Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
streda 17. 7.
Bohuslav
17°C  Jasno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
31.07.2016, 18:02 | Tip od Vás | Zahraničie

Diskusia: Prezradil, čo by iní tajili! Dôchodca Bohuš si užil 20 dní v Thajsku: Poviem vám, koľko som za to vysolil!

116 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
clovek245
1.8.2016 11:13 | |
+10 -1
Reagovať
kravina na kravinu, dá sa tam byť aj na divoko bez platenia za ubytovanie a jesť na thajskom trhu za thajské ceny a na druhej strane full servis na úrovni je tiež drahý tak, ako všade vo svete
copy
31.7.2016 22:10 | |
+11 -4
Reagovať
No čo, času má dosť, tak 5 mesačných dôchodkov dal dokopy a vyšlo z toho 20 dní dovolenky.
n4p5t3r
31.7.2016 21:44 | |
+32 -8
Reagovať
dedo zabudol prezradit na kolko ho vysli ladyboys :-D
nicko309
31.7.2016 19:33 | |
+14 -2
Reagovať
Mali ho zaviazať sľubom mlčanlivosti . toto je tajomstvo,ktoré malo ostať utajené. 😁😁😁😁😁😯
jasnamysel
28.7.2016 22:55 | |
+37 -32
Reagovať
Aby bolo jasne--nezavidim panu bohusovi dovolenku v thajsku za 1400 eur (plus 600 eurov vreckove)!--na 20 dni......--Ale robotnikom t TOS-ky urcite nebde ani klampiar ci stavbar....mozno rbil kamionistu v nemecku---a tam 1500 eur za jednu dovolenku nie je problem..!!!!--Ale pre slovenskeho robotnika---ano...!--len tolko som chcela okomentovat clanok...!!!Nic viac nic menej a nikoho urazit..!---to uz vonkoncom nie.....
manin121
31.7.2016 20:55 | |
+27 -5
U Tebe niekto velmi ublizil.Akoby si bola frustrovana zivotom.Asi sa ti nechcelo ucit.Prepac tak to vyzera. Ten pan nechodi na dovolenku kazdy mesiac a tak to je cca 120 evri.Mnohi viac prechlastaju a prefajcia.Skatulka stoji 3,6 x31 gto mas aj na viac ako 1 dovolenku.
sherman79
31.7.2016 21:06 | |
+10 -14
evidentne zavidis, inac by si tu nepisala hluposti, za to ze tvoj muz je mozno klampiar, mala si sa lepsie ucit (alebo tvoj muz, ak mas niakeho,) a mohla by si chodit aj ty do Thajska, Inac clanok je zavadzajuci, aj ceny, cesta taxika nemohla stat 25eu, lebo to bangoku je cca 550 km a nie 200km,!!! aj ostatne ceny su zavadzajuce, urci si dedo isiel uzit aj nieco ine, ale o tom uz nepisal, asi to je to co by ini tajili
kenav69
28.7.2016 13:40 | |
+34 -4
Reagovať
doppp,to je nazov clanku.prezradil co by ini tajili.neviem kto by tajil ze limonada za euro,ze auto za dvanast,obed do desat.kokos to nerozdycham..
Aldis
28.7.2016 13:28 | |
+41 -53
Reagovať
14OO € za 2O dní???Čo ste sa s konom zrazili ved toto si hocikto nemôže dovolit takúto sumu s exotikou,dcéra drela necelého 3 a 1/2 roka aby si našetrila na týžden v Chorvátsku pri mori,preboha ved si porovnajte platy a ceny všetkého na Slovensku,kolko je takých čo si toto môžu dovolit...
jackkkk0
28.7.2016 13:37 | |
+37 -17
Na druhú stranu koľko ľudí si to môže dovoliť, chyba je inde, nie v celkom svete naokolo :) mam 22rokov a tiež si to viem dovoliť ... a rodičov nemám milionárov, nikto mi nič nedáva len tak :)
tizianaB
28.7.2016 13:50 | |
+28 -25
Aldis,ved uz neblazni,otvor oci,nie kazdy je chudobny...moj syn 29r so svojou priatelkou na jesen odchadzaju do Vietnamu na takmer 2 mesiace...
Darlene1
28.7.2016 15:23 | |
+5 -6
Tiziana oni uz boli predtym vo Vietname?Ako je tam?
