Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
26.05.2020, 07:35 | Správy | Domáce správy

Koronavírus na Slovensku: Podnikatelia tvrdo skritizovali opatrenia vlády, chyby vidí aj prezidentka

Všetky aktuálne informácie o vývoji pandémie koronavírusu na Slovensku vám prinášame online.

Fotogaléria
7
fotiek v galérii

Slovensko už tretí mesiac bojuje s pandémiou koronavírusu. Do utorka 26. mája bolo zaznamenaných 1513 pozitívnych prípadov, pričom 28 ľudí ochoreniu podľahlo. Viac aktuálnych informácií vám prinášame online.

Matovič tvrdo kritizuje blokádu dopravy, ale... Pán premiér, na toto ste už zabudli?!

Prvá pomoc počas koronakrízy: Žiadateľom už štát vyplatil 96 miliónov eur

Skvelá správa o cestovaní do Česka! Matovič s Babišom vyjednali dohodu

ONLINE: Koronavírus na Slovensku - 79. deň
22:04

Vážení čitatelia. Online prenos sa pre dnešok končí. Všetky aktuálne informácie nájdete na webe a v denníku Nový Čas. Ďakujeme za priazeň, pokojný zvyšok večera.

21:54

Šéf slovenskej diplomacie taktiež priznal, že ohlásenie spustenia inteligentnej karantény ešte pred tým, než by jej aplikáciu schválili spoločnosti Apple a Google, bolo chybou.

21:41

V utorok vykonávali posádky hasičskej záchrannej služby odbery vzoriek u osôb s podozrením na koronavírus v karanténnych zariadeniach v Poprade, Starej Ľubovni, Nitre, Gabčíkove, Banskej Bystrici, Bratislave, Košiciach a vo Veľkom Mederi. 

Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Hasiči pri odoberaní vzoriek u osôb s podozrením na nákazu.
21:32

Korčok uviedol, že každý občan by si mal pred cestou do zahraničia pozrieť stránku ministerstva zahraničia a zistiť, aké podmienky platia v susedných krajinách. Od zajtra budú môcť Slováci cestovať do 8 krajín bez karantény až na 48 hodín, a to Rakúska, Česka, Maďarska, Poľska, Chorvátska, Slovinska, Nemecka a Švajčiarska. 

21:21

Štátnu karanténu absolvoval aj syn ministra Korčoka. "Nesťažoval sa," reagoval na otázku moderátorky Zlatice Puškárovej. "Veľký rešpekt ľuďom, ktorí túto karanténu museli absolvovať," doplnil.

21:19

Minister zahraničia Korčok sa ospravedlnil za počiatočné problémy so spustením aplikácie smart karantény. "Mrzí ma to," zopakoval v štúdiu Mimoriadnej relácie TV Markíza viackrát.

21:03

Zníženie paušálnych odmien poslancov mestského zastupiteľstva o 50 percent je jedno z aktuálnych opatrení, ktorými sa chce samospráva Rimavskej Soboty vyrovnať s výpadkami príjmov v dôsledku koronakrízy. Zníženie odmien si poslanci odhlasovali na svojom utorkovom zasadnutí.

,,Vzhľadom na to, že rozpočet a príjmy mesta sú veľmi napäté a neustále sa ich predpoklad znižuje, musíme pristupovať k úsporným opatreniam. Tak, ako pristupujú k úsporným opatreniam aj na strane mestského úradu, sme presvedčení, že i našou morálnou povinnosťou je takýmto spôsobom k tomu prispieť," zdôvodnil poslanec Roman Vaľo.

(tasr)

21:00

,,Poľaviť nesmieme, musíme rešpektovať odporúčania," odkazuje Čaputová Slovákom v čase ustupovania pandémie.

20:47

,,Možno zlyhali niektorí kompetentní," povedala Čaputová na margo situácie na hraniciach, kde sa búrili repatrianti a dožadovali sa eKarantény, keď ešte nebola dostupná.

20:43

Čaputová hovorí, že o pomoc od štátu v čase koronakrízy žiadala len sedmina podnikateľov, pretože mnohým sa to neoplatilo alebo šlo o príliš veľkú administratívnu záťaž.

