Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
04.06.2020, 07:15 | Správy | Domáce správy

Je rozhodnuté! Jasné slová Matoviča o núdzovom stave, Slovensko obnovilo medzinárodnú dopravu do prvej krajiny

Slovensko sa úspešne zotavuje z pandémie koronavírusu. Všetky aktuálne informácie vám prinášame v našom online prenose.

Slováci vyhrávajú boj s nebezpečnou nákazou. Vláda Igora Matoviča postupne uvoľňuje opatrenia. Zelenú už dostali aj školy, škôlky, nákupné centrá, reštaurácie, či fitká. Na rad napokon prišli aj hranice. Do susedného Česka tak môžu Slováci cestovať bez kontrol, povoľovať začalo aj Rakúsko.

Fotogaléria
11
fotiek v galérii

Slovensko eviduje doposiaľ 1 526 prípadov nákazy, ž čoho je aktuálne aktívnych 122 prípadov. Ochoreniu COVID-19 podľahlo 28 ľudí a vyliečilo sa už 1 376 pacientov. Sledujte s nami aktuálnu situáciu minútu po minúte. 

-Dobré správy: Slováci sa opäť dostanú do Česka vlakom aj autobusom

-V Hrabušiciach na Spiši majú strach z nákazy: Do tejto školy neprišiel ani jeden žiak

-Ďalšie veľké uvoľňovanie opatrení: Nabudení športovci zaplnili fitká, ako to v nich funguje

ONLINE: Koronavírus na Slovensku - 88. deň
21:00

Ďakujeme za pozornosť. Online prenos sa končí. Všetko podstatné aj naďalej prinesieme na webe a v denníku Nový Čas.

20:57

Učiteľky materských škôl po vypuknutí krízy plnili predovšetkým rolu terénnych sociálnych pracovníčok či zdravotných asistentiek, ktoré vyrábali, šili a distribuovali rúška alebo šírili osvetu zdravia. Vyplýva to z prieskumu, ktorý realizovalo občianskej združenie eduRoma. Prieskum pozostával z 90 dotazníkov pre učiteľov materských škôl z Trnavského, Trenčianskeho, Nitrianskeho, Žilinského, Banskobystrického, Prešovského a Košického kraja. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ eduRoma Vladimír Rafael. (sita)

20:51

Výstavou Z geologického archívu Zeme opätovne po obmedzeniach pre pandémiu nového koronavírusu otvorilo svoje brány pre návštevníkov Hornonitrianske múzeum v Prievidzi. Verejnosť prevedie pravekom života, informovala o tom TASR Jana Vidová zo sekretariátu múzea. (tasr)

20:46

Počas štvrtka 4. júna a piatka 5. júna pošle Sociálna poisťovňa zamestnávateľom a samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO), ktorí jej nahlásili aktuálne kontakty, esemesky a e-maily, prostredníctvom ktorých im pripomenie možnosť uplatniť si odklad platenia poistného za máj tohto roka. Lehota na úhradu poistného sa im tak predĺži do 31. decembra tohto roka. V tlačovej správe o tom informoval hovorca poisťovne Peter Višváder. (sita)

20:42

Počet dôchodkov, ktoré vypláca Sociálna poisťovňa, zostal počas pandémie na nezmenenej úrovni. Ako uviedol v tlačovej správe hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder, stalo sa tak napriek celému radu obmedzení súvisiacich s opatreniami proti šíreniu ochorenia COVID-19, najmä dočasnému zrušeniu osobnej návštevy v pobočkách poisťovne pri vybavovaní žiadosti o dôchodok. "Kým k 31. máju 2020 sa z fondu starobného a invalidného poistenia vyplácalo 1 690 273 dôchodkov, k poslednému februárovému dňu tohto roka ich bolo 1 692 501," uviedol hovorca poisťovne. (sita)

20:37

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od 9. 6. 2020 obnovuje dennú medzištátnu diaľkovú a regionálnu prepravu na všetkých hraničných priechodoch s Českou republikou. V diaľkovej preprave začne od budúceho utorka jazdiť 48 vlakov a v regionálnej medzištátnej preprave to bude 45 vlakov denne. „Aj v týchto chvíľach intenzívne komunikujeme s našimi partnermi v Českej republike, aby sme zosúladili a pripravili nasadenie našej techniky a zabezpečili zmysluplné obehy nášho vozového parku,“ potvrdzuje hovorca ZSSK Tomáš Kováč. „V porovnaní s inými dopravcami ide u národných dopravcov o rádovo náročnejšiu logistickú operáciu, keďže viaceré naše vozidlá teraz jazdia inde a podobne sú aj mnohí zamestnanci rozdelení do iných služieb, či sú doma na prekážkach v práci na strane zamestnávateľa. Preto v tejto chvíli ešte nevieme potvrdiť presný cestovný poriadok. Ten by mal byť jasný v priebehu piatka. Predaj lístkov na tieto spojenia zrejme finálne doladíme až v priebehu víkendu,“ vysvetľuje Kováč.

20:33

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v súvislosti s pretrvávajúcou priaznivou epidemiologickou situáciou a vydaným opatrením Úradu verejného zdravotníctva SR povolila od štvrtka návštevy na lôžkových oddeleniach. Návštevy pacientov povolila aj nemocnica Svet zdravia vo Svidníku. (tasr)

20:30

Štátny tajomník ministerstva spravodlivosti Michal Novotný sa dnes zúčastnil videokonferencie ministrov spravodlivosti členských krajín Európskej únie. Hlavnými témami neformálneho zasadnutia pod taktovkou končiaceho chorvátskeho predsedníctva boli extradície občanov EÚ do tretích štátov, návrh nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o rozhodnom práve pre účinky postúpenia pohľadávok pre tretie strany, dopady pandémie COVID-19 na oblasť spravodlivosti, ale aj informácie o zriaďovaní Európskej prokuratúry.

