Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
piatok 20. 7.
Iľja, Eliáš
22°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
17.07.2017, 14:00 | TOP Čas

Diskusia: Žena na internete ostro skritizovala výšku rodičovského príspevku: Nečakané reakcie ostatných matiek!

103 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
lazi123
17.7.2017 16:57 | |
+82 -12
Reagovať
A tu máme vizitku nášho národa. Namiesto toho, aby sme držali za jeden povraz, hádžeme si polená pod nohy. Nečudujme sa potom, že rodičovská je 226 eur. Akýsi chudáci sa tu rozdrapujú o sociálnych dávkach. Nehádžte všetkých do jedného vreca. Z rodičovskej sa prežiť dá, ale žiť nie. Mna nezaujíma nejaká koza, ktorá tvrdí, že nepoužíva vlhčené utierky. Keď je s deckom na prechádzke a malé má nehodu, čo ho šľahne do potoka? Koza jedna. ide o to, že každý človek chce žiť, sem - tam si spraviť radosť. Akonáhle príde prvá rodičovská, je to riadna facka. Tí ktorí to zažili vedia a vy ostatní to zažijete a potom len budete bedákať. A taktiež. Je mi úplne ľahostajné aké to je v Nemecku, Anglicku alebo v USA či nebodaj v Ugande. Ja žijem na Slovensku zaujíma ma čo je tu v SR. A samozrejme s tou pani súhlasím. A čo sa týka komentárov, Slováci nečudujme sa, že si tu takto žijeme. V tých komentároch je vzorka celého nášho národa. I keď menšia, ale predsa.
cezar1221
17.7.2017 16:59 | |
+32 -3
Presne tak, to je o tej hlupej závisti...závist nikoho este neurobila šťastným.
verka44
+24 -4
Vytesat do kamena..My sme národ T.U.P.C.O.V. a potom sme tam kde sme..lazi123 vdaka!
bobor5
+23 -5
pojde oprať bavlnenú plienku do fontány ako pred 40 rokmi, však tara???
cezar1221
17.7.2017 16:51 | |
+34 -4
Reagovať
No ved klasika, človek čo niečo dobre myslí pre vsetkých( teraz konkretne sa to týka mamičiek na materskej) tak je skritizovaný zato že sa na to ozval...Za tento chorý, komplikovano postihnutý národ sa naozaj neoplatí bojovať v žiadnom smere. Len si závidite doslovne všetko závidite..Pre 5 eur by ste si oči vyškriabali, to vám vadí na druhých...ale že niekto sa voči niečomu zlému postaví tak uz je branný za d**la a podobne...lutujem vás..naozaj nech sa každý zameriava len na seba..lebo ked voci niekomu prejaví lutost a empatiu tak je aj tak zlý.
verka44
17.7.2017 17:01 | |
+26 -6
BOHUŽIAL.Nie aby je ženy matky alebo budúce matky dali zapravdu,,ešte jej tu,,akože radia ako bolo v dobe mamutov..TARA....a ako je v zahraničí!Hm..takže si žena nepomohla:-(Bránila všetky matky a Slováci do nej.Ako do psa:-(
erlangen
17.7.2017 16:48 | |
+7 -21
Reagovať
Chceme vyššie príspevky! Každý retard má predsa právo splodiť ďalší zbytočný život! Je to v ústave.
