28.02.2020 07:17 | Šport | Hokej
Video

Halák vychytal víťazstvo proti Sekerovi, Marinčin odohral najlepší zápas sezóny

Vo štvrtok sa hralo v NHL desať zápasov a v šiestich sa predstavilo dokopy osem Slovákov.

Okrem Tatara bodoval aj Martin Marinčin. Obranca Toronta prispel jednou asistenciou k víťazstvu svojho tímu na ľade Floridy 5:3. Marinčin odohral najlepší zápas sezóny s najdlhším pobytom na ľade 20:02 min. Okrem asistencie si pripísal aj tri bodyčeky, tri zablokované strely, jeden strelecký pokus na bránku a dve trestné minúty.

Až traja slovenskí hokejisti nastúpili v súboji Boston - Dallas (4:3). Brankár Jaroslav Halák 31 zákrokmi a úspešnosťou 91,2% pomohol domácim k víťazstvu, vyhlásili ho za tretiu hviezdu. Vydarený zápas absolvoval aj dlhoročný kapitán Bruins Zdeno Chára. Veterán v obrane Bostonu odohral 23:37 min s bilanciou 2 "hity", 3 zablokované strely a 1 plusový bod. Boston si víťazstvom poistil prvú priečku v NHL aj Atlantickej divízii s náskokom 7 bodov pred Tampou Bay.

Práve hokejisti Tampy Bay v zostave s Erikom Černákom nečakane doma zaváhali so Chicagom (2:5) a prehrali štvrtý zápas v rade. Domáci viedli na začiatku tretej tretiny po góle Nikitu Kučerova 2:0, ale potom hostia piatimi gólmi prevalcovali ašpiranta na Stanleyho pohár. Prvý hetrik v kariére v NHL si pripísal český útočník Dominik Kubalík. Černák odohral takmer 17 minút, rozdal päť bodyčekov a zablokoval tri strely súpera. Na konci mal mínusový bod.

Zostávajúci dvaja Slováci sa vo štvrtok výraznejšie nepresadili. Obranca Ottawy Christián Jaroš prispel k triumfu svojho tímu nad Vancouverom (5:2) iba jednou strelou a jedným bodyčekom počas deväť a pol minúty na ľade. Útočník Washingtonu Richard Pánik odohral na ľade Winnipegu 10:27 min s jedným streleckým pokusom. Keďže v tomto zápase zlyhali všetci strelci Capitals vrátane kapitána Alexandra Ovečkina, tím z hlavného mesta USA prehral 0:3.

Výsledky:

Boston - Dallas 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Zdeno Chára odohral 23:37 min, 2 "hity", 3 zablokované strely, 1 plusový bod, Jaroslav Halák (obaja Boston) odchytal 59:52 min, 31 zákrokov z 34 striel, úspešnosť 91,2%, 3. hviezda - Andrej Sekera (Dallas) odohral 13:56 min, 2 strely na bránku, 1 zablokovaná strela, 1 mínusový body.

Tampa Bay - Chicago 2:5 (0:0, 1:0, 1:5)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 16:59 min, 5 "hitov", 3 zablokované strely, 1 mínusový bod.

Florida - Toronto 3:5 (3:3, 0:0, 0:2)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 20:02 min, 1 asistencia, 1 strela na bránku, 3 "hity", 3 zablokované strely, 2 trestné minúty.

Ottawa - Vancouver 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 9:26 min, 1 strela na bránku, 1 "hit"

Winnipeg - Washington 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Richard Pánik (Washington) odohral 10:27 min, 1 strela na bránku

Detroit - Minnesota 1:7 (0:3, 1:3, 0:1)

St. Louis - New York Islanders 3:2 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Nashville - Calgary 4:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)

San Jose - New Jersey 3:2 po predĺžení (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)