Domnievame sa, že by sme sa mali zamerať na zlepšenie výmeny informácií o citlivých prípadoch a systém včasného varovania pri politicky motivovaných žiadostiach,“ prezentoval stanovisko Slovenska k otázke extradícií občanov EÚ do tretích krajín štátny tajomník Novotný. (sita)

20:18

Na trnavskú pešiu zónu sa od stredy (3.6.) vrátil deväť metrov dlhý nápis #TRNAVA. Letnú atrakciu pre domácich i turistov mesto inštalovalo piaty raz, v tomto roku ilustrovanie jednotlivých písmen výtvarníkmi sprevádzali koronakrízové okolnosti. Namiesto ulice pracovali doma a divákom sa predstavili až konečným výsledkom. Uviedol to Peter Cagala vedúci úseku kultúry Správy kultúrnych a športových zariadení mesta.(tasr)

20:12

Európska komisia (EK) vo štvrtok oznámila, že v rokoch 2021-25 prispeje sumou 300 miliónov eur na konto Globálnej aliancie pre vakcíny a imunizáciu (GAVI). EÚ tak pomôže zaočkovať 300 miliónov detí na celom svete a vytvoriť zásoby vakcín proti epidémiám infekčných chorôb. 

"Som rada, že Európska komisia môže GAVI podporiť v tomto dôležitom úsilí. Pomôže nám to prekonať túto pandémiu a zabrániť ďalšej," uviedla predsedníčka EK Ursula von der Leyenová v správe pre médiá a pripomenula, že vakcíny môžu zachrániť životy len vtedy, ak sa k nim dostane každý, kto ich potrebuje. (tasr)

20:07

Po dlhej odmlke kultúrnych podujatí spôsobenej epidemiologickou situáciou avizuje žiarske mestské kultúrne centrum (MsKC) prvý koncert. Žiarčanom na ňom zahrá Martin Maok Tesák. "Spevák a multiinštrumentalista predstaví hudbu svojho sveta v špeciálnom koncerte pod holým nebom v Parku Štefana Moysesa v piatok 26. júna o 20.00 h s hudobným sprievodom Vlada Leškovského na perkusiách," informovalo MsKC s tým, že počet vstupeniek je obmedzený.(tasr)

20:03

Približne 300 ľudí sa zhromaždilo vo štvrtok ráno pred vstupom do areálu Slovenských energetických strojární (SES) v Tlmačoch, kde protestovali proti avizovanému prepúšťaniu vo firme.

Podporné zhromaždenie zamestnancov za zachovanie zamestnanosti zorganizovala Základná organizácia OZ KOVO SES Tlmače. "Ani po stretnutí s vedením firmy nám zatiaľ nie je jasné, ako sa bude situácia vyvíjať. Spoločnosť má pripravené dve alternatívy, obidve však počítajú s prepúšťaním a znižovaním výroby. Firma je podľa nášho názoru podkapitalizovaná, dlhodobo neinvestovala do nových technológií, hoci si to jej majitelia mohli dovoliť. Budeme sa usilovať urobiť maximum pre zamestnancov pre záchranu pracovných miest," povedal predseda Rady OZ KOVO Emil Machyna. (tasr)

Zhromaždenie zamestnancov SES Tlmače za zachovanie zamestnanosti.
19:52

Nemocnica Zvolen vzhľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu opätovne povolila návštevy príbuzných u hospitalizovaných pacientov. Zákaz návštev v nemocnici trval tri mesiace, od 6. marca. Pacienti môžu prijímať návštevy svojich príbuzných v bežných návštevných hodinách, teda denne od 14.00 do 17.00 h. Musia však dodržať určité stanovené pravidlá. (tasr)

19:37

Koronavírus urobil svoje a ľudí na niekoľko mesiacov zamkol doma. Slovensko sa už ale pomaly otvára... Cestovanie do zahraničia ale asi nebude celkom jednoduché a ľuďom sa odporúča dovolenkovať skôr na Slovensku. Ako sa postupné uvoľňovanie opatrení dotklo cestovného ruchu? Bude sa dať dovolenkovať naplno? Čo je dovolené a čo zakázané, sme sa pýtali generálneho riaditeľa sekcie cestovného ruchu Ministerstva dopravy.

19:18

Spišskonovoveská nemocnica v súvislosti s aktuálnou priaznivou epidemiologickou situáciou a na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR povolila od stredy (3. 6.) návštevy na oddeleniach. Nemocnica Krompachy a Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok pristúpili taktiež k obnoveniu návštev pacientov. (tasr)

19:06

Vďaka priaznivej epidemiologickej situácii nemocnice od štvrtka povoľujú návštevy na svojich oddeleniach. Zrušenie zákazu návštev už avizovala nemocnica v Topoľčanoch aj Fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch.

Pri návšteve nemocníc je však aj naďalej potrebné dodržiavať viaceré opatrenia. "V rovnakom čase je možné pripustiť návštevu maximálne dvoch osôb u pacienta, platí povinnosť nosiť rúško a pri vstupe do budovy si treba vydezinfikovať ruky," informovala Jana Fedáková zo spoločnosti ProCare a siete Svet zdravia, ktorá nemocnicu v Topoľčanoch spravuje. (tasr)

18:43

Ministerstvo kultúry zrušilo bezplatný vstup do múzeí a galérií v pôsobnosti rezortu každú prvú nedeľu v mesiaci. Ako ďalej agentúru SITA informovala Zuzana Vášaryová zo Slovenského národného múzea (SNM), nariadenie sa týka aj všetkých špecializovaných múzeí ktoré spadajú pod SNM. „Návrat do predkoronavírusových čísel návštevnosti a k s tým spojenej finančnej stabilizácii bude aj pre Slovenské národné múzeum dlhý a náročný. Z našej strany robíme všetko pre to, aby sme pre návštevníkov, rodiny s deťmi, seniorov a aj zahraničných turistov v našich múzeách po celom Slovensku neustále pripravovali čo najzaujímavejší program. Samozrejmosťou je aj hľadanie stále nových ciest na jeho promovanie, vrátane využívania online priestoru,“ povedal v tejto súvislosti generálny riaditeľ SNM Branislav Panis. (sita)