88x88
17.7.2017 16:42 | |
+17 -7
Reagovať
ja zijem v Nemecku a mame tu 3 mesacne babatko. Dostavam tu prispevky Elterngeld 300e jeden rok a Kindergeld 192e minimalne do 18 rokov a maximalne do 25 rokov ak dieta dalej studuje. Na matersku som narok nemala. Ceny su tu o nieco nizsie co sa tyka plienok a susenych mliek, kedze su to vacsinou nemecke vyrobky. My sme obaja slovaci. Nemecke zeny sa tu stale stazuju ze maju malo :D
verka44
17.7.2017 17:03 | |
+16 -14
88*88 POD SEM!Čo si v cudzine?Pod sem..Nevypisuj ako je tam.Tu si mala zostat:-(Prečo tvoj muž má nemecký príjem.Daj mu slovenský..A potom píš:-(
88x88
17.7.2017 17:13 | |
+17 -5
ja pisem ako je tu pretoze tu niektori porovnavaju Slovensko s Nemeckom a pisu tu rozne sumy tak som to chcela dat na spravnu mieru a chcela som aj napisat ze nemka ma ovela viac za decko ako slovenka a napriek tomu stale si stazuju ze maju malo. Neutocia proti sebe ale drzia spolu. Preto im zvysili Kindergeld zo 184e na 192e. A moj muz ma nemecky prijem pretoze pracuje v Nemecku :D a nedam mu slovensky prijem ani bohovi :DD
verka44
17.7.2017 17:16 | |
+13 -7
88*88 ved preto.Nemka má viac aj tak si stažujú.Lebo tu by nemala žiadne dieta.Ved to je problém Polska..V Anglicku majú tri -štyri deti.Doma jedno..Viac nevychovajú:-(Prajem ti aby sa ti darilo..Ja ti nezávidím.Tu by ste žili tažko...velmi tažko:-(
88x88
17.7.2017 17:30 | |
+15 -2
verka44, my sme zili na Slovensku a preto sme sa rozhodli odist. Ono to nebolo lahke ani nieje, sme tu sami len dvaja plus teraz maly. Sme tu taki izolovani bez rodiny a kamaratov, ale zvykli sme si. Keby sme zostali na SVK asi by som deti ani nikdy nemala :(... Mne nemusi ozaj nikto nic zavidiet a ked nech si ide vyskusat roboty je tu dost .D a nemcina sa da naucit.
verka44
17.7.2017 17:38 | |
+7 -4
ved ok.Ja ti prajem.Všetci čo odišli zo Slovenska su zlí..Závist je tu strašná:-(Bud rada že si tam..Samozrejme pindajú všetci,,aj tí čo by nešli,,ani do vedlajšej dediny..preto máme Kotlebu:-(my sme tí praví ludia..ale ked sa pozrieš po Slovensku, najvačší nepriatel Slovákov je Slovák..
88x88
17.7.2017 17:57 | |
+10 -3
veru je to tak my ideme strasne jeden proti druhemu :( skoda.... chcela som len tu mamicku co sa stazovala (ved nikomu nechcela zle) povzbudit, ze ma pravdu. Ns Slovensku su male prispevky na deti tych cca 200eu akoze materska? a potom nejakych 20e? akoze na co na vstupenku na kupalisko? trapas... a ze tuna maju viac a ked sa stazuju tak drzia spolu. A vlastne o co je hodnejsie nemecke dieta od slovenskeho? Preco ma mat 10x viac? Ved sme v Unii. Nakupujeme v nemeckom Kauflande, Kik, Tedi... Pracujeme v nemeckych fabrikach. Smutne
Arnaud
17.7.2017 16:41 | |
+11 -26
Reagovať
Meciar sluboval "druhe Svajciarsko" 😂😂 Takze tam trva materska 14-Tyzdnov, zena dostane tie tri mesiace 80% z vyplaty.. a koniec.. bud sa vratis do roboty.. Alebo si dobrovolne nezamestnana.. Bez prace dostavat 3x roky 260,-EUR je ako vyhra v lotetii.. Kolace bez prace..
peterg21
17.7.2017 16:51 | |
+25 -3
jasne,tie deti vyskocia z p... a same sa o seba staraju!