Aldis
28.7.2016 15:32 | |
+21 -25
tiziana a kolko si tvoj syn vzal pôžičku aby išiel na 2 mesiace do Vietnamu...no neviem/jack v 22 a dovolit si cestovat po svete musíš mat dobre situovaných rodičov len to tu nechceš napísat neverím že si dokážeš tisíce zarobit určite nemáš v 22 vysokú aby si mal špičkovú robotu...
tizianaB
28.7.2016 15:35 | |
+12 -9
nie,este nie,ale podla nich,treba tam ist cim skor,kym z Vietnamu nebude to,co sa stalo z Thajska,idu po vlastnej osi,letenka za 370 pre jedneho...mienia urobit Vietnam od juhu az na sever,co nie je malo...
tizianaB
28.7.2016 15:38 | |
+10 -9
Aldis ,pozicka ani cent
tizianaB
28.7.2016 15:38 | |
+8 -6
ma 29,ak si nepostrehla
jackkkk0
28.7.2016 15:39 | |
+26 -12
Vysokú nemám, podnikám :) Neplačem, nestažujem sa na celý svet a ide to
jackkkk0
28.7.2016 15:40 | |
+21 -11
Mám 22, tu mám vek iný ... cestovať môžem, kedže pracujem prevažne cez PC ... rodičia mi neplatia nič, ak ti to hlava nepustí, škoda :)
angeldemon
29.7.2016 08:50 | |
+11 -6
no presne,..! za 10 dní je to 700 euro + vreckové....? každý si možme dovoliť taku "lacnu dovolenku" žeee?
nozomi
31.7.2016 19:22 | |
+28 -2
Nesuhlasim s tebou. Ak niekto rad cestuje a neboji sa cestovat individualne, tam su to najlepsie investovne peniaze. Milujem cestovanie a tento rok mam za sebou Singapur, Malajziu, Florenciu, Pisu a Rim a teraz 8 dni tour po Spanielsku. Milionar nie som a ani som miliony nevyhral. Je to o prioritach
nitakimuri
5.8.2016 08:30 | |
+4 -1
Česti vravia "Kto umí, ten umí, kto neumí, ten čumí..." :-) ja už od mojich 19.rokov lietam do Karibiku každý rok niekoľkokrát a NIKTO mi na to nedal ani cent. ALE nepijem (ani glg!), nikdy som nefajčila, nežúrovala, ALE šetrila. Všetko sa dá, keď človek chce. http://www.jamajkanita.sk/
zvedavost.nema.hranic
13.8.2016 11:24 | |
+0 -3
no nie vsetci dru ako somari za par centov :-) pre mna je to napr. len polovica 14 steho platu ;-)
flegmatik82
31.8.2016 17:33 | |
+1 -1
ak pracuje mlady v BA a byva u rodicov moze cestovat kolko chce... lepsie ako keby okradol rodicov a bral drogy... cize ak zarobis hoci len ako casnik v hlavnom meste v cistom + tringelky 700 eur a neplatis hypo mas minimum vydavkou na stravu cestovanie sa to da krasne... mesacne ak chces odlozis aj 500 eur... no a tkato sa da prejst vsetko co mlady spomenul..hm? :)
peter_ko
28.7.2016 12:28 | |
+14 -35
Reagovať
Škoda že nespomenuli aj toho pol kila heroínu čo previezli cez hranice :)
nozomi
31.7.2016 19:31 | |
+6 -1
Ma rozum. To, so snehom si mozes skusit sam. Tamojsie haresty su vyhlasene
PITPATDOMACI
1.8.2016 20:20 | |
+3 -0
Bangkok Hilton, KTO NEVIDEL, POVINNE SKUKNUT :) Drama, Austrálie, 1989, 240 min
petval
28.7.2016 12:22 | |
+71 -8
Reagovať
Nakoľko žijem v Ázii, uvedený článok má veľmi málo spoločné s realitou. Thajsko bolo lacnejšie, zdôrazňujem, bolo.. roky dozadu. Momentálne sa v Thajsku zdražuje všetko a neustále, každý rok. 60 centov alebo 1 euro dobry obed s mäskom na milión spôsobov? Pán si robí srandu.. Za 40 baht ( 1 euro= 38 baht) dostať trocha ryže s niečím sa dá jedine na ulici, s riadom, ktorý pred Vami použilo denne niekoľko sto ľudí, hygiena 0, taniere ( ak jete na ulici) sa umývajú vo vedre. Osobne som videl ako potkany behajú sa najesť na takéto miesta. Slušne najesť sa dá jedine v normálnej reštaurácii ( tam sú ceny oveľa vyššie, tradičná thajská polievka cca 80 -100 baht). Na ulici sa dá jesť ( ak nechcete mať na 90% žalúdočné problémy) jedine jedlo, ktoré predávajúci môže znova otočiť nad ohňom a dezinfikovať ( mäso na paličke atd). Vyfotená izba v článku určite nie je za 10e/noc , pokiaľ sa bavíme o Phukete alebo Bangkoku. Phuket- je jedna z najhorších možností na dovolenku v TH, Phuket je drahý,+ na Phukete je taxikárska mafia , z letiska do centra Vás phuketskí taxikári zoberú za ceny, ktoré sú vyššie ako u nás. Neexistuje možnosť dohody. Reštaurácie na miestach kde chodia turisti sú drahé, dá sa kúpiť si niečo na ulici, ale je to o hygiene + obmedzený výber. Benzín nestojí 0,5 eura ale 0,6 -0,7 euro ( dnešná cena shell TH 23,33baht ), diesel 0,8. Cena jogurtov, mliečnych výrobkov - viac ako na Slovensku. Cena piva - miestne thajské pivo v lacnejšej reštaurácii 1 euro, v drahšej alebo beer bare normálne pivo flaška - 2 až 3 eurá. 10 euro ubytovanie, moderný nábytok, bazén? utópia.. minimálne 20 euro ( a to sú ubytovanie nižšej kateg.), ak chcete moderný hotel, lepšia lokalita cena minimálne 30 euro /noc. 10 euro sa dá nájsť cena jedine hostel, spoločná sprcha atd. neexistuje aby v Bangkoku alebo Phukete mali hotel na úrovni za 380 baht/noc = 10e . Cena elektriny v Thajsku je vyššia ako v európe, a kedže sa využíva klíma, účet za elektrinu je vyšší ako na Slovensku.