18:30

V súvislosti s priaznivou epidemiologickou situáciou ochorenia COVID-19 sú od štvrtka povolené už aj návštevy Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici. Podľa Jany Fedákovej z ProCare a Svet zdravia pri návšteve vo vnútornom prostredí zariadenia je povinné nosiť rúško a pri vstupe do budovy povinná dezinfekcia rúk. Návštevu nepovoľujú chorým, prípadne podozrivým na spomínané ochorenie či osobám v karanténe. Návštevy sú v čase od 14.00 do 17.00 h. V rovnakom čase môžu navštíviť jedného pacienta maximálne dve osoby. (tasr)

18:18

Dopravca Leo Express vyslovil pripravenosť obnoviť česko-slovenské vlakové spojenie na trase Praha - Pardubice - Olomouc - Ostravsko - Poprad - Košice. "Nasadenie jednotlivých spojov prispôsobíme záujmu cestujúcich. V prípade, že bude oficiálne potvrdená možnosť cestovať hromadnou dopravou, zverejníme v nasledujúcich dňoch cestovné poriadky," informoval hovorca Leo Express Emil Sedlařík. Leo Express tiež dúfa, že sa onedlho otvoria hranice aj medzi Slovenskom a Ukrajinou, aby mohol obnoviť nadväzný autobusový spoj na Ukrajinu. (sita)

18:10

Spoločnosť Slovak Lines je pripravená na okamžité obnovenie medzinárodnej autobusovej dopravy za podmienok určených vládou. "Veľmi nás teší, že situácia u nás aj v okolitých krajinách je stabilná a postupne sa zjednodušujú podmienky prekročenia hraníc s našimi susedmi. Veríme, že neobmedzený režim na hraniciach medzi Slovenskou a Českou republikou a zrušenie karantény či negatívneho testu na koronavírus pri ceste do Rakúska je predzvesťou spustenia medzinárodnej dopravy, ktorá je zastavená už takmer tri mesiace," informovala agentúru SITA hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová.

18:05

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) plánuje obnoviť medzinárodné vlaky do Česka, ale aj Rakúska v priebehu júna. "V týchto chvíľach sa rozhoduje o tom, kedy a v akej podobe," zareagoval v stredu pre agentúru SITA riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč. 

18:04

Spoločnosť RegioJet informovala, že začne okamžite prípravy na obnovenie vlakových a autobusových spojení medzi Českom a Slovenskom. "RegioJet začne s postupným obnovovaním prevádzky medzi Českou republikou a Slovenskom pravdepodobne ešte tento týždeň. Pokiaľ sa nevyskytnú nejaké komplikácie, prvé vlakové spoje RegioJet z Prahy do Košíc a Bratislavy by mali vyraziť ešte v nedeľu tento týždeň," uviedol pre agentúru SITA hovorca RegioJet Aleš Ondrůj s tým, že dopravca čo najskôr začne znovu predaj cestovných lístkov. Ďalšie spoje bude pridávať v nasledujúcich dňoch, do predaja dá spoje tiež na celú letnú sezónu. "Pre Čechov to znamená napríklad voľnú cestu do Tatier, či slovenských kúpeľov, pre Slovákov sa opäť otvárajú tradičné turistické destinácie v ČR ako Praha, Brno či Olomouc," dodal Ondrůj. (sita)

18:03

O obnovení civilných letov by sa malo rozhodnúť v pondelok (8. 6.). Konzílium epidemiológov by malo rokovať aj o termíne a konkrétnych krajinách, voči ktorým sa Slovensko úplne otvorí. Predpokladaný termín je 14. júna. Informoval o tom na sociálnej sieti štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Martin Klus (SaS).

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave zároveň na sociálnej sieti uviedlo, že už robí všetko pre to, aby bol pobyt na letisku pre cestujúcich bezpečný. "Samozrejmosťou sú pravidelné dezinfekcie priestorov letiska, autobusov, držadiel, dotykových plôch. Budeme žiadať podľa pokynov hygienikov o zodpovedné nosenie tvárových rúšok v celom termináli letiska, dôslednú hygienu rúk či dodržiavanie sociálnych rozstupov," zdôraznilo. (tasr)

17:40

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) oznámil, že na ďalšom zasadnutí vlády bude pripravený návrh na zrušenie zákazu zhromažďovania. Matovič v tejto súvislosti poukázal na to, že ani v súčasnosti nie je toto právo úplne zakázané. "Niekedy pred týždňom som pred úradom vlády videl skupinu ľudí, babičky tam držali transparenty, že nesúhlasia s NATO, s 5G, s Matovičom. Ale zasa, išlo o nahlásené zhromaždenie do 100 ľudí," pripomenul. (tasr)

17:34

Matovič upozornil, že zrušením núdzového stavu sa život na Slovensku žiadnym spôsobom výrazne nezmení oproti súčasnému stavu. "Je to mýtus, ktorý tu niektorí rozvíjajú," povedal Matovič, poukázal pritom na uvoľňovanie opatrení, ktoré bežný život čoraz viac približujú situácii pred vypuknutím pandémie. Práve naopak, "dobehnutie" núdzového stavu podľa neho umožní analyzovať aj efekt posledných opatrení, či nespôsobil opätovný nárast infekcie. (tasr)

17:26

Napriek tomu, že viacerí ministri boli za predčasné ukončenie núdzového stavu, nestalo sa tak. Skončiť by sa mal 15. júna.

17:20

V Trenčianskom samosprávnom kraji otvorili vo štvrtok ďalšie dva cestné hraničné priechody na hraniciach s Českou republikou. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na sociálnej sieti.