Arnaud
17.7.2017 20:10 | |
+4 -6
Nie..petrik g.. deti nevyskakuju z P.. tu sa takisto rodia.. Len som chcel porovnat neporovnatelne.. V podstate mozes dobrovolne zostat doma a byt dobrovolne nezamedtnany.. / à Vratit sa do prace, dat 3-mesacne dieta do jasiel alebo k starym rodicom.. Jasle stoja na 5dni ca. 1500,-EUR/ CHF mesacne.. Aby som To uzavrel: 3roky moct zostat doma a dostavat matersku je v porovnani so Svajciarskom poriadny Luxus..
vydavateLstviAB7
17.7.2017 16:29 | |
+12 -15
Reagovať
V Nemecku je na jedno dve deti 178 eur ...na vic deti 215 eur ... Vim ze hodne rodicu na Slovensku detem pomaha ..a je potreba mlade lidi naucit hospodarit ...Ted se da vsechno koupit od vymyslu sveta ....driv jsme di to museli sami vyrabet ...proto to ted rodicum nevychazi ...Driv jsme pouzivali platene plinky, ktere se vypraly ...ted se pouzivaji papirove, ktere jenom znecistuji zivotni prostredi a rodice skoro celou materskou daji za pliny ... Je potreba premyslet a ten zivot si zjednodusit ...😎
verka44
17.7.2017 16:34 | |
+20 -4
Nech prídu na Slovensko..čo tam životia?..tu im bude skvele:-(Povedz im, ty všetko vieš a všade si bola..Povedz 30 tisícom Slovákom nech idú domov..Nitra naberá k pásu..500€ na tri smeny.
gingergirl.47
17.7.2017 18:15 | |
+3 -3
Tie plienky nie sú plátené,ale ! B A V L N E N É ! To je obrovský rozdiel!
vydavateLstviAB7
17.7.2017 18:37 | |
+1 -4
Jo, tak bavlnene ... myslela jsem to obrazne, ze se nekupovaly papirove ...ktere jsou pohazene i po lese ...😨😨😨 co se tyka materske v zahranici ..tak si to najdete na internetu, kazdy stat to ma jinak ...
tejkaf
17.7.2017 16:26 | |
+13 -9
Reagovať
Budte radi ze dostanete aspon nejake peniaze a ze mozete byt s vasim dietatom doma 3 roky. Zijem vo francuzku a tu to tiez nie je super co sa prispevkov na dieta tyka. na dieta prispevok dostanete len 3 roky potom je koniec. ked mate jedno dieta mate smolu to ako by ste ziadne deti nemali. Musite mat tiez odpracovane maximalne 2 roky ak chcete mat matersku. vsetko je tu na limit ak nemate co je stanovene mate smolu. mam uz tetie dieta som na materskej a zadarmo lebo moj hruby prijem je mansi ako je stanoveni zakonom. na rodicovsku tu nemate narok ak ste na urade prace ak pracujete mozte poriadat svojho ramestnavatela iba 2 roky. ale platit vam nebude lebo ked nemate nic odpracovane nejake tie mesiace zase stanovene zakonom mate smolu. takze budte radi ze ste na slovensku a ze dostanente aspon nejake tie peniazky. moj manzel pracuje sam a plati vsetko pretoze ja nemam na matersku a ani na rodicovsku narok.
verka44
17.7.2017 16:28 | |
+22 -9
tejkaf pod domov:-D ked je tam tak zle..Pod sem..medzi nás..Tvoj muž si tu zarobí a budeš jásat..aj nejakých 500€ ...príd sem..každá dieta je tu vítané!
bobor5
17.7.2017 16:47 | |
+9 -1
tejkaf, aj tu musíš mať povinné poistné min. 9 mesiacov ak chceš materskú, inak ti patrí len vo výške rodičovskej dávky..
bobor5
17.7.2017 16:48 | |
+6 -3
tejkaf, popíš niečo o francúzskom socializme, kde každý dostáva stovky až tisíce ya škrabanie sa...
peterg21
17.7.2017 16:57 | |
+10 -1
a robi za 500e,si zabudla napisat!
Stanislava669
17.7.2017 16:25 | |
+17 -6
Reagovať
Napísala to presne , a ešte zabudla dodať , že 99percent sa vôbec nevráti naspäť do práce pretože máte dieťa a už Vás nepotrebujú. Račej zoberú slobodnú a bezdetnú .
verka44
17.7.2017 16:29 | |
+17 -6
Bingo.Aj to..Máte dieta, máte problém:-(
Sfalsovaneprieskumy35
17.7.2017 16:24 | |
+20 -2
Reagovať
problemom slovenska nie su len nizke davky ale hlavne nizke mzdy.
