Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
utorok 23. 7.
Oľga
20°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
18.01.2018, 12:30 | Tip od Vás | Slovensko

Diskusia: Po zverejnení príbehu chudobnej rodiny Rusňákovcov sa strhla nečakaná vlna: Aha, čoho sú schopní Slováci!

265 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
meeandros
19.1.2018 12:48 | |
+14 -9
Reagovať
Doporučovala by som "redaktorom" NČ, pred zverejnením "tragického sociálneho" príspevku-najskôr si pooverovať po "úradoch"-VŠETKO! Potom sa rozhodnúť, či je to všetko pravda, alebo len nejaká zámienka. Nie je tu ani vyjadrenie vedenia ZŠ, kde, pravdepodobne, 8 ročné dieťa chodí. Atď. A, možno aj vyjadrenie z "krčmy", obchodu, čo chodia nakupovať, koľko na čo míňajú.
inmarket
19.1.2018 12:20 | |
+4 -3
Reagovať
Odmeny na rozlúčku nie sú novinkou. Vyplácali ich aj ministri vlády Mikuláša Dzurindu v roku 2006. Napríklad ministerstvo zdravotníctva teraz zverejnilo, že minister Rudolf Zajac v máji 2006 vyplatil 213 zamestnancom ministerstva dohromady 7,59 milióna korún. Na jedného pripadlo priemerne viac ako 35-tisíc korún
alibaded
19.1.2018 12:20 | |
+11 -3
Reagovať
dedko je vo veku, že musel zažiť komunistov a za komunistov si každý mohol postaviť svojpomocne vlastný dom - najmä na dedine. čo robil tento človek, že dokázal žiť v tejto diere?
meeandros
19.1.2018 12:19 | |
+9 -3
Reagovať
Aby som nepísala to isté, ako ostatní, spomeniem jednu rozprávku-neviem jej presný názov, ale: mal sa ženiť nový kráľ a ten sa rozhodol, že si zoberie chudobnú dievčinu podľa toho, ktorá donesie najviac smetí. No, aby som to dala do súčasnej doby-dievčice doniesli aj "kontajnery". Až, jedna, priniesla prázdnu lopatku. O tomto je aj tento článok. "Nehasila" by som tento prípad dotáciami, ale usmernením, lebo je to o tom, čo som písala.
meeandros
19.1.2018 12:31 | |
+26 -5
Môžete sa vyzbierať aj na milión eur-vždy to takto bude: neumytá dlážka-absolútny g*rc; sušenie prádla nad výparmi špinavého šporáka, plesnivé všetko-to nie je o chudobe, ale o spôsobe života. Ten, ich, iný nebude; bohužiaľ, ale bude to tak...Niektorému "dobrodincovi" tu "preskočilo", keď sa podujal na taký nezmysel-plynový šporák....Inak, zaujímalo by ma, koľko financií, skutočne dostávajú, odkiaľ. K tomu by sa mohla vyjadriť aj obec, SP, atď. Pani je na ID, či ako je "zabezpečená" vo svojich 47. rokoch? Či, klasicky-NIJAKO? Deti u nich nemajú čo robiť.
krilo1
19.1.2018 11:19 | |
+11 -9
Reagovať
Podobných rodín je na Slovensku na stovky , ľudia okolo nich chodia každý deň a je im to jedno . Potom sa nájde nejaký novinár, ktorému je to síce tiež jedno , ale treba aj jemu z niečoho žiť , tak napíše článok o jednej z takých rodín a ľaľa ho , čoho sú "schopní Slováci" ... Darujú "mŕtvemu topánky" v nedeľu idú do kostola a cítia sa ako mesiáši .
