Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
nedeľa 23. 9.
Zdenka
16°C  Oblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
08.09.2017, 12:00 | Správy | Domáce správy

Diskusia: Srdcervúci príbeh najobetavejšej mamy Slovenska: Mária († 32) zomrela, aby jej dcérka mohla žiť!

77 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
das2015
19.9.2017 20:36 | |
+2 -2
Reagovať
a na veriacich mam svoj nazor - ked si myslia ze sa budu modlit a ked sa pojdu vyspovedat tak ze je vsetko v poriadku TAK TO SU NA PORIADNOM O M Y L E !!!!!!!!!!
das2015
13.9.2017 11:56 | |
+27 -35
Reagovať
najobetavejsia mama ???? tak to teda nie - nechala tu TRI polosiroty - keby bola obetava tak sa zachrani aspon pre tie dve a neskor mozno by mala aj dalsie deti - tak aka obetava - NIE .... HLUPA !!!
sikovny4l
14.9.2017 11:05 | |
+20 -12
stará komunistická striga, nekritizuj iných, keď majú iné hodnotové meradlo ako ty a tvoji ateistický súdruhovia. Ako veriaca urobila správne a sebaobetujúce rozhodnutie, ty to žiaľ nikdy nepochopíš, tvoj obzor tam nesiaha.
kokoshanel
15.9.2017 04:14 | |
+12 -4
Veď to, ako veriaca. Nie ako matka zachraňujúca život, ale ako veriaca, lebo nesmieš. A k tomu ten názov článku ľudí dráždi. Beriem jej rozhodnutie, ktoré bolo určite ovplyvnené jej vierou. Polemizujeme však, či toto rozhodnutie ju stavia do svetla obetujucej sa mamy. Aj podľa tejto diskusie, u ľudí kde nerozhoduje viera, by bola lepšou matkou, ak by v prvom rade urobila všetko preto aby žila a starala sa o dve maličké deti. Podľa týchto ľudí ona však uprednostnila vieru, nie matku v sebe. Preto sa nestotožnia s tým, že je obetavá matka a este k tomu výnimočne. V každom prípade je to tragédia a chudence deti.
das2015
19.9.2017 20:33 | |
+1 -1
1/ nikdy som nebola komunistka - ALE som matka, ktora bola na pokraji smrti /bola som tam kam pojdem po smrti - len sa smejte neveriaci/ ale bojovala som aby moje deti neostali sirotami ..... a o tom to je 2/ a nikdy nepochopim postoj pri strate dietata "panboh dal panboh vzal" - je to uz 20 r. co mi zabili sestru o 10 rokov mladsiu /cize to bolo ako keby to bolo moje dieta - isla do prvej triedy ja na strednu/ a napriek tomu ma to stale trapi............... takze rozhodne nemozem suhlasit s tym co urobila - maja za seba a dve zive deti bojovat !!!!!
BlackShark1985
12.9.2017 12:51 | |
+34 -17
Reagovať
Pri zložitých ochoreniach, ma vytáčajú do vývrtky kresťania "pán boh ti pomôže, keď sa budeš modliť"...jasne, modlím sa, dostanem sa z toho "pán boh mi pomohol". Modlím sa, natiahnem brka, tak "pán boh to tak chcel"...tak mi kua pripadá, že miestami ten pán boh nevie čo chce.
T-grupa
13.9.2017 01:36 | |
+11 -4
Niektorým stačí aj birmovaný a jeho "istoty". Na to aby im pomohli.
sikovny4l
14.9.2017 11:18 | |
+12 -5
BlbShark, ak niekto veriaci vníma že má ducha, ktorý je malilinkatou časťou Boha, tak za všetko dobré, aj zlé vďačí Bohu, lebo tento svet je jeho iba dočasným bytím. Čo je na tom zlé, iba to že nechápeš a robíš zo seba "mudrca". Život je dar, smrť je dar, záleží iba na tom, ako užitočne prežiješ život. Bez bolesti by si nepoznal radosť, bez trápenia by si nepoznal šťastie. Teda všetko zo všetkým súvisí. Aj poznanie je dar.
karamelka306
12.9.2017 12:07 | |
+29 -7
Reagovať
Prosím vás nedávajte pod takéto články diskusie.Zase tu nabehla úderka,čo všetko vie, všade bola a mnohí tu zastupujú samého pánaboha.R.I.P. rodine.
