25.08.2019, 19:18 | Šport | Futbal

Šláger Fortuna ligy víťaza nepriniesol: Slovan si rozdelil body so Žilinou

Futbalisti majstrovského Slovana Bratislava remizovali v nedeľnom šlágri 6. kola Fortuna ligy 2019/2020 na Tehelnom poli s MŠK Žilina 1:1. Zverenci Jána Kozáka ml. aj Jaroslava Kentoša v súťaži stratili prvé body.

4
Domáci tréner Ján Kozák ml. urobil v základnej zostave desať zmien v porovnaní s víťazným zápasom s PAOK Solún. Slovan začal lepšie, mal viac z hry. Počas prvých pätnástich minút si vypracoval tri šance, strely Strelca a Daniela však išli vedľa a Dražič namieril len do stredu žilinskej bránky. Potom sa hralo len medzi šestnástkami a chýbali šance i rýchlejšie kombinácie. "Belasí" sa dostali do vedenia v 37. minúte vďaka obrovskej chybe v obrane hostí, keď Králik stratil loptu v šestnástke, prebral ju Strelec, ktorého Holec musel faulovať.

Ratao pokutový kop síce nepremenil, ale z následnej dorážky bezmocného Holeca prepálil. O pár minút povzbudení domáci opäť zahrozili, ale šancu Rataa výborne zlikvidoval Holec a tak sa išlo v polčase do šatní za najtesnejšieho vedenia majstra.

V 50. minúte po akcii Dražiča doťukol do siete loptu Ratao, ale bol v ofsajde. Žilina sa snažila hrať na polovici domácich, tí však dôsledne bránili. V 61. minúte síce hostia dostali loptu za Greifov chrbát, ale bolo to s útočným faulom a Bernátov gól neplatil. V 65. minúte mal na hlave gól na 2:0 Strelec, z tesnej blízkosti však loptu po centri Daniela trafil tesne vedľa. Vzápätí na druhej strane preveril Greifa nebezpečnou strelou Boženík, brankár domácich vyrazil na roh. Zápas mal náboj, hostia stále dobýjali domácu hradbu. Prelomiť sa im ju podarilo v 80. minúte, keď po faule Apaua na Diaza v šestnástke Káčer suverénne premenil penaltu. V 84. minúte mohol strhnúť víťazstvo na stranu Slovana striedajúci Ljubičič, ale po skrumáži v šestnástke napálil len nad. Slovan v závere Žilinu prišpendlil do jej pokutového územia, a aj keď sa diváci dožadovali dvoch penált po faule a ruke, stav už sa nezmenil.
ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina 1:1 (1:0)
Góly:
37. Ratao - 80. Káčer (z 11 m). Rozhodovali: Glova - Štrbo, Hrčka, ŽK: Apau - Holec, Balaj, 7850 divákov
Slovan: Greif – Apau, Bajrič, Guzmics, Suchockij – Nono (84. Holman), Rabiu - Daniel, Ratao (62. Ljubičič), Dražič (71. Moha) - Strelec
Žilina: Holec - Kaša (46. Myslovič), Minárik, Králik, Tomič - Káčer, Demiri - Diaz, Bernát (81. Balaj), Vallo (58. Ďuriš) - Boženík

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou FPD Media, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania... Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov .