Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
nedeľa 21. 4.
Ervín
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
31.07.2016, 18:02 | Tip od Vás | Zahraničie

Diskusia: Prezradil, čo by iní tajili! Dôchodca Bohuš si užil 20 dní v Thajsku: Poviem vám, koľko som za to vysolil!

116 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
clovek245
1.8.2016 11:13 | |
+10 -1
Reagovať
kravina na kravinu, dá sa tam byť aj na divoko bez platenia za ubytovanie a jesť na thajskom trhu za thajské ceny a na druhej strane full servis na úrovni je tiež drahý tak, ako všade vo svete
copy
31.7.2016 22:10 | |
+11 -4
Reagovať
No čo, času má dosť, tak 5 mesačných dôchodkov dal dokopy a vyšlo z toho 20 dní dovolenky.
n4p5t3r
31.7.2016 21:44 | |
+32 -8
Reagovať
dedo zabudol prezradit na kolko ho vysli ladyboys :-D
nicko309
31.7.2016 19:33 | |
+14 -2
Reagovať
Mali ho zaviazať sľubom mlčanlivosti . toto je tajomstvo,ktoré malo ostať utajené. 😁😁😁😁😁😯
jasnamysel
28.7.2016 22:55 | |
+37 -32
Reagovať
Aby bolo jasne--nezavidim panu bohusovi dovolenku v thajsku za 1400 eur (plus 600 eurov vreckove)!--na 20 dni......--Ale robotnikom t TOS-ky urcite nebde ani klampiar ci stavbar....mozno rbil kamionistu v nemecku---a tam 1500 eur za jednu dovolenku nie je problem..!!!!--Ale pre slovenskeho robotnika---ano...!--len tolko som chcela okomentovat clanok...!!!Nic viac nic menej a nikoho urazit..!---to uz vonkoncom nie.....
manin121
31.7.2016 20:55 | |
+27 -5
U Tebe niekto velmi ublizil.Akoby si bola frustrovana zivotom.Asi sa ti nechcelo ucit.Prepac tak to vyzera. Ten pan nechodi na dovolenku kazdy mesiac a tak to je cca 120 evri.Mnohi viac prechlastaju a prefajcia.Skatulka stoji 3,6 x31 gto mas aj na viac ako 1 dovolenku.
sherman79
31.7.2016 21:06 | |
+10 -14
evidentne zavidis, inac by si tu nepisala hluposti, za to ze tvoj muz je mozno klampiar, mala si sa lepsie ucit (alebo tvoj muz, ak mas niakeho,) a mohla by si chodit aj ty do Thajska, Inac clanok je zavadzajuci, aj ceny, cesta taxika nemohla stat 25eu, lebo to bangoku je cca 550 km a nie 200km,!!! aj ostatne ceny su zavadzajuce, urci si dedo isiel uzit aj nieco ine, ale o tom uz nepisal, asi to je to co by ini tajili
kenav69
28.7.2016 13:40 | |
+34 -4
Reagovať
doppp,to je nazov clanku.prezradil co by ini tajili.neviem kto by tajil ze limonada za euro,ze auto za dvanast,obed do desat.kokos to nerozdycham..
Aldis
28.7.2016 13:28 | |
+41 -53
Reagovať
14OO € za 2O dní???Čo ste sa s konom zrazili ved toto si hocikto nemôže dovolit takúto sumu s exotikou,dcéra drela necelého 3 a 1/2 roka aby si našetrila na týžden v Chorvátsku pri mori,preboha ved si porovnajte platy a ceny všetkého na Slovensku,kolko je takých čo si toto môžu dovolit...
jackkkk0
28.7.2016 13:37 | |
+37 -17
Na druhú stranu koľko ľudí si to môže dovoliť, chyba je inde, nie v celkom svete naokolo :) mam 22rokov a tiež si to viem dovoliť ... a rodičov nemám milionárov, nikto mi nič nedáva len tak :)
tizianaB
28.7.2016 13:50 | |
+28 -25
Aldis,ved uz neblazni,otvor oci,nie kazdy je chudobny...moj syn 29r so svojou priatelkou na jesen odchadzaju do Vietnamu na takmer 2 mesiace...
Darlene1
28.7.2016 15:23 | |
+5 -6
Tiziana oni uz boli predtym vo Vietname?Ako je tam?
