09.10.2019 20:12 | Šport | Futbal

Sokolíci boli blízko ďalšej blamáže: Body proti Lichtenštajnsku zachránil až kapitán tímu

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov vybojovali v kvalifikácii majstrovstiev Európy 2021 prvé body.

V stredajšom stretnutí zvíťazili na trávniku Lichtenštajnska 4:2 a v neúplnej tabuľke šesťčlennej 2. skupiny figurujú na tretej priečke.

Zverenci Adriána Guľu stratili v druhom polčase dvojgólový náskok, víťazstvo im dvoma gólmi zabezpečil kapitán Christián Herc. Najbližší zápas odohrajú v utorok 15. októbra, keď v Dunajskej Strede privítajú francúzskych rovesníkov, ktorí vstúpia do kvalifikácie vo štvrtok 10. októbra doma proti Azerbajdžanu.

Kvalifikácia ME 2021 futbalistov do 21 rokov - 2. skupina:

Lichtenštajnsko - Slovensko 2:4 (0:2)

Góly: 63. Caglar, 67. Frick - 68. a 90.+3 Herc, 8. Strelec, 43. Bernát. ŽK: Seemann, N. Graber - Oravec, Bernát, Sluka, Almási, rozhodovali: Thorarinsson - Sigurdsson, Sigurdarson (všetci Isl.)

Lichtenštajnsko: Majer – Seemann (55. Mikus), Grünenfelder, Unterrainer, Spirig – Hilti (46. Netzer) – L. Graber (76. Beck), Lüchinger, Frick (85. Schreiber), N. Graber (46. Caglar) – Koller

Slovensko: Vantruba – Tomič, Šulek, Oravec, Sluka – Herc, Pokorný, Bernát (64. Adamec) – Kolesár (74. Kovaľ), Strelec (74. Almási), Tupta (90. Chobot)

Mladí Slováci začali napĺňať úlohu favorita hneď od úvodného hvizdu. Kolesár ani Tupta ešte svoje šance nepremenili, no v 8. minúte si Strelec nabehol na Kolesárov priamy kop a hlavičkou otvoril skóre. Kolesár zásoboval spoluhráčov centrami z pravej strany aj naďalej, zakončenie Herca zneškodnil domáci brankár Majer. Ten si poradil aj s pokusmi Tomiča a Tuptu, v 43. minúte však už kapituloval druhýkrát. Sluka poslal z ľavého krídla loptu do šestnástky a nekrytý Bernát zabezpečil pre Slovensko polčasové vedenie o dva góly.

Lichtenštajnsko zareagovalo cez prestávku dvoma striedaniami a po zmene strán vysoko napádalo, no Slováci z toho vedeli vykľučkovať kombinačnou hrou. Príležitosť prišla pre osamoteného Kolesára, jeho strelu zlikvidoval Majer. Vzápätí neskórovali ani Strelec, Tupta a Herc, neskôr nepochodil Šulek. Po nevyužitých možnostiach si Slováci nedali pozor na opačnom konci, v 63. minúte im ušiel osamotený Caglar a prekonal Vantrubu. O štyri minúty neskôr bolo dokonca vyrovnané, futbalisti SR nedokázali odvrátiť loptu po štandardnej situácii, nechali vystreliť Fricka a ten dal druhý gól domácich. Rovnovážny stav vydržal iba krátko, Tupta potiahol akciu, prihral pod seba a Herc z druhej vlny do protipohybu brankára rýchlo prinavrátil hosťom vedenie. Tentoraz si ho už Slováci nenechali vziať a na pôde outsidera získali všetky body, ktoré ešte v nadstavenom čase poistil svojím druhým gólom v zápase Herc.