T-grupa
13.9.2017 01:37 | |
+17 -3
Prečo by nedávali? ved sa nejedná v článku o ciganov. Lebo by bola automaticky nepovolená.
narocna87
9.9.2017 21:26 | |
+61 -20
Reagovať
Nik nemá väčšiu lásku ako ten, ktorý obetuje svoj život za druhých. Vy, čo neveríte v Boha, opýtam sa Vás jedno: Ako chápete svoj zmysel života? Čo je pre vás životným naplnením? Veríte aspoň v to, že máte dušu? Alebo skutočne chcete samých seba degradovať na čistokrvných živočíchov? Vnímate vo svojom vnútri aj iný rozmer ako ten materiálny? Je zaujímave, v akej sebeckej agónií dnes žijeme. Ani jeden z vás, čo ju odsudzujete, by ste nemali toľko odvahy a vnútornej sily milovať svoje dieťa až na smrť. Koľkí z vás majú deti? Koľkí z vás ste ich prekliali, zbili, zlorečili im alebo priali zlé? Táto žena dala svojmu nenarodenému dieťaťu to najviac, čo mu mohla dať. Nemáte zmysel pre pravé hodnoty, už nevidíte dobro rozlíšiť od zla. Táto žena ukázala svetu, čo je to veľkosť lásky. Pravá láska vždy bola a bude obetáva. Vedia to všetky matky.
T-grupa
13.9.2017 01:39 | |
+6 -4
Jasné že tovedia všetky matky. Aj tie ktoré chlascú, drogujú a o deti sa nestarajú
meandros
9.9.2017 18:07 | |
+16 -26
Reagovať
Už by ste mohli prestať. bola to jej voľba, jej život, tak sa tu nesnažte iniciovať niečo neobvyklé. Niekto, chce žiť, možno, po rádio-či chemoterapii), iný vôbec. A? teraz -čo? Koho máme velebiť? Nikoho! Každého vlastné rozhodnutie a zdieľanie, potom stav, aký príde. Veľa síl otcovi-hlúpe rozhodnutie matere, možno!Pitevná správa rozhodla....verím!Viera je na obtiaž....veriť znamená byť blázon!Viera ničí....akákoľvek, ak človek nemá triezve zmýšľanie, bohužiaľ!
netrom
12.9.2017 11:58 | |
+12 -10
Viera nenici, ale zachranuje!
tomi0333
9.9.2017 12:07 | |
+27 -20
Reagovať
Chudera, ťažké rozhodnutia, ťažký boj. A jej deti sirôtky, doplatili na to, že nedostala liečbu ako Fígeľ, tú naj sofistikovanejšiu, aj keď ju potrebovali pre svoj život 3 detičky. Na Slovensku padá priemerný vek obyvateľa, zatiaľ čo v štátoch Európy rastie. Ďakujeme pán Fico.
sanantonio
9.9.2017 11:52 | |
+11 -20
Reagovať
Veriaci toto je vysledok genetiku neosrbes , riziko u deti je prilis vysoke
pokemon438
9.9.2017 12:40 | |
+14 -8
a ty tiez neodr.bes genetiku....si dieta surodencov a mas to tazke v zivote....