sexibabina
19.1.2018 10:12 | |
+52 -8
Reagovať
Včera, na začiatku tejto diskusie, som napísala: "Slováci majú dobré srdce!" Ľudia, zabite ma, ale ako sa dá týmto ľuďom pomôcť? Oblečením? Jednorazovým nákupom potravín? Plynovým sporákom, keď tam nie je plyn? Veď tí starí rodičia sú ešte relatívne mladí ľudia, čo preboha robili doteraz, že žili v takomto brlohu? Tak ako nie sú socializované ich deti, tak skončia aj ich vnuci. Láska je mocná čarodejka, ale len tá k životu nestačí. Dnes, po prečítaní aj predchádzajúcich článkov, dopĺňam: Oni nezostali na ulici zo dňa na deň nešťastným osudom, oni tak žijú celý život. Prečo?! Starý otec, takmer v mojom veku, sa mohol voľakedy bez veľkých problémov postarať o slušné bývanie, musel mať prácu a teraz aj dôchodok. Tak prečo žijú ako asociáli v osade?! Pretože tak chcú? Je to pre nich jednoduchšie? Tu žiadna materiálna pomoc nepomôže.
maria1194
19.1.2018 10:26 | |
+27 -6
sexibabina-mas uplnu pravdu,mam 63 rokov 8 vnucat a dokonca jedneho pravnucika,jeho zena je este relativne mlada zena a nemozem pochopit,ako moze v takom dome zit.Nedavno som vymenila byt za vacsi a mala som pocit z mojho maleho jednoizbaku,kde bolo vsetko poobkladane a ako sa hovori,ze mozes jest zo zeme som prisla do bytu,ktoremu ked vystahovali nabytok a ja som zrazu videla co je to za byt,nazvala by som ho mastalou,je to 4 mesiace a okrem vody a vystavania a oblozenia kupelne som si robila sama.Vlastne decka a vnucata som tam nevpustila.Schudla som 7 kg /co sa mi hodilo/ ,ale nemohla som ani spavat ,ked som vedela ,co tu treba urobit ,aby som mohla sadnut dat si kavu a citila som sa fajn.Za farbu das nejakych 14 euro a izbu mas krasne farebnu ,ale hlavne cistu,ako mozu tie deti niekedy zit inak ,ked vidia ,ze sa da prezit takto,a toto je veta aj o ludoch z osad,preco by deti chodili den co den do prace ked vidia ze sa da aj tak ako ich rodicia.Kde su socialky a co robia ,podla mna by som im hldala inych rodicov ,tak aby ich nerozdelili .Deti predsa musia mat nejaky priklad v zivote a tuto asi nikdy nebude a mozete ma aj odsudit.
onlyNCforewer
19.1.2018 10:56 | |
+22 -4
dobré postrehy. ked vidím na markíze tie príspevky ako ľudia žijú, nevychádzam z údivu. nemusí byť každý milionár, aby mal doma čisto a pekne.to nie je o peniazoch. je to o prístupe k životu.dnes stačí posunúť svoj príbeh médiám a mať trochu šťastia. a všetko dostanete zdarma.Iné je nemať prostriedky na elektrinu, vodu, plyn...To je problém. Ale aby som za 20 rokov nepohol doma prstom a žil v špine....to ma nemotivuje k pomoci.
lukitakino1
19.1.2018 07:31 | |
+29 -19
Reagovať
Nebolo by detom predsa len lepsie v detskom domove kde maju teplo,jedlo,ciste saty,kamaratov a kde dostanu zakladne vzdelanie ine ako v tej chatrci?
misinka20
19.1.2018 07:42 | |
+36 -13
Rodinu materiálne veci nikdy nenahradia ... v detskom domove by ich jedine tak rozdelili a priradili do pestúnskych rodín a to by pre tie chúdence, čo si prežili aj tak dosť bola trauma na celý život ...
aaalena11
19.1.2018 06:06 | |
+29 -22
Reagovať
Minule som niekde Vydavatelstvi kritizovala....ale teraz píše úplne super..a vy naivky sa preberte a prestaňte sa ich alkacov zastávať....Deti by tu vôbec nemali s nimi žiť...v takom brlohu..za ktorý si.mozu len oni sami... A tu ich dcerenku by som zavrela až by bola čierna...ona sa tam ku...r...vi a vy sa starajte o moje deti... Tu mladicu 47 ročnu by som vyhnala do roboty v prvom rade... A vy čo im posielate hračky a oblečenie pribalte aj fľašu vodky...aby aj dedkovci mali radosť...
