28.02.2020, 19:55 | Šport | Tenis

Nezastaviteľný! Djokovič v tomto roku nenašiel premožiteľa

Srbský tenista Novak Djokovič v roku 2020 stále neokúsil horkosť prehry. V piatkovom semifinálovom zápase na turnaji ATP v Dubaji bol skoro na kolenách, ale súboj s Francúzom Gaelom Monfilsom dokázal otočiť vo svoj prospech. Aktuálna svetová jednotka odvrátila v druhom sete tri mečbaly súpera a napokon triumfovala po setoch 2:6, 7:6 (8), 6:1.

Svoju víťaznú sériu predĺžil rodák z Belehradu už na 18 zápasov a Monfilsa zdolal aj v sedemnástom vzájomnom stretnutí.

Novak Djokovič stratil v Dubaji v úvodných troch kolách dokopy len jedenásť gemov, ale vysoký štandard svojej hry spočiatku proti Monfilsovi nepotvrdzoval. Prvý set prehral za 46 minút jednoznačne 2:6, pričom sa nedostal ani k jednému brejkbalu. V druhom dejstve prehrával 1:3 a s jeho ambíciami to nevyzeralo dobre. "Nole" však potvrdil povesť bojovníka, získal stratené podanie, a tak bolo v Dubaji zarobené na poriadnu drámu.

Monfils bol čoraz viac unavený a Srb sa dostával k šanciam. Pri podaní súpera však premárnil päť setbalových šancí a rodák z Paríža napokon poslal druhý set do skrátenej hry. V tajbrejku viedol Monfils 6:3, mal tri šance na ukončenie zápasu, ale nevyužil ich. Následne ešte dokázal odvrátiť ďalšie dva setbaly Djokoviča, ale za nepriaznivého stavu 8:9 sa dopustil kľúčovej dvojchyby. Tá ho stála set a de facto aj šancu na víťazstvo.

V treťom sete bol na dvorci už len jeden muž. Djokovič pokračoval vo svojom zlepšujúcom sa výkone a na Monfilsovi boli badateľné známky únavy a zdravotných problémov. Prvý gem síce v treťom sete vyhral, ale ďalších šesť išlo na konto Srba. Djokovič po 156 minútach premenil svoj prvý mečbal a vo finále ho čaká Grék Stefanos Tsitsipas. Zároveň ukončil 12-zápasovú víťaznú sériu Francúza, ktorý predtým vyhral turnaje v Montpellieri a Rotterdame.