K doteraz otvoreným piatim hraničným priechodom s Českou republikou pribudli otvorené priechody v Novej Bošáci v okrese Nové Mesto nad Váhom a v Červenom Kameni v Ilavskom okrese. (tasr)

17:07

Stratu približne 600 000 eur na podielových daniach by si mala vyžiadať koronakríza v meste Ružomberok. Radnica predpokladá, že k tejto sume pribudne ešte ďalších 100 000 eur. Investičné akcie v meste však momentálne pozastavené nie sú. Informácie pre TASR poskytol hovorca ružomberského primátora Viktor Mydlo. (tasr)

16:56

Skôr ako po 90 dňoch sa núdzový stav rušiť nebude. Po rokovaní ústredného krízového štábu to uviedol predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO), ktorý dodal, že ak bude prevládať priaznivá epidemiologická situácia, núdzový stav sa predlžovať nebude. (tasr)

16:45

Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) v Košiciach opäť povolila návštevy pacientov. Podobný krok od štvrtka prijala aj nemocnica v košickej Šaci. Návštevy budú umožnené za dodržiavania opatrení Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

"V rovnakom čase je možná návšteva maximálne dvoch osôb. Výnimky je možné pripustiť, napríklad, ak navštevujúci potrebuje podporu a sprievod alebo pri terminálnom štádiu ochorenia. Návštevníci musia byť pri príchode do nemocnice zdraví, bez akútneho respiračného ochorenia, musia mať nos a ústa zakryté rúškom alebo inou ochranou a po príchode do nemocnice si musia vydezinfikovať ruky," uviedla hovorkyňa UNLP Ivana Stašková. (tasr)

16:32

Slováci budú môcť využívať leteckú, lodnú, autobusovú ako aj železničnú dopravu do Českej republiky. Povolenie Ústredného krízového štábu je už účinné. Konkrétne autobusové a vlakové spoje budú pridávané postupne. „Som rád, že situácia konečne dovoľuje všetky varianty dopravy a som presvedčený, že v najbližších dňoch bude spolu s otvorením hraníc povolená aj doprava do ostatných krajín,“ uviedol minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

16:28

O štátny príspevok na mzdy zamestnancov za apríl je možné požiadať až do 30. júna tohto roka. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR) predlžuje zamestnávateľom termín na podanie žiadosti a výkazov v rámci projektu Prvá pomoc. Vychádza tak v ústrety zamestnávateľom, ktorí o príspevky nestihli požiadať včas do konca mája. Agentúru SITA o tom vo štvrtok informoval rezort práce s tým, že predĺžený termín sa týka opatrení 1, 3A a 3B, pričom aprílové výkazy sú opäť dostupné na stránke www.pomahameludom.sk. (sita)

16:17

V súvislosti s aktuálnou priaznivou epidemiologickou situáciou a na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR sú v nemocniciach Svet zdravia Rimavská Sobota a Rožňava opäť povolené návštevy. Informovala o tom komunikačná špecialistka siete Jana Fedáková.

"Pri vstupe do nemocníc je zavedené triedenie pacientov prostredníctvom osobnej triáže. Zdravotníci verejnosti zároveň bezkontaktne merajú teplotu. Nemocnice prosia pacientov o dodržiavanie bezpečnostných odstupov dva metre," dodala Fedáková.(tasr)

16:16

Hraničný priechod Berg je preťažený!

Ministerstvo vnútra upozorňuje na situáciu na hraničnom priechode. "Žiadame občanov, aby na vstup do Rakúska použili aj hraničné priechody Jarovce - diaľnica a Jarovce - Kittsee. V opačnom prípade treba počítať so zdržaním."

16:12

Podľa štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí Martina Klusa sme už len jeden krok od konca štátnej karantény a obnovenia schengenského priestoru. "Konzílium epidemiológov rozhodne na pondelkovom stretnutí o termíne, aj konkrétnych krajinách, voči ktorým sa Slovensko úplne otvorí. Predpokladaný termín je 14. 6. 2020. Zároveň sa určí aj forma kontroly prichádzajúcich z krajín, ktoré medzi bezpečné patriť nebudú. Najpravedepodobnejšie pôjdeme podobným režimom, aký predstavila Česká republika v podobne cestovateľského semafóru," napísal na sociálnej sieti.

"Bezodkladne sa tiež obnovuje aj medzinárodná doprava do krajín, s ktorými sme otvorili hraničný režim. Aktuálne teda s Českom a predpokladám, že v najbližších hodinách, max dňoch aj do Maďarska a Rakúska. V pondelok konzílium rozhodne aj o obnovení medzinárodných letov," dodal.

15:55

Európska centrálna banka (ECB) očakáva, že ekonomika eurozóny sa v tomto roku zmenší o 8,7 percenta a v budúcom roku sa zotaví, ale dosiahne rast len na úrovni 5,2 percenta. Šéfka ECB Christine Lagardeová upozornila, že "rýchlosť a rozsah oživenia sú veľmi neisté". Lagardeová uviedla, že hoci sa reštrikčné opatrenia uvoľňujú, významné oživenie ešte nie je na dohľad.

"Hoci údaje z prieskumov a ukazovatele ekonomickej aktivity prejavujú určité známky oživenia spolu s postupným zmierňovaním reštrikčných opatrení, zlepšenie zatiaľ je mierne v porovnaní s rýchlosťou, ktorou ukazovatele spadli v predchádzajúcich dvoch mesiacoch," konštatovala šéfka ECB. (sita)

15:49

Slovensko má už otvorených všetkých 17 hraničných priechodov s Českou republikou, informoval na sociálnej sieti rezosrt vnútra.

