Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
06.12.2019, 12:40 | Tip od Vás | Slovensko
Foto

ONLINE Tragédia v Prešove: Po výbuchu plynu prišlo o život 5 ľudí, Slovensko je na nohách

Prešovčania ostali v šoku, keď začuli masívny výbuch na Sídlisku III. v Prešove. Po explózii sa rozhoreli dve poschodia bytovky.

"25 hasičov bolo pred malou chvíľou vyslaných na Mukačevskú ulicu do Prešova, kde došlo k výbuchu plynu. Plyn mal vybuchnúť v jednom z bytov v 12 podlažnej bytovke pred 12.15 hod. Podľa ohlasovateľa udalosti by sa na mieste malo nachádzať už 5 obetí. Na mieste sú hasiči z Prešova, Sabinova, Košíc, Levoče a Bardejova a tiež evakuačný autobus HaZZ," znela jedna z prvých správ o nešťastí na facebookovej stránke Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Fotogaléria
94
fotiek v galérii

Polícia na sociálnej sieti varovala obyvateľov, že situácia je veľmi vážna a aby sa nepribližovali k paneláku, keďže môžu nastať ďalšie výbuchy. Hrozil celkový kolaps budovy. Počet obetí tragédie nemusí byť konečný, čo naznačil aj premiér Peter Pellegrini. "Ich presný počet nevieme určiť, pretože pribúdajú," informovala ďalej hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

ONLINE: Výbuch bytovky v Prešove
23:40

Vážení čitatelia. Pripomenutím dôležitých informácií ukončujeme online prenos. Udalosti v Prešove budeme monitorovať naďalej. Ďakujeme za pozornosť, dobrú noc.

23:26

Ku kondolujúcim sa pridali aj prešovskí hádzanári: "Hádzanársky klub Tatran Prešov vyjadruje hlbokú sústrasť pozostalým po obetiach tragédie, ktorá sa dnes odohrala v Prešove. Zajtrajšie stretnutie SEHA Gazprom ligy na palubovke Vojvodiny Nový Sad sa začne minútou ticha na pamiatku zosnulých. 😢🖤"

23:08

Cibulkovej príspevok na jej oficiálnom facebookovom účte:

23:05

Nešťastie zasiahlo aj futbalistov z miestneho klubu. "Slovami nevieme vyjadriť zármutok. Príbuzným tragédie, ktorá sa stala 6. 12. 2019 v bytovke na Mukačevskej ulici, vyjadruje 1. FC Tatran Prešov úprimnú sústrasť," znie status na oficiálnej stránke miestne futbalového klubu.

 

22:51

Vyzbieraná suma pre ľudí postihnutých tragédiou stále narastá! Podľa informácií na oficiálnej facebookovej stránke mesta Prešov dosiahla už 50-tisíc eur!

22:50

Mesto Prešov zverejnilo dôležité čísla!!!

Linka pomoci pre mimoriadnu udalosť:
☎️ 051/759 83 82 (od 23:00 hod.)
Linka stálej služby na Volgogradskej č. 1
☎️ 051/771 45 61

22:11

Oznam na oficiálnej facebookovej stránke mesta Prešov:

"V sobotu od 8:00 hod. bude zriadené Centrum sociálneho zabezpečenia v priestoroch ZŠ Prostějovská. Pracovníci úradu práce budú s ľuďmi spisovať žiadosti na materiálnu a hmotnú pomoc. Na mieste budú prítomní aj psychológovia.

Aktuálne bolo núdzové ubytovanie v Školskom internáte pri SOŠ Technickej na Volgogradskej ulici poskytnuté 10 ľuďom. Počas nočných hodín z piatka na sobotu budú v priestoroch ZŠ Prostějovskej pre ľudí nonstop k dispozícii členovia tímu krízovej intervencie a Mestská polícia.

Zo srdca ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí ponúkli ubytovacie kapacity pre občanov dotknutých dnešným tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici. Je až neuveriteľné, koľko ľudí je ochotných pomôcť, a veľmi si to vážime.

Doteraz sme zaevidovali obrovské množstvo ponúknutých ubytovacích kapacít, ktoré sú v tejto chvíli, našťastie, dostačujúce."

