Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
utorok 11. 12.
Hilda
3°C  Dážď  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
03.01.2018, 11:55 | Správy | Domáce správy

Diskusia: Slovensko vs. Česko: Kde sa žije lepšie?! Veľké porovnanie cien a platov

171 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
predator73
9.1.2018 13:45 | |
+1 -1
Reagovať
Tak Slováci vyzerá to tak že Hranol vás nakoniec presvedčí že žijete v raji.
inmarket
4.1.2018 08:37 | |
+0 -3
Reagovať
Firma Hass má so súčasným vedením nadštandardné vzťahy. Od nástupu šéfa Daniela Gemerana (nominant Ďurkovského) na pozíciu šéfa Bratislavskej vodárenskej spoločnosti v roku 2004 táto firma získala od vodárov viacero zákaziek v hodnote viac ako 93 miliónov korún (asi 3,2 milióna eur) a figurovala aj pri rekonštrukcii seneckej kanalizácie za 220 miliónov korún (asi 7,3 milióna eur). Huňady na otázky o tom, aké má plány s vodárňami, do uzávierky neodpovedal, jeho sekretárka tvrdila že je odcestovaný v zahraničí.
Dusan1104
3.1.2018 20:05 | |
+3 -6
Reagovať
Najviac sa mi ráta započítanie cestovného v Bratislave -čože Slováci žijú len v Blave. Inak by te výpočet bol pre Slovensko priaznivejší. Ale o to asi autorovi nejde
dalton07
4.9.2018 16:34 | |
+1 -0
kedy sa d3menti ako ty naucia, ze Blava je potok v TT okrese...
SIR-ASTOR
3.1.2018 17:59 | |
+5 -6
Reagovať
POROVNANIE: KTO SA MA LEPSIE KED Z 10 CECHOV 10 MA 400 EURO KAZDY MESIAC, KED Z 10 SLOVAKOV MAJU 5 400 EURO KAZDY MESIAC, Diskusia: Slovensko vs. Česko: Kde sa žije lepšie?! ,,,,KOLKY CESI USLI Z DOMOVOV NA SLOVENSKU ABY MALI CO JEST? :-)))))
igi.may
3.1.2018 19:36 | |
+6 -4
Tak napríklad, ja som pracoval v čechcách 10 rokov ale už sa neoplatí tak som sa vrátil domov.
frantisek.d
3.1.2018 17:36 | |
+11 -2
Reagovať
Ano nezamestnanosť sa znížila, ale zabudli ste dodať, koľko z evidovaných starších nad 50 rokov za posledných 10 - 12 rokov odišlo do dôchodku, alebo odumrelo...: "Sú ich desaťtisíce ak nie viac.
endlessrayne
3.1.2018 18:25 | |
+10 -5
ešte ma napadlo, aká by bola nezamestnanosť, keby sa slováci vrátili na slovensko: ČR 0% a SVK 15% :DDD
pismeno0987
3.1.2018 15:58 | |
+15 -2
Reagovať
Väsina tu pisete o materialnych statkoch ano rodiny v dnesnej dobe ziju na dlh vlastne vsetko je na dlh ale zabudate na spokojnost ludskost laskavost tolerantnost priatelstvo napomocnost atd a toho bolo o mnoho viac za cias komunizmu a pri tom ludia nemali toho tak vela co sa tyka materialnej stranky ako teraz a pri tom su nespokojnejsi v tychto casoch a kolko je rozvodov nasilia drog s exizmu vulgarnosti nepravosti pr dim na taketo clanky ze aka je uroven a to som nespomenul este skolstvo a iq terajsich deti strasny vyvoj Slovenskeho naroda. Materialne statky vas neurobia stastnymi mozno na chvilu. Uroven zitia by sa mala merat inac nezahrnovat do statistiky iba mamon
vlado5
3.1.2018 16:54 | |
+7 -2
životná úroven vôbec nemusí byť len o statkoch - u inteligentných ľudí býva spojená aj so vzdelávaním, poznávaním, cestovaním...