Svrčinovec – Mosty u Jablunkova - bez obmedzenia
• Čadca - Milošová - Šance - cestný
• Klokočov - Bilá - cestný
• Makov – Bílá-Bumbálka - bez obmedzenia
• Horné Srnie – Brumov-Bylnice - osobná a nákladná N3
• Drietoma – Starý Hrozenkov - bez obmedzenia
• Nová Bošáca - Březová - cestný
• Moravské Lieskové – Strání - osobná a nákldaná N3
• Lysá pod Makytou – Střelná - bez obmedzenia
• Červený Kameň - Nedašova Lhota - cestný
• Vrbovce – Velká nad Veličkou - osobná a nákladná N2
• Brodské – Břeclav (diaľnica) - bez obmedzenia
• Brodské - Břeclav - diaľničný
• Holíč – Hodonín - bez obmedzenia
• Skalica – Sudoměřice (nová cesta) - bez obmedzenia
• Skalica – Sudoměřice (stará cesta) - cestný
• Skalica- prístavisko (Baťov kanál) - osobná doprava

15:35

S postupným uvoľňovaním protiepidemiologických opatrení pristupuje Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) od pondelka (8. júna) k obnoveniu poskytovania ambulantných sociálnych služieb vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Zatiaľ budú fungovať v skrátených časoch, od 7.00 do 15.30 hod. TASR o tom vo štvrtok informovala Lenka Štepáneková, vedúca oddelenia komunikácie Úradu BBSK.

Podľa nej v tejto súvislosti povolia návštevy v zariadeniach pre seniorov, treba sa však vopred ohlásiť telefonicky a rešpektovať stanovený harmonogram a hygienické pravidlá. Klientom pri nástupe i príbuzným, ktorí prídu na návštevu, pred vstupom zmerajú telesnú teplotu. Nevpustia tých, ktorí vykazujú príznaky respiračného ochorenia. (tasr)

15:19

Mladým lekárom a ďalším zdravotníckym pracovníkom sa bude aj naďalej započítavať prax na oddeleniach nemocníc. Vláda totiž schválila novelu zákona, ktorá ruší dočasné pozastavenie ďalšieho vzdelávania zdravotníckych pracovníkov. To bolo prijaté v rámci balíka opatrení súvisiacich s pandémiou ochorenia Covid-19. "Ďalšie vzdelávanie zdravotníkov sa tak bude môcť realizovať rovnako ako pred vypuknutím pandémie Covid-19 a, samozrejme, v súlade s dodržiavaním príslušných epidemiologických opatrení," uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí. (sita)

15:06

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zatiaľ nemá presné čísla o počte detí, ktoré sa vrátili v pondelok 1. júna naspäť do školských lavíc. Uviedol to vo štvrtok počas tlačovej konferencie šéf rezortu školstva Branislav Gröhling (SaS).

Minister tvrdí, že dáta zbierajú od okresných úradov. "Presné čísla zatiaľ momentálne nemáme. Zhromažďujeme jednotlivé dáta cez okresné úrady. Dáta zatiaľ prichádzajú," povedal Gröhling. Ako uviedol, predbežný záujem pri materských školách sa pohyboval okolo 60 percent, pri základných školách to bolo nad 80 percent. "Musíme si počkať, aká je tá realita," povedal.(tasr)

15:01

Aplikácia na žiadosti o pomoc s nájmami pre podnikateľov, ktorých podnikanie postihla pandémia koronavírusu, by mala fungovať asi od polovice júna. Informoval o tom minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) po štvrtkovom rokovaní vlády.

Podľa neho je nemysliteľné, aby desaťtisíce žiadateľov o pomoc v súvislosti s nájmom prišli na ministerstvo hospodárstva s nejakými papiermi. Podnikatelia dostanú aplikáciu, do ktorej zoskenujú nájomnú zmluvu a zadajú potrebné údaje. "Ideálny deň, keď s tým začneme, ale som opatrný, by mohol byť 15. jún," spresnil Sulík. (tasr)

14:40

Pre ministra financií Eduarda Hegera (OĽaNO) bude dôležité vyhodnotiť zrušenie núdzového stavu na základe dát a čísel. Taktiež je dôležité, aký dosah to bude mať. Zároveň Heger poznamenal, že všetky opatrenia, ktoré sa robili v rezorte, boli viazané na mimoriadnu situáciu, a nie na núdzový stav. (tasr)

14:20

Za mesiace marec a apríl bolo v rámci "Prvej pomoci" vyplatených 141.661 platieb v celkovej hodnote 206 miliónov eur. Uviedol to minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) na tlačovom brífingu po rokovaní vlády.

"Podporili sme 671.775 ľudí, či už samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO) alebo zamestnancov. Samozrejme, že títo ľudia sa môžu prekrývať v pomoci za marec a apríl. Predpokladáme, že unikátnych ľudí už bolo viac ako pol milióna," dodal Krajniak.

(TASR)

14:19

Spoločnosť UNEX Slovakia, a. s., v Snine, vyrábajúca zvárané oceľové diely a konštrukcie, ohlásila v dvoch fázach hromadné prepúšťanie. Ohrozených je spolu sto zamestnancov, čiže dve tretiny z celkového počtu. TASR to vo štvrtok potvrdila samotná firma.

Podľa informácie z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny podnik nahlásil prepúšťanie v prvej fáze koncom apríla s plánovaným začiatkom 29. mája a koncom 1. júla, ktoré zahŕňa 47 zamestnancov. Ďalšia fáza má plánovaný začiatok 20. júna a koniec 1. októbra 2020, a týka sa 53 zamestnancov.

(TASR)

14:17

Zákaz predaja osobných ochranných prostriedkov by sa mohol čiastočne uvoľniť. Dôvodom je zlepšenie situácie okolo nového koronavírusu. Vyplýva to z novely zákona v súvislosti s mimoriadnymi opatreniami súvisiacimi so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19. Iniciatívny materiál z dielne Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR na svojom štvrtkovom zasadnutí odobrila vláda SR. Národná rada (NR) SR ho prerokuje v skrátenom legislatívnom konaní.

(TASR)

13:43

V zariadeniach sociálnych služieb Košického samosprávneho kraja (KSK) po takmer troch mesiacoch opäť povolia návštevy. Stane sa tak od pondelka 8. júna, od tohto dňa sa zároveň obnovia aj ambulantné formy pobytu. Informoval o tom vo štvrtok Úrad KSK.

