Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
22.05.2020, 06:45 | Správy | Domáce správy

ONLINE Koronavírus na Slovensku: Zmätok na hraniciach! Nekompromisné slová člena permanentného štábu

S pandémiou koronavírusu bojuje takmer celý svet. Výnimkou nie je ani Slovensko, no môžeme sa pochváliť skvelými číslami.

Dokopy sa u nás nakazilo 1 503 ľudí. Z ochorenia sa vyliečilo už 1 256 ľudí. Vo štvrtok prebehlo úspešné interné testovanie mobilnej aplikácie pre inteligentnú karanténu. Predbežný termín spustenia aplikácie bol ohlásený na piatok 22. mája o 15:00. Všetky aktuálne informácie o koronavíruse na Slovensku vám prinášame v online prenose. 

Košické prostitútky zrazila koronakríza na kolená: Bitka o klientov a sex za 10 eur

Analytik o prudkom náraste počtu nezamestnaných: Situácia sa bude zlepšovať až na jeseň

Jasné výsledky prieskumu medzi rodičmi: Pošlú svoje deti do znovuotvorených škôl a škôlok?

ONLINE: Koronavírus na Slovensku - 75. deň
21:59

Vážení čitatelia, online prenos sa končí, situáciu však monitorujeme naďalej a všetko podstatné prinesieme na webe a v denníku Nový Čas. Ďakujeme za priazeň, pokojný zvyšok večera.

20:45

Podľa člena krízového štábu Jána Bučkuliaka nikde nebola uvedená informácia o tom, že aplikácia na inteligentnú karanténu už bola zavedená, a tak ľudia, ktorí nechcú ísť do štátnej karantény, na hranice nemali prísť. Povedal to v piatok večer na brífingu k aktuálnej situácii na hraniciach.

"Kritériá na spustenie inteligentnej karantény sme od začiatku týždňa komunikovali veľmi transparentne, teda, že sa treba zaregistrovať, stiahnuť a aktivovať aplikáciu a až potom prísť na hranice. Aplikácia je pripravená, nemáme však v rukách jej schválenie spoločnosťami Apple a Google," tvrdí Bučkuliak.

(TASR)

20:29

"Momentálne nie je v našich rukách to, kedy schvália aplikáciu Google a Apple. Hovorili sme, kým nebude spustená smart karanténa, necestujte k hraniciam," dodal Bučkuliak.

20:28

"Jasne sme vopred hovorili, aké sú podmienky pre spustenie smart karantény," obhajuje komunikáciu o spustení smart karatnény Bučkuliak.

20:27

Tlačová konferencia Jána Bučkuliaka k situácii na hraniciach.

20:26

"Ak náhodou zajtra schvália aplikáciu, všetci repatrianti môžu íst domov, do domácej karantény," hovorí Bučkuliak. 

20:23

"Stále čákame na schválenie aplikácie od Google a Apple," povedal Ján Bučkuliak, člen permanetného štábu na tlačovej konferencii na hraničnom priechode v Jarovciach. "Prosili sme dopredu, aby ľudia cestovali na hranice, až keď bude aplikácia spustená," povedal. 

20:12

Ďalšie video z hraničného priechodu Jarovce-Kittsee.

19:40

O tom, či je aplikácia eKaranténa v prevádzke, sa dozviete TU.

V piatok o 15.00 sa mala spustiť aplikácia na domácu karanténu.
19:28

Nestrčil hlavu do piesku! Premiér Igor Matovič reaguje na vyhrotenú situáciu, ktorá nastala po tom, ako sa nepodarilo spustiť smart aplikáciu a desiatky Slovákov uviazali na rakúsko-slovenských hraniciach. Viac čítajte TU.

19:04

Apple a Google aplikáciu eKarantény stále posudzujú, ich rozhodnutie sa očakáva každú chvíľu.

Polícia žiada občanov, ktorí sa vracajú na územie SR, aby použili hraničný priechod PETRŽALKA BERG alebo malý hraničný priechod JAROVCE-KITTSEE.

