Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
nedeľa 20. 1.
Dalibor
0°C  Oblačno  |  Bratislava
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
30.09.2012, 12:54 | Správy | Peniaze

Diskusia: Prekvapivý výsledok? Tretina študentov si nevie šetriť peniaze

5 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
fogel
30.9.2012 23:28 | |
+0 -0
Reagovať
Neviem kde robili prieskum ale vzdy ked ho robia, tak napr mna sa nikdy nespytaju a vysledky su povacsine uplne scestne:(((. Ja ked som bol student co nie je az tak davno, tak nielenze som neusetril, ale kebyze mi rodicia nepomozu, tak som hlboko v minuse a to som teda peniaze nerozhadzoval a snazil som sa brigadovat kde sa dalo. Usetrit nedokazu nielenze studenti, ale aj dospeli, ktori maju stalu pracu. Ale viem pochopit ludi, ktori zarabaju nadpriemerne, ze to nedokazu pochopit. Ked uz mam zajst do extremu, tak uprimne uvazujem o tom ci sa vobec oplati mat deti, ktore sa budu trapit na tomto svete. Ked to tak spolocnost zariadila nech ich teda maju ti, ktori maju dostatok fin. prostriedkov to cele tahat. Deti bohatych rodicov sa nemusia o nic starat, maju to cele ovela jednoduchsie, kedze sa mozu starat a vsetok cas venovat studiu, resp. aj skusky si kupia....
dovetok
30.9.2012 18:49 | |
+0 -0
Reagovať
50-100- a viac €/mes.eú isto deti rodičov,ktorí majú svoje účty v jednej nemenovanej banke. Jej reklama / nadmieru stupídna a provokujúca/ v slovenských televíziách hovorí o "akýchsi zabudnutých prachoch" pred praním v pračke /reálnej/a rôznych chimerických fantasmagoriách. Ale na druhej strane verím, že zo sumy 2.000.-€/mes. môže takýto "študent" "ušetriť" od 50 do 100 .-€. :-0
pticabelaja
30.9.2012 20:46 | |
+0 -0
No len neviem kde by zobral tych 2000 eur/mes., --to by si mal aj napisat-- kde sa takto da u nas zarobit-- brigadujucemu studentovi. To som teda fakt zvedava.,
evina5555
30.9.2012 16:17 | |
+0 -0
Reagovať
Všade sa hovorí o študentoch zo sociálne slabších rodín, kde rodičia sú nezamestnaní, alebo majú minimálnu mzdu, Tí si môžu požiadať o socialne štipendium. Alebo o študentoch ktorí majú bohatých rodičov.A to sú už deti, čo jazdia do školy na drahých autách v značkových veciach. A pýtam sa kto pomôže nám, čo nemáme min.mzdu , ale robíme za nie vysoké platy a máme dvoch vysokoškolákov, ale nesplňame žiadne podmienky na fin.pomoc a preto naše deti musia brigádovať, aby mali na vreckové a na štud. život.A zrovna NAŠIM deťom štát ide ZOBRAŤ ťažko zarobené peniaze.
pticabelaja
30.9.2012 14:41 | |
+1 -1
Reagovať
Ze si nevedia setrit? A z coho prosim pani novinari maju setrit-- ked okrem par zbohatlikov ma na slovensku väcsina pracujucich rodicov platy -- zeny-- 3oo a muzi okolo 5oo eur--ked maju robotu.Lebo stav je viac ako vazny a za posledny polrok je na slovensku-- viac ako 13,9% nezamestnanych( ak statistiky neklamu)-- tak potom-- pri tych vydavkoch co na slovensku mame ( ze mame drahsie potraviny, naftu, cestovne , energie --ako v krajinach kde ludia zarabaju len v Rakusku 1 pracujuci- 12ooeur) sa ani nasim studentom a ludom-- ze- nemaju dat kolko krat co jest svojim detom-- tak sa NEDIVIM ze v TEJTO KRAJINE nielen STUDENTI ale ani ostatny PRACUJUCI NEVEDIA-- lebo ani NEMAJU z COHO USETRIT. Pekny den.PB:
Aktuality.sk Správy Prezidentské voľby 2019 Šport TV program Počasie Horoskopy
Martin Glváč.
Zsuzsová sa mala s Glváčom stretnúť aj osobne, ten to odmieta Aktuality.sk
Rýchle správy
00:10
Zachráňte Pirin, protestovali Bulhari za záchranu národného parku Aktuality.sk
Vláda schválila ďalší rozvoj najväčšieho lyžiarskeho strediska v Bulharsku, najvyšší súd rozhodnutie zrušil.
19.1. 20:37
Leteckí záchranári pomáhali štyrom zraneným lyžiarom Aktuality.sk
Leteckí záchranári pomáhali v sobotu štyrom zraneným lyžiarom.
19.1. 20:9
Počas noci a v nedeľu ráno môže na viacerých miestach silno mrznúť Aktuality.sk
Vysoké mrazy môžu počas nadchádzajúcej noci a v nedeľu (20.1.) ráno zasiahnuť severné a stredné Slovensko.
V škôlke, ktorú
Ako sa starajú firmy o deti zamestnancov? Škôlka či detský kútik je lákavým benefitom
Premýšľajte: Pri
Tipy, rady a triky, ako tento rok konečne nezlyhať: Ako dodržať novoročné predsavzatia?
Americký
Trumpov návrh ohľadom hraničného múru: Pelosiová ho už vopred odmieta
František stojí
Pápež František ukončil činnosť špeciálnej komisie: Vzťahy s katolíckym bratstvom sa ukľudňujú
Socha Oscara
Odovzdávanie Oscarov v ohrození: Bude to najtrápnejší večer od roku 1989?
Športová
Paulína Fialková to už nevydržala: Drsný odkaz fanúšikom
V Berlíne
Protesty v uliciach Berlína: Na ich výzvy dostali jednoznačný odkaz
Priestory
Foto
Našli skvelý spôsob: Anglický klub pomáha ľudom v núdzi
Maione prekvapil
Bývalý hráč Bystrice Maione prekvapil celú KHL: Jeho vystúpenie dojalo fanúšikov
Nemecká
Výzva Merkelovej: Európa by mala užšie spolupracovať v oblasti obrany
Zdeno Chára
Foto
Zdeno Chára sa zapojil do výzvy: Fanúšikovia neverili vlastným očiam
Dvaja súrodenci
Deti sa tešili na svojho otecka netušiac, že im odbíjajú posledné hodiny: Muž zmasakroval svoju rodinu!