22:08

V krízovom centre zriadenom pre ľudí postihnutých výbuchom plynu sa hromadia tašky s oblečením a potrebami rôzneho druhu. Nechýbajú ani dostatočné zásoby vody.

Voda pre obete postihnuté výbuchom plynu v krízovom centre
22:07
Prikrývky a matrace od obyvetľov Prešova a okolia pre obete postihnuté výbuchom plynu v krízovom centre zriadenom
22:04
Tašky s oblečením a potrebami rôzneho druhu od obyvateľov Prešova a okolia pre obete postihnuté výbuchom plynu
22:00

Oficiálna facebooková stránka mesta Prešov prišla o 21.30 hod s neskutočnou správou: "Na oficiálny účet mesta Prešov bolo do tejto chvíle poslaných viac ako 47-tisíc eur." !!! Predstavitelia mesta ďakujú všetkým dobrým ľuďom, ktorí sa rozhodli pomôcť.

21:56

Predsedníčka Krajského súdu v Prešove Anna Kovaľová spolupracuje s krízovým štábom v Prešove v súvislosti s piatkovým výbuchom v jednej z bytoviek v Prešove. Poškodeným ponúka pomoc. Rezort spravodlivosti o tom informoval na sociálnej sieti.

"Ponúkli sme až do 18 miest na prespatie na príslušnom súde pre tých, ktorí potrebujú pomoc po požiari v bytovke v Prešove a rovnako aj právnu pomoc. V prípade potreby je Ministerstvo spravodlivosti SR pripravené povolať aj pohotovosť sudcov, hlavne pre maloletých. Sme v strehu a intenzívne na základe pokynu ministra spravodlivosti Gábora Gála sme pripravení konať," uviedla Kovaľová.

21:46

Premiér vyzval predstaviteľov poisťovní, aby zmenili byrokratický postup pri odstraňovaní následkov a zmiernení vzniknutých škôd, aby ľudia nemuseli čakať na obhliadky. „Pevne verím, že aj poisťovne si uvedomia túto kritickú situáciu a umožnia ľuďom, aby si mohli okamžite začať opravovať okná na bytoch, v ktorých sa dá bývať, a nemuseli čakať v strachu o to, že im poisťovňa nič nezaplatí, na nejakú zložitú procedúru,“ uviedol Pellegrini.

21:45

V súvislosti s výbuchom ošetrili 39 ľudí, deväť z nich skončilo v prešovskej nemocnici. Štyria sú hospitalizovaní. „Sú to veľmi ľahké poranenia a nie sú v ohrození života. Je to jeden muž, jedna žena a jedna matka s dieťaťom,“ konkretizovala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

21:42

Podľa primátorky Prešova Andrey Turčanovej ubytovanie, ktoré zabezpečilo mesto, využili zatiaľ iba štyria ľudia. Zároveň vyzvala tých, ktorí bývajú v evakuovaných bytoch, aby prišli v sobotu 7. decembra ráno, ideálne o 9. hodine na Základnú školu Prostějovská, kde im budú poskytnuté ďalšie informácie.

21:31

Aktuálne zábery na bytovku po výbuchu plynu...

Panelák je po výbuchu neobývateľný, tragédia si vyžiadala 5 ľudských životov.
21:31
Hrozivý pohľad na byty po výbuchu plynu.
21:23

S obeťami tragédie je aj pravoslávny arcibiskup prešovský a metropolita českých krajín a Slovenska Rastislav: ""Vo svojich modlitbách prosím Boha, aby prijal duše zosnulých, utešil žiaľ pozostalých a daroval skoré uzdravenie zraneným."

21:17

Za obete piatkovej tragédie v Prešove sa modlí aj košický arcibiskup Bernard Bober. V sobotu 7. decembra o 18.00 h odslúži za ľudí, ktorí pri výbuchu plynu v bytovom dome zahynuli, svätú omšu v Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove. O prosbe, ktorú má v tejto súvislosti na Slovákov, sa viac dočítate tu.

21:06

"Peniaze budú použité primárne na zastabilizovanie budovy, kým sa nerozhodne o jej stave, a pre rodiny, ktoré pomoc potrebujú. Vláda je pripravená túto čiastku v prípade potreby navýšiť. Ešte raz ďakujem všetkým za solidaritu a pomoc," napísal na sociálnej sieti Peter Pellegrini.