"Je nám veľmi ľúto, že k takejto situácii došlo. Toto nie je vec, ktorú momentálne vieme ovplyvniť," píše rezort na sociálnej sieti.

18:52

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) vydal v piatok príkaz na avizované obnovenie školskej dochádzky v materských a základných školách od júna. Pozrite si poradie detí, ktoré budú prednostne prijaté.

18:35

"Nepotrebujeme aplikáciu. Nech dajú na podpis papier, že môžem ísť domov do domácej karantény," povedal televízii TA3 jeden z nespokojných Slovákov, ktorí dnes popoludní zablokovali diaľničný hraničný priechod Jarovce-Kittsee pri Bratislave. "Ja svoju rodinu poznám posledné mesiace len prostredníctvom telefónu. Chcem dnes objať svoju rodinu," vyhlasoval ďalší z protestujúcich. Polícia odporučila motoristom, aby využili iné dva blízke hraničné priechody.

(ČTK)

18:25

V sobotu 13. júna by sa na Slovensku opäť mala rozbehnúť najvyššia futbalová súťaž. 

17:59

Chcú ísť domov! Slovenskí repatrianti vracajúci sa z Rakúska, Švédska, Švajčiarska či Nemecka uviazli na hraničných priechodoch v Bergu a Jarovciach. Svoju frustráciu dali jasne najavo.

17:56

Situácia na hraniciach s Rakúskom.

17:50

Aktuálna situácia na priechode Jarovce - Kittsee.

17:15

Blokujú priechod! Na hraničnom priechode Jarovce-Kittsee čakajú desiatky repatriantov, ktorí tvrdia, že ho uvoľnia len vtedy, ak ich pustia do domácej karantény. Odznelo to v Televíznych novinách na Markíze.

Aplikácia na domácu karanténu stále nefunguje. Jej spustenie blokuje kontrola spoločností Apple a Google.

17:13

Diaľnica D4 pri Jarovciach je momentálne blokovaná približne 100 metrov pred kontrolným stanovišťom polície. Žiadajú občanov, ktorí sa vracajú na územie Slovenska, aby použili hraničný priechod Petržalka - Berg alebo malý hraničný priechod Jarovce - Kittsee.

16:45

Na hraničnom priechode Berg sa v piatok popoludní začali zhromažďovať skupinky repatriantov, ktorí čakali na avizované spustenie aplikácie umožňujúcej stráviť karanténu v domácej izolácii.

16:37

Štyria noví docenti a jeden profesor na Univerzite Komenského (UK) v Bratislave obhajovali svoje tituly online. Ako pre agentúru SITA priblížila hovorkyňa UK Lenka Miller, na Právnickej fakulte (PF) UK sa uskutočnili minulý týždeň prvé online habilitácie a inaugurácia. Titul na fakulte obhájili štyria docenti v správnom a rímskom práve, teórii a dejinách štátu a práva a profesor v obchodnom a finančnom práve. Miller poznamenala, že kontinuálne menovanie nových docentov a profesorov je dôležité pre úspešné fungovanie vysokej školy. „Ak chceme v európskom priestore za prísnych štandardov udržať klasické aj moderné právnické odbory a udržať tak európske trendy, musíme sa neustále priebežne snažiť zlepšovať,“ vysvetlil dekan PF UK Eduard Burda.

(SITA)

16:27

Gastroenterológovia rokujú o preplácaní ochranných pomôcok potrebných na výkon endoskopických vyšetrení v súvislosti s aktuálnymi opatreniami v snahe zabrániť šíreniu ochorenia COVID-19. Zatiaľ sa dohodli s dvoma poisťovňami.

(TASR)

16:05

Aplikácia eKaranténa stále nie je spustená. Posudzujú ju spoločnosti Apple a Google. Informoval o tom Úrad vlády (ÚV) SR s tým, že aplikácia, ktorá umožňuje inteligentnú karanténu v súvislosti s novým koronavírusom, by sa mala spustiť hneď po jej schválení.

(TASR)

15:21

Od 1. júna 2020 môžu fungovať aj zariadenia školského stravovania či zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa, teda jasle, ale za podmienok uvedených v usmernení Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková.