20:40

Prezidentka víta, že vláda uvoľňovanie opatrení riadi na základe odporúčaní odborníkov. Aktuálne tempo uvoľňovania opatrení rešpektuje. Je jej jasné, že pri takýchto veľkých rozhodnotiach dochádza aj k chybám.

20:35

Prezidentka dostala otázku, aby porovnala nasadenie vlád Petra Pellegriniho a Igora Matoviča. Podľa Čaputovej obe zvládli situáciu ohľadom epidémie dobre. ,,Vláda Igora Matoviča má ťažšiu úlohu, musí čeliť aj následkom," zhodnotila.

20:29

V Mimoriadnej relácii na televízii Markíza je dnes večer hosťkou prezidentka Zuzana Čaputová. ,,Bála som sa o deti ako každá mama," priznala pocity po vypuknutí pandémie. S rodičmi kontakt obmedzila, aby ich ochránila.

20:29

Do základných škôl v Trnave po obnovenom vyučovaní od 1. júna prihlásili rodičia 1 838 detí, do materských 1 116 detí. Základné školy dokážu za podmienok určených ministerstvom školstva prijať všetky prihlásené deti, v prípade materských je záujem vyšší ako priestorové a personálne kapacity, informovala Veronika Majtánová z Mestského úradu v Trnave.

Školy a škôlky budú rodičov o prijatí alebo neprijatí ich dieťaťa informovať. Podľa usmernenia ministerstva školstva by prednosť pri prijímaní mali mať deti tých rodičov, ktorí pracovali alebo pracujú v tzv. prvej línii v boji proti koronavírusu, ako sú zdravotníci, hasiči, policajti, ale aj pedagogickí pracovníci.

(sita)

20:20

Letné terasy na verejných priestranstvách v Nitre si môžu ich prevádzkovatelia zriadiť v tomto roku zadarmo. Podmienkou je, aby ich konštrukciu a výzor vopred odsúhlasil útvar hlavného architekta mesta. Tento postup dnes chválilo mestské zastupiteľstvo.

(sita)

20:03

Pandémia nového koronavírusu ešte umocnila slabé miesta finančného sektora eurozóny a zvýšila tak riziko ďalších kríz. Uviedla to v utorok v najnovšej správe o finančnej stabilite Európska centrálna banka (ECB), ktorá poukázala na rastúci dlh štátov a zvyšujúce sa problémy bánk. Vlády eurozóny, ktorej ekonomika môže tento rok zaznamenať pokles až o desatinu, urobili určité kroky na limitovanie škôd, ECB však upozorňuje, že dôsledky pandémie bude eurozóna cítiť omnoho dlhšie.

(tasr)

19:41

Vysokoškoláčky sa pandémie obávajú viac a sú disciplinovanejšie pri dodržiavaní opatrení ako ich spolužiaci mužského pohlavia. Vyplýva to z prvých výsledkov štúdie medzinárodného konzorcia, ktorý skúmal dopad koronakrízy na život, štúdium a mentálne zdravie vysokoškolákov. K výskumným tímom z 25 krajín sveta patrí aj vedecký tím Katedry pedagogickej psychológie a psychológie zdravia Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, zapojilo sa 837 jej študentov.

(sita)

19:24

Až 58 percent respondentov z Európskej únie v prieskume uviedlo, že od vypuknutia pandémie čelili finančným ťažkostiam. K hlavným problémom patrí strata príjmu (30 %), nezamestnanosť alebo čiastočná nezamestnanosť (23 %), využívanie osobných úspor skôr, ako sa plánovalo (21 %), ťažkosti so splácaním nájomného alebo bankových pôžičiek (14 %), ako aj problémy so zakúpením kvalitných jedál (9 %).

Každý desiaty respondent priznal, že musel požiadať o finančnú pomoc rodinu alebo priateľov a tri percentá opýtaných hovorili o možnom bankrote. Najčastejšie finančné problémy uvádzali ľudia v Maďarsku, Bulharsku, Grécku, Taliansku a Španielsku, zatiaľ čo respondenti v Dánsku, Holandsku, Švédsku, Fínsku a Rakúsku mali najmenšie finančné problémy spôsobené koronakrízou.