20:53

Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová (uprostred) počas zasadnutia krízového štábu.

Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová (uprostred) počas zasadnutia krízového štábu
20:43

Premiér Peter Pellegrini sa rozhodol, pre mesto Prešov uvoľnil milión eur! Viac tu.

Predseda vlády SR Peter Pellegrini a minister obrany SR Peter Gajdoš počas zasadnutia krízového štábu v krízovom centre
20:37

Minister obrany Peter Gajdoš vyjadril zasiahnutým rodinám úprimnú sústrasť a zraneným poprial skoré uzdravenie. Zároveň vysvetlil, prečo na mieste tragédie neboli použité vojenské vrtuľníky. Čítajte tu.

20:24

Pomocnú ruku obyvateľom Prešova, ktorých zasiahla jedna z najväčších tragédií Slovenska, ponúka aj primátor Trnavy: "Andrea Turčanová, ak by sa nenašli kapacity v regióne, vieme na potrebný čas v Trnave poskytnúť niekoľko menších novo zrekonštruovaných bytov, zázemie rodinám, prácu, prípadne školu/škôlku, ak by prišli aj deti. ❤️" napísal na Facebooku Peter Bročka primátorke Prešova.

20:07

Aktuálne zábery z miesta nešťastia. Zdroj: MO SR

V Prešove pomáhali aj profesionálni vojaci a príslušníci Vojenskej polície.
20:06
Tragédia si vyžiadala najmenej 5 ľudských životov.
20:06
Hustý kúdol dymu sa valí aj niekoľko hodín po výbuchu.
20:01
V Prešove pomáhali aj profesionálni vojaci a príslušníci Vojenskej polície.
19:57

AKTUÁLNA informácia od polície: Obyvatelia paneláku z Prešova nebudú zatiaľ ubytovaní v Košiciach, preto na Popradskú ulicu nemusíte nosiť veci na darovanie. Budeme vás informovať, píšu na sociálnej sieti muži zákona.

19:52

Žiaľ, medzi ľuďmi, ktorí chcú nezištne pomôcť, sa nájdu aj takí, ktorým hyenizmus na druhého nešťastí nie je cudzí. Polícia v tejto súvislosti vydala na sociálnej sieti varovanie. Čo sa začalo šíriť tesne po výbuchu v Prešove, čítajte tu.

19:36

Prípad výbuchu plynu v prešovskom obytnom dome vyšetruje krajský vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Agentúru SITA o tom informoval vedúci Oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva PZ v Prešove Igor Pavlik.

19:34

Tragédia v Prešove zomkla ľudí! Kto môže, prináša materiálnu pomoc do krízového centra na ZŠ Mukačevská. Tieto zábery sú dôkazom, že na Slovensku žijú ľudia s veľkými srdciami.

Ľudia prinášajú materiálnu pomoc do krízového centra na ZŠ Mukačevská.
19:34
Ľudia prinášajú materiálnu pomoc do krízového centra na ZŠ Mukačevská.
19:34
Materiálna pomoc, ktorú priniesli ľudia do krízového centra na ZŠ Mukačevská.
19:29
Krízové centrum na ZŠ Mukačevská zriadené pre ľudí, ktorých zasiahol výbuch a následný požiar obytného 12 podlažného
19:28

Po výbuchu pomáha aj armáda, podľa ministra obrany Petra Gajdoša vie pomôcť s ubytovaním pre desiatky ľudí. Profesionálni vojaci aj vojenskí policajti budú okrem toho spolu s policajtmi strážiť opustené domy v okolí výbuchu.

19:21

Okrem zatiaľ piatich potvrdených obetí si výbuch vyžiadal ošetrenie 39 osôb. Deväť z nich transportovali záchranári do prešovskej nemocnice, štyroch následne hospitalizovali, priblížila ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. "Ani jeden nie je v ohrození života," doplnila.

19:10

Tragédia zasiahla aj prezidentku Zuzanu Čaputovú. Rodinám sa rozhodla pomôcť materiálne aj finančne. Podrobnosti nájdete tu.

18:45

"Na mieste zasahovalo 83 profesionálnych a 26 dobrovoľných hasičov, záchranná zdravotná služba, polícia, ozbrojené sily a mestská polícia," uviedla šéfka rezortu vnútra. Viac informácií tu.

