10.12.2019 18:42 | Šport | Šport mix

Slovenky utrpeli ďalšiu potupnú prehru: Češky im nastrieľali osem gólov už v prvej tretine

Slovenské reprezentantky vo florbale po sobotňajšom debakli od Švédok 1:23 a pondelkovom triumfe nad Lotyškami 7:5 si na majstrovstvách sveta vo švajčiarskom Neuchateli pripísali druhú vysokú prehru.

Nad ich sily boli v utorok popoludní hráčky Česka, ktorým podľahli vysoko 3:19. V tabuľke B-skupiny obsadili Slovenky 3. priečku a čaká ich súboj o postup do štvrťfinále. Ich súperkami budú už v stredu 11. decembra o 10.00 h hráčky Dánska, ktoré v C-skupine skončili druhé. Ak zverenky trénera Michala Jedličku v stredu uspejú, vo štvrtkovom štvrťfinále ich o 19.00 h čakajú pravdepodobne domáce Švajčiarky.

Zo "slovenskej" B-skupiny priamo do štvrťfinále postúpili Švédky a Češky, okrem Sloveniek si osemfinále zahrajú aj Lotyšky.

Slovenské hráčky mali katastrofálnu prvú tretinu. Inkasovali v nej osem gólov a na českú brankárku vyslali iba dve strely, kým Češky trafili priestor bránky až 19-krát. V druhej tretine už Slovenky trikrát skórovali, keď Alžbeta Bačíková skorigovala na 1:9, Kristína Hudáková na 2:10 a Paulína Hudáková na 3:11. Favoritky viedli po druhej časti 13:3 a v tretej svoj náskok ešte zvýšili na rozdiel šestnástich gólov.

Zaujímavosťou je, že Slovenky boli aktérkami zatiaľ dvoch gólovo "najbohatších" zápasov na týchto MS - pri ich prehre so Švédkami padlo až 24 gólov a v stredu spolu 22 presných zásahov.

Slovenské reprezentantky cestovali do Švajčiarska s cieľom minimálne obhájiť piate miesto z "domáceho" svetového šampionátu spred dvoch rokov. V porovnaní s MS 2017 síce prešiel slovenský tím výraznou obmenou, ale aj v omladenej verzii s viacerými 16-ročnými hráčkami si trúfa na prienik medzi najlepšie kolektívy na svete.

Majstrovstvá sveta žien vo florbale - Neuchatel (Švaj.) - B-skupina:

Česko - Slovensko 19:3 (8:0, 5:3, 6:0)
Góly: 13., 15., 18., 39. a 57. Mlejnková, 4., 12. a 30. Kapcová, 23., 26. a 60. Urbánková, 9. a 52. Ratajová (prvý z tr. strieľania), 30. a 58. Plášková, 7. Beránková, 17. Řepková, 48. Šupáková, 56. Krupnová - 24. Ďuríková, 29. K. Hudáková, 30. P. Hudáková