(TASR)

14:52

Krajské mestá sú pripravené zvládnuť reštart školského roka v základných a materských školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Po piatkovom stretnutí neformálneho združenia primátorov krajských miest K8 to povedal košický primátor Jaroslav Polaček. Viac čítajte TU.

(TASR)

14:37

Slovensko poskytlo Ukrajine humanitárnu pomoc za 186-tisíc eur. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí (MZV). O pomoc požiadala Ukrajina oficiálne prostredníctvom svojho ministra zahraničných vecí Dmytra Kulebu. Slovensko Ukrajine poskytlo chirurgické masky, dezinfekčný koncentrát, prenosné stoly, prikrývky či tri vozidlá záchrannej zdravotnej služby.

(SITA)

14:35

Zvolenská nemocnica patriaca do siete Agel postupne ruší reprofilizované COVID lôžka. V stredu (20. 5.) zrušila osem takýchto lôžok a otvorila ich na plánované hospitalizácie či operácie. TASR o tom informoval námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť v Nemocnici Zvolen Ján Haško. 

14:30

Primátori krajských miest žiadajú štát o dofinancovanie podielových daní na úroveň roku 2019. V prípade výpadku daní nie sú mestá schopné zabezpečiť rozvojové aktivity. Po piatkovom stretnutí primátorov krajských miest (K8) v Trenčíne to povedal trenčiansky primátor Richard Rybníček.
      „Chceme rokovať s ministrom financií a budeme žiadať, aby sa podielové dane čo najskôr dostali na úroveň roku 2019. Budeme žiadať, aby štát pokryl straty z podielových daní. Ak sa toto udeje, zabezpečíme bez problémov nielen chod miest, ale aj rozvoj. Udržíme zamestnanosť, podporu podnikateľských subjektov a pričiníme sa o to, o čo ide aj vláde – udržanie zamestnanosti a rozvoj Slovenska,“ zdôraznil Rybníček. (tasr)

14:00

Nad koronavírusom sme stále nezvíťazili, preto zatiaľ nemôžeme skladať rúška v autobusoch. Na Liptove a Orave sa vodičov hromadnej dopravy rozhodli chrániť aj ochrannými štítmi. „Teší nás, že aj zabezpečením ochranných štítov pre vodičov vieme prispieť k zvýšenej bezpečnosti našich kolegov a cestujúcich. Podobne ako ďalšie povolania v prvej línii, aj oni sú v permanentnej službe verejnosti,“ uviedol Karol Petőcz, výkonný riaditeľ ARRIVA Liorbu

Vodiči autobusov majú okrem rúška aj ochranný štít.
13:45

Iniciatíva #KtoPomôžeSlovensku sa rozhodla ukončiť získavanie finančných prostriedkov na pomoc zdravotníkom a ľuďom v prvej línii a presmerovať pomoc k prepájaniu potrieb nielen zdravotníkov, ale aj zraniteľných skupín, komunít a pomáhajúcich organizácií s tými, ktorí pomôcť môžu a chcú. TASR o tom informovala Michaela Lukovičová.

K piatku iniciatíva vyzbierala 1 313 994,87 eura a za všetky tieto finančné prostriedky zabezpečila pomoc pre zdravotníkov a ľudí v prvej línii viac ako 268 000 rôznych rúšok a respirátorov, viac ako 6300 ochranných oblekov, viac ako 245.000 párov rukavíc, desiatky tisíc litrov dezinfekcie, viac ako 932 bezkontaktných teplomerov a stovky kusov germicídnych žiaričov, čističe vzduchu a prístroje, ktoré budú slúžiť aj po ukončení pandémie. "Všetky zostávajúce finančné prostriedky vrátane tých, ktoré ešte v najbližších dňoch prídu, použijeme na nákup germicídnych žiaričov, ktoré zabezpečujú dezinfekciu priestorov a z terénu boli veľmi žiadané," doplnila Lukovičová.

13:39

Viac o štrajku majiteľov fitness centier si môžete prečítať v samostanom článku

13:07

Zverejnili postup, ako využiť aplikáciu na domácu karanténu. Prečítať si ho môžete TU.

