23.02.2020 08:02 | Šport | Hokej

Nádherný moment v NHL: Do bránky sa postavil rolbár a vychytal víťazstvo!

V sobotu sa predstavilo na ľade NHL sedem Slovákov. Ani jeden nebodoval a víťazstvo si so svojím tímom pripísal iba Tomáš Tatar. Montreal vyhral v Ottawe 3:0.

5
Max Domi strelil dva góly a brankár Carey Price si pripísal 48. shutout kariéry. Najproduktívnejší hráč Canadiens Tatar odohral 15:53 min s bilanciou 2 strely na bránku a 1 "hit". V drese Ottawy sa prvýkrát od 7. januára a celkovo po siedmy raz v tejto sezóne predstavil obranca Christián Jaroš, odohral 14 minút a zablokoval dve strely súperových hráčov.

Po jedenástich víťazných zápasoch po druhý raz za sebou odchádzali z ľadu ako zdolaní hráči Tampy Bay. Na ľade Arizony inkasovali až sedem gólov a obranca Erik Černák zápas nedohral pre zranenie v dolnej časti tela. Z ľadu sa nedobrovoľne porúčal v druhej tretine, dovtedy stihol odohrať 10:39 min s jedným plusovým bodom a jedným bodyčekom.

Toronto prehralo doma s Carolinou 3:6, v zostave domácich nechýbal obranca Martin Marinčin. Odohral 14:03 min a pripísal si jeden bodyček. Stretnutie prinieslo jeden nečakaný historický zápis. V bránke hostí ho musel dochytať 42-ročný David Ayres, ktorý ani nefiguruje na základnej súpiske Hurricanes. Ayres pracuje ako rolbár v Mattamy Athletic Centre, ale zúčastňuje sa ako rezervný či pohotovostný brankár na tréningoch Caroliny. V 32. min vystriedal Petra Mrázka, keďže ten utrpel zranenie v hornej časti tela po kolízii s útočníkom Toronta Kylom Cliffordom. Zápas v bránke Caroliny začal Jamer Reimer, lenže už po 6:10 min sa zranil po strete s obrancom svojho tímu Jaccobom Slavinom. Mal v tom čase na konte len jeden zákrok.

Ayres si počas 28:41 min pripísal osem zákrokov a stal sa najstarším brankárom v histórii NHL, ktorý si pripísal víťazstvo vo svojom debute v zápase základnej časti. Predchádzajúcim rekordérom bol Hugh Lehman ešte z roku 1926, vtedy mal 41 rokov a 21 dní. "Bol som nervózny počas celej druhej tretiny. Nevedel som zabrániť dvom gólom, ale v prestávke pred treťou tretinou som spoluhráčom povedal, že budem znova pripravený. Sústredil som sa na to, aby som v pohode dýchal a bol čo najviac pokojný," uviedol Ayres.

Výsledkové sumáre NHL - sobota:

New Jersey - Washington 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Richard Pánik (Washington) odohral 8:48 min, 1 mínusový bod, 1 "hit"

Ottawa - Montreal 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 14:03 min, 1 strela na bránku, 2 zablokované strely - Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:53 min, 2 strely na bránku, 1 "hit"

Arizona - Tampa Bay 7:3 (2:1, 2:2, 3:0)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 10:39 min, 1 "hit", 1 plusový bod

Toronto - Carolina 3:6 (1:0, 2:4, 0:2)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 14:03 min, 1 "hit"

Vancouver - Boston 9:3 (2:1, 3:0, 4:2)
Zdeno Chára odohral 17:45 min, 2 strely na bránku, 1 "hit", 4 trestné minúty, 3 mínusové body, Jaroslav Halák (obaja Boston) odchytal 13:32 min, 5 zákrokov z 8 striel, úspešnosť 62,5%

Philadelphia - Winnipeg 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Pittsburgh - Buffalo 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
New York Rangers - San Jose 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Nashville - Columbus 4:3 po sam. nájazdoch (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0, 1:0)
Vegas - Florida 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Los Angeles - Colorado 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)