Aldis
3.1.2018 17:31 | |
+13 -2
...súhlasím s tebou vlado,ale aj na cestovanie treba peniaze a drvivá väčšina ludí ked poplatí čo musí,nakúpi potraviny či hygienu tak jej ostanú len drobné do dalšej výplaty,kde má vziat na cestovanie aj ked len na slovensku,vari nie pôžičku???Niektorí sú tak s.p.r.o.s.t.ý že si aj na vianočné darčeky berú pôžičky,to by som nikdy nsepravila,ked na niečo nemám tak to nechcem...
vlado5
3.1.2018 17:33 | |
+0 -6
aldis, poznávať môžeš i na internete v podstate zadara, vzdelávať sa môžeš za pár eur z kníh a spiatočný lístok do Viedne stojí neuveriteľný majland 14 eur...
vlado5
3.1.2018 17:34 | |
+2 -10
mimochodom pôžička na štúdium sú dobré investované prachy- len Slováci sú ešte blbí.
vlado5
3.1.2018 17:35 | |
+0 -3
aby si nečakala na veci po ktorých túžiš márne ( a nemyslím materiálne), radšej niekedy tú pôžičku...
kakochu1
3.1.2018 17:52 | |
+8 -3
BLBY SI AJ TY...pozicka na studium,ktora nemusela ani existovat....nechapes,ze?ani nemozes :D
endlessrayne
3.1.2018 18:27 | |
+6 -1
áno, píšeme o materiálnych statkoch, lebo o nich sa momentálne bavíme. ak bude článok o mentalite alebo umení alebo sociálnej úrovni, neboj sa, budeme písať o tom. ak budeme odbiehať od danej témy, za chvíľu sa budeme baviť o jednorožcoch.
vlado5
6.1.2018 16:26 | |
+1 -1
kakochu, na učnovkára s nižším IQ mám vždy.
1dedo359
3.1.2018 15:40 | |
+1 -1
Reagovať
Onô - ja som sa v škole za komančov učil, že životnú úroveň možno odvodiť aj od objemu výroby kyseliny sírovej na osobu /boli sme tuším druhý/. Teda možno zvoliť rozličné ukazovatele napr. keď 20 ľudí má plat ako jeden, potom možno v priemere sú na tom dobre, čo napríklad s bytmi, penziami, zdravotným zaopa- trením, školstvom. Asi sme s tou kyselinou nevyhrali....
vlado5
3.1.2018 16:30 | |
+3 -1
komunisti súťažili vo všetkom - najviac cementu na obyvateľa, najviac plastov, najviac hnojív vo všetkom vyhrával ZSSR alebo v najhoršom iná soc. krajina a väčšinou vyhrávali, často na papieri a takmer vždy to nebolo na životnej úrovni vidno.
ResPublica1
3.1.2018 17:28 | |
+3 -3
a plan sa vzdy plnil na 150% a viac...)))
vlado5
3.1.2018 17:31 | |
+4 -3
a niektorí ruskí súdruhovia plnili normu na 350%..
man_XO
3.1.2018 15:33 | |
+4 -3
Reagovať
raj na zemi tá česka republika.:)))))
Kyril
3.1.2018 15:39 | |
+6 -5
Preto je tam také nesmierne množstvo pracujíciho lidu, ktorí si rochnia a pri dovolených rozhazujó peníze, ako Rotchild...☻☻☻ A tí najspokojnejší jsou každý týden u Jílkové na dýchanku v televizy...☺☺☺
ResPublica1
3.1.2018 17:30 | |
+8 -7
a preto pomaly kazdy druhy Slovak robi v Cesku
vlado5
3.1.2018 17:32 | |
+5 -6
res, tak zase nepreháňaj, určite nie viac Slovákov v Česku ako Čechov v Nemecku a Rakúsku.proste normálny pohyb prac. sily na lepším zárobkom.
ResPublica1
3.1.2018 17:41 | |
+7 -4
ja ti poviem ,ze ked som v Prahe v elektricke ,pocujem len slovencinu,a turisti /slovenskí/ to zarucene nie su
Peterxxx251
3.1.2018 14:47 | |
+22 -4
Reagovať
Lenze slovensko nie je len Bratislava ale tu mame aj vychod slovenska a ten keby porovnali z hocktorou inou castou ciech,tak to by boli ine rozdiely v platoch.
Kyril
3.1.2018 15:28 | |
+3 -3
No, Zoskošická republika má už platy ako Luxemburg... teda u niekoho ☻☻☻
frantisek.d
3.1.2018 17:41 | |
+8 -1
Nielen v platoch - v Čechách nenájdeš 1.000 rómskych "plechových osád" ako na východe Slovenska.
