14.10.2019, 21:46 | Šport | Futbal

Ako zo zlého sna: Česká reprezentácia vyrovnala najhorší prvý polčas v samostatnej histórii

Českí futbalisti podľahli v prípravnom zápase doma Severnému Írsku 2:3 a nenadviazali na piatkové víťazstvo 2:1 nad Anglickom v európskej kvalifikácii. Českí reprezentanti na Letnej prehrávali po dvoch góloch Paddyho McNaira a góle Jonnyho Evansa 0:3 a vyrovnali najhorší prvý polčas v samostatnej histórii.

V polovici druhého dejstva minútu po sebe znížili striedajúci Vladimír Darida a Alex Kráľ na 2:3, ale prehru už zverenci trénera Jaroslava Šilhavého neodvrátili.

Šilhavý urobil oproti zápasu s Anglickom desať zmien v základnej zostave, v ktorej nechal z piatkového duelu len Kráľa. Na premiéru v reprezentačnom áčku nastúpil Kalvach, v útoku dostal šancu ďalší plzeňský hráč Krmenčík.

Český národný tím vyrovnal najhorší prvý polčas v samostatnej histórii, za stavu 0:3 išiel v polčase do kabín od rozdelenia federácie doteraz len dvakrát. Futbalisti Severného Írska dali v úvodnom dejstve tri góly vonku prvýkrát od marca 2000.