(tasr)

19:07

Pri obci Vlčkovce sa dnes konal prvý deň samozberu jahôd, ľudia nezabudli na rúška.

foto: TASR

Prvý deň samozberu jahôd pri obci Vlčkovce.
18:41

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) posilní od pondelka (1. 6.) ranné a popoludňajšie školské spoje na prímestských linkách. Nepôjde však o úplný návrat do bežného režimu, cestujúcim odporúča sledovať cestovné poriadky.

,,Výraznejší nárast počtu cestujúcich so znovuotvorením základných a materských škôl neočakávame, chceme však vyjsť v ústrety rodičom, aby nemali so zabezpečením školskej dochádzky svojich detí problémy," doplnil riaditeľ odboru verejnej dopravy Úradu BBSK Miroslav Vyka s tým, že väčšina samosprávnych krajov postupuje podobne.

(tasr)

18:19

Pri znovuotvorení pracovísk je na ochranu pred novým koronavírusom dôležité, aby si zamestnanci i klienti umývali ruky, používali dezinfekciu a nosili ochranné rúška. Zamestnávateľ je povinný zabezpečiť možnosť dezinfekcie rúk, pravidelnú dezinfekciu podlahy a dotykových plôch, ako stolov, kľučiek či klávesníc. Upozorňuje na to Úrad verejného zdravotníctva SR. Čítajte viac.

(tasr)

18:00

Od stredy 27. 5. od 00.00 h sa pri cestách osôb s trvalým alebo prechodným pobytom na Slovensku do Maďarska, Poľska, Česka, Rakúska, Slovinska, Chorvátska, Nemecka či Švajčiarska pri návrate na územie Slovenska nebude požadovať negatívny test na ochorenie COVID-19 ani karanténa, pokiaľ pobyt v týchto krajinách nepresiahne 48 hodín. Dodržanie 48-hodinovej lehoty sú tieto osoby povinné preukázať príslušníkovi Policajného zboru pri hraničnej kontrole.

(tasr)

17:42

Zatvorenie obchodov počas nedieľ by malo byť na dobrovoľnej báze. Každý zamestnanec by mal mať právo vyjadriť sa, či chce pracovať posledný deň v týždni alebo nie. Presvedčená je o tom Iniciatíva slovenských maloobchodníkov (ISKM). Maloobchodníci sa nebránia diskusii o zatvorení obchodov počas nedieľ, ale nerozumejú, prečo v týchto kritických časoch by sa mala ekonomika ešte viac spomaliť. ,,V aktuálnej situácii si obchodníci vážia každý jeden deň, kedy môžu dobiehať straty, ktoré im vznikli núteným zatvorením takmer na dva mesiace," uviedol zástupca ISKM Daniel Krakovský. Viac TU.

(tasr)

17:26

Poslanci Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) schválili v pondelok na online zasadnutí prvú úpravu rozpočtu na rok 2020, ktorá reflektuje očakávaný pokles daňových príjmov v objeme 6,3 milióna eur. ,,Pandémia koronavírusu bude mať negatívny dosah nielen na daňové, ale i nedaňové príjmy organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK. Hospodárenie negatívne ovplyvní aj výpadok príjmov z cestovného v prímestskej autobusovej doprave," informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová. ŽSK podľa nej z dôvodu očakávaného výpadku daňových i nedaňových príjmov presunie do budúceho roka niektoré investičné akcie, ktoré plánovala financovať z vlastných zdrojov.

(tasr)

17:07

Predsedovia Združenia samosprávnych krajov SK8 informovali ministerku kultúry Natáliu Milanovú o výpadkoch príjmov kultúrnych inštitúcií v pôsobnosti jednotlivých žúp. Podľa Inštitútu kultúrnej politiky ide za marec a apríl o sumu spolu viac ako 1,65 milióna eur. Milanová vyzvala na stretnutí zástupcov žúp, aby zachovali aspoň časť vyčlenených prostriedkov na kultúru. „Kultúra sa ocitla vo veľmi neľahkej situácii. Chcem vás preto povzbudiť a vyzvať k tomu, aby ste v čo najvyššej možnej miere prispeli k ochrane kultúry vo svojich krajoch a zachovali čo najviac dotácií pre túto oblasť,“ uviedla Milanová.