Aldis
28.7.2016 15:32 | |
+21 -25
tiziana a kolko si tvoj syn vzal pôžičku aby išiel na 2 mesiace do Vietnamu...no neviem/jack v 22 a dovolit si cestovat po svete musíš mat dobre situovaných rodičov len to tu nechceš napísat neverím že si dokážeš tisíce zarobit určite nemáš v 22 vysokú aby si mal špičkovú robotu...
tizianaB
28.7.2016 15:35 | |
+12 -9
nie,este nie,ale podla nich,treba tam ist cim skor,kym z Vietnamu nebude to,co sa stalo z Thajska,idu po vlastnej osi,letenka za 370 pre jedneho...mienia urobit Vietnam od juhu az na sever,co nie je malo...
tizianaB
28.7.2016 15:38 | |
+10 -9
Aldis ,pozicka ani cent
tizianaB
28.7.2016 15:38 | |
+8 -6
ma 29,ak si nepostrehla
jackkkk0
28.7.2016 15:39 | |
+26 -12
Vysokú nemám, podnikám :) Neplačem, nestažujem sa na celý svet a ide to
jackkkk0
28.7.2016 15:40 | |
+21 -11
Mám 22, tu mám vek iný ... cestovať môžem, kedže pracujem prevažne cez PC ... rodičia mi neplatia nič, ak ti to hlava nepustí, škoda :)
angeldemon
29.7.2016 08:50 | |
+11 -6
no presne,..! za 10 dní je to 700 euro + vreckové....? každý si možme dovoliť taku "lacnu dovolenku" žeee?
nozomi
31.7.2016 19:22 | |
+28 -2
Nesuhlasim s tebou. Ak niekto rad cestuje a neboji sa cestovat individualne, tam su to najlepsie investovne peniaze. Milujem cestovanie a tento rok mam za sebou Singapur, Malajziu, Florenciu, Pisu a Rim a teraz 8 dni tour po Spanielsku. Milionar nie som a ani som miliony nevyhral. Je to o prioritach
nitakimuri
5.8.2016 08:30 | |
+4 -1
Česti vravia "Kto umí, ten umí, kto neumí, ten čumí..." :-) ja už od mojich 19.rokov lietam do Karibiku každý rok niekoľkokrát a NIKTO mi na to nedal ani cent. ALE nepijem (ani glg!), nikdy som nefajčila, nežúrovala, ALE šetrila. Všetko sa dá, keď človek chce. http://www.jamajkanita.sk/
zvedavost.nema.hranic
13.8.2016 11:24 | |
+0 -3
no nie vsetci dru ako somari za par centov :-) pre mna je to napr. len polovica 14 steho platu ;-)
flegmatik82
31.8.2016 17:33 | |
+1 -1
ak pracuje mlady v BA a byva u rodicov moze cestovat kolko chce... lepsie ako keby okradol rodicov a bral drogy... cize ak zarobis hoci len ako casnik v hlavnom meste v cistom + tringelky 700 eur a neplatis hypo mas minimum vydavkou na stravu cestovanie sa to da krasne... mesacne ak chces odlozis aj 500 eur... no a tkato sa da prejst vsetko co mlady spomenul..hm? :)
peter_ko
28.7.2016 12:28 | |
+14 -35
Reagovať
Škoda že nespomenuli aj toho pol kila heroínu čo previezli cez hranice :)
nozomi
31.7.2016 19:31 | |
+6 -1
Ma rozum. To, so snehom si mozes skusit sam. Tamojsie haresty su vyhlasene
PITPATDOMACI
1.8.2016 20:20 | |
+3 -0
Bangkok Hilton, KTO NEVIDEL, POVINNE SKUKNUT :) Drama, Austrálie, 1989, 240 min
petval
28.7.2016 12:22 | |
+71 -8
Reagovať
Nakoľko žijem v Ázii, uvedený článok má veľmi málo spoločné s realitou. Thajsko bolo lacnejšie, zdôrazňujem, bolo.. roky dozadu. Momentálne sa v Thajsku zdražuje všetko a neustále, každý rok. 60 centov alebo 1 euro dobry obed s mäskom na milión spôsobov? Pán si robí srandu.. Za 40 baht ( 1 euro= 38 baht) dostať trocha ryže s niečím sa dá jedine na ulici, s riadom, ktorý pred Vami použilo denne niekoľko sto ľudí, hygiena 0, taniere ( ak jete na ulici) sa umývajú vo vedre. Osobne som videl ako potkany behajú sa najesť na takéto miesta. Slušne najesť sa dá jedine v normálnej reštaurácii ( tam sú ceny oveľa vyššie, tradičná thajská polievka cca 80 -100 baht). Na ulici sa dá jesť ( ak nechcete mať na 90% žalúdočné problémy) jedine jedlo, ktoré predávajúci môže znova otočiť nad ohňom a dezinfikovať ( mäso na paličke atd). Vyfotená izba v článku určite nie je za 10e/noc , pokiaľ sa bavíme o Phukete alebo Bangkoku. Phuket- je jedna z najhorších možností na dovolenku v TH, Phuket je drahý,+ na Phukete je taxikárska mafia , z letiska do centra Vás phuketskí taxikári zoberú za ceny, ktoré sú vyššie ako u nás. Neexistuje možnosť dohody. Reštaurácie na miestach kde chodia turisti sú drahé, dá sa kúpiť si niečo na ulici, ale je to o hygiene + obmedzený výber. Benzín nestojí 0,5 eura ale 0,6 -0,7 euro ( dnešná cena shell TH 23,33baht ), diesel 0,8. Cena jogurtov, mliečnych výrobkov - viac ako na Slovensku. Cena piva - miestne thajské pivo v lacnejšej reštaurácii 1 euro, v drahšej alebo beer bare normálne pivo flaška - 2 až 3 eurá. 10 euro ubytovanie, moderný nábytok, bazén? utópia.. minimálne 20 euro ( a to sú ubytovanie nižšej kateg.), ak chcete moderný hotel, lepšia lokalita cena minimálne 30 euro /noc. 10 euro sa dá nájsť cena jedine hostel, spoločná sprcha atd. neexistuje aby v Bangkoku alebo Phukete mali hotel na úrovni za 380 baht/noc = 10e . Cena elektriny v Thajsku je vyššia ako v európe, a kedže sa využíva klíma, účet za elektrinu je vyšší ako na Slovensku.
