11.12.2019 22:56 | Šport | Futbal

Atléticu sa ušla posledná postupová miestenka, vysoké víťazstvo PSG

Futbalisti Atlética Madrid sa stali poslednými osemfinalistami Ligy majstrov 2019/2020.

V záverečnom vystúpení v D-skupine zdolali Lokomotiv Moskva 2:0 a v tabuľke si udržali druhé miesto. V stredu postúpila medzi elitnú šestnástku aj Atalanta Bergamo vďaka triumfu 3:0 v Charkove nad Šachtarom Doneck. Osemfinálový žreb je na programe v pondelok 16. decembra v sídle UEFA vo švajčiarskom Nyone.

Atletico mohlo nad Lokomotivom vyhrávať už od tretej minúty. Kieran Trippier však nepremenil pokutový kop, keď Anton Kočenkov jeho strelu vyrazil na žrď. Po štvrťhodine hry sa hráči Atletica dožadovali ďalšej penalty po ruke jedného z obrancov Lokomotivu v šestnástke. K slovu sa dostal VAR a maďarský hlavný rozhodca Viktor Kassai napokon ukázal na biely bod. Joao Felix napálil loptu prudko a presne k žrdi - 1:0. V 26. minúte mohol pridať poistku Alvaro Morata, jeho gól však neplatil pre tesný ofsajd. Na začiatku druhého polčasu rozjasal tribúny Felipe, ktorý po centri z ľavej strany prepálil Kočenkova.

V šlágri C-skupiny zvíťazil Bayern Mníchov nad Tottenhamom Hotspur 3:1. Domáci viedli po góle Kingsleyho Comana, hostia rýchlo odpovedali Ryanom Sessegnonom. Coman sa desať minút po svojom presnom zásahu zranil a musel opustiť ihrisko. Tesne pred prestávkou boli Bavori opäť bližšie k zisku troch bodov vďaka gólu Thomasa Müllera, ku ktorému sa odrazila lopta po tom, ako Alphonso Davies trafil žrď. V 64. minúte spečatil skóre Philippe Coutinho. V A-skupine Paríž St. Germain deklasoval Galatasaray Istanbul 5:0. Do streleckej listiny sa postupne zapísali Mauro Icardi, Pablo Sarabia, Neymar, Kylian Mbappe a Edinson Cavani. Real Madrid uspel na pôde FC Bruggy 3:1, belgickému tímu v prvom polčase za stavu 0:0 neuznali gól.

A-skupina:

FC Bruggy - Real Madrid 1:3 (0:0)

Góly: 55. Vanaken - 53. Rodrygo, 64. Vinicius, 90.+1 Modrič. Rozhodoval: Stieler (Nem.)

Paríž Saint-Germain - Galatasaray Istanbul 5:0 (2:0)

Góly: 33. Icardi, 35. Sarabia, 47. Neymar, 63. Mbappe, 84. Cavani. Rozhodoval: István Kovács (Rum.)

B-skupina:

Olympiakos Pireus - Crvena Zvezda Belehrad 1:0 (0:0)

Gól: 88. El Arabi (11 m). Rozhodoval: Orsato (Tal.)

Bayern Mníchov - Tottenham Hotspur 3:1 (2:1)

Góly: 14. Coman, 45. Müller, 64. Coutinho - 20. Sessegnon. Rozhodoval: Rocchi (Tal.)

C-skupina:

Šachtar Doneck - Atalanta Bergamo 0:3 (0:0)

Góly: 66. Castagne, 80. Pašalič, 90+4. Gosens, ČK: 77. Dodo (Šachtar) po druhej ŽK. Rozhodoval: Zwayer (Nem.)

Dinamo Záhreb - Manchester City 1:4 (1:1)

Góly: 10. Olmo - 34., 49. a 54. Jesus, 84. Foden. Rozhodoval: Del Cerro Grande (Šp.)