(TASR)

13:15

Letné tábory sprísnia pravidlá, no jednodňové výlety mimo areálu tábora či spoločnú prípravu jedla si deti budú môcť užiť rovnako ako pred vypuknutím pandémie nového koronavírusu. Účastníkov tábora musí byť menej ako 100 vrátane personálu. TASR o tom informovala Alexandra Virostková z Rady mládeže Slovenska (RmS).

(TASR)

13:14

Zavedenie možnosti pokračovania v poberaní pandemického ošetrovného (OČR) aj za jún tohto roka, ako aj predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovnému pomeru na dobu určitú aj nad rámec súčasnej legislatívy. Tieto zmeny má priniesť novela zákona o sociálnom poistení z dielne ministerstva práce, ktorú vo štvrtok schválila vláda. Parlament ju má prerokovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Na pandemické ošetrovné majú mať nárok naďalej tí rodičia, ktorí naďalej budú poskytovať dieťaťu osobnú a celodennú starostlivosť, pretože ho nemohli umiestniť do jaslí, predškolských zariadení alebo školy z dôvodu nízkej kapacitnej možnosti alebo zo subjektívnych dôvodov, ak sa napríklad obávajú o zdravie svojho dieťaťa. Celkovo by sa toto opatrenie malo v tomto roku dotknúť približne 31 500 osôb.

(TASR)

13:06

Štátna pomoc na nájomné pre podnikateľov, ktorých prevádzky museli byť zatvorené pre nový koronavírus dosiahne asi 200 miliónov eur. Uviedlo to Ministerstvo hospodárstva (MH) SR v dôvodovej správe k novele zákona o poskytovaní dotácií, ktorú vo štvrtok prerokoval a schválil vládny kabinet.

(TASR)

12:41

Prevádzkovatelia hazardných hier majú dostať odklad úhrady odvodov. Vyplýva to z návrhu zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nového koronavírusu, ktorý vo štvrtok schválila vláda. Parlament ho má prerokovať v skrátenom legislatívnom konaní a nadobudnúť účinnosť má dňom vyhlásenia.

(TASR)

12:40

Vláda na štvrtkovom zasadnutí schválila podmienky na podporu udržania zamestnanosti v materských školách v čase vyhlásenej mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu a odstránenia ich následkov.

(TASR)

12:29

Negatívny dosah pandémie COVID-19 na tržby slovenských obchodníkov sa v apríli 2020 prehĺbil. Uviedol to v komentári k aprílovým tržbám v maloobchode Ľubomír Koršňák, analytik UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

"Tržby v slovenskom maloobchode sa v apríli prepadli o ďalších 6,9 % (sezónne očistené) a v medziročnom porovnaní sa ich pokles prehĺbil z marcových 3,6 % až na 14,3 %. O pár desatiniek (0,2 p. b.) tak aprílový pokles prekonal aj maximálny pokles z poslednej krízy v roku 2009," priblížil.

(TASR)

12:27

Podľa aktualizovaných informácií polície na sociálnej sieti sú v Trenčianskom kraji otvorené hraničné priechody Horné Srnie - Brumov-Bylnice, Drietoma - Starý Hrozenkov, Moravské Lieskové - Strání, Lysá pod Makytou - Střelná, Vrbovce - Velká nad Veličkou.

Medzi otvorenými hraničnými priechodmi v Trenčianskom kraji nie sú uvedené na sociálnej sieti polície malé hraničné priechody Nová Bošáca - Březová, Červený Kameň - Nedašova Lhota, a Lazy pod Makytou - Nový Hrozenkov (horské stredisko Kohútka).

(TASR)

12:21

Slovensko má momentálne s Českou republikou otvorených 11 hraničných priechodov, šesť zostalo zatiaľ zatvorených. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

"S Českou republikou máme celkovo 17 hraničných priechodov, z toho je otvorených 11. Ostatné boli zatvorené, teda nebolo ich možné použiť na prekročenie štátnej hranice. Oslovili sme správcov komunikácií, aby čo najskôr odstránili prekážky," uviedla Bárdyová s tým, že vo štvrtok zasadá Ústredný krízový štáb, kde budú prijaté závery a opatrenia aj k postupnému zmierňovaniu opatrení na hraniciach.

(TASR)

11:53

Mestská krytá plaváreň (MKP) v Košiciach vo štvrtok ráno otvorila svoje brány aj pre verejnosť. Ako pre TASR uviedol jej riaditeľ Vladimír Hlivák, plaváreň pre návštevníkov sprístupnili takmer po trojmesačnom zatvorení z dôvodu zamedzenia šírenia nákazy novým koronavírusom.

(TASR)

11:52

Nitrianska radnica v priebehu mája dezinfikovala 45 frekventovaných zastávok a nástupných plôch mestskej autobusovej dopravy. Očistou prešli aj priľahlé lavičky a smetné koše.

(TASR)

11:37

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) hovorí, že vláda chce k zrušeniu núdzového stavu pristupovať zodpovedne. "Potrebujeme sa o tom porozprávať a zvážiť, či to potrebujeme alebo nie," povedal s tým, že za pár dní sa epidemiologická situácia môže zmeniť. Gröhling je však za to, aby sa situácia uvoľnila.

Núdzový stav podľa štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Martina Klusa (SaS) nie je potrebné predlžovať. Verí tiež, že medzi ministrami nastane dohoda k zrušeniu.

"Myslím si, že táto vec je v kompetencii odborníkov. Vláda rozhodne nie na základe hlasovania, ale na základe zváženia základných argumentov," uviedol šéf rezortu pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽaNO). Dodal, že ak budú odborníci za zrušenie núdzového stavu, tak vláda návrh podporí.

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) hovorí, že by mohlo dôjsť k uvoľneniu núdzového stavu, chce však počkať na rozhodnutie odborníkov.

(TASR)

11:36

Podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) priblížila, že bude požadovať zrušenie núdzového stavu. Odôvodňuje to aj tým, že v Ústave SR je zadefinované, že núdzový stav má trvať 90 dní. Nevidí tiež dôvod na jeho predĺženie. "Je čas, aby sme sa vracali do normálu a intenzívne riešili ekonomickú krízu," poznamenala Remišová.