(sita)

16:45

Súčasná situácia v slovenskom sektore vína je veľmi komplikovaná, kritická a napätá. Uviedla to výkonná riaditeľka Zväzu vinohradníkov a vinárov Slovenska (ZVVS) Jaroslava Kaňuchová Pátková. V EÚ je obrovský prebytok vína. "Oficiálne čísla hovoria o 10 miliónoch hektolitrov (hl), teda 1 miliarde litrov vína. Naše neoficiálne čísla hovoria, že prebytok v EÚ je minimálne 20 miliónov hl vína. Prebytok vznikol tým, že sa zavrel HoReCa (hotely-reštaurácie-kaviarne, pozn. TASR ) segment," povedala. Čítajte celý článok.

(tasr)

16:22

Mesto Žilina darovalo v utorok žilinskej Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) 10.000 jednorazových hygienických rúšok. Podľa primátora Žiliny Petra Fiabáneho ide o jednu tretinu bezplatného daru, ktorý mesto dostalo od čínskeho partnerského mesta Čchang-čchun.

,,Partnerské mesto nám poslalo 30.000 rúšok. Automaticky sme si povedali, že nezostanú v úrade, ale poskytneme ich žilinskej nemocnici. Zvyšné rúška rozdelíme do sociálnych zariadení v Žiline. Nielen mestských, ale vybrali sme aj tie, s ktorými mesto spolupracuje. Niektoré rúška idú do škôl, keďže sa otvárajú a tiež potrebujú rezervu pre mimoriadne situácie. A malú rezervu si necháme v úrade, aby sme vedeli pomôcť, keby sa situácia komplikovala," povedal Fiabáne.

(tasr)

16:00

Na Slovensku dnes k 15. hodine evidujeme takmer 2000 používateľov aplikácie eKaranténa, ktorí prekročili hranice alebo boli prepustení do domácej karantény. Aktuálne je už 1613 ľudí doma. Informovalo o tom ministerstvo vnútra.

15:30

Hasičom praskli nervy. Na sociálnej sieti zverejnili fotky neporiadku, ktorý po sebe nechávajú repatrianti v krízových stanoch na hraniciach. ,,Hasiči sa nepretržite snažia repatriantom zabezpečovať vhodné podmienky, no tí sa im mnohokrát odvďačia takto. Zahodiť smeti je pritom také jednoduché," odkazujú. Viac fotiek v článku.

Aj takto to vyzerá v krízových stanoch.
15:09

Premiér Igor Matovič oznámil, že bez nutnosti karantény či testov bude možné na 48 hodín vycestovať aj do Maďarska. ,,Pozval som na obed môjho maďarského barátom Józsefa Berényiho a popri tom mi prišla radostná správa z Maďarska. Po tom, ako som včera oslovil Viktora Orbána (maďarský premiér, pozn. red.), nám definitívne potvrdili aj z ministerstva zahraničných vecí, že od zajtra Maďarsko umožní pre občanov Slovenska a ľudí, ktorí majú na Slovensku pobyt, vstup na územie Maďarska do 48 hodín bez testu a karantény. To isté platí, samozrejme, aj naopak," informoval na Facebooku a pobavil fotografiou.

Igor Matovič a József Berényi
14:50

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok telefonovala s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenskym, hovorili spolu o situácii okolo pandémie ochorenia COVID-19. Čaputová poukázala na to, že keď pred rokom obaja nastupovali do úradu, ani jeden neočakával dramatický vývoj situácie. "Situácia na Ukrajine v súvislosti s pandémiou nie je jednoduchá a som hrdá na to, že Slovensko v týchto dňoch podalo Ukrajine pomocnú ruku vrátane poskytnutia ochranných prostriedkov, dezinfekcie či sanitiek. S Ukrajinou rokujeme aj o poskytnutí ventilačných prístrojov či testov na COVID-19," uviedla Čaputová.

