15.09.2019 19:47 | Šport | Hokej

V Tipsport lige stále bez prehry: Bystrica a Slovan víťazne aj v druhom kole

Hokejisti Košíc napravili zaváhanie z úvodného kola slovenskej najvyššej súťaže na ľade Nových Zámkov. V nedeľňajšom súboji 2. kola Tipsport ligy zvíťazili 2:1.

Skóre stretnutia otvoril už po necelých šiestich minútach v presilovke Juraj Majdan a v polovici duelu zvyšoval nad 2:0 v oslabení Marcel Haščák. Domáci dokázali zareagovať až v záverečnej tretine, ale gól Václava Stupku im k bodom nepomohol. Na prehru z prvého zápasu sezóny nechali zabudnúť aj Zvolenčania, ktorí si doma poradili s Popradom 3:2. Dvakrát skóroval mladý útočník Marco Halama, ďalší presný zásah pridal kanadský legionár Allan McPherson a "kamzíci" v poslednom dejstve iba skorigovali nepriaznivý výsledok zásluhou Matúša Paločka s Marekom Zagrapanom.

Hráči majstrovskej Banskej Bystrice zostávajú stopercentní aj po druhom kole. V domácom prostredí triumfovali nad Detvou 5:2. "Barani" si už v polovici zápasu vytvorili trojgólový náskok, ale potom mierne poľavili a hostia znížili po koncovkách Petra Zuzina s Martinom Podešvom. Po druhej prestávke sa však Banskobystričania opäť skoncentrovali, druhýkrát v zápase skóroval fínsky útočník Joona Jääskeläinen a pridal sa k nemu tiež Mitch Wahl. Naplno bodovali aj hokejisti Slovana Bratislava. V Liptovskom Mikuláši zvíťazili 3:1, keď ich gólovo potiahli obrancovia Martin Štajnoch s Patrikom Bačíkom a poistku pridal strelou do prázdnej bránky Michael Vandas.

Hokej - Tipsport liga 2019/2020 - 2. kolo - nedeľa:

HC Mikron Nové Zámky - HC Košice 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 55. Stupka (Drtina) - 6. Majdan (Haščák, Michal Chovan), 31. Haščák (Michal Chovan)

HKM Zvolen - HK Poprad 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Góly: 9. Halama (Thompson, Švarný), 13. Halama (Corrin, Thompson), 30. McPherson (Bonis, Trotter) - 53. Matúš Paločko, 57. Zagrapan (Fabian)

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 23. Stehlík (Rudolf Huna) - 2. Štajnoch (M. Sloboda, Puliš), 53. Bačík (Vandas, Kytnár), 60. Vandas (R. Bondra, Zigo)

HC '05 Banská Bystrica - HC 07 WPC Koliba Detva 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Góly: 9. Lamper (Southorn, Šoltés), 20. Hickmott (Southorn, Wahl), 26. Jääskeläinen (Southorn, Hickmott), 47. Jääskeläinen (Southorn, Wahl), 53. Wahl (Hickmott) - 33. P. Zuzin, 39. Podešva (J. Sýkora, Žilka)