Meciarovec
3.1.2018 14:08 | |
+15 -22
Reagovať
Co na cigansko-ukrajinskej Prahe vidia slovaci??? Praha je sam Ukrajinec ktory tam robi za minimalku, plno Vietnamcov tam ma obchody, a na Vaclavaku sam černoch ktory predava drogy, a plno prostitutiek na ulici. A ceska policia nejak zazračne si černochov ktori predavaju drogy nevsima. Zeby boli fizli skorumpovani???
vlado5
3.1.2018 14:09 | |
+5 -3
Do Prahy sa nechodí na Čechov, či Ukrajincov, ani za Václavákom...
INCUCUNA
3.1.2018 14:09 | |
+8 -2
PRECO SI LEN TAKY TURBO SPROSTY???
adamnecid
3.1.2018 14:31 | |
+16 -8
Tak tohle už je křeč. Ale chápu, jak musí být frustrující mít za hlavní město takovou díru jako Bratislava.
Aldis
3.1.2018 15:21 | |
+5 -3
meciarovec a bol si tam vôbec,zrejme nie,lebo by si musel vidiet tých kvantum slovákov,čo žobre na karláku a aj v iných častiach kde sú turisti...
Kyril
3.1.2018 15:29 | |
+4 -1
Skorumpovaní je škaredé slovo, ale zainteresovaní, je predsa len uhladenejšie, Močiarovec...☻☺☻
eckstuck
3.1.2018 18:05 | |
+1 -2
Meciarovec svata pravda
Aktuality.sk Správy Prezidentské voľby 2019 Šport TV program Počasie Horoskopy
Robert Fico
Komentár Daga Daniša: Návod, ako Fica poslať do štátneho zariadenia Aktuality.sk
Rýchle správy
pred 19 min
Finančnú riaditeľku Huawei neprepustili na kauciu Aktuality.sk
Finančná riaditeľka čínskeho gigantu Huawei, ktorú zadržiavajú v Kanade, bude musieť počkať ešte najmenej jeden deň, kým príslušné úrady rozhodnú, či bude prepustená na kauciu.
pred 39 min
Mayová sa stretne s lídrami EÚ, bude s nimi rokovať o záchrane dohody Aktuality.sk
Britská premiérka Theresa Mayová sa stretne s európskymi lídrami a predstaviteľmi EÚ, s ktorými bude rokovať o záchrane dohody o tzv. brexite. Informovala o tom v utorok stanica BBC.
pred 49 min
Francúzsky prezident oznámil zvýšenie minimálnej mzdy a daňové úľavy Aktuality.sk
Francúzsky prezident Emmanuel Macron oznámil v pondelok zvýšenie minimálnej mzdy od začiatku budúceho roka o 100 eur, informovala agentúra AFP.
Woman in handcuffs
Tínedžer plánoval teroristický útok: Za mrežami si posedí poriadne dlhý čas
Erik Černák
Černák asistoval pri góle a ešte aj pár úderov rozdať stihol: Prvá bitka v NHL
Protest
Dramatický protest na hraniciach Mexika a USA: Zatkli desiatky ľudí
Po Moskve jazdí
Obyvatelia 12-miliónovej metropoly Ruska nemajú kde parkovať: Moskovčania sa vynašli
Serie A sa
Dvaja Slováci so šancou na jarné osemfinále: Bude sa radovať aspoň jeden z nich?
Nela porodila
Herec Filip Tůma po dramatickom pôrode Pociskovej: Nočnú moru prežil opäť!
Kočner podá proti
Kontroverznému podnikateľovi tečie do topánok: Klamal Kočner vo výpovedi?!
Nešťastná Ingrid
Ingrid s chorým synom hrozilo, že skončia na ulici: Nemožné sa ale stalo skutočnosťou
Roger so svojím
Austrália smúti, odišla jej veľká hviezda: Zomrel klokan kulturista
Elektrina všetky
Foto
Jeden stánok na trhoch v Bratislave je skutočne nevšedný: Predávajú tam niečo, čo ste ešte asi ani nevideli
Hailey kráčala
Hailey Baldwin načapali u pôrodníka: Bude Justin Bieber otcom?
Demonštranti
Vláda sa obáva protestov: Vo veľkom obmedzila predaj žltých viest