(tasr)

13:55

Niektoré obce prišli pre pandémiu o polovicu svojich príjmov. Uviedla to starostka Povrazníka Ivona Patrášová, podľa ktorej je situácia v obciach „viac ako alarmujúca“. Ústredný riaditeľ kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Kaliňák reaguje, že nastal čas, aby štát začal finančne podporovať aj koronakrízou zasiahnuté obce.

(sita)

13:37

Počas koronakrízy dvojnásobne stúpli podozrivé transakcie pri nakupovaní v e-shopoch. Vyplýva to z analýzy spoločnosti Home Credit (HC). Počas pandémie podľa HC stúpol nákup tovaru v e-shopoch, s tým však aj počet podvodov v online priestore. Podozrivých transakcií bolo v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška až dvojnásobne viac. 

(tasr)

12:33

Slováci spotrebujú na obyvateľa 0,6 kilogramu bryndze ročne. Bryndza svojím priaznivým vplyvom na imunitný systém môže podľa agrorezortu zohrávať dôležitú úlohu aj pri prevencii v boji proti stále aktuálnej hrozbe pandémie koronavírusu. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) preto odporúča zvýšiť konzumáciu tejto potraviny. „Jej konzumáciou môžete ochrániť seba a svojich blízkych," informoval Daniel Hrežík z Odboru komunikácie a marketingu MPRV SR.

(sita)

12:11

O začatí prevádzky vnútroštátnych výletných a vyhliadkových plavieb informovali zatiaľ tri spoločnosti. Útvaru vedúceho hygienika na Ministerstve dopravy a výstavby SR (MDV) to oznámili firmy Hot chilli lode, s. r. o., Bratislava, Orava-Prístav MP, s. r. o., Námestovo (obe uviedli začiatok plavebnej prevádzky od 16. mája) a Slovenská plavba a prístavy - lodná osobná doprava, a. s., Bratislava (od 30. mája). Pre agentúru SITA to potvrdilo ministerstvo dopravy a výstavby s tým, že na Slovensku je aktívnych 64 z vydaných 97 licencií na vykonávanie verejnej vodnej dopravy. Ústredný krízový štáb SR povolil plavbu zatiaľ vnútroštátnych výletných a vyhliadkových lodí aj s pasažiermi (avšak nie kajutových), vrátane malých plavidiel, od 15. mája pri dodržaní hygienických podmienok.

(sita)

11:45

Bratislavské Staré Mesto odpustí gastronomickým prevádzkam a kaviarňam 50 percent z dane za užívanie verejného priestranstva pre terasy na pozemkoch mestskej časti v centre hlavného mesta. Rozhodli o tom v utorok miestni poslanci schválením všeobecne záväzného nariadenia (VZN). Nariadenie nadobudne účinnosť v stredu (27. 5.). Kaviarnici však úľavu považujú za neúnosnú a upozorňujú, že v centre mesta môžu zaniknúť tri štvrtiny takýchto prevádzok.

(tasr)

11:34

Viac ako polovica živnostníkov, malých a stredných firiem hodnotí pomoc štátu počas aktuálnej koronakrízy za nedostatočnú. Ako ďalej vyplýva z prieskumu od organizácií zastupujúcich uvedených podnikateľov, najkritickejšie vnímajú prijaté opatrenia podniky z odvetvia stravovania (76,1%), ubytovania (69,2 %) a umenia, zábavy a rekreácie (63,9%), kam patria napríklad športové činnosti či realizácia eventov. Naopak, najpozitívnejšie spoločnosti v stavebníctve.

„Podnikatelia žiadali rýchlu a jednoduchú pomoc, žiaľ, aj výsledky nášho najnovšieho prieskumu potvrdzujú opak a mnohé firmy sa o prijaté opatrenia ani neuchádzajú,“ konštatuje prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Solík. Štatistiky o miere využívania záchranných opatrení sú podľa viceprezidenta Slovenského živnostenského zväzu Jána Pálenčára alarmujúco nízke.