18:41

Likvidačné práce po výbuchu v bytovom dome v Prešove budú pokračovať do ranných hodín. Informovala o tom ministerka vnútra Denisa Saková na sociálnej sieti.

18:33

Premiér sa vyjadril k udalostiam v Prešove. Žiaľ, musel pripustiť aj to, čo už nikto nechcel počuť. Viac sa dočítate tu.

18:29

Premiér Peter Pellegrini, ministerka vnútra Denisa Saková a minister obrany Peter Gajdoš na mieste nešťastia

Zľava minister obrany SR Peter Gajdoš, premiér SR Peter Pellegrini a ministerka vnútra SR Denisa Saková na mieste
18:19

Košice zareagovali na tragédiu v Prešove nielen minútou ticha na vianočných trhoch, ale aj veľkorysým gestom. Viac sa dočítate tu.

18:10

Záber hasičov z miesta nešťastia.

Hasenie bytovky v Prešove.
18:09

Pomoc v podobe ubytovania v Košiciach pre rodiny a ľudí, ktorých zasiahol výbuch plynu v prešovskej bytovke, ponúkol košický primátor Jaroslav Polaček prešovskej primátorke Andrei Turčanovej. Informoval o tom na sociálnej sieti. Pozostalým vyjadril úprimnú sústrasť. ,,Na znak spolupatričnosti sme si obete tohto nešťastia uctili na vianočných trhoch na Hlavnej minútou ticha. Symbolicky zhasla aj výzdoba na vianočnom stromčeku. Opäť sa rozsvieti až zajtra ráno," napísal Polaček.

18:06
Hasenie bytovky v Prešove.
18:05

Polícia zverejnila aktuálne zábery z miesta nešťastia. Vidieť hasenie bytovky aj premiéra Pellegriniho s ministerkou Sakovou v rozhovore s členmi záchranných zložiek.

Pellegrini a Saková (po jeho ľavici v pozadí) na mieste nešťastia.
17:58

Na nešťastie reagujú známe osobnosti. Čo odkazujú Katarína Knechtová, Lukáš Adamec či Marián Čekovský? Čítajte článok.

17:57
Výbuch bytovky v Prešove.
17:55

Hasenie budovy pokračuje.

Výbuch bytovky v Prešove.
17:40

,,Všetky byty do ôsmeho poschodia boli prehľadané bez nálezu ďalších osôb," informuje o tom Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) na sociálnej sieti. Do Prešova už dorazil premiér Peter Pellegrini.

17:34

O nešťastí prehovorila jedna z obyvateliek domu. ,,Išla som dole k robotníkom, povedala som im, že sa niečo deje, lebo je cítiť plyn. Povedali mi, že to majú pod kontrolou," povedala pre agentúru SITA Silvia Hrebeňárová. Celý článok čítajte TU.

17:22

Plyn podľa hasičov vybuchol v jednom z bytov krátko pred 12:15 zrejme medzi 9. a 12. poschodím.

17:22

„Je to možno za posledné polstoročie najväčšia tragédia, ktorá mesto postihla,“ vyhlásila primátorka mesta Andrea Turčanová, ktorá prišla na miesto tragédie. „Ľudia sa zhromažďujú na Základnej škole DSA Mukačevská a na ZŠ Prostějovská, kde bude aj zberné centrum. Zabezpečujeme pre nich poradenskú službu. V akcii sú pripravení hasiči a záchranári. Zabezpečili sme aj náhradné ubytovanie v okolitých internátoch a voľných kapacitách miestnych penziónov,“ uviedla primátorka.

Nešťastie Prešovčanmi otriaslo.
17:20

Fakultná nemocnica J. A. Reimana v Prešove ošetrila v súvislosti s tragédiou doposiaľ deväť osôb. Z nich sú zatiaľ dvaja hospitalizovaní na oddelení úrazovej chirurgie s poraneniami hrudníka, hlavy a členka. Jedno dieťa s matkou je hospitalizované na oddelení pediatrie. Nikto zo zranených nie je v ohrození života. „Pre pacientov, ktorým bola poskytnutá neodkladná zdravotná starostlivosť a ich zdravotný stav nie je život ohrozujúci a ktorí prišli o strechu nad hlavou. sme pripravili zhromaždisko v priestoroch Dentálnej hygieny na 1. poschodí," uviedla hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková.