"Som za to, aby sa núdzový stav skončil najneskôr 15. júna. Ak to bude na diskusii na vláde, tak tento môj postoj zopakujem," podotkol minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

(TASR)

11:35

Zrušenie núdzového stavu bude podľa ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) témou štvrtkového zasadnutia krízového štábu. Potvrdil, že na štábe navrhne zrušenie tohto stavu.

"Ak sa konzílium odborníkov rozhodne, že nie je potrebné pokračovať v núdzovom stave, že stačí len mimoriadna situácia, tak vláda prijme adekvátne opatrenia," uvádza minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Dodal, že ak by nastala mimoriadna situácia, bude si to vyžadovať nejaké legislatívne zmeny. Mikulec si nemyslí, že bude potrebné meniť nejaké zákony. Obaja ministri sa však zhodujú, že ďalej bude pokračovať mimoriadna situácia.

(TASR)

11:33

O zrušení núdzového stavu na Slovensku by mali rozhodnúť odborníci, zhodujú sa ministri. Vláda si počká na ich odporúčanie. Ministri to uviedli vo štvrtok pred rokovaním vlády.

(TASR)

11:33

Činnosť orgánov športových organizácií počas krízovej situácie by sa má upraviť. Zefektívniť sa má aj použitie finančných prostriedkov v športe v súvislosti s krízovou situáciou a spôsobilosťou športových organizácií a fyzických osôb byť prijímateľom verejných prostriedkov, ktoré môže negatívne ovplyvniť vyhlásená krízová situácia. Vyplýva to z novely zákona o športe, ktorú vo štvrtok schválili poslanci Národnej rady (NR) SR. O novele rokovali v zrýchlenom režime.

(TASR)

11:31

Slovensko sa bude môcť uchádzať o pôžičky z nástroja Európskej únie (EÚ), ktorými by mohlo pokryť výdavky na pomoc trhu práce počas mimoriadnej situácie v dôsledku pandémie nového koronavírusu. Vyplýva to z návrhu zákona o mimoriadnych štátnych zárukách z dielne Ministerstva financií (MF) SR, ktorý vo štvrtok schválil parlament 117 hlasmi. Rokoval o ňom v skrátenom legislatívnom konaní.

(TASR)

11:01

Zabezpečenie pľúcnych ventilácií môže pomôcť pri zvládnutí prípadnej druhej vlny pandémie ochorenia COVID-19. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová. Rezort tak reagoval na informáciu, že mu spoločnosť Chirana Medical zo Starej Turej dodá všetkých 300 zmluvne dohodnutých pľúcnych ventilácií.

(TASR)

11:00

Dotácie do športu, kultúry, vzdelávania a sociálnej oblasti v Partizánskom budú v tomto roku o polovicu nižšie. Krátením financií miestna samospráva reaguje na nižšie príjmy mesta pre pandémiu nového koronavírusu. Zmeny premietla v druhej úprave rozpočtu mesta, ktorú schválili mestskí poslanci na svojom májovom rokovaní. Informoval o tom primátor Jozef Božik.

(TASR)

10:09

Na Slovensku je 122 aktívnych prípadov nákazy koronavírusom. Ako informoval permanentný krízový štáb na korona.gov.sk, kĺzavý medián je stále na nule. Počet hospitalizovaných pacientov je aktuálne 32, z toho majú ochorenie Covid-19 potvrdené traja ľudia. Na jednotke intenzívnej starostlivosti ani umelej pľúcnej ventilácii stále nie je žiadny pacient. Jeden nový prípad evidujú v Bratislavskom kraji.

(SITA)

09:53

Dištančné vzdelávanie v materských školách tlačí deti z marginalizovaných rómskych komunít (MRK) do úzadia. Vyplýva to z tretej časti výsledkov monitoringu dištančného vzdelávania žiakov z MRK počas pandémie nového koronavírusu, o ktorých TASR informovala rómska vzdelávacia mimovládna organizácia Eduroma.

(TASR)

09:45

V stredu na Slovensku pribudol iba jeden prípad nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali 2 135 testov. Ochoreniu COVID-19 nepodľahol nikto a uzdravil sa jeden pacient. Informácie zverejnil permanentný krízový štáb na stránke https://korona.gov.sk/

09:01

Napriek nenaplneniu sa pôvodných scenárov o počte ľudí odkázaných na umelú pľúcnu ventiláciu dodá spoločnosť Chirana Medical zo Starej Turej Ministerstvu zdravotníctva (MZ) SR všetkých 300 zmluvne dohodnutých pľúcnych ventilácií.

(TASR)

08:56

Kultúra v Kežmarku bola značne ovplyvnená opatreniami súvisiacimi so zabránením šíreniu nového koronavírusu, napriek tomu sa v meste počas leta uskutočnia viaceré menšie podujatia. Tie sa budú v menšom rozsahu organizovať na malom a veľkom pódiu na Hlavnom námestí, v záhrade administratívnej budovy mestského kultúrneho strediska či na nádvorí hradu. Pre divákov sa opäť otvára aj Kino Iskra. TASR o tom informoval referent oddelenia komunikácie a propagácie tamojšieho mestského úradu Ondrej Miškovič.

(TASR)

08:49

Mesto Senica od pondelka 8. júna spúšťa individuálne vyučovanie v záujmových útvaroch hudobného odboru Základnej umeleckej školy (ZUŠ) Senica. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

"Nástup je dobrovoľný ako aj pri základných alebo materských školách s tým, že v prípade ZUŠ nie je stanovená veková hranica žiakov. Tí, ktorí nebudú chcieť nastúpiť alebo nebudú môcť, sa budú vzdelávať naďalej dištančne, teda online," uviedla riaditeľka ZUŠ Senica Mirka Gáfriková. Hygienické opatrenia sú nastavené podobne ako v prípade materských a základných škôl. "Vyučovanie sa bude uskutočňovať bez rúšok, tie si žiaci nasadia, keď budú prechádzať spoločnými priestormi školy. Zmenou je, že rodičia doteraz deti čakali v priestoroch školy, čo v súčasnej situácii nebude možné, budú si musieť na dieťa počkať pred vchodom do budovy," doplnila riaditeľka. Záujem o riadne vyučovanie v umeleckej škole prejavilo približne 50 percent rodičov žiakov hudobného odboru.