24Zuzka24
17.7.2017 16:15 | |
+8 -25
Reagovať
nase mamicky dostavaju este vela penazi, treba im este ubrat, navyse skoro vsetky pred tym ako otehotneju, tak sa zamestnaju doslova len na chvilu a nasledne prerusia pracu, aby dostavali potom viac penazi... kedze akoze prerusili kvoli tehotenstvu. su vypocitave. treba si na take pripady posvietit.
verka44
17.7.2017 16:17 | |
+11 -7
A máš nejaké dokazy?Či ako?
Stanislava669
17.7.2017 16:30 | |
+16 -7
24Zuzka24 No predstav si , že mám 35 robím od osemnástky čo som skončila strednú školu. Dieťa som mala až v 31 a v bývalej robote som robila 8 rokov , keď som sa chcela vrátiť nebolo my umožnené ísť späť. kolegyne mi povedali ,že ony ma na oč zastupovať nebudú pritom ja som ich zastupovala. A teraz robím na polovičný , aby som aspoň niečo zarobila , ale aj odviedla a priviedla malú zo škôlky. Takže také jednoduché to nie je ale zrejme nemáš deti .
bobor5
17.7.2017 16:49 | |
+11 -3
no Zuzka, tak s tým fakt "vydrbeš" ak sa zamestnáš na chvíľu za 500 ečiek.. Dostaneš materskú 350, z toho fakt naskkáčeš 2 metre...
Aktuality.sk Správy Ekonomika Šport Život TV program Počasie Horoskopy Fair Play M. Kovačiča
Na nitrianskom kúpalisku našli utopeného mladíka Aktuality.sk
Rýchle správy
pred 5 min
Vlna horúčav vyvolala obavy z olympiády v Tokiu Aktuality.sk
Smrteľná vlna horúčav, ktorá tento týždeň zasiahla Japonsko, vyvolala u miestnych obyvateľov obavy ohľadne konania OH 2020 v Tokiu na prelome júla a augusta.
10:38
Na nitrianskom kúpalisku našli utopeného mladíka Aktuality.sk
Na kúpalisku na Sihoti v Nitre sa utopil mladík. Jeho telo našiel v piatok ráno zamestnanec kúpaliska.
10:30
V New Jersey zakážu fajčenie na plážach a v parkoch Aktuality.sk
Za porušenie zákona si zaplatia.
28.12.216 - Ešte
Foto
Sagan reaguje na informácie o rozchode s manželkou Katarínou!
NEŠŤASTNÍ: Domček
Foto
Zúfalá Eva a Matúš prehovorili o najhoršom ráne v živote: Voda nám odniesla dom!
Alisson sa stal
Buffonov zápis padol, za Alissona vysolil Liverpool rekordnú sumu
Katarína Saganová.
Foto
Rodina Saganovej manželky reaguje na rozchod ich dcéry: Katka nie je žiadna zlatokopka!
Jandová prebrala porotcovskú štafetu v talentovej súťaži: Zdedila od Bílej aj kráľovský honorár?!
(ilustračné foto)
Poplach v Maďarsku: Nad atómovou elektrárňou preleteli dve lietadlá, vzlietnuť museli aj stíhačky
Taliban
Krvavé útoky Talibanu: Vyžiadali si životy najmenej ôsmich policajtov
Kuzminovej stále
Foto
Takto trávi leto Nasťa Kuzminová: Aha, za čo vymenila slnečné pláže
(ilustračné foto).
Cigaretu si už hocikde nezapália: V New Jersey zakážu fajčenie na plážach a v parkoch
Juhokórejská
Exprezidentku Kun-hje odsúdili za korupciu na 24 rokov: K trestu jej teraz pridali ďalších osem rokov
28.11.2014 -
Foto
Príbeh lásky Saganovcov: Ako finalistka Miss ulovila najlepšieho cyklistu?
Futbalisti
Štartuje futbalová Fortuna liga: Iba štyri zápasy a v troch rôznych časoch