13:01

Fakultná nemocnica v Trnave ruší filtračný stan, cez ktorý museli povinne prechádzať pacienti. Od dnešného dňa už môžu ísť priamo k lekárovi do konkrétnej ambulancie. Naďalej však podľa hovorcu nemocnice Mateja Martoviča platia hygienicko – epidemiologické pravidlá, ako je používanie rúšok, dvojmetrové odstupy v čakárňach alebo dezinfekcia rúk pred vstupom do ordinácie.

Pacienti sa na jednotlivé vyšetrenia v ambulanciách musia objednať telefonicky na konkrétny dátum a čas. Do niektorých ambulancií je možné objednať sa aj online cez stránku fntt.sk. (sita)

12:32

Slovenské liečebné kúpele Piešťany po nevyhnutných obmedzeniach rozširujú poskytovanie služieb aj pre verejnosť. Od dnešného dňa sú opäť otvorené kúpeľné hotely Pro Patria, Splendid a Esplanade. V platnosti naďalej ostávajú rozšírené hygienické opatrenia. Samozrejmosťou je rýchlotest na Covid-19, ktorý pri príchode vykoná priamo personál, ako aj priebežné monitorovanie teploty hostí. Bazény budú otvorené len pre kúpeľných hostí. Informovala o tom hotelová sieť Ensana, ktorá v Európe prevádzkuje 26 kúpeľných hotelov. (sita)

12:23

Únia fitness centier Slovensk sa rozhodla štrajkovať!

V pondelok 25. mája 2020 ráno o 6:30 zablokujú členovia Únie Fitness Centier Slovenska vstup do Bratislavy v úseku Zeleneč až Triblavina. Majú k dispozícií 380 áut, ktoré na seba budú nabaľovať ďalších sympatizantov.

"Dôvodom je ignorovanie súčasnej situácie 2300 prevádzok na Slovensku, ktoré vytvárajú takmer 20 tisíc pracovných príležitostí," napísali vo svojom vyhlásení. Štrajkujúci majú v pláne odovzdať na Úrade vlády Slovenskej republiky petíciu OTVORTE FITNESS CENTRÁ, ktorú už podpísalo 11 tisíc priaznivcov.

11:42

Od začiatku tohto týždňa začali v Nemocnici Levice postupne redukovať tzv. červené zóny s ohľadom na postupný návrat ku poskytovaniu zdravotnej starostlivosti bez obmedzení. ,,Dnes, teda 22. mája, sa v nemocnici zrušilo 24 reprofilizovaných lôžok a otvorili sme ich pre plánované hospitalizácie či operácie. Naďalej máme reprofilizovaných 6 lôžok pre pacientov so suspektným COVID-19, operačnú sálu a 1 izolačnú miestnosť a 2 ambulancie v rámci urgentného príjmu,“ uviedla námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľstvo Helena Dudášová.

11:29

Ak rodič po otvorení škôl a škôlok pokračuje v čerpaní ošetrovného (OČR), nepodáva novú žiadosť, vyplní len upravený formulár čestného vyhlásenia. Upozornila na to Sociálna poisťovňa. Dokedy ho treba poslať?(tasr)

11:18

Lepšia ochrana biotopov by mohla zabrániť ďalším pandémiám. Pri príležitosti medzinárodného dňa biologickej diverzity to na svojej stránke uviedla Štátna ochrana prírody (ŠOP). Ten je každoročne 22. mája. ŠOP uvádza, že ľudia na celom svete ničia stále viac lesných biotopov a prenikajú do miest, v ktorých mala zostať zachovaná nedotknutá príroda.

