Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
pondelok 21. 10.
Uršuľa
15°C  Polooblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
24.03.2013, 11:35 | Správy | Krimi | Domáce krimi

Diskusia: Lavína pod Satanom zabila horského vodcu aj s českým klientom

11 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
isza
27.3.2013 21:24 | |
+2 -0
Reagovať
Ludia prosím už prestante s akýmikoľvek úvahami, ja som Michala poznal osobne,a keďže sme sa poznali na výstupe oveľa ťažších kopcov, kde sme spolu liezli na Matterhorn vo Švajci atď. a smrť si ho našla doma.Bol veľmi šikovný, nuž čo k tomu dodať, nešťastie si ho našlo doma.Bol to skvelý chalan!!! Česť jeho pamiatke!!
Winnstone
25.3.2013 19:04 | |
+2 -0
Reagovať
Do hôr chodím rád už od malička, poznám viacerých vodcov. Minulý rok mi jeden z najstarších povedal, že horský vodca je síce krásne povolanie, ale stále je jednou nohou vo väzení a druhou na cintoríne... Toto je prvý prípad, keď pri túre zahynul klient, dokonca som nepočul ani o vážnejšom zranení. A výstupov sú ročne stovky, ak nie tisíce... S vodcom Michalom Hnidkom som ako klient nebol, len som sa ním pred niekoľkými rokmi rozprával. Zanechal vo mne výborný dojem, a to nielen ako vodca, ale aj ako človek. Boli sme v rovnakom veku, a môžem potvrdiť, že to už človek nemá chuť na nejaké bláznovstvá a zbytočné riskovanie. Musela sa stať skutočne nešťastná náhoda, pritom Satan z Mlynickej doliny nie je nejaký superťažký štít (hoci ja som bol na ňom v lete, a to je o inom). Takže - česť jeho pamiatke, nech mu Boh dá večné odpočinutie, et lux perpetua luceat ei. A úprimnú sústrasť jeho blízkym...
dzsamila1
24.3.2013 22:38 | |
+6 -0
Reagovať
že nechodiť do prírody... Alain Prost to povedal najkrajšie, keď sa ho spáýtali, či po tých všetkých smrteľných nehodách na formuly nebojí si sadnúť do auta a on na to povedal: vačšina ľudí zomrie v posteli, doma, vy si večer neľahnete?
ria1313
24.3.2013 21:33 | |
+1 -2
Reagovať
Ludmila209 to zhodnotila správne . Ja len dodávam, za tak nebezpečných podmienok, počasia a okolností, aké hrozili, nebolo múdre sa tam trepať.Môže byť niekto skúsený alebo neskúsený,proti prírode sa nedá vždy bojovať. Hlavne nie iba vlastnými silami a nie proti tak obrovským lavínam. Mnohí zomrú úplne zbytočne, pretože podceňujú počasie.
steffffko
24.3.2013 22:28 | |
+5 -2
ja by som to nenazval zbytocne, kto ma rad hory, ide do nych s tym rizikom ze sa moze neico stat, tak ako v meste na prechode pre chodcov...proste zomrely pri tom co im prinasalo vela radosti, a naplnalo stastim, kto ma rad hory, a akotaku predstavu ako to na nich chodi, to myslim uplne pochopi. a naco sa tam trepali? hlupa obmedzena recnicka otazka. Naco chodis do oblubenej restauracie? Aj jedlo z nej ta dokaze zabit...A ake tam boli nebezpecne podmienky??? Ano, bola trojka, ale ta je prevazne celu zimu, ak husto nasnezi a nepreviaze sa sneh je 4ka 5ka...., 3ka je skoro standard
azzd8
24.3.2013 21:10 | |
+1 -1
Reagovať
Osud rozhodol. Česť ich pamiatke.
marianna123
24.3.2013 16:10 | |
+3 -23
Reagovať
ten vodca napriek tomu, že bol skúsený, musel byť ale predovšetkým pažravý na prachy, keď sa na to dal, hoci bolo lavínové nebezpečenstvo.
tomasK74
24.3.2013 17:44 | |
+17 -1
Dievčatá zlaté,ked do toho nevidíte,tak budte ticho.Podobne môžete dopadnúť aj Vy,napr.pri prechode cez cestu,cez kolaje,alebo niečo spadne z budovy,ked idete okolo a atd.Bola to aj náhoda a mali smolu.Ten vodca mal skúsennosti.Vedel do čoho ide a navyše mal klienta a s ním obrovskú zodpovednosť.Každý je múdry,ked sa niečo stane.Česť jeho pamiatke.
marikaw301
24.3.2013 19:19 | |
+16 -0
marianna123: ... keď nepoznáš, nesúď ...
steffffko
24.3.2013 22:22 | |
+2 -0
lavinove nebezpecenstvo je v tatrach odkedy napadne sneh....
Ludmila209
24.3.2013 14:34 | |
+3 -7
Reagovať
to je hrozne ,prečo idu do prirody ,ked je kruta a nevieme čo bude ked sa prejavi vo svojej plnej sile
Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Aktuality.sk Správy Ťažký týždeň s J. Gorduličom Podcasty Prémiové čítanie Šport TV program Počasie Horoskopy
Prokurátor podal obžalobu na Kočnera a spol. v prípade vraždy Kuciaka Aktuality.sk
Najčítanejšie
3h
24h
Zľava Andrej
Do súboja o parlament sa chystá viacero nových strán: Kde berú státisíce eur pred voľbami?!
Podpredseda
Odhalenie z Threemy: Dohadoval si Glváč biznis s Kočnerom?!
Cyber Attack
Krádež tajných informácií: Ruskí hackeri napadli iránsku skupinu, cez ktorú špehovali iné štáty
Peter Sagan.
Foto
Taliansky portál prišiel so šokujúcou správou: Saganov koniec v Bore?
Muslim rebel
V Sýrii ostali tábory a väznice pre džihádistov bez dohľadu: Ruský minister obrany varuje pred veľkou hrozbou
Foto
Babička sa dostala do formy až po sedemdesiatke: Uvidíte jej fotky pred premenou, nebudete veriť vlastným očiam
Z odstaveného
Opacha z Poľska hyzdí parkovisko: Kedy odstránia vrak spod Tatier?
Peter Altmaier
Kedy sa dozvieme verdikt o odklade brexitu? Nemecký minister Altmaier ponúkol odpoveď
Princovia William
Princ Harry prehovoril o problémoch vo vzťahu s bratom: Čo sa deje medzi mnou a Williamom
Marián Kočner
Aktualizované
Posun vo vyšetrovaní vraždy Kuciaka a Kušnírovej: Prokurátor podal obžalobu na Mariana Kočnera
Do ulíc metropoly
Tlak na vládu v Libanone sa stupňuje: K protestom sa pridal generálny štrajk
Radja Nainggolan
Ukážkový gól v talianskej Serii A: Belgičan Nainggolan to trafil excelentne