amazing.girl
9.9.2017 08:10 | |
+50 -23
Reagovať
Je to jej viera, jej rozhodnutie, ale racionalne nie je dobre ze tu zanechala siroty a nespravila vsetko pre to aby jej deti mali mamu. Tiez ct, ine vysetrenia a rakovinou napadnute telo ohrozovali to chudatko najmensie - takze aj jej sa chtiacnechtiac vyrazne uskodilo
jamur
9.9.2017 11:48 | |
+16 -18
dievcatko sa narodilo zdrave - ak si poriadne citala clanok, e tam napisane, ze lekar ju poslal na ct, ked to uz neskodilo a liecil ju sposobom setrnym k dietatu
bambitka1
9.9.2017 14:29 | |
+13 -13
Ako vieš, že je naozaj zdravé. To, že dieťa vyzerá podľa doktorov zdravé? Doktori sa už veľa natrepali. Dieťa vystavené škodlivým vplyvom bolo vo veľkej miere. Vyrastať v tele s nádorom, ktorý zabíja matku, bude mať nasledky.
babysoul
8.9.2017 23:21 | |
+51 -52
Reagovať
Neriešte či to bolo je prvé, tretie, alebo desiate dieťa jej rozhodnutie by bolo rovnaké pri hociktorom v poradí. Neriešte ani, či by prežila ak by dala zavraždiť svoje dieťa, ale zoberte do rúk Bibliu čítajte ju, modlite sa hlavne Sv.ruženec, často sa spovedajte, odprosujte za hriechy min.generácií a raz sa s ňou stretnete vo večnosti, lebo ako sa píše v Prvý list Korinťanom - kapitola 2 9 Ale, ako je napísané: "Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú."
Aktuality.sk Správy Ekonomika Šport Komentáre TV program Počasie Horoskopy Fair Play M. Kovačiča
Víchrica vytrhla
Na Slovensko mieri orkán, môže narobiť škody Aktuality.sk
Rýchle správy
20:18
Komentár Ľubomíra Jaška: Ako sa z opozičného lídra za minútu stal sociálny netvor Aktuality.sk
Opozičný líder v priamej konfrontácii s Robertom Ficom zostal verný „svojim“ stravovacím témam. Stihol Smeru vytknúť akurát školské obedy zadarmo a nedostatok čerstvých rožkov počas štátnych sviatkov. S týmto náhradníkom sa zlom v slovenskej politike konať nebude.
19:08
Popularita francúzskeho prezidenta znova klesla Aktuality.sk
Popularita Emmanuela Macrona klesla o päť percent.
17:30
Bugár pripustil vstup Mosta do ďalšej Ficovej vlády Aktuality.sk
Predseda strany Most-Híd Béla Bugár pripustil, že by opäť vstúpil do vlády, ktorú by viedol šéf Smeru-SD Robert Fico.
Posledný veľký
Na druhej najväčšej bahennej sopke na svete došlo k erupciám: Vytryskla do výšky stoviek metrov
Hrôzostrašné
Hrôzostrašné zábery z nočného klubu: Zdrogovaný muž zrážal ľudí po tom, čo ho z neho vyhodili!
Alice so svojím
Tínedžerka († 19) oslavovala s priateľom výročie: Vychutnali si večeru, o 4 dni bola mŕtva
Na snímke
Fanúšikovia Dunajskej Stredy sa vyfarbili: Vysmievanie a zámerné blokovanie autobusu Spartaka Trnava
Frustrated
Kvíz
Zodpoviete otázky zo slovenčiny určené deviatakom? Otestujte sa v kvíze
Taký rýchly
Vnuk Buda Spencera dostal riadny výprask: Toto zabolí aj vás
Gizka pochybovala
Gizka Oňová si pred 70-kou udržuje vitalitu jedným rituálom: Toto fakt robí každý deň?!
Emma sa chcela
Peklo na dovolenke v Turecku: Emma odmietla sex, zobudila sa v kaluži krvi
Buckinghamský
Rozruch pred vchodom do Buckinghamského paláca: Pri vchode vyčíňal muž so zbraňou
Poľský crash test
Poľský crash test nedopadol podľa plánov: Takmer pri ňom zomrel človek
Niki Terpstra
Časovka družstiev pre mužský Quick-Step Floors, Slováci zdolali jediný tím
Vodič autobusu
Z toho, čo prezradil vodič bratislavskej MHD, ostanete prekvapení: Toto robím tesne predtým, než sadnem za volant!