Podľa odborníkov sa tak zvyšuje pravdepodobnosť prenosu nových infekčných chorôb, ktoré môžu viesť v globalizovanom svete k pandémiám. Zvýšené monitorovanie biodiverzity a jej patogénov by tak spolu s lepšou ochranou biotopov mohlo zabrániť vzniku chorôb, ktoré môžu predstavovať globálne ochorenie. (sita)

11:11

Hoci uvoľňovanie opatrení na zníženie mobility ľudí v čase koronakrízy de facto postúpilo už do štvrtej fázy, nedá sa vylúčiť výskyt lokálneho centra nákazy, s akým aktuálne bojuje Česká republika. V bani Darkov v okrese Karviná naraz identifikovali viac ako osemdesiat baníkov nakazených koronavírusom. Ak by sa takýto lokálny problém objavil na Slovensku, určite by to podľa publicistu Juraja Hrabka pozastavilo ďalšie uvoľňovanie opatrení aj na celoslovenskej úrovni. (tasr)

10:58

Na stredných školách, ktorých zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj (KSK), bude prezenčne maturovať 128 z celkovo 4 526 maturantov. Pre pandémiu sa v tomto školskom roku celoplošné písomné, ani ústne maturity nekonajú. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková. (sita)

10:03

Slovenskí poslanci Európskeho parlamentu kritizujú novelu zákona o zájazdoch schválenú Národnou radou SR. Tá umožňuje cestovným kanceláriám odložiť vrátenie záloh alebo úhrady celej dovolenky pri zrušených zájazdoch počas koronakrízy až o 12 mesiacov. Podľa europoslancov oslovených TASR môže byť novela diskriminačná a člen výboru pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa Miroslav Radačovský zvažuje podať správu Európskej komisii (EK) o porušovaní práv spotrebiteľov.

09:54

Slováci pre pandémiu menia preferencie aj v letných dovolenkách, mnohí volia domáci oddych. Tu môžete očakávať nával turistov.

09:44

Pandémia koronavírusu v apríli počet cudzincov pracujúcich na Slovensku znížila len mierne. Ku koncu minulého mesiaca u nás pracovalo 76,2-tisíca cudzincov, čo bolo o 1,7-tisíca menej ako v marci. Medziročne pritom na Slovensku minulý mesiac pracovalo o 4,3-tisíca cudzincov viac. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR. (sita)

09:39

Už šiesty deň nepodľahol chorobe žiadny pacient. Počet úmrtí na Slovensku tak zostáva na 28. 

09:35

Slovensko sa pridá k medzinárodnej iniciatíve Ďakujeme zdravotníkom. TASR o tom informoval za tím Ďakujeme zdravotníkom SK Jan Melikant a za Univerzitnú nemocnicu Bratislava (UNB) jej hovorkyňa Eva Kliská.

Poďakovania pridávajú ľudia na webovú stránku www.dakujemezdravotnikom.sk vo forme textu, videa, fotografií a malieb. V piatok od 15.00 do 19.30 h budú vyzbierané poďakovania zobrazené formou hologramov v UNB na bratislavských Kramároch a v Ružinove. Poďakovania budú premietané aj na budove Vedeckej knižnice na Hlavnej ulici v Košiciach. Živý prenos projekcie v Košiciach, ako aj projekcií v bratislavských nemocniciach bude odvysielaný na sociálnej sieti iniciatívy.

09:32

Ochorenie covid-19 porazilo ďalších 11 pacientov, dokopy máme 1 256 vyliečených.

09:29

Za včerajší deň pribudil len jeden nakazený. Laboratória vykonali 2 751 testov.

09:27

V súvislosti s hromadnou nákazou koronavírusom v českej bani Darkov hygienici aktuálne evidujú 120 nakazených baníkov a 12 ich príbuzných.  Chorí sú aj štyria Poliaci a Slovák. (ČTK)

09:24

V Hniezde záchrany Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) v Košiciach našli v stredu na poludnie zdravotníci Neonatologického oddelenia zdravého chlapčeka. Informovala o tom hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková. „Po príchode bábätka na naše oddelenie sme ho hneď merali, vážili, spísali všetky potrebné údaje a môžem skonštatovať, že dieťatko je v dobrom zdravotnom stave. Jeho predpokladaný vek je päť až šesť dní. Tým, že svet stále trápi koronavírus a my nevieme, kde sa bábätko narodilo, odobrali sme mu aj vzorky na vyšetrenie ochorenia COVID-19. Našťastie boli negatívne,“ uviedla primárka oddelenia Iveta Kostelníková. (sita)