petval
28.7.2016 12:25 | |
+40 -4
Celý článok je naozaj skreslený, ceny v TH v priemere dosiahli úrovne na Slovensku, aj vyššie ( podla lokality). Áno, dá sa žiť lacnejšie ako na SR, ale v tom prípade ubytovanie katastrofa izba, zlá lokalita, strava iba špinavé jedlo ulica, žiadna zábava, žiadne pivo v lepšom podniku... Veľa ludí má predstavu, že v TH môžu žiť ako král za 500 euro mesačne.. je to nezmysel, víza,lekár,ubytovanie, elektrina, strava, doprava, atd... je treba minimálne 1500 euro / mesiac, aby človek zvyknutý na slovenský štandard žil podobne v Thajsku.
felicitee
28.7.2016 13:07 | |
+11 -2
petval a ako je to tam so zdravotným poistením, teda myslím, keď tam bvaš dlhodobo.
petval
28.7.2016 13:17 | |
+17 -2
felicitee.. ak ste cudzinec a chcete žiť viac mesiacov v Ázii, odporúčam uzatvoriť si veľmi dobré cestovné poistenie jednoročné, nešetriť na tom. Priamo v Ázii budete platiť ambulantné ošetrenie v hotovosti ( po návrate domov Vám to preplatí poisťovňa po predložení dokumentov o ošetrení a zaplatení). V prípade vážnejšieho úrazu, operácie, hospitalizácie, záleží na type nemocnice. Niekde budú chcieť všetko platiť cash ( po návrate Vám to preplatí poisťovňa), niekde sa bude dať dohodnúť pri nástupe do nemocnice že Váš pobyt preplatí priamo európska poisťovňa nemocnici, v ktorej budete hospitalizovaný. Chronické choroby ale môže EU poisťovňa odmietnuť preplatenie liečenia v zahraničí
jackkkk0
28.7.2016 13:38 | |
+7 -1
Pre cudzinca je komplikované ostať v thajsku dlhšie ako pol roka :) Ale poistenie ti treba, to je predsa základ ak ideš hocikde nie je Thajsko
felicitee
28.7.2016 13:58 | |
+5 -1
ďakujem
amazing.girl
28.7.2016 12:12 | |
+15 -24
Reagovať
Thajsko je super. uplne iny svet, zresetujete, oddychnete si, popozerate krasnych ladyboyov :) to je pravsa ze kvalitny vareny obed v Bangkoku stoji 1 euro. Tiez nadherne kabelky a topanky, penazenky z hadej koze za 1/5 ceny co tu pytaju za ne v auparku a v Centrali.
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Podcasty na Aktuality.sk Šport TV program Počasie Horoskopy
More
Kde v EÚ je kvalitná voda na kúpanie v mori? Eurostat zverejnil rebríček Aktuality.sk
Zaľúbený párik sa
Foto
Baby boom v slovenskom šoubiznise: Známa kráska je už mamičkou!
Novozvolená
Foto
Lídri frakcií v Európskom parlamente vysvetľujú: Prečo volili či nevolili von der Leyenovú?
Matteo Salvini.
Matteo Salvini o pomoci polícii: Som šťastný, že som bol užitočný pri hľadaní rakety
Vodička nehodu
Foto
Vodička z Krupiny odignorovala červenú a vošla na priecestie: Vlak aj napriek brzdeniu do nej narazil
Bývalý peruánsky
Foto
Bývalého peruánskeho prezidenta Alejandra Toleda zatkli v USA: Odmieta akékoľvek previnenia
Annegret
Foto
Nemecko bude mať novú ministerku obrany: Funkciu prevezme Annegret Krampová-Karrenbauerová
Geraint Thomas
Francúzi sa sťažujú, že technológie zabíjajú romantiku na Tour: Drsný odkaz tímu Ineos
59-ročná americká
Dvakrát ju prešiel autom, potom ju znásilnil a uškrtil: K vražde vedkyne sa priznal syn kňaza!
Gloria nedáva
Mama Gloria čelí tvrdej kritike: Odpadnete, čím kŕmi svojho 2-ročného syna
Tomáš Tatar.
Inšpiroval sa v zámorí: Tatar si vlastným fitness centrom splnil sen
Americký
Trump obhajuje svoje nechutné poznámky na adresu štyroch kongresmaniek: Mnohým ľuďom sa to páči
Elizabeth Hurley
Foto
Elizabeth Hurley ukázala svoje prsia v plnej paráde: Šteklivá fotka hore bez