18.02.2020, 06:59 | Šport | Hokej

Tampa s Černákom s novým klubovým rekordom: Takú sériu ešte nemali

Hokejisti Tampy Bay v zostave so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazili v noci na utorok v zámorskej NHL na ľade Colorada 4:3 po predĺžení.

Sériu triumfov natiahli už na 11 zápasov, čo je nový klubový rekord. O víťazstve "bleskov" rozhodol v predĺžení ich najproduktívnejší hráč Nikita Kučerov. Lightning po parádnej stíhacej jazde dýchajú na chrbát Bostonu, od lídra Východnej konferencie i celej súťaže ich delí už len bod.

Vo víťaznom tíme opäť predviedol výborný defenzívny výkon Erik Černák. Počas 21:38 min nazbieral šesť bodyčekov aj dva plusové body. Tiež zablokoval dve strely súpera a pripísal si aj dva trestné minúty.

Washington s Richardom Pánikom prehral na ľade Vegas 2:3. Slovenský útočník počas 13:41 min na ľade nazbieral 3 bodyčeky, kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin nestrelil gól v piatom zápase za sebou. Stále ho dva presné zásahy delia od prekonania hranice 700 gólov v NHL.

Dôležitú výhru v boji o play off dosiahli hráči Calgary, ktorí zdolali Anaheim 6:4. V drese Flames strelil premiérový profiligový hetrik Andrew Mangiapane, k trom gólom pridal aj jednu asistenciu.