17:20

Hasiči bojujú s požiarom na niekoľkých poschodiach. V Prešove je vyhlásená mimoriadna situácia. Ako informovalo Prezídium HaZZ na sociálnej sieti, zasahujúci hasiči už pomocou výškovej techniky evakuovali všetky osoby, ktoré videli. Vnútri budovy naďalej horí a valí sa z nej dym. Posledné tri poschodia budovy úplne vyhoreli, strecha je otvorená.

17:15

Výbuch rozbil okná na okolitých domoch.

Výbuch vybil okná na okolitých domoch.
16:53
Na miesto prišli hasiči, záchranári aj vojaci.
16:53
Na miesto prišli hasiči, záchranári aj vojaci.
16:39

Hasiči pokračujú v hasebných prácach pomocou výškovej techniky. Všetky byty do 8. poschodia boli prehľadané bez nálezu ďalších osôb. Na mieste sa už približne hodinu nachádza aj tím MUSAR na vyhľadávanie osôb zo závalov, ktorý je pripravený v pohotovosti. Hasiči budú zabezpečovať prevoz pre približne 10 osôb na interné oddelenie, ktorých lieky a iné zdravotnícke pomôcky zostali v poškodenom objekte a nie je možné sa k nim dostať. Pripravuje sa tiež prehľadávanie okolitých bytových domov, ktoré mohla zasiahnuť tlaková vlna a momentálne sú bez prívodu elektriny a plynu.

16:28

Názor odborníka na možné zrútenie bytovky si prečítajte TU.

16:25

Do humanitárnej pomoci poškodeným sa zapojila aj polícia. "Pre vlastníkov zničených bytov a ďalších obetí tejto tragédie poskytujeme 200 lôžok na policajnej škole a ubytovni na Popradskej ulici v Košiciach," uviedla polícia na svojej Facebookovej stránke.

16:23

Bytový dom v Prešove, ktorý zasiahol výbuch, spadnúť nemôže, tvrdí odborník. Dôvodom sú železobetónové panely, z ktorých je bytovka postavená. Myslí si to odborník na panelové konštrukcie zo Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity Andrej Bartók. 

16:14

"Mesto Prešov zverejňuje číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici.

Číslo transparentného účtu: SK90 7500 0000 0040 0859 1229

Variabilný symbol: 6122019"

16:04

Mesto Prešov uverejnilo oznam pre ľudí, ktorí potrebujú pomoc: "Všetkých ľudí, dotknutých touto tragédiou, prosíme o presun na naše záchytné miesta. Dostanete tam všetky potrebné informácie, jedlo, deku aj čaj.

🚨 SZŠ DSA Mukačevská 1
🚨 ZŠ Prostejovská 38"

15:59

Reakcie politikov na tragédiu si prečítate TU.

15:57

Mesto Prešov na svojej oficiálnej stránke uviedlo, že pracuje na zriadení bankového účtu na pomoc poškodeným.

15:47

"Veľmi ma zarmútila dnešná správa o tragédii v Prešove. Myšlienkami som so všetkými, ktorí sa teraz budú musieť vyrovnať s jej následkami a stratou najbližších," napísala prezidentka Zuzana Čaputová.

15:45

Hasiči momentálne presúvajú výškovú techniku na druhú stranu budovy pre efektívnejšiu hasebnú činnosť. Z dôvodu, že statici označili najvrchnejšie tri poschodia za nestabilné, vnútorné priestory opúšťajú všetci zasahujúci hasiči. Hasebné práce budú pokračovať z vonkajších priestorov. Z objektu bolo evakuovaných 34 osôb, ošetrených bolo doposiaľ 39 obyvateľov bytového domu.

15:43

Na mieste výbuchu bytového domu v Prešove už pomáhajú príslušníci 2. mechanizovanej brigády v Prešove. Ozbrojené sily SR vyčlenili na zásah aj 6 vrtuľníkov UH-60M Black Hawk a jeden vrtuľník leteckej a záchrannej a pátracej služby z Vrtuľníkového krídla Prešov. K dispozícii je tiež ubytovanie pre 55 osôb na ubytovni v Prešove a 80 poľných lôžok v telocvični. Pripravené sú aj lôžka vo Vojenskej nemocnici v Ružomberku. Všetky ďalšie požiadavky záchranných zložiek sú operatívne a promptne riešené. 

