovali ten Mgr a Dr ???
VenusVena
5.7.2018 23:38 | |
+19 -3
Reagovať
Veď je to ľahké a jasné na prvý pohľad.hmm neviem ,prečo titulovany dospeláci nevideli na prvý pohľad rieseniem
Marisssa
5.7.2018 20:38 | |
+18 -1
Reagovať
Aj my sme sa potrápili. Pridávam súhrn postrehov: - pochopiť doplňovanie písmen podľa farby dá chvíľu zabrať ale dokáže na to prísť aj prvák - v otázke číslo 11 je gramatická chyba (správne ma byť: Z listov a ihličia...) Vecne je otázka na zamyslenie, nie som biológ ale podľa mna rastlina dokáže čerpať vodu aj z listov a tak isto fotosynteza sa dá chápať ako získavanie živín, či? Ale pri listovani zistite, že v knihe je napísané, že rastlina získava vodu a živiny z koreňov, takže... treba sa naučiť prvacka učivo, aby sme niekde v siedmej triede zistili, že to nie je celkom tak... - v poslednej otázke je logická chyba ( kto listoval učebnicu s prvákom, zistil, že sa učili, že KEĎ sa na predmet svieti zhora, predmet NEvytvara tieň), teda ak mala byť odpoved nie, veta mala znieť predmety VŽDY vytvárajú tieň. (NIE: VŠETKY predmety vytvárajú tieň). - dať negatívne výroky do úlohy prvaka je rozum zastavujuce. Veľmi dobre logicky nastavený prvák pochopí ale takéto otázky by mali podľa mna nasledovať až po výrokovej logike. Další článok by sa mohol volať: Objav gramatickú chybu v šlabikari, lebo zopár by sa našlo 😂😉
zvedavy32
5.7.2018 20:27 | |
+29 -6
Reagovať
určite to nie je úloha pre prváčika, aby ju vyriešil samostatne. Je to úloha, ktorá sa rieši v kolektíve s pomocou učiteľky a deti majú s ňou zábavu. Ak ju mali dokončiť doma, samozrejme, že potrebovali pomoc rodičov. myslím, že podobné úlohy rozvíjajú v deťoch logické myslenie, sú zábavné a nezatracujem ich...taký je môj názor...
verholka
5.7.2018 19:26 | |
+12 -2
Reagovať
Tak, test som vyriešila, ale keďže rozlíšenie obrázkov je veľmi slabé, význam niektorých nakreslených predmetov som si musela domýšľať. Napríklad, čo predstavuje predposledný (piaty v poradí) obrázok v zadaní č. 20? To je nejaké umývadlo alebo pisoár? Nech je to čokoľvek... Berúc do úvahy správne a nesprávne odpovede (ÁNO/NIE) a k nim priradené písmená, tajnička znie asi takto: SASVTRSEPETDEMNEMBREX. Asi tak. Preto by som chcela poprosiť všetkých, ktorí píšu, že ten test vyriešili správne, a že im aj vyšla tajnička v znení STRETNEME SA V SEPTEMBRI, nech láskavo uvedú správny postup pri riešení. Naozaj by ma to zaujímalo. Celé Slovensko nech sa trochu zapotí, aj keď sú prázdniny. :-D
krupincan
5.7.2018 19:29 | |
+8 -2
Musis doplnat aj podla farby. Ci je odpoved v zltom alebo v zelenom.
verholka
5.7.2018 20:45 | |
+2 -4
Krupincan a azbobo, máte pravdu, uznávam. Článok som neprečítala celý, resp. neprečítala som ho pozorne, a tie farebné štvorčeky som ani nevnímala. Čítanie s porozumením! Takže začiatkom septembra sa vraciam do prvého ročníka. Tá tajnička bola teda veľmi výstižná! :-D :-D :-D
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Kočnerova Threema Správy Podcasty Šport TV program Počasie Horoskopy
Obvinení z vraždy
Rok a pol po vražde Jána Kuciaka: Vyšetrovací tím zistil trestnú činnosť predstaviteľov štátnych orgánov Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Dosluhujúci šéf
Predseda Európskej komisie Juncker musel ukončiť dovolenku predčasne: Akútna operácia
Sulík adresoval
SaS sa tvrdo pustilo do Fica: Liberáli si pri urážkach nedávali servítku pred ústa
Ktovie, za koľko
Moment, keď športový svet onemel: Boltov rekord má desať rokov
Silné vietor
Nemecko potrápili silné búrky: Narušili leteckú i železničnú dopravu a spôsobili zranenia
Denník Nový Čas
Obhájil prvenstvo: Najčítanejším denníkom na Slovensku ostáva Nový Čas
Muzikant prehral
Foto
Tajné stretnutie členov skupiny po smrti zakladateľa a frontmana Ďuďa († 46): Koniec Hexu?!
Marián Kočner sa
Zasahoval Kočner do rozhodnutí Najvyššieho súdu? Členovia senátu reagujú na zverejnené správy
Hráči Slavie
Slavia stojí pred bránami skupinovej fázy Ligy majstrov: Sen, ktorý si chce splniť každý z nás
Podpredseda vlády
Spájanie Smeru a ĽSNS znepokojilo aj Rašiho: O Kočnerovi si myslí svoje
(ilustračné foto)
Z trhu sťahujú liek, ktorý sa používa pri nedostatku kyslíka: Pozor, hrozí riziko vznietenia!
Martin Šmahel.
Foto
Šmahel na prvej fotke s predčasne narodenou dcérkou Emkou: Malá bojovníčka
Philippe Coutinho.
V Bayerne sa tešia z príchodu Coutinha: Pomôže nám dosiahnuť naše ciele