petval
28.7.2016 12:25 | |
+40 -4
Celý článok je naozaj skreslený, ceny v TH v priemere dosiahli úrovne na Slovensku, aj vyššie ( podla lokality). Áno, dá sa žiť lacnejšie ako na SR, ale v tom prípade ubytovanie katastrofa izba, zlá lokalita, strava iba špinavé jedlo ulica, žiadna zábava, žiadne pivo v lepšom podniku... Veľa ludí má predstavu, že v TH môžu žiť ako král za 500 euro mesačne.. je to nezmysel, víza,lekár,ubytovanie, elektrina, strava, doprava, atd... je treba minimálne 1500 euro / mesiac, aby človek zvyknutý na slovenský štandard žil podobne v Thajsku.
felicitee
28.7.2016 13:07 | |
+11 -2
petval a ako je to tam so zdravotným poistením, teda myslím, keď tam bvaš dlhodobo.
petval
28.7.2016 13:17 | |
+17 -2
felicitee.. ak ste cudzinec a chcete žiť viac mesiacov v Ázii, odporúčam uzatvoriť si veľmi dobré cestovné poistenie jednoročné, nešetriť na tom. Priamo v Ázii budete platiť ambulantné ošetrenie v hotovosti ( po návrate domov Vám to preplatí poisťovňa po predložení dokumentov o ošetrení a zaplatení). V prípade vážnejšieho úrazu, operácie, hospitalizácie, záleží na type nemocnice. Niekde budú chcieť všetko platiť cash ( po návrate Vám to preplatí poisťovňa), niekde sa bude dať dohodnúť pri nástupe do nemocnice že Váš pobyt preplatí priamo európska poisťovňa nemocnici, v ktorej budete hospitalizovaný. Chronické choroby ale môže EU poisťovňa odmietnuť preplatenie liečenia v zahraničí
jackkkk0
28.7.2016 13:38 | |
+7 -1
Pre cudzinca je komplikované ostať v thajsku dlhšie ako pol roka :) Ale poistenie ti treba, to je predsa základ ak ideš hocikde nie je Thajsko
felicitee
28.7.2016 13:58 | |
+5 -1
ďakujem
amazing.girl
28.7.2016 12:12 | |
+15 -24
Reagovať
Thajsko je super. uplne iny svet, zresetujete, oddychnete si, popozerate krasnych ladyboyov :) to je pravsa ze kvalitny vareny obed v Bangkoku stoji 1 euro. Tiez nadherne kabelky a topanky, penazenky z hadej koze za 1/5 ceny co tu pytaju za ne v auparku a v Centrali.
Aktuality.sk Správy Eurovoľby 2019 Šport TV program Počasie Horoskopy
Antonino Vadala.
Policajti mali informovať o založení odnože talianskej mafie na Slovensku už v roku 2013 Aktuality.sk
Spojenci sa
Spustili protiofenzívu: V Tripolise chcú obsadiť dôležité územie
Šťastný návrat
Foto
Z nemocnice prepustia najmenšieho novorodenca: Po pôrode vážil necelých 300 gramov
Fotky Horskej
Nešťastie počas turistiky: V slovenských horách prišiel o život 64-ročný muž
Erik Černák.
Skvelé správy pre Slovensko: Reprezentáciu posilní ďalší hráč z NHL
Odvetný zápas
Fehérváry po zápase nešetril kritikou: Máme čo naprávať
Lietadlo
Lietadlu sa počas letu utrhlo krídlo: O život prišli dvaja ľudia
Slepý Japonec
Foto
Slepý Japonec dokázal nemožné: Preplával naprieč Tichým oceánom
Za tento zákrok
Greguš sa predviedol v negatívnom svetle: Za likvidačný zákrok dostal červenú
Umar Bašír.
Prezident mal prať špinavé peniaze: Neuveríte, akú mastnú sumu našli u neho doma
Loď s migrantmi
Desivá štatistika potopenej lode: Záchranári objavili 40 mŕtvych tiel, ďalší sú nezvestní
Bakoš a Ďaloga sa
Foto
Náročná odveta proti Rakúšanom: Slováci sa tešia až po nájazdoch
Juvenstus zisk
Osemročná dominancia: Juventus získal v Serie A ďalší titul