(TASR)

08:38

Banskobystrické plážové kúpalisko otvorí letnú sezónu už najbližšiu sobotu 6. júna. Svedčí o tom čulý ruch v areáli, kde už niekoľko týždňov pripravujú atrakcie pre deti, oddychové plochy a bazény. Ako pre agentúru SITA uviedol generálny riaditeľ Aqualandu Juraj Sninský, do príprav na tohtoročnú sezónu investovali približne 30-tisíc eur a sú pripravení dodržať aj nariadenia Úradu verejného zdravotníctva.

Pre nás ako prevádzkovateľa vzhľadom na veľké oddychové plochy ako aj veľké vodné plochy určené na kúpanie budú obmedzenia minimálne. Pre návštevníkov budú podľa nášho názoru tiež akceptovateľné. Zabezpečíme dvojmetrové odstupy v radoch už pri vstupných pokladniach, následne budeme všetkým merať teplotu a budú si musieť aplikovať dezinfekciu na ruky,“ objasnil riaditeľ s tým, že zabezpečia aj dvojmetrové odstupy na oddychových plochách. Sninský na bezpečnostné opatrenia odhaduje zvýšené náklady vo výške 20-tisíc eur, ktoré budú predstavovať zvýšené personálne náklady a náklady na dezinfekciu.

(SITA)

08:16

Materské školy (MŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Trnava v týchto dňoch oslovujú rodičov s otázkou, či majú záujem umiestniť svoje deti do škôlky aj počas letných prázdnin. Informovala o tom hovorkyňa mesta Trnava Veronika Majtánová.

"V prvom kole zisťujeme, koľko detí by navštevovalo škôlky počas júla a augusta. Na základe poznatkov potom pripravíme niekoľko variantov, ako deti v rámci jednotlivých materských škôl rozmiestnime. Po vydaní aktualizovaných usmernení zo strany zodpovedných orgánov zvolíme model, ktorý uspokojí potreby čo najväčšieho počtu rodičov," doplnil vedúci odboru školstva, mládeže a športu mestského úradu Michal Špernoga. Následne stanovia presné podmienky prevádzky MŠ i harmonogram ich otvorenia, zároveň budú rodičia odovzdávať aj záväzné prihlášky. O ďalšom postupe bude samospráva informovať.

(TASR)

08:07

Nabudení športovci po uvoľnení opatrení zaplnili fitká. Ako to v nich funguje? Dočítate sa TU

07:37

Na hraniciach medzi Slovenskou republikou a Českou republikou od polnoci obnovili neobmedzený režim. Avizovali to premiéri oboch krajín Igor Matovič a Andrej Babiš ešte pred začiatkom ich rokovania v rámci stredajšej zahraničnej pracovnej cesty predsedu vlády SR Matoviča v Prahe.

(TASR)

07:15

Rakúsko od štvrtka ruší kontroly na hraniciach so všetkými susednými štátmi s výnimkou Talianska. Oddnes tak Slováci môžu do Rakúska cestovať bez kontroly a potreby preukázania sa negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19. 

Diskusia / 0
Autor: Nový Čas, TASR, SITA
X

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania... Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov .

Súvisiace články:
Odporúčame z TIVI.sk
Súvisiace články:
Odporúčame z TIVI.sk
Foto
TOP 11 fotiek zvierat, ktoré vám zlepšia deň: Momentka č. 9 stojí za to
Aston Martin DB5
Foto
Obnovili výrobu Aston Martin DB5 s úpravami agenta 007: Chcete auto Jamesa Bonda?
Správa železníc v noci na 8. júla 2020 odstránila z trate pri Perninku na Karlovarsku vlaky, ktoré sa tam
Foto
Tragická zrážka vlakov v Česku: Nahrávka medzi dispečerom a strojvodcom odhalila čosi závažné
Na archívnej snímke z 12. februára 2017 v nemeckom Feldbergu Austrálčan Alex Pullin sa teší z víťazstva na Svetovom
Dvojnásobný majster sveta v snoubordkrose Pullin († 32) je mŕtvy: Tragédia na rybačke!
(Ilustračné foto)
Dali by sa Slováci zaočkovať proti koronavírusu? Výsledky prieskumu hovoria za všetko
Vodič skončil v rukách policajtov.
Vodič sa snažil uniknúť policajtom, keď ho chytili, správal sa podozrivo: Neuveríte, čo spravil počas kontroly
Usain a Kai sa tešia zo svojej dcérky.
Foto
Bolt ukázal svoj najväčší poklad: Dcérka má v mene aj jeho prezývku
Počet nakazených v Izraeli opäť výrazne stúpol.
Izraelská vláda uzatvoria ultraortodoxnú židovskú osadu: Hlásia prudký nárast nakazených
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling
Minister Gröhling nezaháľal: Je pripravený zákon, na základe ktorého bude možné odoberať vysokoškolské tituly
Monika Haklová z Farmy 2
Foto
Pamätáte si na Moniku Haklovú z Farmy? Je z nej finančná poradkyňa v Rakúsku a sledujte to telo v 46 rokoch
Premiér Igor Matovič
Foto
Prvé stretnutie premiéra s rakúskym kancelárom: Vysmiati Matovič aj Kurz sa pochválili fotkou
Český hokejista je odhodlaný bojovať so zákernou chorobou.
Životom ťažko skúšaný Valach pomáha Buchtelovi s rakovinou: Ondrovi pošlem 1 000 €!