15:41

Najmenej šesť pacientov podľa slov Aleny Krčovej previezli do nemocnice v Prešove. "Je medzi nimi aj dieťa. Všetci transportovaní pacienti boli pri vedomí a v stabilizovanom stave. Utrpeli zranenia úrazového charakteru," priblížila Krčová.

15:38

Výbuch plynu v prešovskej bytovke si doteraz vyžiadal päť obetí a viac ako 40 zranených. "Väčšina utrpela ľahké poranenia," uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

15:37

Polícia žiada verejnosť, aby nešírila násilné video, ktoré zobrazuje človeka, ktorý vypadol z balkóna.

15:36

V blízkosti prešovskej bytovky, v ktorej vybuchol plyn, vzniká centrum sústredeného sociálneho zabezpečenia. O jeho zriadení rozhodol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter.

15:33

Budova je od 6. poschodia vyššie celá v plameňoch. Tri najvrchnejšie poschodia sú úplne vyhorené, pričom pri výbuchu došlo k otvoreniu strechy. Z dôvodu, že výbuch plynu spôsobil úplný kolaps vnútorného schodiska objektu, nie je možný vstup do budovy zvnútra. Pomocou výškovej techniky sa hasiči dostali na 6. poschodie a snažia sa uhasiť prístupné byty. Postupne budú pokračovať aj na vyššie poschodia, informujú hasiči.

15:12

"V prvom rade sa snažíme evakuovať ľudí, ktorí sú ešte stále v bytovke a takisto v okolitých poškodených bytovkách. Zabezpečujeme pre nich poradenskú službu, samozrejme, v akcii sú pripravení hasiči, záchranári. Zabezpečili sme aj náhradné ubytovanie na internátoch a v okolitých voľných kapacitách miestnych penziónov a hotelov," povedala prešovská primátorka Andrea Turčanová.

15:08

Podľa predbežných informácií explózia nastala medzi 9. a 12. poschodím stavby, zrútilo sa schodisko. Následný požiar zasiahol štyri až päť podlaží na jednej strane bytovky.

15:07

Poškodené sú aj okolité bytovky. Prvotná explózia bola taká silná, že tlaková vlna rozbila okná aj na panelových domoch v okolí.

15:05

Prešov pomáha ľuďom z bytovky. Polícia zverejnila skupinu, v ktorej sa zhromažďujú ľudia, ktorí ponúkajú ľuďom ubytovanie.

14:52

"S hrôzou sledujem tragédiu, ktorá sa stala v Prešove. Poprosil som o pomoc pána ministra obrany Gajdoša. Armáda je už na ceste, aby pomohla zabrániť ďalším obetiam. Modlím sa za všetkých, ktorých toto nešťastie postihlo," uviedol Danko.

14:49

Počet obetí tragédie nie je konečný: "Ich presný počet nevieme určiť, pretože pribúdajú," informovala ďalej hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

14:49

Na mieste a v okolí výbuchu pomáha viac ako ako 60 profesionálnych a 25 dobrovoľných hasičov, informujú hasiči.

14:40

Počet obetí stále stúpa. Na mieste je už 5 mŕtvych.

14:33
Výbuch plynu v bytovke v Prešove.
14:32

V Prešove sa komplikuje dopravná situácia, polícia žiada vodičov o trpezlivosť.

14:29

Polícia aktualizovala počet mŕtvych na 4, na mieste je väčšie množstvo zranených.

14:25

Na mieste udalosti je viceprezident HaZZ Adrián Mifkovič, ktorý potvrdil tri obete nešťastia, informujú hasiči.

14:19

Obyvatelia sú evakuovaní do škôl v blízkom okolí. Na príjem evakuovaných sa pripravuje aj budova Červeného kríža.

14:18

Hasiči zasahujú pri požiari bytového domu.

Hasiči zasahovali pri požiari bytového domu.
14:14

Na mieste sú už podľa polície najmenej 3 mŕtvi.