(sita)

11:01

Bratislavské Staré Mesto očakáva výpadky príjmov vo výške približne 2 milióny eur. Na dnešnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva o tom informovala starostka mestskej časti Zuzana Aufrichtová. "Rozpočet mestskej časti Staré Mesto má najvýznamnejšie príjmy z prerozdelenia dane z príjmov fyzických osôb, dane z nehnuteľnosti a z miestnej dane za užívanie verejného priestranstva. Z týchto daní najväčší percentuálny výpadok bude mať mestská časť na dani za užívanie verejného priestranstva a dane z príjmov fyzických osôb. Celkový výpadok na výnosoch z daní očakávame vo výške 1 941 799 eur," uvádza sa v informatívnom materiáli Starého Mesta. Konečnú zmenu rozpočtu mestskej časti schvália miestni poslanci na júnovom zastupiteľstve.

(sita)

10:42

Takmer štvrtina všetkých prípadov ochorenia Covid-19 bola na Slovensku identifikovaná v marginalizovaných rómskych komunitách a domovoch sociálnych služieb. Vyplýva to z analýzy regionálnych úradov verejného zdravotníctva, ktorá pracovala s údajmi platnými k 20. máju tohto roka. Z celkového počtu 1 472 vtedy identifikovaných prípadov bolo totiž z marginalizovaných rómskych komunít 179 a z domovov sociálnych služieb 171. Podiel týchto dvoch skupín na celkovom počte tak predstavoval takmer 24 %.

(sita)

10:26

Nitrianska automobilka Jaguar Land Rover bude od pondelka 1. júna 2020 vyrábať modely Land Rover Defender a Discovery v dvojzmennej prevádzke. „Jednotlivé tímy od 18. mája v jednozmennej prevádzke opätovne úspešne rozbehli výrobu v nových podmienkach ochrany zdravia v súvislosti s preventívnymi opatreniami pred Covid–19. Pozorne sledujeme vývoj situácie ohľadne pandémie a výrobu rozbiehame postupne, keďže približne dve tretiny showroomov zostávajú vo svete naďalej zatvorené,“ uviedla manažérka fabriky pre firemné vzťahy Miroslava Remenárová. Automobilka dočasne pozastavila výrobu ešte 20. marca.

(sita)

Spoločnosť Jaguar Land Rover Slovakia obnovila od pondelka 18. mája 2020 výrobu vo všetkých svojich prevádzkach
10:13

Mestský úrad v Spišskej Novej Vsi bude od 1. júna fungovať opäť v štandardnom čase, rozhodli členovia krízového štábu mesta. Pracovníci úradu tak budú pre verejnosť k dispozícii v rovnakom čase ako pred vypuknutím pandémie nového koronavírusu.

(tasr)

09:59

Slovenskí pekári žiadajú od predstaviteľov vlády, aby z rozhodovania o tom, či budú počas nedele otvorené maloobchodné prevádzky, neboli vypustení výrobcovia. „Na Slovensku podniká 700 pekárenských prevádzok, ktoré zamestnávajú spolu takmer 12-tisíc zamestnancov. Drvivá väčšina z nich má výrobu naviazanú na dodávky do maloobchodných prevádzok počas nedieľ. Preto zastávame názor, že by sme nemali byť vynechaní z debát ohľadom problematiky otvorenia, či ponechania zatvorených prevádzok aj po odznení pandémie koronavírusu,“ uviedla v utorok predsedníčka Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC) Tatiana Lopúchová.

(sita)

09:40

desiaty deň je Slovensko bez obete. Stále evidujeme 28 úmrtí na ochorenie Covid-19.

09:36

Zvýšil sa počet vyliečených pacientov. Pribudlo 15 zdravých Slovákov, spolu ich je teda 1322.

09:35

Vykonaných bolo 1464 testov na koronavírus.

09:35

V pondelok pribudli dva nové prípady nákazy, spolu je pozitívnych 1513 Slovákov.

09:19

Klienti cestovných kancelárií nemusia pre pobyty zrušené v dôsledku pandémie ochorenia COVID-19 sami cestovné kancelárie a cestovné agentúry kontaktovať. Tie budú postupne svojich zákazníkov oslovovať a navrhnú im zmenu zmluvy o zájazde, alebo im zašlú oznámenie o náhradnom zájazde. Po doručení takéhoto návrhu však musí klient, ktorý s tým nesúhlasí, návrh do 14 dní písomne odmietnuť a uviesť aj dôvod odmietnutia, informovala Jana Varinská, generálna sekretárka Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr.

