24.08.2019 21:44 | Šport | Šport mix

Fantastické slovenské volejbalistky s ďalšou výhrou: Na ME sú bez straty setu a vedú skupinu!

Slovenské volejbalové reprezentantky spravili ďalší dôležitý krok k postupu do osemfinálovej fázy majstrovstiev Európy.

V sobotňajšom zápase v Bratislave zdolali Švajčiarky hladko 3:0 na sety a v tabuľke D-skupiny im patrí prvé miesto so ziskom plného počtu šiestich bodov. Zverenky Marca Fenoglia čaká tretí zápas na turnaji v pondelok, keď si o 20.00 h zmerajú sily s Bieloruskami.

Slovenky potvrdzovali úlohu papierového favorita od začiatku stretnutia. Presadzovali sa útokmi cez kraje a za stavu 12:8 donútili švajčiarskeho trénera zobrať si oddychový čas. Marcovi Fenogliovi takisto vyšiel ťah so zaradením Karin Palgutovej do základnej zostavy. Rodáčka z Bratislavy zaznamenala v prvom sete poltucet bodov, čo bolo najviac spomedzi všetkých hráčok na palubovke. Úvodné dejstvo volejbalistky v bielych dresoch kontrolovali a po 21 minútach Mária Kostelanská upravila skóre na konečných 25:20.

V druhom sete Švajčiarky viedli 5:3, ale následne sa ukázala vyššia herná kvalita súpera. Slovenky dominovali prakticky v každej hernej činnosti, čo sa odzrkadlilo aj na skóre. Družstvo spod Tatier viedlo aj 11-bodovým rozdielom, napokon v druhom dejstve triumfovalo 25:16. K výborne hrajúcej Palgutovej sa pridala aj Nikola Radosová a zaujímavosťou je, že spomenutá dvojica získala v tomto sete dohromady len o tri body menej ako celý švajčiarsky tím.

V treťom sete sa hráčky z "krajiny helvétskeho kríža" dlho držali v hre a živili šancu na zdramatizovanie zápasu. Šnúrou troch bodov v sérii upravili skóre na 15:16, na čo taliansky kormidelník SR reagoval oddychovým časom. Slovenky sa následne upokojili a podobne ako proti Španielkam zvládli vyrovnanú koncovku setu. Napokon ho vyhrali pomerom 25:22, keď druhý triumf slovenského tímu na šampionáte spečatila úspešným blokom Herelová.

Výsledok - Majstrovstvá Európy vo volejbale žien 2019 - D-skupina:

Švajčiarsko - Slovensko 0:3 (-20, -16, -22)
66 minút, rozhodovali: Halász (Maď.) a Aro (Fín.), 4100 divákov
Švajčiarsko: Schottroffová 3, Matterová 7, Pierretová, Storcková 15, Brunnerová 4, Künzlerová 9, libero Depratiová (Lengweilerová, Zauggová, Sulserová, Troeschová, Staffelbachová, libero Engelová)
Slovensko: Koseková 1, Palgutová 18, Pencová 5, Herelová 5, Radosová 16, Kostelanská 7, libero Španková (Hudecová, Hrončeková, Kijaková, Ovečková 1, Szaboóvá, Fričová, libero Jančová)