14:11
Bytovku po výbuchu plynu zachvátil požiar.
14:09
Bytovku po výbuchu plynu zachvátil požiar.
14:00

"Momentálne sa na mieste vykonávajú záchranné práce. V krátkom čase zasadne krízový štáb," uviedol hovorca mesta Vladimír Tomek. Zástupcovia mestského úradu sú už na mieste.

13:59

Do Prešova mieria ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská a ministerka vnútra Denisa Saková.

13:57

Do Prešova smeruje už aj Minister obrany Peter Gajdoš.

13:55

"Na mieste udalosti by sa podľa predbežných informácií mala nachádzať jedna obeť, ktorá mala vypadnúť z jedného zo zasiahnutých balkónov. Výbuch plynu s následným požiarom zasiahol približne 4 - 5 poschodí na jednej strane bytovky. Hasiči sa momentálne snažia dostať na strechu k obyvateľom z druhej strany," uvádzajú hasiči.

13:52

"S ľútosťou môžeme potvrdiť, že najmenej jedna osoba spadla z balkóna," vyjadrila sa polícia na svojej Facebookovej stránke.

13:47

Desivá fotografia z miesta výbuchu plynu. V rozbitej bytovke sa stále nachádzajú ľudia.

Bytovku po výbuchu plynu zachvátil požiar.
13:43

Na miesto udalosti smeruje premiér Peter Pellegrini.

13:41

Video z výbuchu nájdete TU.

Výbuch plynu v prešovskej bytovke si doteraz vyžiadal päť obetí a 39 zranených. "Väčšina utrpela ľahké poranenia," uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

Najmenej šesť pacientov podľa jej slov previezli do nemocnice v Prešove. "Je medzi nimi aj dieťa. Všetci transportovaní pacienti boli pri vedomí a v stabilizovanom stave. Utrpeli zranenia úrazového charakteru," priblížila Krčová.

Zasahujúci hasiči už pomocou výškovej techniky evakuovali všetky osoby, ktoré dokázali vizuálne identifikovať. "Budova je od šiesteho poschodia vyššie celá v plameňoch. Tri najvrchnejšie poschodia sú úplne vyhorené, pričom došlo k úplnému otvoreniu strechy," informuje o tom na sociálnej sieti Prezídium Hasičského a záchranného zboru.

Diskusia / 0
Autor: TASR, SITA, dus
X

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania... Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov .

Súvisiace články:
Odporúčame z TIVI.sk
Súvisiace články:
Odporúčame z TIVI.sk
Ulice boli vo štvrtok večer beznádejne upchaté.
Foto
Útek z Paríža! Pred lockdownom sa všetci chceli dostať na vidiek: Takú zápchu ste ešte nevideli
Zdravotná situácia sa zhoršuje aj v Štrasburgu.
V Česku pribudlo viac ako 13 tisíc nakazených: Počet je menší ako pred týždňom
Facebook
Reportéri bez hraníc obvinili Facebook: Zablokované príspevky kritizovali vietnamskú vládu
Supermodelka Heidi Klum
Foto
Halloweenske kostýmy Heidi Klum: Každý rok je z nej iná príšera, z poslednej fotky budete mať dosť
Archív
Zrážka s vlakom metra: Muža previezli do nemocnice so zraneniami
Poľský premiér odsúdil protesty.
Desaťtisíce Poliakov protestovali proti sprísneniu interrupcií: Bojovať budú až do konca
Útočníka zatkla polícia.
Francúzsko posilnilo bezpečnostné opatrenia: Tisícky vojakov budú strážiť bohoslužobné miesta a školy
Učiteľka sedí v prázdnej triede a pripravuje si materiály pre žiakov počas dištančnej výučby na škole v Prahe.
Učiteľ ukázal žiakom karikatúry Mohameda: Suspendovali ho z funkcie
Milióny Američanov už odvolilo.
Obyvatelia Texasu odovzdali viac ako 9 miliónov volebných lístkov: Počet hlasov prekročil ten minuloročný
Hossu uvedú do Siene slávy NHL.
Komplikácie Mariána Hossu: Do siene slávy NHL ho tento rok neuvedú
Jerome Valcke.
Bývalý funkcionár FIFA lieta v problémoch: Súd mu naparil astronomickú pokutu
Testovanie v Bardejove.
Volkswagen našiel medzi zamestnancami viac ako 40 infikovaných: Otestovaných bolo viac ako 4 tisíc ľudí