(tasr)

08:31

Minister zahraničia Korčok rokoval s Českom o otváraní hraníc. Česko má záujem otvárať hranice 15. júna, Slovensko ešte čaká na vývoj pandemickej situácie.

08:11

Priemerný plat ponúkaný v pracovných inzerátoch počas pandémie stúpol. Vyplýva to z analýzy portálu Profesia.sk. "Dôvodom môže byť vyšší podiel inzerátov, ktoré vyžadujú vysokoškolské vzdelanie, či zvýšený výskyt ponúk na špecialistov," uvádza spoločnosť Profesia. Tohtoročná mzda v pracovných inzerátoch pred koronakrízou predstavovala 1 135 eur v hrubom. V období od 9. marca do 17. mája zaznamenala Profesia priemernú mzdu v inzerátoch vo výške 1 232 eur v hrubom, teda takmer o 100 eur viac ako na začiatku roka.

(sita)

07:59

Letné kúpalisko v Považskej Bystrici počas tohto leta neotvoria. Po uvoľnení opatrení dostali v meste zelenú vonkajšie športoviská, vnútorné športoviská môžu využívať iba športové kluby. „Vonkajšie športoviská budú otvorené už pre všetky druhy športov, naďalej však bez šatní a obecenstva. Keďže od 1. júna sa otvárajú aj školské zariadenia, chceme sprístupniť pre záujemcov aj ich športové areály,“ uviedol primátor mesta Karol Janas.

(tasr)

07:48

Z nákazy sa vyliečilo už 1307 pacientov. Slovákov s koronavírusom je momentálne už len 204.

07:36

Slovensko má do pondelka 25. mája 1511 pozitívnych prípadov koronavírusu. Ochoreniu podľahlo už 28 ľudí.

07:35

Premiér Igor Matovič v pondelok priznal, že na najbližšom rokovaní vlády bude predložená analýza. Tá rozhodne o tom, či sa na Slovensku zruší núdzový stav.

07:35

Dobré ráno! Vítame vás pri online prenose.

Diskusia / 0
Súvisiace články:
Autor: Novy Cas, TASR, SITA
X

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania... Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov .

Odporúčame z TIVI.sk
Odporúčame z TIVI.sk
Na snímke vľavo hore slovenský reprezentant a stredopoliar Norwichu Ondrej Duda v súboji o loptu.
Dudov Norwich vypadol z Premier League: 4 góly dostali od jediného muža
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová
Urobí to? Remišová oznámila, či bude kandidovať za šéfku strany Za ľudí
Dominika Cibulková s manželom.
Foto
Najprv vlámačka a teraz toto: Nechutný zásah do súkromia Cibulkovej
(ilustračné foto)
Aktualizované
SHMÚ zvýšil výstrahu pred vetrom a búrkami: V týchto okresoch hrozia aj povodne!
(Ilustračné foto)
Všetkých klientov a zamestnancov domova dôchodcov v Prešove otestovali na koronavírus: Výsledky sú negatívne
Anna Karolína Schmiedlová.
Schmiedlová ukončila nadvládu Benčičovej: Je to náplasť za zápas s Českom
Ilustračné foto
Vražda v Ružomberku: Polícia obvinila Petra, ktorý mal muža úmyselne usmrtiť
David a Victoria dali svojmu synovi požehnanie.
Foto
Beckhamovci plánujú svadbu! Záletník Brooklyn sa zasnúbil s dcérou magnáta
Prezidentka Zuzana Čaputová a jej partner Juraj Rizman.
Foto
Prezidentka Čaputová sa s partnerom zabávala v divadle: Aha, čo sa im dialo za chrbtom! Ten detail vás rozosmeje
Americký prezident Donald Trump
Po rokoch priznal farbu! Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti Rusku
Slovenský chodec Matej Tóth.
Matej Tóth sa po deviatich mesiacoch predstaví na ďalších pretekoch: Cítim sa veľmi dobre
(ilustračné foto).
Dievčatko († 10) spáchalo samovraždu: Matka našla list na rozlúčku, bola v ňom len jedna veta