21.01.2020 21:20 | Šport | Hokej

V šlágri kola sa tešili Barani: Zdolali Slovan a kraľujú tabuľke!

V šlágri hokejovej Tipsport Ligy prehral Slovan Bratislava v priamom súboji o čelo tabuľky doma s Banskou Bystricou 3:4 po predĺžení.

"Barani" sú po utorkovom súboji 42. kola na prvom mieste s 83 bodmi a dvoma zápasmi k dobru pred Slovanom, "belasí" majú na konte tiež 83 bodov.

Slovan Bratislava - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:4 pp (2:1, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 1. Zigo (Puliš, Abdul), 6. Basaraba (Urbánek, St. Pierre), 48. Kytnár - 13. Gabor (Žiak, Cardwell), 27. Ihnačák (Cardwell, Ďatelinka), 31. Jääskeläinen (Southorn), 61. Hickmott (Hohmann). Rozhodovali: Orolín, Novák - Stanzel, Durmis, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, 7434 divákov

Slovan Bratislava: Brust - Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Kučný, Demo - Puliš, Zigo, Abdul - Basaraba, St. Pierre, Bondra - Kukumberg, Kytnár, Matoušek - Jendek, Urbánek, Žitný - Petráš

HC '05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany - Mihálik, Southorn, Brejčák, Ďatelinka, Cardwell, Nemčík, Žiak - Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen - Lamper, Mlynarovič, Bartánus - Ihnačák, Bubela, Hrnka - Šille, Gabor, Kabáč - Sojka

Hokejisti Slovana začali šláger aktívnejšie, viac sa tlačili pred bránku a o ich prevahe svedčil aj pomer striel. Už po 45 sekundách sa pred bránku natlačil Zigo a otvoril skóre. Gól hostí nezobudil, Slovan bol aj naďalej pri chuti. Po druhý raz prekonal Beskorowanyho v presilovej hre Basaraba, až potom hostia dokázali vážnejšie zamestnať Brusta. Hickmott však v dobre pozícii namieril iba do bočnej siete. V 13. minúte však od modrej čiary poslal puk na bránku Žiak a puk skončil v sieti po teči Gabora.

V druhej tretine začal Slovan od úvodu tak ako v prvej, prvé šance mali Zigo a St. Pierre. Hralo sa tvrdo, ale čisto, súperi si nič nedarovali. Viac šancí mali aj naďalej "belasí", ďalšou nebezpečnou strelou sa prezentoval Meszároš. Hostia sa však tak ako v prvej tretine presadili z čista jasna, keď po nenápadnej akcii vystrelil z pravej strany Ihnačák a Brust opäť kapituloval. Hostí to nabudilo a v 31. minúte otočili skóre, keď sa nikým nebránený presadil pred bránkou Jääskeläinen. Slovan mohol vyrovnať v závere druhej tretiny z presilovky, ale Beskorowany svoj tím podržal.

Na začiatku tretieho dejstva hral Slovan presilovú hru, ale vyrovnať sa mu nepodarilo. V 48. minúte však Kytnár prepasíroval puk do bránky aj s prispením Beskorowanyho. Vzápätí si zverenci Romana Stantierna vypracovali veľký tlak, ale štvrtý gól nedali. Stav 3:3 vydržal až do konca riadneho hracieho času.

Do predĺženia išli hostia v početnej prevahe a tú tesne po návrate vylúčeného Kytnára premenil Hickmott.