23.08.2019 21:38 | Šport | Šport mix

Fantastický vstup Sloveniek do ME: V prvom zápase zdolali Španielsko

Slovenské volejbalistky zvíťazili vo svojom otváracom zápase D-skupiny ME volejbalistiek v Bratislave nad Španielskom 3:0.

10

V dramatickom a vyrovnanom zápase bol kľúčový druhý set, v ktorom Slovenky od úvodu prehrávali, no po skvelom obrate a výborne zvládnutej koncovke triumfovali 29:27. V treťom sete si už v skvelej atmosfére nenechali ujsť prvé víťazstvo na šampionáte.

Zverenky Marca Fenoglia nastúpia vo svojom druhom zápase v skupine v sobotu o 20.00 h proti Švajčiarsku.

D-skupina
Slovensko - Španielsko 3:0 (24, 27, 18)
zápas trval 88 minút, rozhodovali: Simonovská (Č.Hora) a Marquesová-Ferreirová (Portug.), 4150 divákov.
Slovensko: Kijaková, Pencová, Herelová, Radosová, Kostelanská, libero Španková (Koseková, Hudecová, Hrončeková, Palgutová). Tréner: Marco Fenoglio.
Španielsko: Berbelová, Corralová, Riverová, Garciaová, Seguraová, libero Sanchezová (Escamillaová, Prianteová, libero Llabresová). Tréner: Pascual Saurin.

Slovenky vstúpili do zápasu výborne, viedli 2:0 aj 3:1. No Španielky potom šnúrou troch bodov išli do vedenia. Oba tímy sa potom striedali vo vedení, za stavu 14:14 odskočili Slovenky súperovi o dva body zásluhou dvoch skvele zakončených útokov. Španielky však odpovedali rovnako a neskôr bol stav 20:20. V závere mali viac síl domáce, využili druhý setbal a triumfovali 26:24.

Druhý set začali lepšie Španielky, viedli v úvode 5:2 a náskok si potom udržovali. Za stavu 15:11 však Slovenky začali otáčať výsledok a po smeči Pencovej vyrovnali na 17:17. Potom sa po prvý raz v 2. sete dostali Fenogliho zverenky do vedenia 23:22. V dramatickej a vyrovnanej koncovke mali napokon pevnejšie nervy a dôležitý set získali v pomere 29:27.

Na začiatku tretieho setu viedli španielske reprezentantky 2:0, no Slovenky otočili stav na 4:2 a náskok si udržiavali. Neskôr po skvelom bloku Kijakovej viedli už 10:5. Hoci sa Španielky neskôr zlepšili, slovenské volejbalistky si už v skvelej atmosfére nenechali triumf vziať.

hlasy po zápase:
Nina Herelová, blokárka SR: "Bolo kľúčové, že sme zvládli koncovky setov. Som unesená z atmosféry, bolo to niečo neuveriteľné. Zápas nám ukázal, že na takomto fóre nemôžeme poľaviť ani na chvíľu."
Jaroslava Pencová, blokárka SR: "Zápas som si užívala, diváci sa bavili, bola som v šoku. V druhom sete to bolo vybojované, vyšiel nám challenge, tam sa to celé rozhodlo."