piatok 17. 1.
Nataša
-1°C  Dážď so snehom  |  Bratislava
11.12.2019, 21:00 | Šport | Futbal

Atalanta sa pridala k postupujúcim, Citizens otočili hetrikom Jesusa zápas s Dinamom

Futbalisti Atalanty Bergamo sa stali predposlednými osemfinalistami Ligy majstrov 2019/2020.

V záverečnom vystúpení v C-skupine zvíťazili v Charkove nad Šachtarom Doneck 3:0 a v konečnej tabuľke sa posunuli zo štvrtého na druhé miesto. V ďalšom zápase skupiny prehralo Dinamo Záhreb s Manchestrom City 1:4, hetrikom sa v drese hostí blysol Gabriel Jesus.

Šachtar mal pred zápasom s Atalantou postup vo vlastných rukách, keďže mal v tabuľke o bod viac ako Dinamo a o dva viac ako taliansky tím. Po štvrťhodine hry dopravil loptu do siete hostí Tete, gól však neplatil pre tesný ofsajd. Atalanta pohrozila Murielom, no s jeho priamym kopom si Pjatov bez problémov poradil. V 65. minúte Muriel našiel na rohu šestnástky Gomeza, pohybujúceho sa na hranici ofsajdu. Ten poslal loptu pred bránku a Castagne na dvakrát prekonal Pjatova. Hlavný rozhodca signalizoval ofsajd, no celú situáciu skúmal VAR a gól napokon platil. V 77. minúte musel ísť po červenej karte predčasne pod sprchy obranca Šachtaru Dodo. Pašalič v 80. minúte z priameho kopu prekvapil Pjatova a zvýšil na 2:0. Definitívne k.o. zasadil domácim vo štvrtej minúte nadstaveného času Gosens, ktorý využil chybu Stefanenka. Atalanta mala po troch kolách na konte nula bodov, napokon však pretavila premiérovú účasť v skupinovej fáze LM v postup do vyraďovačky.

Dinamo začalo proti anglickému šampiónovi náporom a už v 10. minúte sa ujalo vedenia, keď po centri Kadziora sa presadil Olmo. Citizens následne zvýšili aktivitu. Umiestnenú strelu Gündogana vyrazil Livakovič na roh, no v 34. minúte bol proti hlavičke Gabriela Jesusa k žrdi bezmocný - 1:1. Brazílsky útočník bol pri chuti, na začiatku druhého polčasu sa zasekávačkou šikovne zbavil obrancu a technickou strelou druhýkrát prekonal Livakoviča. V 54. minúte Jesus zavŕšil hetrik, keď zužitkoval center Mandyho. Triumf hostí spečatil v závere Foden.

6. kolo skupinovej fázy LM 2019/2020:
C-skupina:
Šachtar Doneck - Atalanta Bergamo 0:3 (0:0)
Góly: 66. Castagne, 80. Pašalič, 90+4. Gosens, ČK: 77. Dodo (Šachtar) po druhej ŽK. Rozhodoval: Zwayer (Nem.)

Dinamo Záhreb - Manchester City 1:4 (1:1)
Góly: 10. Olmo - 34., 49. a 54. Jesus, 84. Foden. Rozhodoval: Del Cerro Grande (Šp.)