slnecnica3
18.1.2018 22:29 | |
+56 -9
Reagovať
Ze pkynovy sporak im daruje nejaka pani. A kto bude pkatit za plyn. Este by vyleteli do vzduchu, ked piju. Jedna vec je chudoba a druha alkohol a lenivost. Aj chidobny clivek moze mat cisto doma. A stara matka preco nepracuje? Ma tolko rokov ako ja. Neviem si predstavit sa valat okolo domu v spine. Deti su uz velke.
dablerka
19.1.2018 03:09 | |
+13 -2
V prvom rade treba tresthne stihanie na rodicov.nielen lahostajne sa prizerat.potom budu sa moct prispevkov.obedov za 1 e a pod.no ale asi s o c i a l k a ma ini pohlad velmi radi urobia len co musia .mat rad je jedna vec zit s milodarov a pridavkov na ukor deti druha
rebelka653
18.1.2018 22:11 | |
+31 -15
Reagovať
Vazeni diskuteri vy vsetko viete posudzovat kritizovat odcudzovat mate uzasne vedomosti ale len na cudzom dvore ale vo svojom nemate sami poriadok.Lepsie by ste urobili keby ste si riesili svoje exekucky lebo ste si v skutocnosti prezrali cely majetok.Priznam sa ja by som si tiez v takej situacii ako je tato rodina nedokazala dat rady bez pomoci.Ani ten saponat ani kybel barvy by mi nepomohol s pliesnou ked sa ide z dvora do jedinej miestnosti v cizmach.Tu by mal nastupit stat ale asi nenastupi lebo nemaju tito ludia dost ciernu hubu!!Preco aj im nedaju material aby si svojpomocne postavili aspon dve miestnosti ked udenacom toto poskytuju?Ked nepomozete z lakomosti tak nekritizujte vy ovce veriace ale Boh vas stejne vidi!Ale ved odmodlite!!
vydavateLstviAB7
18.1.2018 23:24 | |
+42 -7
Nikdo z diskutujicich nenatahuje ruky a nezebra o pomoc ...At jejich dcera z Rakouska zvedne zadek a prijede jim pomoct ...a ti dva at prestanou popijet a daji si do poradku barak ...
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Marian Kočner Správy Podcasty na Aktuality.sk Šport TV program Počasie Horoskopy
Pavol Rusko pred
Komentár Daga Daniša: Kočner vymyslel takmer dokonalý zločin Aktuality.sk
Volodymyr
Zlom na Ukrajine: Zelenskyj po paláci ovládol aj parlament
Filipínsky
Filipínsky prezident neustále prekvapuje: Najskôr pohrozil Kanade vojnou, teraz priznal, akej krajiny sa bojí
Dead woman's body
V Rusku našli telo brutálne zavraždenej ženy: Malo ísť o aktivistku, ktorá podporovala LGBT
Pamätník obetiam
Foto
Muži poškodili pamätník obetí terorizmu v Osle: To, čo spravili, je hrozné
Americký
Trump chce od Pakistanu pomoc s dohodou: Tvrdé slová o tom, ako by to celé mohlo dopadnúť
Pedro Sánchez
Španielsky premiér sa chce opäť vrátiť k moci: Čím plánuje presvedčiť poslancov?
Americký
Trump sa chce stať prostredníkom v dlhoročnom konflikte: USA zmenilo svoj postoj
McDonald´s si
Rakúska pobočka McDonaldu sa ospravedlnila Talianom za plagát: Toto fakt pokašľali
Grécky premiér
Nová grécka vláda dostala dôveru parlamentu: Hlasovaniu predchádzala ostrá výmena názorov
Emanuel Buchmann,
Dosiahne Saganov kolega na najvyššie priečky? Nemca ospevujú z každej strany
Pápež František
Nezvyčajné gesto pápeža: František poslal sýrskemu prezidentovi list, žiada od neho jediné
Do Dánska prišli
Foto
V Dánsku sa zišli Santa Clausovia z celého sveta: Prečo si dali stretávku v lete?