09:22

Umelecké súbory obnovujú prevádzku, vystúpiť chcú ešte v tejto sezóne

Vďaka uvoľňovaniu opatrení v súvislosti s koronavírusom môžu, za prísnych hygienických opatrení, opäť obnoviť svoju prevádzku aj umelecké súbory v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja (PSK). Divadlo Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove v tejto súvislosti plánuje odohrať v júni predstavenie pre dobrovoľníkov koronakrízy. Vystúpiť pred divákmi ešte v tejto sezóne chce aj Poddukelský umelecký ľudový súbor (PUĽS). Divadlo Alexandra Duchnoviča (DAD) sa naopak pripravuje na premiéru novej inscenácie. (sita)

09:05

Na porušenie ľudských práv počas štátnej karantény dostal prvý podnet Ústavný sud. Pre SME to potvrdil jeho hovorca Tomáš Senaj.

08:54

Nitrianska galéria po nútenej prestávke spôsobenej pandémiou pripravuje na jún dve nové výstavy. V súvislosti s opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu však budú bez úvodnej vernisáže. V reprezentačných sálach Nitrianskej galérie bude 19. júna otvorená výstava s názvom Čas sluhov. (tasr)

08:46

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia rozbieha pri dodržaní prísnych hygienických opatrení v pondelok (25. 5.) výrobu na všetkých výrobných prevádzkach v režime troch pracovných zmien. Informoval o tom hovorca automobilky Peter Švec.

"Po bezproblémovom tohtotýždňovom rozšírení na dve zmeny pribudne aj tretia pracovná zmena. O vývoji pre ďalšie obdobie budeme informovať opäť vo štvrtok 28. mája," doplnil hovorca. (tasr)

08:40

Od 1. júna sa budú môcť opäť otvoriť materské školy (MŠ) a prvých päť ročníkov základných škôl (ZŠ). Nástup detí je dobrovoľný, v Senici majú rodičia svoje rozhodnutie nahlásiť do pondelka (25. 5.). TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Senica Tatiana Moravcová.

08:14

Indikátor ekonomického sentimentu Slovákov klesol na najnižšiu úroveň od roku 2009. Cielená podpora ekonomiky je v súčasnej situácii nevyhnutná a nie je v rozpore s pravidlami zodpovednej rozpočtovej politiky, konštatuje Najvyšší kontrolný úrad SR vo svojej  správe k hospodáreniu štátu v 1. štvrťroku. Tohtoročný rozpočet nie je podľa analytikov úradu vystavený len rizikám, ktoré vyvolala pandémia. Významný vplyv budú mať nákupy v armáde či opatrenia v oblasti dôchodkov, kde na 13-ty dôchodok, minimálny dôchodok a ohraničenie veku odchodu do dôchodku neboli pripravené rozpočtové zdroje. Analytická správa úradu upozorňuje vládu SR aj na riziká jednosmernej orientácie nášho hospodárstva, ktoré naplno potvrdila koronakríza. Verejný dlh by tak mohol vzrásť až na 60% HDP. Národní kontrolóri preto odporúčajú revíziu výdavkov a stanovenie priorít všetkých ministerstiev a štátnych inštitúcií. Zároveň aj diverzifikáciu slovenskej ekonomiky, vrátane zabezpečenia potravinovej a tekutinovej sebestačnosti krajiny.

08:00

Pred pár dňami obehla internetom fotografia spred Národného onkologického ústavu (NOÚ), na ktorej bol dlhý rad ľudí čakajúcich na vstup do nemocnice. Fotografia rozvírila na sociálnych sieťach diskusiu, ľudia sa obávali, či ich pri návšteve tohto zariadenia či prípadne inej nemocnice budú rovnako čakať nekonečné minúty prešľapovania vonku. Majú sa pacienti v rámci aktuálnej situácie aj po uvoľňovaní opatrení obrniť trpezlivosťou?

