19.01.2020 20:03 | Šport | Futbal

The Reds naďalej valcujú: Zdolali červených diablov a navýšili svoj náskok v tabuľke

Futbalisti Liverpoolu porazili v šlágri 23. kola anglickej ligy Manchester United 2:0 a znovu navýšili svoje vedenie v tabuľke.

Na druhý Manchester City majú náskok 16 bodov a stretnutie k dobru. V 22 zápasoch stratili zverenci trénera Jürgena Klopp iba jednou remízou, čo je historický rekord v rámci piatich najprestížnejších európskych líg.

Súboj tradičných rivalov na štadióne Anfield rozhodol v 14. minúte hlavou po rohovom kope Virgil van Dijk. Holandský obranca sa od svojho príchodu do Liverpoolu v januári 2018 trafil už po ôsmykrát, čo je najlepšia bilancia medzi stopérmi v celej Premier League. "Reds" skórovali aj v 22. zápase od začiatku súťaže, čo sa zatiaľ podarilo iba Arsenalu v majstrovskom ročníku 2001/02.

Liverpool svojho súpera prestrieľal 16:10 a skvele chytajúci brankár David de Gea druhýkrát kapituloval až v nadstavenom čase z kopačky Muhammada Salaha, ktorého vyslal do brejku gólman Alisson. "Červení diabli" zostávajú na piatom mieste tabuľky už len o skóre pred Wolverhamptonom.

5

Manchestru chýbal najlepší strelec Marcus Rashford. Autor 14 ligových gólov si poranil chrbát v stredajšom pohárovom zápase proti Wolverhamptonu a bude mimo hry niekoľko týždňov.

Tretí Leicester prehral na ihrisku Burnley 1: 2. Najlepší strelec súťaže Jamie Vardy nepremenil za stavu 1: 1 pokutový kop.

Burnley neskóroval počas úvodného polčasu ani v 11. zápase v rade, naopak "Líšky" poslal do vedenia v 33. minúte Harvey Barnes. Domáci skóre ale po pauze otočili, a to aj vďaka brankárovi Nickovi Popeovi, ktorý v 68. minúte vystihol Vardymu penaltový pokus k ľavej žrdi. Ešte predtým vyrovnal po rohovom kope svojou deviatou trefou v sezóne najlepší strelec Burnley Chris Wood a v 79. minúte dokonal obrat Ashley Westwood. Burnley prerušilo štvorzápasový ligovú sériu porážok a posunulo sa na 14. miesto.