Nemocnica čakanie zdôvodnila nárazovým návalom pacientov v krátkom časovom úseku.
07:28

Participatívny rozpočet mesta Liptovský Mikuláš na tento rok dostal stopku. Dôvodom je šetrenie, ktoré radnica spúšťa vzhľadom na prvé dosahy koronakrízy. Finančne dostupné projekty, ktoré navrhli obyvatelia, zafinancuje mesto z bežného rozpočtu.(tasr)

06:45

Prezidentka Čaputová včera navštívila Slovenskú národnú galériu a vyzvala na podporu kultúry. "Pomôžme tým, na ktorých nám záleží. Venujme pozornosť kultúre, venujme ju aj sebe, pretože to je investícia do nášho vzdelania a povznesenia ducha," napísala na sociálnej sieti. "Verím, že umenie a kultúra sa v našich životoch a v našej spoločnosti ani v čase ekonomickej krízy neocitne na druhej koľaji,"dodala.

06:41

Úrad vlády žiada občanov, aby si pred príchodom na štátnu hranicu prostredníctvom stránky korona.gov.sk overili, či je aplikácia v ostrej prevádzke.

06:40

Aplikácia na kontrolovanie dodržiavania takzvanej smart karantény je zo strany štátu pripravená.Aplikácia v súčasnosti čaká na schválenie od spoločností Apple a Google, ktoré posudzujú, či spĺňa ich interné predpisy a dostatočne chráni používateľa.

Uvedené spoločnosti vykonávajú nad všetkými aplikáciami, ktoré súvisia s pandémiou, špeciálny dohľad. Predbežný termín spustenia aplikácie bol ohlásený na piatok 22. mája o 15:00, podľa Úradu vlády SR sa na termíne spustenia zatiaľ nič nemení. (sita)

Diskusia / 0
Autor: NOVÝ ČAS, TASR, SITA
X

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania... Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov .

Súvisiace články:
Odporúčame z TIVI.sk
Súvisiace články:
Odporúčame z TIVI.sk
Washington stráži 25 000 vojakov Národnej gardy.
Polícia v USA sa obáva ďalšieho útoku na Kapitol: Poznajú deň, kedy je hrozba najvyššia
Veronika Ostrihoňová o moderovaní relácie na RTVS: Sajfa jej na to povedal jediné
Veronika Ostrihoňová o moderovaní relácie na RTVS: Sajfa jej na to povedal jediné
Brazílska futbalová legenda Edson Arantes do Nascimento, lepšie známy ako Pelé.
Výnimočný okamih v živote Pelého: Brazílčan po očkovaní proti covidu posiela ľuďom odkaz
Kritika Kremľa a bojovníka proti korupcii Navaľného zadržali 17. januára.
Navaľnyj napísal z basy prvý odkaz: Humor ho napriek všetkému neopustil, utrúsil samé vtipné poznámky
Killing scene
Chladnokrvný vrah († 30) skončil za vraždu ženy v base: O 5 rokov neskôr sa jeho osud spečatil
(ilustračné foto).
Vo Švédsku pravdepodobne vyčíňal terorista: Zranenie utrpelo osem ľudí
Primátor mesta Ján Nosko
Banská Bystrica prijala prísnejšie opatrenia ako vláda: Štát situáciu nezvláda
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov
Sankcie od EÚ a USA voči Rusku nezostanú bez odozvy: Sú nepodložené a zbytočné, tvrdí Kremeľ
Buffon prezradil, že hrať bude maximálne do leta 2023.
Legendárny brankár Buffon o konci kariéry: Toto je jeho maximum
Premiér Igor Matovič
Matovič nevyrobil Sputnikom škandál len na Slovensku: Vážny problém na Ukrajine
Socha pred kanceláriou Borisa Kollára.
Foto
Predseda parlamentu sa opäť vyznamenal? Aha, čo urobili Štúrovej soche pred Kollárovou kanceláriou!
Japonské noviny prišli so správou, že na OH v Tokiu budú chýbať fanúšikovia zo zahraničia.
Japonci prišli so zlou správou: Tvrdé rozhodnutie ohľadom OH v Tokiu je na spadnutie